Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

6.12.2018 o 16:17 hod.

Mgr.

Boris Kollár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.12.2018 16:17 - 16:19 hod.

Boris Kollár Zobrazit prepis
Budem tunák určite rozhodne proti tomuto, lebo je to protiústavné, čo tunák hovoril pán podpredseda Glváč. Vadia tuná médiá. Ale médium je rovnaké podnikanie ako čokoľvek iné. Vadí nám tunák vlastníctvo médií? Lebo čo? Môžeme čerpať nejaké fondy, štátne? No, fajn. To znamená, že keď vadí toto, tak potom by mali vadiť poľnohospodári, lebo berú dotácie na kosenie. Tak to by sme mali tiež tam za to, do toho zaradiť, nie, pán podpredseda? Lebo potom by sme mohli zakázať lekárom liečiť, lebo tiež môžu nejaké fondy brať. Ale mám pocit, že aj právnici by mali skončiť s právom, lebo okrem toho, že sú poslanci, aj právnici sú tuná, ktorí by mohli čerpať nejaké takéto fondy. Veď to je úplný nezmysel, pán podpredseda, čo hovoríte. Koniec koncov médiá, lebo by mohli čerpať fondy, som vysvetlil.
A teraz médiá, lebo by mohli ovplyvňovať mediálne nejaké, nejaké hry tam hrať, tak na to tu máme predsa už dávno orgán Radu pre retransmisiu, ktorá okamžite pri nevyváženom spravodajstve začína konať, najprv sú pokuty, až do odobratia licencie a vám zruší také médium, ktoré proste môžete týmto spôsobom zneužívať. To znamená, že ja to stále vidím ako lex Kollár, preto lebo jednak mám Fun Rádio, ktoré doteraz nebolo ani raz zneužité našou politickou stranou. Nedali sme doňho ani jednu našu reklamu za celé tri roky a Rada pre retransmisiu nás ani raz neriešila kvôli tomu, že by sme nejakým spôsobom politicky toto médium zneužili. To znamená, že tu nevidím nikoho iného. Ale vidím tuná právnikov, lekárov, poľnohospodárov, to vám nevadí, pán podpredseda, a vadí vám toto, že náhodou to médium by mohlo dostať nejaké fondy. Ale, že poľnohospodári berú tie fondy, to vám nevadí, že lekári berú, že právnici môžu čerpať nejaké fondy, to vám nevadí. Tak buď všetci, okej, alebo nikto. To znamená, že z nášho pohľadu to vidíme ako protiústavné tento návrh. Určite, keď toto sa tam donútra dostane, nepodporíme a dáme to na Ústavný súd. Hawk.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.12.2018 15:36 - 15:37 hod.

Boris Kollár Zobrazit prepis
Ďakujem. Ďalší z nezmyselných návrhov z dielne SNS. Rovnako ako trinásty, dobrovoľný trinásty a štrnásty plat, ktorý, kto chcel, dobrovoľne už dávno dával, a kto na to nemá, ktorá firma na to nemá, tak ho nedáva ani dnes. Teraz tu máme 2,5-percentný odvod. Po veľkom tlaku sa niečo s tým upravuje. Cez to všetko tento zákon určite bude napadnutý z Európskej únie a nebude môcť byť implementovaný ani u nás na Slovensku, ale dobre, budiš, je to tunák. Upozorňujeme, odkedy to bolo podané do Národnej rady, že budú sa na základe tohto zvyšovať ceny, ceny potravín. A môžete si hovoriť čokoľvek, a keď ste takí o tom stopercentne presvedčení, tak keď v tých najväčších reťazcoch stúpnu ceny a že to implementuje do cien, no tak povedzte, dajte do, v sazku váš politický mandát, keď tak sa bijete do pŕs tunák, že garantujeme vám že nezvýšime platby. Hovorili ste s tými najväčšími obchodnými centrami? Dali vám to písomne, že nezvýšia tie dane? Chcete, akým spôsobom chcete ľuďom garantovať, že tie dane, že tie ceny nezvýšia, že nezvýšia ceny základných potravín, ako to chcete zabezpečiť? A jediný výsledok je ten, že si vytvoríte nový fond, o ktorom budete rozhodovať, a nedáte to všetko do štátneho rozpočtu, ale vytvoríte znova jeden fond, kde budete mať 120 miliónov a vaši nominanti znova budú o tom bačovať.
A akým spôsobom to robíte, tak to už sme videli pri vadalovcoch, akým spôsobom rozdeľujú dotácie vaši, vaši nominanti.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.12.2018 18:56 - 18:58 hod.

