Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

6. 12. 2017 o 1:46 hod.

doc. Mgr. art.

Dušan Jarjabek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6. 12. 2017 1:46 - 1:47 hod.

Dušan Jarjabek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, za slovo, pán predsedajúci. Ja len veľmi krátko. Skutočne sa treba poďakovať, pán poslanec Číž, za múdre slová na záver tejto schôdze a tešiť sa, že takúto hlúpu schôdzu už nikto nezvolá. V prípade, že by sa ctená opozícia nepoučila a predsa len pokračovala v tejto hlúpej hre, tak dopadne podobne ako dnes. Trápny výbuch a bola to pre nás všetkých jedna obrovská strata času bez ohľadu na to, či sme z opozície, alebo z koalície. Takže škoda.
A, pán poslanec Číž, ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 21:28 - 21:29 hod.

Dušan Jarjabek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Ja sa chcem poďakovať Erikovi Tomášovi za ten iný pohľad z druhej strany, ale aj za tie materinské city voči Matovičovi. Hm, nepomôže. Nepomôže.
Je to pohľad z druhej strany, ktorý keď tuná zaznie, budí veľkú nevôľu tých, ktorí túto schôdzu chceli zvolať a sa im absolútne vymkla z rúk. Oni v tej chvíli tu sedia, ja som ich takýto zarazených ešte nevidel. Oni tak sedia, pozerajú dopredu a vlastne rozmýšľajú nad tým, čo vlastne spôsobili a ako sa to v tejto chvíli točí všetko proti nim. Lebo táto blbosť, čo ste si vymysleli, kedy nás už tu mučíte vše tým, že tu musíme sedieť, to sa inak nedá brať, inak ako s humorom, ale s takým gogoľovským, viete, ako vám to niečo hovorí.
Lebo toto je naozaj, toto je tak hlúpa schôdza, ktorú to s odôvodneniami, už vám to povedal premiér, už vám to povedal minister, teraz to zopakoval Erik Tomáš, mnohí tuná vo faktických poznámkach vlastne vám takto zoči-voči hovoria, akú hlúposť ste spravili, a otáča sa to všetko proti vám. Vy nemáte už jeden jediný argument, o ktorom by tuná nebola reč. Predviedol to absolútne minister vnútra, ktorý vám vždy po vašom každom vystúpení vystúpil a vždy vám vyvrátil tie vaše nezmysly. Tak čo ešte chcete? Skloňte hlavu a vypoklonkujte sa odtiaľto preč a povedzte si, že, prepáčte, no, nevyšlo nám to, hej, a v tento adventný čas o to viacej. Veď zdravý rozum vám musí hovoriť, že ste totálne túto schôdzu prehrali.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 5. 12. 2017 20:59 - 20:59 hod.

Dušan Jarjabek
Ďakujem pekne, pani predsedajúca. Dávam procedurálny návrh, aby sme hlasovali o výmene predsedajúcej schôdze. Ako dôvod, každý môžeme mať niekedy slabší deň, slabší večer. Pani podpredsedkyňa evidentne nezvládava túto schôdzu, preto ešte raz opakujem, dávam procedurálny návrh, aby sme hlasovali o zmene predsedajúceho schôdze. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 20:26 - 20:27 hod.

Dušan Jarjabek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Dámy a páni, dovoľte, aby som zareagoval na túto predstieranú kultivovanosť a starostlivosť o SMER, ktorá je skutočne až úplne dojemná.
Táto pani, keď sa pozabudne, hovorí o nesvojprávnej bande poslancov SMER-u, ktorá by mala vrátiť občianske preukazy.
Táto pani, keď sa pozabudne, hovorí otvorene o tom, ako pohŕda ľuďmi, a mohol by som pokračovať aj vecami, ktoré už som v tomto parlamente povedal.
Čiže neďakujem za tento príspevok. A musím úplne otvorene povedať, hoc je mi to ľúto, pre mňa to, čo sme práve počuli, je Matovič v sukni a dúfam, že som nikoho neurazil, ani pána Matoviča, určite som to nechcel a nebolo to mojím úmyslom.
Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 18:20 - 18:22 hod.

Dušan Jarjabek Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pani podpredsedkyňa. (Povedané so smiechom.)
Opäť jedna hlúpa, zbytočná, trápna schôdza, ktorá nič nevyrieši. Všetci to veľmi dobre vieme, vie to aj opozícia, vie to aj koalícia. Minister vnútra odvolaný nebude, keby ste náhodou nevedeli a veľmi vás to prekvapilo, takže nebude. Sedíme tu úplne zbytočne. Budeme tu sedieť ešte 5 alebo 6 hodín ďalších.
Ale predsa tá schôdza nie je až taká zbytočná preto, lebo neuveriteľným spôsobom mňa a mojich kolegov táto schôdza zbližuje a utužuje vzťahy v rámci koalície. Čo je výborné. Čo je výborné.
Jediný, ktorý si odnesie odtiaľto jednu politickú modrinu na čele, že sa možno už z nej možno aj nespamätá, je pán poslanec Rajtár, o ktorom tu tiež bola reč pred chvíľou, preto, lebo doteraz nevysvetlil, koľko odstal ten jeho asistent za to, že spôsobil tú blbosť v tej banke, že z nej spravil ten drevený dom, do ktorej už v podstate každý má problém chodiť. Ale to bude ten jediný, hej.
Ostatné stojí za nič a viete to všetci tuná, ako sedíte.
Čiže treba sa ospravedlniť občanom, mali by to urobiť tí, ktorí podpísali túto nezmyselnú schôdzu, že opäť strácajú čas s nami a opäť sa musia pozerať na tieto hlúposti zo strany opozície preto, lebo naozaj je to blbosť.
Ale aspoň vieme, čo by sa stalo, keby sa takíto ľudia dostali k moci, čo sa, dúfam, dlho, dlho, dlho nestane.
Prajem vám všetkým príjemné Vianoce.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 16:09 - 16:11 hod.

Dušan Jarjabek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Viete, ja by som to s tým pánom Rajtárom takto všetko nezľahčoval. Toto, čo tuná zaznelo, to sú naozaj veľmi vážne veci. Ak len polovica z toho je pravda, čo tu zaznelo, a zaznelo toho tuná teda pekne veľa, tak by sa mal pán Rajtár ospravedlniť v prvom rade svojim voličom, opozícii aj koalícii, všetkým poslancom, že tuná ešte má tú drzosť sedieť, a vzdať sa poslaneckého mandátu.
Neodpovedal na základné otázky: Naviedol svojho asistenta na to, aby spáchal trestný čin? A ak je to tak, čo dostal tento asistent od pána Rajtára za to, že spáchal tento trestný čin, ak toto všetko je pravda, čo tu zaznelo?
Toto by ma veľmi zaujímalo, pretože toto je kauza ako hrom! A s tou kauzou by sme sa mali zaoberať v tomto, v tejto Národnej rade preto, lebo zneužiť banku, takýmto spôsobom urobiť z bankovej inštitúcie jeden nedôveryhodný barák, no tak to sa ešte skutočne nepodarilo nikomu.
No, viete, a vypočuli sme si tuná veľmi veľa zaujímavých vecí o tzv. tieňovej vláde. A keby to bolo z rokovacieho poriadku možné, určite, a bola by to desná sranda, to vám garantujem, by som dal návrh na odvolanie tieňovej vlády aj s tými tzv. pánmi, čo v tej tieňovej vláde akože sedia. Návrh na odvolanie tieňovej vlády tu ešte nebolo.
Takže prajem príjemný deň.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 14:24 - 14:25 hod.

Dušan Jarjabek Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pán poslanec Rajtár, mňa naozaj zo všetkého najviac zaujalo z toho, čo ste vy hovorili, ako obhajujete niekoho, kto zneužil bankové tajomstvo. To predsa nemôžete myslieť vážne! Môžete to myslieť vážne v tom prípade, ak ste mu vy osobne ako poslanec a jeho v podstate nadriadený dali na to príkaz. Ale potom ste spravili čosi, čo nemá obdobu, a vy tu skutočne nemáte právo ani sedieť preto, lebo vy ste znehodnotili banku. Vy ste znehodnotili dôveru jednej banky, do ktorej by si už nikto po takomto čine, za ktorý vy ste zodpovedný, lebo ho obhajujete, nevložil ani deravé topánky.
Pán poslanec Rajtár, nemôžete obhajovať, skutočne nemôžete obhajovať čosi, čo sa prieči absolútnemu zmyslu vstupu do súkromia, nech by bol akýkoľvek.
Obhajujete to preto, a pýtam sa to znovu, lebo vy ste na to dali príkaz svojmu asistentovi, ktorého teraz musíte kryť?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11. 10. 2017 9:50 - 9:52 hod.

