Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

13. 2. 2018 o 15:05 hod.

JUDr.

Martin Glváč

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 13. 2. 2018 15:05 - 15:07 hod.

Martin Glváč
Ďakujem.
Otváram všeobecnú rozpravu. Do rozpravy som nedostal žiadnu písomnú prihlášku. Pýtam sa, či sa chce niekto prihlásiť ústne. (Reakcia navrhovateľa.) Registroval som vás, áno. Uzatváram možnosť prihlásiť sa.
Ako prvý, pán navrhovateľ, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9. 2. 2018 14:37 - 14:39 hod.

Martin Glváč Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Ja si myslím, že ani dve minúty, ani potom prípadne 20 minút sa nedá obsiahnuť to, čo vyšlo posledne v médiách. A asi tomu budeme venovať samostatnú schôdzu, pretože si to zaslúžime. Ja chcem len reagovať na pána Galka. Stačí si pozrieť médiá z minulosti, tak chcem povedať, že, a dostal som teraz veľa e-mailov, tak v skratke. Spartana kúpim, keď kúpim Spartanov, ktoré vysúťažil minister Baška, tak budem úspešný minister. To ešte netušil, že tam bude len teda chvíľku, pretože ho odvolá vlastná premiérka. A boli na trhu vyrobené dva, ktoré mohol kúpiť zo zľavou 1,5 milióna. Kúpili ho Rumuni alebo Bulhari, už si to nepamätám. Boli na trhu, pán Galko teda nemal tú ambíciu, to znamená, a to bola jeho jediná ambícia. Ja podotýkam, že sme kúpili Black Hawky, kúpili sme aj tie Spartany a naštartovali sme niektoré, tie niektoré modernizačné projekty.
Nebudem sa naozaj venovať odpočúvaniu. Dnes som dostal a budeme sa tomu asi venovať v budúcnosti, ako ste, a píšu mi vojaci, ako ste naozaj hazardoval so životmi a s majetkom ozbrojených síl, keď ste dali príkaz, aby ste sa ako figurant previezol v L-410 za veľmi závažných alebo teda neletových podmienok zo Sliača do Bratislavy, kde ste ohrozil životy a majetok, teda pilotov, aj majetok ozbrojených síl, kde je zápis ozbrojených síl. Poslali mi to, je to zaujímavé.
A chcem vám ešte povedať, radi by ste boli, keby o vás niekto povedal flákač. Podľa mňa veľmi rád by ste, keby len o vás hovorili ako flákač. Lebo vy ste jeden obyčajný eštebák, sledovač a zneužívateľ vládnej... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9. 2. 2018 13:53 - 13:55 hod.

Martin Glváč Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Mám tu strašne veľa poznámok, ale možno, aby som to stihol, v prvom rade odmietam, aby z tohto pléna sa stalo trhovisko a aby sme tuná kšeftovali a rozhodovali, či taký kanón, onaký. Podľa mňa na to sú iní odborníci, ani to, že či 10 % alebo 20 %, budeme rozhodovať my.
Trošku sa musím ohradiť aj kvôli, aj zaznelo to v názoroch pána Krajniaka, možno aj pána ministra, jediná koncepcia na rozdiel od pravicových vlád, ktorá sa dodržiavala a z ktorej bol nejaký výsledok, bola koncepcia rozvoja vzdušných síl, na základe ktorej sa kúpili Blackouky a Spartany. Zatiaľ všetko to boli teórie, z ktorých nebolo nič realizované. Či to bol vojak 21. storočia, SDKÚ vojak, koncepcia 2005, 2010 alebo 2020. Takže koncepcie boli, boli a odsúhlasené Bezpečnostnou radou aj vládou, aj vy ste sa k tomu vyjadrovali.
Chápem, že teraz treba koncepciu, lebo je viac peňazí a bol záväzok, ktorý sme dali do NATO, a keď hovoríme o 2 %, naozaj treba dlhodobé plánovanie, čo doteraz sa vzhľadom na nestabilnosť politickej scény nedalo realizovať.
Ďalšia vec, možno netradičná, chcem sa zastať pána Krajniaka a chcem sa zastať toho, že čerpá informácie z Googlu. Pán Krajniak ich nečerpá z Googlu. Čerpá ich z vlastnej skúsenosti, pretože on nemusí porovnávať Mercedes s Fabiou a Octaviou, teda s Octaviou a Superbom, pretože on už Mercedes, teda za cenu Mercedesu jednu Fabiu kúpil, a to bolo na ministerstvo vnútra za tých 41- či 45-tisíc. To znamená, to je príklad toho, keď som vo funkcii, ako kupujem, a keď môžem len o tom rozprávať. A to bolo, kúpiť policajnú Fabiu za 41- či 45-tisíc, už si to nepamätám, za cenu Mercedesa v tom čase, tak to je naozaj, naozaj veľké umenie, a teraz tu rozprávať, že či Stanak 4, Stanak 3 a keď... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7. 2. 2018 14:54 - 14:55 hod.