Boris Kollár Zobrazit prepis
Ja som len strašne rád že ste spomenuli že za to môžu tí ľudia, ešte šťastie, že poľovníci nemôžu strieľať tých ľudí, lebo by nás tuná vystrieľali v tej prírode. Pán kolega tento návrh zákona sme pripravili aj kvôli tomu, že tie prípady sa množili a vysvetlite mi, keď ten poľovník zastrelil pred tým dievčatkom toho psíka, tak ten psík koho ohrozoval? Ale podľa vašej mentálnej logiky prepáčte mi a výbavy asi ohrozoval v budúcnosti za kriakom. Tak ho radšej ulovil. Preto ešte raz hovoríme my chceme, aby to poľovníci mali zakázané a mohli to urobiť len v jednom jedinom prípade, že ten pes naozaj vyberá nejaké bažantíky malé, že ich drhne, vtedy má právo zakročiť, ale popravovať, vraždiť, zabíjať pred rodinami ich domácich miláčikov len preto podľa vašej úvahy, že čo keď si to rozmyslí a o dve hodiny niekde nejakého bažanta začne drhnúť, tak rýchlo pred tou rodinou strelím, lebo môžem je zvrátené pán kolega. A preto chceme prijať takýto zákon, lebo vidím že ste presne ten typ človeka, kvôli ktorému to musíme urobiť pre Boha živého, lebo si vás viem predstaviť, jak vy vyjdete s tou flintou von a strieľate po všetkom čo behá, lebo chcete chrániť prírodu, ale že vraždíte zvieratá živé tvory to vám nevadí, lebo je to pes a mačka tak to treba rýchlo zastreliť, ale strašne budeme chrániť možno čo keď malého vtáčika ten psík uloví, divné fakt niekedy mám pocit, že som dnes v nejakom divnom svete. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 5.12.2018 18:47 - 18:51 hod.

Boris Kollár Zobrazit prepis
Prepáčte, ja už vás chcem prepustiť dómov, ale nedalo mi to. To bolo úžasné, že psík, ktorý behá, treba ho rýchlo zastreliť lebo čo keď on poza kriak pôjde nakoniec loviť. Však ich vystrieľajme všetkých. Toto ste teraz nám tuná všetkým do očí povedal, lebo čo keď on o dve hodiny na to bude, čo ten chudák poľovník si môže myslieť, že však ten psík môže o dve hodiny naozaj zaútočiť na to kuriatko alebo na to vajíčko. Treba ho zabiť, teraz ho zastreliť pred celou rodinou. Popraviť, lebo tak je to správne. Treba chrániť prírodu. Toto ste nám teraz povedal, pán kolega. Veď to je hrozné počúvať. Čo keď on za päť minút niečo urobí. Treba ho zastreliť. Čo keď náhodou. Možno né, ale zabiť ho treba. Toto ste nám teraz povedali. Ja sa normálne desím, preboha živého, že prichádzate do Národnej rady s takýmito názormi. To akože ja sa najviac bojím takýchto vecí. Prisám bohu tuná to už bolo povedané, že keby ste boli minister vnútra alebo spravodlivosti tak ja neviem, však nás budete preventívne zatvárať, lebo čo keď náhodou niekoho udrem na ulici, však treba hneď ho zavreť. Toto je logika veci, ktorú ste teraz povedali. Ja sa normálne desím. A ja som rád, že to tunak ľudia počúvajú, že tento prenos je priamy a veľmi rád to zavesím aj na internet a dám to von, aby každý videl akým spôsobom rozmýšľajú poslanci strany SMER. Akým spôsobom kašlú na ľudí, na tie malé deti a na tých domácich miláčikov. Pre boha živého už si uvedomme, že my ste tuná v Národnej rade odsúhlasili, že pes už nie je vec, že to proste už to neni vec, pán kolega. A vy idete strieľať, zabíjať, vraždiť tých domácich miláčikov len preto, že čo keď by náhodou sa rozhodol o dva dni alebo o päť minút poza kriak niečo spáchať. Pre boha živého, ja niekedy mám pocit, že som v nejakom skanzene neviem nejakých bizarností. A dneska som tu takúto bizarnosť počul. Ešte raz vám hovorím, my to chceme zakázať, aby sa to nedialo kvôli tým nespratníkom. Tí slušní poľovníci tým je to jedno, lebo ten to nikdy v živote neurobí a tým pádom je to jedno. Viete čo, ja nepijem za volantom, a keby to aj bolo dovolené, by som to...
===== a dneska som tu len takúto bizarnosť počul, ešte raz vám hovorím, my to chceme zakázať aby sa to nedialo kvôli tým nespratníkom. Tí slušní poľovníci tým je to jedno, lebo tento nikdy v živote neurobí a tým pádom je to jedno. Viete čo ja nepijem za volantom a keby to aj bolo dovolené by som to nikdy neurobil a toto je presne to isté s tými poľovníkmi pre Boha živého. A tí, ktorí sú slušní a je ich väčšina to nikdy nespravia. Ale my tento zákon musíme prijať kvôli tým nespratníkom, ktorí sú ochotní toto urobiť pred rodinami, na vychádzke s deťmi a rodina ide s dievčatkom a tam ho pred očami toho dievčatka zastrelí, tam pred chlapcom ho zastrelil rozumiete ma? A proti takýmto sa mi musíme postaviť, zbytočne sa tunák vy ohradzujete nejakou mačkou divou alebo ničím že psík môže o 5 minúť za kriakom niečo spraviť, tak ho zastreľme. Toto je vaša ochrana prírody a ľudia sú vám nič? Tí sú vám úplne lautr jedno? Tie deti sú vám jedno? Citová výchova vám je úplne jedno? Toto vám všetko je jedno, no mne to je jedno neni vážení a preto som tu a predložil som tento návrh zákona ďakujem.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 5.12.2018 18:47 - 18:51 hod.

