Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

6.12.2018 o 12:21 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.12.2018 12:21 - 12:23 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán kolega Dostál, čiastočne sa dá s vašou argumentáciou súhlasiť v tom, že možno to nie je najšťastnejší spôsob, ako by sme mali regulovať a všeobecne obmedziť tie reťazce, ktoré - musíme si na rovinu povedať - skutočne likvidujú tých malých producentov a malých obchodníkov, ak ich už teda väčšinou aj úplne definitívne nezlikvidovali.
Ale na druhej strane ja som až žasol, keď som počúval tú vašu argumentáciu o tom, že čo na to povie Európska únia, že čo keď sa začnú súdiť a predsa európske právo je nadradené slovenskému - a čo teraz? A čo teraz?
Ak toto má byť dôvod, aby sme nešli do vecí, ktoré môžu priniesť nejakú nádej aj pre tých malých, že sa jednoducho nebude štát na to pozerať ľahostajne, ako sú zadupávaní do zeme, tak hádam sa nebudeme pozerať na to, že tá prašivá Únia, čo nám na to ona povie?! Toto som nepochopil, prečo ste túto argumentáciu použili. Lebo ak má byť ten bruselský diktát naozaj nad všetkým a máme sa báť čokoľvek tu povedať a pokúsiť sa urobiť, a to teraz neobhajujem návrh ako taký, lebo však nie so všetkým v ňom súhlasíme, tak ale potom nerobme nič. Veď vy ste vlastne povedali, nerobme nič, lebo Únia nám povie bububu.
Pán Dostál, toto, toto bolo obrovské prepísknutie vo vašej reči a úplne ste dehonestovali všetky aj tie rozumné argumenty, ktoré ste predtým povedali.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2018 17:37 - 17:39 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vidíme, že vidíme, že ani po celodennej debate niektorí zadubení kolegovia nechápu, že naozaj účasťou sa tam ten dokument jednoducho schvaľuje. Ja to prečítam aj pre tých, ktorí nechápu alebo sú možno na veľmi silných nejakých prípravkoch. My hlavy štátov a vlád a vysokí predstavitelia, ktorí sa stretli v Maroku 10.-11. decembra 2018. Opätovne potvrdzujú newyorskú deklaráciu pre utečencov a migrantov a odhodlaní významne prispieť k posilneniu spolupráce v oblasti medzinárodnej migrácie vo všetkých jej rozmeroch, sme prijali tento Globálny rámec pre bezpečne riadenú a legálnu migráciu. O žiadnych pripomienkach tam nie je ani slovo, o ničom o žiadnych výhradách o ničom, jednoducho všetci, ktorých štáty tam budú iba na prezenčnej listine tohto, tohto zvratku podpísaní, tak s tým jednoducho budú súhlasiť. To znamená, ako povedala Natália Grausová, ak niekto za Slovenskú republiku tam pôjde dopúšťa sa vlastizrady a keď to spraví s tým, že vie, že je proti tomu skoro celý parlament, verím, že aj vláda sa proti tomu postaví, tak sa to inak hodnotiť nedá. Ale keď vidíte mediálne vyhlásenie už aj premiéra dnes, už sa to pomaličky začína otáčať. Bolo by dobre keby možno niekto jednoducho z tejto pozície sa nedá ustúpiť, z tejto pozície, že za Slovensko tam nikto ísť nemôže.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2018 17:19 - 17:21 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán kolega Klus, ja naozaj musím povedať, že vašom prípade, asi naozaj Boh spravil nejaký zázrak, že vám sa takto otvorili oči a takto ste v SaS-ke otočili. To je nádhera a postupne asi vo všetkých stranách ľudia pochopia, že naozaj boj proti tej migrácii je nutný ak si chceme Slovensko zachrániť. Spomínali ste tam tie problémy legálna, nelegálna migrácia. No ono je to tam trošku ešte viac toho, veď však samotný ten dokument hovorí, že vlastne cieľom je transformácia tej ilegálnej neriadenej migrácie na legálnu riadenú atď., atď., čiže proste to je cieľ. Ideálny výsledok toho dokumentu by bol, aby všetci tí ľudia sem chodili legálne, riadene, organizovane, ale v konečnom dôsledku by to bola čistá smrť pre Slovensko a jednoducho nevratný proces. Čiže je to celé zle. Absolútne celé zle. Tak isto pred chvíľkou bývalý minister vnútra Kaliňák jasne povedal, že súhlas je už len samotnou účasťou zástupcu štátu na tejto konferencii. Nemyslíme si, asi a ja teda určite nie v tejto chvíli, že by mal nejaký dôvod si vymýšľať alebo preháňať. Takže, keď to povie bývalý minister vnútra, asi niečo na tom bude a preto nemôžme spochybňovať ten fanatizmus zo strany ministra Lajčáka, ktorý napriek tomu, že skoro celý parlament nesúhlasí s týmto paškvilom sa to snaží za každú cenu presadzovať, pretláčať a docieliť to, aby niekto zo Slovenska tam aspoň išiel. Preto sa vás chcem spýtať pán poslanec Klus, keď ste v tejto veci viackrát dnes vystúpili, či ak teda naozaj sa potom stane, že niekto zo Slovenska tam pôjde vďaka ministrovi Lajčákovi, či podporíte zvolanie mimoriadnej schôdze na jeho odvolanie, pretože inak sa už nebude dať porátať s týmito ľuďmi, aj keď to možno bude neskoro.