Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12. 12. 2017 o 16:44 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12. 12. 2017 16:44 - 16:47 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ja by som chcel len doplniť, najmä pre tých nových kolegov, alebo teda pre kolegov čo boli zvolení v jesenných voľbách za predsedov krajov a žiaľ ani jedného z nich tu nevidím, asi už majú problém s tými povinnosťami, ale chcel by som len doplniť, že skôr alebo neskôr sa každý v tej verejnej správe kto bude chcieť robiť čestne a chce využívať tie peniaze efektívne, hospodárne a účelne stretne s tým, že pri verejných obstarávaniach firmy, ktoré dajú ponuky, vytvoria kartel, kartelovú dohodu, ktorej cieľom bude umelo navýšiť ceny a jednoducho získať tak nelegálny zisk pre seba a na tých zákazkách z verejných zdrojov sa obohatiť viac ako je prirodzená miera zisku. Žiaľ tieto kartelové dohody veľmi účinne využívajú súčasné znenie zákona o verejnom obstarávaní, ktorý eliminuje v súčasnom znení tú možnosť prekuknúť a jednoducho neprijať tie umelo navýšené prieskumy trhu, kde tie firmy zapojené do kartelových dohôd už dopredu dávajú ceny zdvihnuté nahor rádovo niekedy o 30-40 %. Preto táto novela má za cieľ odstrániť túto nemohúcnosť zákona a dať viacej priestoru tým, ktorí chcú verejne obstarávať nie preto, že to prikazuje zákon, ale preto, aby tým dosiahli čo najefektívnejšie, najhospodárnejšie a najúčelnejšie využitie všetkých verejných zdrojov pri každom jednom nákupe.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12. 12. 2017 16:36 - 16:37 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán kolega Pčolinský vy ste buď nepočúvali môj príspevok alebo ste ho nepochopili. Ja som spomínal paralelu medzi okresným a krajským súdom vo vzťahu medzi špecializovaným trestným súdom a odvolacím súdom, ktorý je v tomto prípade Najvyšší súd. Tak trošku ste to doplietli ale beriem to, že ste to spravili z vašej nevedomosti alebo z nejakého nepochopenia veci. A čo sa týka tej vašej pripomienky k tomu, že povedzme prokurátori alebo iné takéto osoby, že či ďalej nezahrnúť do toho programu, ja mám pre vás výborný taký lukratívny návrh, prejde náš návrh do druhého čítania dajte pozmeňovák a môžme sa o ňom potom baviť a samozrejme keď to bude oprávnené a opodstatnené tak budem rád ak to prejde na celospoločenský prospech. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 12. 12. 2017 16:25 - 16:34 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážený pán podpredseda, kolegyne, kolegovia, ja trošku z iného uhla pohľadu na túto našu novelu si dovolím pokúsiť sa zaujať teda vašu pozornosť. Dnes je na Slovensku v istých oblastiach stav, ktorý nás veľmi intenzívnym spôsobom pripodobňuje pripodobňuje k časom hitlerovského Nemecka. Máme špeciálnu políciu, máme špeciálnu prokuratúru, na tej špeciálnej polícii na tej špeciálnej prokuratúre máme špeciálne oddelenia na ideologické trestné činy a nad tým všetkým máme špecializovaný čiže špeciálny trestný súd, ktorý dáva do jednej skupiny do jednej skupiny zaraďuje najťažších kriminálnikov, vrahov, rôznych úchylákov a ľudí, ktorí majú pre vládu nepohodlné myšlienky a ktorí sa tieto myšlienky neboja povedať nahlas. Za tieto ich názory im celý tento špecializovaný aparát polície, prokuratúry a súdov ponúka samozrejme lukratívne odmeny. Na druhej strane sa ale v našej spoločnosti pri každej jednej príležitosti takmer každý jeden politik nezabudne pochváliť tým aká je tu obrovská snaha o demokraciu, o rovnosť pred zákonom a o to, aby boli všetci všetci občania, úradníci, politici posudzovaní podľa jednotného metra, podľa jednotného metra pri každej jednej možnej príležitosti. Či je to pri nejakej príležitosti pozitívnej nejakých odmenách alebo pri nejakej negatívnej pri nejakých represáliách alebo jednoducho z pohľadu rovnosti prd zákonom ohľadom práv a povinností všetkých občanov Slovenskej republiky. Z tohto titulu tej obrovskej celospoločenskej snahy o rovnosť, demokraciu a spravodlivosť je preto nepochopiteľné ak diferenciácia a rozdeľovanie na základe rôznych kritérií zasahuje aj takú citlivú citlivú časť spoločnosti, ktorá sa ale dotýka úplne všetkých obyvateľov štátu a tou je súdnictvo.