Boris Kollár Zobrazit prepis
Prepáčte, ja už vás chcem prepustiť dómov, ale nedalo mi to. To bolo úžasné, že psík, ktorý behá, treba ho rýchlo zastreliť lebo čo keď on poza kriak pôjde nakoniec loviť. Však ich vystrieľajme všetkých. Toto ste teraz nám tuná všetkým do očí povedal, lebo čo keď on o dve hodiny na to bude, čo ten chudák poľovník si môže myslieť, že však ten psík môže o dve hodiny naozaj zaútočiť na to kuriatko alebo na to vajíčko. Treba ho zabiť, teraz ho zastreliť pred celou rodinou. Popraviť, lebo tak je to správne. Treba chrániť prírodu. Toto ste nám teraz povedal, pán kolega. Veď to je hrozné počúvať. Čo keď on za päť minút niečo urobí. Treba ho zastreliť. Čo keď náhodou. Možno né, ale zabiť ho treba. Toto ste nám teraz povedali. Ja sa normálne desím, preboha živého, že prichádzate do Národnej rady s takýmito názormi. To akože ja sa najviac bojím takýchto vecí. Prisám bohu tuná to už bolo povedané, že keby ste boli minister vnútra alebo spravodlivosti tak ja neviem, však nás budete preventívne zatvárať, lebo čo keď náhodou niekoho udrem na ulici, však treba hneď ho zavreť. Toto je logika veci, ktorú ste teraz povedali. Ja sa normálne desím. A ja som rád, že to tunak ľudia počúvajú, že tento prenos je priamy a veľmi rád to zavesím aj na internet a dám to von, aby každý videl akým spôsobom rozmýšľajú poslanci strany SMER. Akým spôsobom kašlú na ľudí, na tie malé deti a na tých domácich miláčikov. Pre boha živého už si uvedomme, že my ste tuná v Národnej rade odsúhlasili, že pes už nie je vec, že to proste už to neni vec, pán kolega. A vy idete strieľať, zabíjať, vraždiť tých domácich miláčikov len preto, že čo keď by náhodou sa rozhodol o dva dni alebo o päť minút poza kriak niečo spáchať. Pre boha živého, ja niekedy mám pocit, že som v nejakom skanzene neviem nejakých bizarností. A dneska som tu takúto bizarnosť počul. Ešte raz vám hovorím, my to chceme zakázať, aby sa to nedialo kvôli tým nespratníkom. Tí slušní poľovníci tým je to jedno, lebo ten to nikdy v živote neurobí a tým pádom je to jedno. Viete čo, ja nepijem za volantom, a keby to aj bolo dovolené, by som to...
===== a dneska som tu len takúto bizarnosť počul, ešte raz vám hovorím, my to chceme zakázať aby sa to nedialo kvôli tým nespratníkom. Tí slušní poľovníci tým je to jedno, lebo tento nikdy v živote neurobí a tým pádom je to jedno. Viete čo ja nepijem za volantom a keby to aj bolo dovolené by som to nikdy neurobil a toto je presne to isté s tými poľovníkmi pre Boha živého. A tí, ktorí sú slušní a je ich väčšina to nikdy nespravia. Ale my tento zákon musíme prijať kvôli tým nespratníkom, ktorí sú ochotní toto urobiť pred rodinami, na vychádzke s deťmi a rodina ide s dievčatkom a tam ho pred očami toho dievčatka zastrelí, tam pred chlapcom ho zastrelil rozumiete ma? A proti takýmto sa mi musíme postaviť, zbytočne sa tunák vy ohradzujete nejakou mačkou divou alebo ničím že psík môže o 5 minúť za kriakom niečo spraviť, tak ho zastreľme. Toto je vaša ochrana prírody a ľudia sú vám nič? Tí sú vám úplne lautr jedno? Tie deti sú vám jedno? Citová výchova vám je úplne jedno? Toto vám všetko je jedno, no mne to je jedno neni vážení a preto som tu a predložil som tento návrh zákona ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.12.2018 18:36 - 18:38 hod.