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2018 16:41 - 16:43 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán poslanec Poliačik, pár takých veľkých myšlienok, ktoré ste použili vo svojom mi nedalo naozaj, aby som nezareagoval. Dohoda s Tureckom. V Sýrii vám povedia o čom je dohoda s Tureckom. Turecko dostáva peniaze z Európskej únie, veľké peniaze. Za tie peniaze, áno, niečo spraví a za obrovskú časť tých peňazí trénuje a vyzbrojuje ďalších bojovníkov, ďalších teroristov, ktorí svojimi útokmi a správaním znova a znova prehlbujú presne tú krízu, ktorú vy chcete týmto riešiť.
Ďalšia myšlienka, case study. Pán Poliačik, Slovensko je naša vlasť. Slovensko nie je case study. Slovensko nie je nejaká prípadová štúdia, nie je to proste projekt, nie je to program, nie je to počítačová hra. Slovensko je naša vlasť a my nemôžme sa s ním zahrávať tak, že skúsime štúdiu, vyjde oukej, nevyjde, no čo vyskúšame ďalšiu. Máme iba jednu jedinú šancu, pán Poliačik. A tú šancu my si nenecháme zobrať preto, že je tu pár fanatikov ako vy, ktorí si myslia, poďme, buďme, super, mega všetkých pozvime. Však na to máme, však to spravme. Naspäť cesta už nevedie. Naspäť cesta nevedie. Keď sem raz prídu, už ich stadeto nikto nedostane.
A posledná vec. Neviem či ste, pán Poliačik, čítali naozaj ten rámec, keď to poviem tak ako to je preložené, ale hneď v úvodnom texte je napísané, že my zúčastnené hlavy štátov, hlavy vlád a ďalší vysokí predstavitelia sme sa zhodli na tomto a tamto. To znamená, automaticky ten text predpokladá, že schválený bude a že vlastne je schválený všetkými, ktorí tam budú. A keby ste si naštudovali tú procedúru hlasovania tak viete, že tam jednoducho tá väčšina rozhodne aj bez nás. A Lajčák to povedal na výbore. Bude rozhodnuté aj bez Slovenska. Tak načo tam máme ísť za každú cenu? Vyplniť tú kolónku a posvätiť to, že ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2018 16:21 - 16:21 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán poslanec Fedor, no vy ste úplne posplietali všetko možné aj nemožné do jedného nezmyselného vystúpenia. Vaša poznámka s Orbánom od vás, ako poslanca za stranu maďarskú, alebo aj čiastočne maďarskú je naozaj len nemým výkrikom, alebo teda keby nemým, ale výkrikom, ktorý hovorí, že vy si ani neviete nájsť miesto. Vy si jednoducho neviete nájsť miesto a to je ale váš nejaký hodnotový problém. Čo je problém z vášho vystúpenia je to, že vy ste povedali, že títo migranti, ktorí prichádzajú do Európy oni vlastne nevytvárajú nejaký multikultúrny kotol, oni sú úplne v pohode, v poriadku a tí, ktorí rozprávajú inak, ktorí rozprávajú pravdu, ktorí rozprávajú to, čo videli, čo zažili, čo poznajú, tak oni sú vlastne všetci extrémisti a fašisti a ja neviem čo. Ale to je pán poslanec obrovská chyba vo vašom vnímaní. Ak nechápete tomu, čo sa deje v Európe, čo reálne prebieha, čo nastáva, tak potom možno by to chcelo zmeniť pohľad a svoju náplň práce a života, lebo to tak jednoducho je. A tí ľudia jednoducho na Slovensku miesto nemajú a mať nebudú, ak si chceme uchrániť ráz a identitu našej republiky, našej vlasti a našich národov slovenského, maďarského aj všetkých menší, ktoré tu žijú. Lebo sme rôzne národy, sme rôzne národnosti, ale všetci máme spoločnú našu európsku civilizáciu a tak ďalej a tak ďalej. A ak nechápete, ak nechápete, že sa tu hrá o stratu našej identity, tak potom nechápete vôbec nič.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2018 11:19 - 11:21 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán Poliačik, hovorili ste o tom, ako na Slovensko vplývali mnohé iné národy a národnosti, a medzi iným ste spomenuli aj Turkov.