Martin Glváč
Pani poslankyňa Verešová.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 31. 1. 2018 16:54 - 17:05 hod.

Martin Glváč Zobrazit prepis
Ďakujeme, ďakujeme. Ďalší v rozprave pán poslanec Simon. Faktické neboli.
Nech sa páči, pán poslanec Simon.

Simon, Zsolt, poslanec NR SR
60.
Ďakujem pekne. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Glváč, Martin, podpredseda NR SR
61.
Páni poslanci, keďže je všeobecný súhlas, že by sme skončili, teda že by sme potom ešte pokra..., skončili s dvomi rečníkmi, ktorí sú prihlásení písomne? Je všeobecný súhlas? (Súhlasná reakcia pléna.) Ďakujem.
Nech sa páči, pán poslanec Simon.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 13. 12. 2017 17:33 - 17:33 hod.

Martin Glváč
Za klub SMER-u vám prajem naozaj krásne sviatky a chcem vám popriať to, aby sme sa tu nemuseli stretnúť napríklad o týždeň. Všetko dobré. (Smiech a potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13. 12. 2017 15:39 - 15:40 hod.

Martin Glváč Zobrazit prepis
Milý pán poslanec, milý Janko, ja nechcem povedať všetko, ja nebudem ten hlupák, ale mňa rozčúlilo, ty si povedal, že ťa, že naozaj ťa uráža, že žiadni smeráci ťa nezvolili. Prepáč, smeráci kvôli tebe menili zákon. A ja za týmto stojím. Prepáč, kvôli tomu, a niekde sme sa stretli, ale ja to nevyťahujem a dva roky tu mlčím, ale keď ma niekto, obyčajný človek, tuná osočuje, akí sme my kaliňákovci hajzli, tak aj ja ti hovorím, aj ja vystavím takto isto zrkadlo všetkým vám. A prvý budeš ty. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 13. 12. 2017 15:35 - 15:37 hod.

Martin Glváč Zobrazit prepis
Ďakujem. Keďže nechcem porušovať rokovací poriadok a keďže som viedol schôdzu, požiadal som pána predsedu, aby prišiel. A je to taká malá faktická.
Pán Budaj, a toto je už ale vrchol! Nikdy som to ja nepovedal, hoci v minulosti som povedal, že v septembri. Potom ste prišli s tým nezmyselným návrhom, aby sme urobili; že; hoci som povedal, že v septembri vám nastavím zrkadlo. Potom ste prišli s tým nezmyselným návrhom, aby sme 21. august a že vy nebudete ten, ktorý, a že vstup ruských vojsk a odstup a spravme nejaký štátny sviatok a pamätný deň. Nikto s vami sa nechce podpísať pod tento návrh, to vám hovorím po prvé. A vy mi hovoríte smerácky zákon?
Na sneme v Nitre sme zmenili kvôli vám zákon, lebo som vám dal slovo a vy viete kde! A stali ste sa viceprimátorom! Len kvôli vám! To bol lex Budaj! A už si to raz vypočujte! (Potlesk.) A už prestaňte rozprávať o SMER-e! Vy ste najväčší smerák, ktorý tu je! Kvôli vám bol zmenený zákon! Pán Budaj! A vy ste obyčajný človek. Vy nie ste obyčajný človek! A už sa vám to chystám povedať pol roka. Vy nie ste obyčajný človek, kvôli vám bol menený zákon. Kvôli nikomu inému, len kvôli vám! Zákon o Bratislave, aby ste sa mohli stať viceprimátorom, bolo, lebo vy ste niekde prišli a ste sa so mnou dohodli, že ste podrazili svoju kandidátku Magdu Vášáryovú, aby ste... a Milan Ftáčnik sa stal primátorom. A dva roky to tlmím v sebe, tak vám to hovorím.
Páni poslanci, ktorí to neviete, to bolo kvôli pánovi Budajovi. Pán Kaliňák to tu len tak jemne hovoril a ja vám hovorím, je to o vás!
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 12. 12. 2017 15:16 - 15:18 hod.

Martin Glváč
Ďakujem.
Nech sa páči, posledný v rozprave pán navrhovateľ, pán poslanec Dostál, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 7. 12. 2017 14:25 - 14:26 hod.

Martin Glváč Zobrazit prepis
Ďakujem.
Ďalšou otázkou je otázka od pána poslanca Kolesára pre ministerku školstva, výskumu a športu pani Martinu Lubyovú a otázka znie: "Vážená pani ministerka, kedy sa chystáte začať s rekonštrukciou telocvične na Základnej škole Krosnianska 4, Košice, nakoľko je už vyše roka mimo prevádzky? Škola bola vyhlásená za najlepšiu základnú školu v rámci Slovenska."
Nech sa páči, pani ministerka.
Skryt prepis