Boris Kollár Zobrazit prepis
Pán kolega, viete prečo sme urobili a uzákonili zákaz používať alkohol za volantom? Preto, lebo verím tomu, že väčšina vodičov je zodpovedných a nepila by za tým volantom. Ale máme tu pár bláznov, ktorí budú slopať za tým volantom, budú ohrozovať ostatných. A preto sme to zakázali. A rovnako by som vám chcel povedať, že máme tunak drtivú väčšinu slušných poľovníkov, ale pár hovad, ktoré sú schopné zastreliť psíka pred malým dievčatkom. A preto to musíme zakázať, pán kolega. Som strašne rád, že ste spomenuli, keď nejaký ten túlavý alebo nejaký psík, ktorí beží a teraz začne naháňať nejaké bažanty alebo prepeličky čo ste spomínali, tak tento náš návrh zákona to rieši. Môžete ho uloviť, iným slovom zastreliť. Môžete. My to dovoľujeme. Tento zákon s tým ráta, pán kolega. To znamená, že akonáhle ten pes bude naháňať v bažantnici nejaké tie vtáky, bažanty, prepelice, čo ja viem čo, tak ten poľovník, keď to uvidí, má právo ho uloviť. My to s týmto počítame. Ale nebude to môcť urobiť nejaký absolútny špinavec, ktorý si len tak z plezíru, na prechádzke. Pre boha živého, veď dneska už tí psíčkari nemajú kam ísť s tými psíkmi. Už ich nemôžete pustiť v parku, už nemôžete pustiť na ulici, nikde. No tak na tých obciach chodia aspoň do poľa, chodia do lesa tie rodiny s tými deťmi a s tými psíkmi. A tam sa mám obávať, že mi to nejaký fakt idiot toho psa zase zastrelí? A bohužiaľ, keďže vidíme, že týchto nezodpovedných je veľká časť, ktorá proste skutočne týmto spôsobom to rieši, lebo ináč by tá štatistika tu nebola a to je len, to sú čísla štatistiky, ktoré proste bohužiaľ sme našli. Je kopec prípadov, ktoré sa ani do tých štatistík nedostalo. Preto to musíme zakázať, lebo, bohužiaľ, sa nevedia všetci slušne správať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.12.2018 18:26 - 18:26 hod.

Boris Kollár
... kolegovi veľmi pekne poďakovať.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 5.12.2018 18:22 - 18:25 hod.