No ja vám musím pripomenúť, že ak by naši predkovia sa hrdinsky proti týmto Turkom a ich nájazdom nebránili, tak dnes tu žiadne Slovensko nie je, dnes tu nie je žiadna Európa, taká, ako ju poznáme. A vy tieto ich nájazdy, túto snahu podmanenie, zotročenie Európy nazvete kultúrnym vplyvom na náš národ? Vy ste už úplne mimo? Ale viete, ja sa vám ani nečudujem, lebo ak môžete byť v jednej strane s takými ľuďmi, ako je Bihariová, no tak potom je logické, že jednoducho ste zmätený a že tá multikultúrna myšlienka pre vás alebo u vás prevláda nad absolútne všetkým.
Ale ešte raz. Ešte raz. Slovensko si svoje tradície, svoju identitu nenechá zobrať. Ľudia si nechcú nechať ukradnúť ich národnú hrdosť a to, čo je ich vlastné. My nechceme dopadnúť, ako dopadlo Francúzsko, Anglicko, Belgicko, ostatné krajiny, ktoré sú dnes doslova v plameňoch, doslova v plameňoch, pretože na svojom vlastnom osobnom smutnom príklade museli pochopiť, že myšlienka multi-kulti jednoducho nefunguje. A myšlienka multi-kulti prináša to, že pôvodné obyvateľstvo uteká, pretože je neskutočne likvidované.
Pán Poliačik, naozaj ak tomuto neveríte, tak choďte, však cestujete, otvorte si oči. Môžte ísť s kolegom Mazurekom, zobere vás na tie miesta, môžte tam ostať, zoberte aj Bihariovú a ostaňte tam a zažite to a tam, tam to napĺňajte, ale neťahajte, neťahajte tých ľudí sem, lebo tu nemajú čo robiť. Slovensko zostane slovenským, Slovensko ostane kresťanským a Slovensko ostane národným štátom, pán Poliačik. A vy sa môžte aj pokrájať a nezmeníte to!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2018 10:38 - 10:39 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán kolega Dostál, to, že vy obhajujete všeobecne migráciu a všetky tie globalizačné trendy, to asi nikoho neprekvapilo, ale povedali ste jednu rozumnú vec v tom vašom vystúpení, a síce že musíme riešiť nie následky, ale príčiny tej, tej migrácie, toho rozvrátenia v krajinách a tak ďalej, skade potom ľudia utekajú, ale to tiež všetci vieme, len asi to nevedia vaši priatelia na americkej ambasáde, ktorí si za týmto všetkým stoja.
Takže, pán Dostál, ak chcete niečo spraviť pre riešenie migrácie vo svete, zoberte sa kľudne aj teraz, choďte na americkú ambasádu a povedzte vašim U. S. priateľom, že tie bombardéry si treba odložiť na horšie časy, že proste rozvrátenie Líbye, likvidácia Sýrie, že to sú tie dôvody, pre ktoré tí ľudia utekajú, a že my nebudeme tu robiť zo seba obetného baránka len preto, aby Američania mohli zbombardovať ďalšiu krajinu, kde si proste chcú svoje plány rozohrať.