Dušan Jarjabek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
No, pani kolegyňa, veľmi ste sa teda nevyznamenali týmto vystúpením a je mi veľmi ľúto, že vám to musím povedať, lebo zneužívate tento návrh zákona na vlastné zviditeľnenie, na vlastné zviditeľnenie v rámci tej vašej kampane, ktorú robíte. A robte si ju za vlastné, nie za naše! Buďte taká láskavá, lebo toto je náš návrh. A keď budete taká dobrá, tak vy hovorte o tom, čo chcete dokázať v tom vašom kraji, kde kandidujete, a nie tu zneužívate parlament na svoju sebaprezentáciu na základe tohoto návrhu zákona. Preto lebo pre vás je úplne jedno, či to je tento návrh zákona, alebo akýkoľvek iný.
Môžete ma počúvať, budete taká láskavá, hovorím k vám!
Čiže je to vaša prezentácia úplne toho najtrápnejšieho politického v tom najtrápnejšom politickom slova zmysle. Preto lebo nech by tu bol akýkoľvek návrh zákona, budete hovoriť presne to isté, čo ste hovorili teraz len preto, aby ste sa zviditeľnili v rámci vašej, opakujem to desiatykrát, kampane. Čiže uvidíme, ako dopadnete vy v rámci vašeho kampaňovania, a uvidíme, čo bude o tri, o štyri roky s touto cenou. Predpokladám, že o vás už nikto nebude ani vedieť, ani počuť, ale zase na druhej strane táto cena bude žiť ďalej.
A je mi to skutočne veľmi ľúto, to, že vy hovoríte o nejakej protiústavnosti. No tak kde beriete tú odvahu, vy ste rozhodli o tom, že je to protiústavné, pani kolegyňa?! Vy?! Nemáte trošku pocit, že by ste mali počkať na nejaké orgány, ktoré o tom rozhodujú z ústavy, ktorú vy, ako hovoríte, rešpektujete? A to si hovoríte kandidátka vo vašom kraji na vašu funkciu?! Nech sa páči, prihláste sa niekde inde, ja skončím, aby ste sa mohli prihlásiť a na mňa reagovať.
Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10. 10. 2017 16:58 - 16:59 hod.

Dušan Jarjabek Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pán poslanec Budaj, nie je to celkom tak, že by pán prezident mal oklieštené právomoci, z ústavy má za istých okolností možnosť rozpustiť parlament, čiže ako nie je to taká slabá figúrka, ktorá dáva iba nejaké metále, ako ste o tom hovorili.
Ja by som sa vrátil k tej cene, jednej aj druhej. Ja by som opäť odcitoval, aby sme si teda spomenuli, o čom to celé je.
"Cena Miloslava Hurbana je pre jednotlivca alebo kolektív za jeho mimoriadne významné zásluhy, výsledky práce alebo pôsobenie v oblasti legislatívy, práva, rozvoja demokracie alebo ústavnosti v Slovenskej republike.
Udelením štátnej ceny Alexandra Dubčeka oceňuje vláda Slovenskej republiky jednotlivca alebo kolektív," a teraz počúvajte, či je to rovnaké, alebo nie je, "ktorý sa významne zaslúžil o rozvoj v oblasti hospodárstva, vedy a techniky, školstva, kultúry, umenia, športu, v sociálnej oblasti alebo v inej oblasti spoločenského života alebo za významné šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí."
Dva absolútne odlišné obsahy, preto dvaja ústavní činitelia, ktorí majú k takémuto zneniu návrhov štátnej ceny najbližšie.
O čom to tuná sa bavíme? Toto nie je o pánovi prezidentovi, toto nie je vôbec o nejakom revanši na pána prezidenta a už vôbec nie o tom, že by niekto týmto chcel pánovi prezidentovi brať. Toto je úplne nový zákon, ktorý, ak bude schválený v tomto parlamente, vôbec nebude narážať na nič okrem nevôle pána prezidenta. No a z akého dôvodu, to už nech si zdôvodní on sám.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10. 10. 2017 16:44 - 16:45 hod.

Dušan Jarjabek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán poslanec Simon, toto je nejaký iný Zsolt Simon, aký bol pred dvoma rokmi. Nemôžem si pomôcť. Nepoznávam, nepoznávam, skutočne aj tá rétorika je úplne iná, proste stratil sa ten finančný drive, ktorý bol u toho bývalého Zsolta Simona a ktorý by sa na toto určite nebol pýtal, lebo by vedel, že takáto cena je za prácu. Toto neni o názve, toto je o práci. Toto je o tom 25-násobku, čo si bude ten človek, ktorý celý život dre kdesi v kancelárii, kdesi vo výskumnom ústave, kdesi v Slovenskej akadémii vied, to je pre týchto ľudí, ktorí si tie peniaze ani neuvedomujú. Pre nich to je taká malá slovenská Nobelova cena. Tu ide o tie peniaze, ktoré títo ľudia dostanú ako istú vďaku štátu, že pre ten štát pracujú nadštandardne. Veď si to už konečne uvedomte.
Politikárčenie z toho robíte vy a tento problém by vás mal trápiť iba po tejto stránke, že či títo ľudia naozaj si to zaslúžia. A ja by som sa vôbec nečudoval, keby ste sa pýtali, no aké sú kritériá a čo si predstavujete od tej nadpráce, od toho nadštandardného konania týchto ľudí? Ale to vás vôbec nezaujíma! O tomto tuná nebola jedna jediná veta - a to je trápne, pán Zsolt Simon.
Skryt prepis