Boris Kollár Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ja by som chcel povedať jednu vec. Emočnú už som vysvetlil. Treba povedať, že na Slovensku je veľmi veľa poľovníkov a nie všetci sú bezcitní ľudia. Nie všetci by dokázali zastreliť psíka pred malým dievčatkom, ktoré potom bude plakať a už ho nikdy neuvidí. Toto neurobia všetci. Môžeme si povedať, že skutočne drtivá väčšina týchto poľovníkov naozaj sa stará o ten les. V zime chodia kŕmiť tie srnky, donesú im sena, soli a ja neviem čoho všetkého možného. Ale stále sa medzi nimi nachádza dosť nespratníkov, ktorí sú ochotní tento zákon, ktorý chceme zmeniť, zneužívať.
Tunak bolo povedané, že však na to sú orgány činné v trestnom konaní. No, oni nemôžu urobiť nič, pokiaľ ten poľovník má právo toho psa zastreliť a on ho zastrelí. A tým to skončilo. A preto touto, týmto naším návrhom chceme túto vec zmeniť. To znamená, keď si teraz zoberete, že máme tu nejakú množinu slušných poľovníkov, ktorí to nikdy neurobí, tak tým to predsa nebude vadiť, keď aj tak to nerobia, nikdy by to neurobili a keď to nebudú môcť robiť, im to môže byť jedno, lebo sú slušní, Nikdy by pred tým malým dievčatkom toho psa nezastrelili alebo pred tým chlapcom.
Nemôžem ukazovať, ale mám tunak články, poľovník zastrelil psa pred očami malého chlapca. Ďalej, počas prechádzky im zastrelili psa. Majiteľ podal trestné oznámenie. Rodina Krnovcov z turčianskej obce Mošovce prišli o svojho psíka krutým spôsobom. A to sú čo za ľudia? To sú tí slušní poľovníci? Verte tomu, že nie.
Ešte raz hovorím. Apelujem na vás, kolegovia, skutočne drtivá väčšina tých poľovníkov je slušných a nikdy by to neurobila. Väčšinou majú sami psíkov poľovných. Nevedia si predstaviť, že by im niekto len tak mirnix-dirnix odstrelil toho psa. A týmto to vadiť vôbec nebude, lebo tí by to nikdy v živote neurobili. Potom tu máme malú množinu, ale obrovských egoistov, ja by som ich nazval až prasat, ktorí sú schopní toto urobiť a proti týmto sa my musíme postaviť, týmto to my musíme zakázať.
Takže vás chcem veľmi pekne poprosiť, aby ste podporili tento návrh zákona, aby sme to zakázali a, samozrejme, že aj my nie sme úplne padlí na hlavu a je nám jasné, že keď tento pes bude útočiť na nejaké vtáctvo alebo iné veci, tak nekompromisne ho treba odstrániť. Ale v prípade, že nie, tak nemá poľovník právo. Teraz to robili z plezíru. Chcete mi povedať, že pri decku, keď sa tmolí psík, tak ho odstrelí kvôli čomu, že tam naháňal divú mačku, lebo sa s ňou chcel spáriť? No určite nie. Alebo že tam drhol bociana? No tak ten tam nebol ani náhodou. Bol tam len jeden arogantný, sprostý človek, ktorý zastrelil pred malým dievčatkom psa. A proti týmto sa my musíme postaviť, vážení kolegovia.
Ďakujem velice pekne za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.12.2018 18:21 - 18:21 hod.

Boris Kollár
Ďakujem velice pekne. Ja si myslím, že keby sme to dostali do druhého čítania, treba zapracovať aj tieto myšlienky a podnety. Som za to, že to treba rozšíriť a pokiaľ máme len definovaných 60 druhov zveri, tak to treba absolútne rozšíriť, ale ja súhlasím s tým, čo si hovoril, a ďakujem ti za tvoje vystúpenie.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.12.2018 16:52 - 16:53 hod.

Boris Kollár Zobrazit prepis
Pán poslanec Uhrík, za nás ochranu života obhajoval pán Milan Krajniak. A myslím si, že dostatočne.
Pán Martinák, prepáčte mi to, pri všetkej úcte, tieto bláboly môžete rozprávať tomu dievčatku, ktorému zastrelili toho psa, o nejakej divej mačke, na to sa vám vykašle. To, ten psík, ktorý bol zabitý pred jej očami, to je taký emocionálny šok, čo nevyvrátia všetky tieto vaše tvrdenia o nejakých divých mačkách. A musím vám povedať, že veľmi rád, veľmi rád ohlásim celému Slovensku, všetkým chovateľom psov, že SMER chce strieľať psíkov a mačičky, lebo má problém s nejakou divou mačkou. Veľmi rád to každému ohlásim, že ste proti tomuto návrhu zákona a že veľmi radi to budete strieľať ďalej.
Ďakujem. (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis