Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

13. 10. 2017 o 10:10 hod.

JUDr.

Martin Glváč

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

13. 10. 2017 10:10 - 10:10 hod.

Martin Glváč
S reakciou pani poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 11. 10. 2017 14:08 - 14:09 hod.

Martin Glváč
Ďakujem.
Pýtam sa, či sa chce vyjadriť spravodajca. Nie je tomu tak. Prerušujem rokovanie o tomto bode programu.
A pristúpime k druhému čítaniu o

vládnom návrhu zákona o poskytovaní podpory a dotácie v pôdohospodárstve a rozvoji vidieka.

Vládny návrh zákona má parlamentnú tlač 624. Spoločná správa výborov má tlač 624a.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13. 9. 2017 16:20 - 16:21 hod.

Martin Glváč Zobrazit prepis
Ďakujem. Pani kolegyňa Verešová, len v krátkosti k niektorým tým klamstvám sa nebudem vyjadrovať, ktoré ste použila, ale k jednej určite a je to nehorázna drzosť, o tom, ako sa s mladými ľuďmi nechcel stretnúť. Ja som s nimi sedel aj s pani poslankyňou Šimkovičovou naposledy po výbore. Prvýkrát, keď sme sa kontaktovali na výbore, na výbore, dal som im možnosť pripraviť, ale nie frázy všeobecné, ale akoby si oni predstavovali riešenie tejto situácie a mimo vzletných fráz o tom, ako máme poznať svoje dejiny, ako je to naozaj vhodné, s ničím neprišli. Dal som ešte možnosť dorokovania našich klubov spolu s MOST-om a SNS, takisto nič. Len odložte, uvidíme, poďme rokovať. A presne vám budem parafrázovať, prečo nemohli rokovať skôr a cez leto, lebo boli prázdniny. To znamená tí poslanci, zlí nemohli mať tie prázdniny, ale študenti petičiari mohli. To je výsledok rokovania a toto tam odznelo, opýtajte sa poslankyni Šimkovičovej.
Takže ešte raz, množstvo klamstiev a toto je drzosť.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 7. 9. 2017 17:41 - 17:41 hod.

Martin Glváč
S faktickou poznámkou nikto. Ukončujem možnosť prihlásiť sa.
Ďalší v rozprave pán poslanec Krajniak.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 7. 9. 2017 17:11 - 17:16 hod.

Martin Glváč
Reakcia nie je. Ďalšia v rozprave vystúpi pani poslankyňa Remišová.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 6. 9. 2017 17:34 - 17:39 hod.

Martin Glváč
Ďakujem. S faktickými poznámkami nikto. Ukončujem možnosť sa prihlásiť.
Ďalší v rozprave je pán poslanec Dostál.
Nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 20. 6. 2017 15:16 - 15:18 hod.

Martin Glváč Zobrazit prepis
No v prvom rade chcem povedať, že na úvod som povedal, že viedol som schôdzu, a nemohol som reagovať na predrečníka, preto som reagoval z..., v rámci rozpravy. To je po prvé.
Pani Remišová, ale o tom Matovičovi ste nejak zabudli rozprávať a trvám na tom.
Pán Galko, ja som hrdý na tú zmluvu, ktorú som urobil, a som si plne vedomý a viem, čo všetko ešte musí byť k tomu. A tiež vám to nebudem rozprávať, a keď vám nevadí niečo iné, čo, o čom ja viem, O. K. Ale to o tom nechcem rozprávať.
Pán Budaj, vám sa budem venovať, hoci pán Osuský minule krásne povedal, že ŠTB bolo len taká vykonávacia organizácia niečoho, čo je nad tým. Vám sa povenujem, keď sa budeme venovať ÚPN v septembri aj o zákonoch, ktorých ja nazývam lex Budaj. Dobre? Ako to bolo v minulosti. Pretože povedať, že eštebák to vlastne, to je mladícka nerozvážnosť, lebo on sa potom inak ukázal. (Smiech v sále.) Mňa to uráža! A ja to doplním a to hovorím smrteľne vážne, to hovorím smrteľne vážne.
To znamená, pri tejto a naozaj, a kto nepozná matematiku, tak sem nepatrí. Ak niekto povie, že my sme rokovali. Pani Remišová, a koľkokrát s vami Kotlebovci zahlasovali za opozičný návrh? To znamená, rokujete s Kotlebovcami? To znamená, každé hlasovanie vám mám vytiahnuť?! Ďakujem veľmi pekne.
A o pánovi Grendelovi, o pánovi Grendelovi nebudem ani rozprávať. Mňa uráža, že má niekto 8-tisíc euro v RTVS a máme zvyšovať koncesionárske poplatky! A váš kamarát si s vami dopisuje a vy mu riadite, čo má byť v RTVS!
Koniec. (Potlesk a reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 20. 6. 2017 15:07 - 15:09 hod.

Martin Glváč Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Nechcel som porušovať rokovací poriadok, a keďže tu nikto nebol a viedol som schôdzu, nemohol som reagovať faktickou poznámkou, tak teraz chcem povedať len dve veci.
Pani poslankyňa Remišová, ja chápem, že človek, ktorý, o ktorom pochybujeme, že je spôsobilý na právne úkony, si vás testuje a testuje si celé, celú demokratickú spoločnosť a si vás testuje, či ste vhodný kandidát pokračovať namiesto neho jako líder. Ale ja som bol, ja som neštudoval na matematicko-fyzikálnej fakulte. Na strednej škole som išiel na strednú ekonomickú školu na zahraničný obchod, kde bola len matematika dvakrát do týždňa, a potom na práve, kde nebola, ale 95 hlasov mínus kotlebovci, stále mi nevychádza, že by bol zvolený váš Václav Mika, ktorého sme pred piatimi rokmi zvolili ako kandidáta SMER-u my, kde všetci, aj pán Sulík, ktorý hovorí, nikdy nebudem meniť víťazný tím. Len on nebol trénerom tohto tímu. On ho nikdy nezostavoval a on dneska povie, že my, keď my sme dneska trénerom tohto tímu, a on nám do toho bude kibicovať. No tak nie! A vy sa poraďte s vaším kamarátom, ktorý vás testuje. To je prvá vec.
Z matematiky naozaj 95 mínus kotlebovci stále je to ten pán Rezník, ktorého sme my pred piatimi rokmi nezvolili. Len toto som vám chcel povedať.
Ďakujem veľmi pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 10. 5. 2017 10:49 - 11:02 hod.

Martin Glváč
Áno, otváram rozpravu. Do rozpravy som dostal jednu písomnú prihlášku. Pán poslanec Alojz Baránik za klub SaS, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7. 4. 2017 2:14 - 2:16 hod.

Martin Glváč
Dovidenia.
Pani poslankyňa Jurinová, nech sa páči.
Skryt prepis