Lenže na to vy, pán Dostál, nemáte proste odvahu, aby ste išli a povedali im to, pretože Američania sú tí, ktorých kritizovať nemožno, nesmie sa to v nijakom kontexte, radšej obetujme celé Slovensko.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2018 9:58 - 10:00 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán kolega Blaha, vy ste začali tým svoje vystúpenie, že včera premiér Pellegrini podľa vás povedal, že teda vláda Slovenskej republiky nevyšle nikoho na tú nešťastnú konferenciu do Marrákeša, lenže my sme tu sedeli viacerí, pozorne sme ho počúvali a on nič také explicitne, žiaľbohu, nepovedal. Žiaľbohu, predseda vlády Pellegrini nepovedal, že tam vláda nikoho nepošle, a to je podľa mňa cieľom tohto uznesenia, cieľom aj toho verejného tlaku, aj všetkých tých ľudí, ktorí ešte nestratili zdravý rozum na rozdiel od diplomatov, aby Slovensko sa naozaj nezúčastnilo na tej, na tej podvodnej akcii. Hovorili ste o nálepkovaní a škatuľkovaní, ale povedzme si na rovinu, úprimne a bez nejaký masiek, ten, kto nálepkuje a škatuľkuje ľudí v tejto otázke, je len minister Lajčák. Minister Lajčák sa snaží všetkých zosmiešňovať a akýmkoľvek spôsobom odradiť od toho, aby nahlas povedali, že Slovensko v Marrákeši nemá čo robiť, že tam jednoducho nemôžme ísť a že to okienko za Slovenskú republiku musí zostať prázdne, musí zostať úplne prázdne, a preto, pán poslanec Blaha, keďže ste vystúpili v mene poslaneckého klubu SMER - sociálna demokracia, čo je ešte stále najsilnejšia vládna strana, tak ak máte v strane tú silu, tú disciplínu, a naozaj to, čo ste povedali, je tlmočenie názoru celého klubu, odvolajte z funkcie ministra zahraničných vecí Lajčáka. To je jediné, čo môže dosvedčiť, že to myslíte vážne, že vaše slová boli úprimné a že naozaj ste mali mandát hovoriť v mene celého poslaneckého klubu SMER - sociálna demokracia.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2018 9:33 - 9:35 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán kolega Klus, vidíme, že pán Boh je naozaj veľký a robí veľké veci, keď dokázal v imigrantskej strane, ako je SaS, spraviť také zázraky, že sa vám začínajú otvárať oči a chápete, že jednoducho žiadni imigranti sem nepatria a že ľudia ich sem naozaj nechcú a sa ich boja, a jednoducho to nedopustíme, aby sem nejakí to takíto mudžahídi prišli bez ohľadu, že ako si to nejaké OSN nazve.
A je dobré, že ste to povedali. To je výborné, že ste ako prvý vy prišli s tým príspevkom, a aj to oceňujem a poviem vám, že vám za to ďakujem. Len na druhej strane treba povedať, že naozaj žiadna analýza, nech si ju spraví ktokoľvek, nezmení to, že jednoducho Slovensko sa musí brániť voči tomuto negatívnemu javu, avšak máme tu od Slobodnej Európy pesničku, čo všetko dokázala analýza. Ak ju nepoznáte, tak si ju pustite.
A my len doplníme, že, že jednoducho tu ani nie je nad čím uvažovať, že ako sa k tomu máme postaviť. My to musíme apriori celé odmietnuť, lebo tie následky sú dlhodobé, tie následky z toho plynúce sú dlhodobé a nezvratné a to je na tom najdôležitejšie.
Čiže toto uznesenie, ktoré je dnes predložené v Národnej rade, to je jednoducho nutná vec, ktorá sa musí prijať. Samozrejme, my k tomu ešte máme nejaké doplnky, ale tu žiadne analýzy ani žiadne iné podobné kľučky jednoducho nemajú miesto, pretože ich výsledok je v podstate absolútne nezaujímavý, pretože vidíme všetci, čo sa v tej deklarácii píše, a boli ste na zahraničnom výbore, kde sa to úplne jasne povedalo a kde aj poslanci vládnych strán k tomu úplne jasne zaujali postoj, že jednoducho ministerstvo na čele s Lajčákom je úplne, úplne mimo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.11.2018 19:37 - 19:38 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ďakujem za faktické poznámky. Oceňujem to, že pán Dostál povedal, že ho zaujali v mojom prejave tri momenty. To sa už dlho nestalo, aby to takto kultivovane povedal, takže ja vám ďakujem.
Nevidím nič zlé na tom, že som si pomohol tvrdeniami pána poslanca Blahu. Však ak nejaký poslanec bez ohľadu na politické tričko povie pravdu a povie veci, ktoré proste sú tak, ako sú, tak jednoducho sa to musí zobrať a musí sa tá pravda oceniť. A ja som to ocenil a v tom čase to bola naozaj vec, ktorá možno vo vašich radoch zarezonovala v negatívnom zmysle slova. Ja to chápem, ale to neznamená, že teraz to nejako vymažeme alebo jednoducho to budeme ignorovať.
A čo sa týka tých ostatných vecí, ktoré boli, ktoré nesúviseli s týmto, s touto témou dnes, tak, pán poslanec, to ste zase uleteli trošku, ale vy by ste pomaličky už mohli byť s tým lietaním aj riaditeľom nejakej leteckej spoločnosti.
Ďakujem pekne kolegom.
Skryt prepis