Dosť na to, dosť na to, že táto vláda umožnila spáchať najväčšiu tragédiu súdnictva za posledné roky keď za ministerku svojvôle vymenovala práve pani Žitňanskú. Sudcovia to veľmi ťažko vnímajú hlavne na jej teda najmä vzhľadom na jej odborné kapacity v niekoľkých v úvodzovkách z každej strany, ale rovnako zle vnímajú rovnako zle vnímajú aj tú ten dvojitý meter, tú posúvanie na tých lepších sudcov a na tých sudcov takých menejcenných. A to nie je podľa tak ako by to možno každého napadlo podľa zaradenia na jednotlivé stupne súdov na okresy, na kraje, na najvyšší súd, na ústavný, ale aj práve podľa takéhoto rozdeľovania sudcov podľa toho či majú právo alebo nemajú právo na automatickú ochranu svojej osoby a svojej rodiny v prípade ak to v odôvodnenom konkrétnom prípade ak o to teda políciu požiadajú. Je nanajvýš zaujímavé, že sudcovia špecializovaného trestného súdu majú automaticky podľa súčasnej legislatívy právo na pridelenie takejto ochrany ale sudcovia napríklad Najvyššieho súdu, ktorý je odvolacím druhostupňovým súdom vo veciach prejednávaných na špecializovanom trestnom súde na takúto ochranu už zo zákona automaticky nárok nemajú. Ja sa preto pýtam čo tým čo týmto rozdelením čo touto legislatívnou diskrimináciou zákonodarca ako poslanci Národnej rady, ktorí to schvaľovali vtedy mysleli. Či chceli tým zvýrazniť posilnenie postavenia sudcov špecializovaného trestného súdu ako vyslovene nedotknuteľných osôb, ktorí majú zo zákona právo na maximálnu ústretovosť zo strany povedzme aj polície alebo ministerstva vnútra a tým si ich napríklad zaviazať do budúcnosti v otázke vynášania tých správnych rozsudkov nad tými správnymi ľuďmi.
Inak mi to bez ohľadu na nejaké politické presvedčenie kolegyne a kolegovia, nedáva žiadny súvis, nedáva mi to žiadny súvis. Predstavte si, že sudca okresného súdu ja neviem v Lučenci bude mať nárok automaticky na získanie policajnej ochrany ale sudca odvolacieho druhostupňového súdu napríklad na Krajskom súde v Banskej Bystrici už takýto nárok automaticky mať nebude. V čom je logika? Pretože toto isté toto isté dnes žiaľ legislatíva robí vo veci špecializovaného trestného súdu v porovnaní napríklad s sudcami Najvyššieho súdu. Preto naša novela naša novela neprichádza s ničím iným len s tým, aby sa zrovnoprávnil prístup ku všetkým sudcom bez akéhokoľvek bez akéhokoľvek rozdielu. Každý z vás, čo ste tu musíte uznať, že ak sa ku všetkým ľuďom pristupuje bez akéhokoľvek rozdielu to znamená absolútne rovnako a spravodlivo vtedy môžme hovoriť o skutočnej demokracii, vtedy môžme hovoriť o tom, že naša spoločnosť niekoho neuprednostňuje alebo naopak nediskriminuje na základe akéhokoľvek kritériá. Takže ešte raz, na zdravie, ešte raz naša novela chce dať všetkých sudcov na rovnakú úroveň z pohľadu práva na ochranu svojho života a života a zdravia svojich blízkych v odôvodnených prípadoch. Nevieme si predstaviť totiž ani jednu obhájiteľnú oprávnenú prekážku, ktorá by mohla byť dôvodom, aby to tak nebolo. Ktorá by mohla byť tým dôvodom, ktorý by napríklad toto plénum mohlo obhájiť a povedať v tomto prípade rovnosť nemusí platiť pretože a už každá tá každý ten poslanec každá tá poslankyňa si tam môže dať svoje dôvody.
Ak rovnosť totiž neplatí na súdoch ako môžme žiadať ako môžu občania žiadať, aby rovnosť platila na ulici, aby rovnosť platila na úradoch, aby jednoducho rovnosť a rovnaký meter platil pre všetkých v bežnom občianskom živote. A preto schválením tohto nášho návrhu dáme nielen signál sudcom ale aj verejnosti, že naozaj máme záujem o rozvoj rozvoj demokratickej spoločnosti, v ktorej nebudú uprednostňovaní ale ani diskriminovaní žiadni ľudia bez a to bez ohľadu na ich vzdelanie, postavenie alebo funkciu. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 12. 12. 2017 16:25 - 16:34 hod.

Marian Kotleba
Vážený pán podpredseda, kolegyne kolegovia, ja trošku tak z iného uhľa pohľadu na túto našu novelu si dovolím pokúsiť sa zaujať teda vašu pozornosť. Dnes je na Slovensku v istých oblastiach stav, ktorý nás...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6. 12. 2017 1:47 - 1:48 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážený pán poslanec Číž v podstate sa dá súhlasiť s vašou dá sa povedať oprávnenou požiadavkou na vytvorenie akejsi slušnejšej a konštruktívnejšej politickej atmosfére a kultúry spoločnosti aj v tomto pléne. To si myslím, že nemôže naozaj nikto s tým mať nejaký vážnejší problém, ale uznajte sám, že kým pokračujú niektoré doslova protiľudové a protidemokratické prvky, alebo niektoré protiľudové a protidemokratické praktiky zo strany politikov vládnej koalície, tak asi nebude veľmi jednoduché nejaké aktívne alebo rýchle vypočuť túto vašu požiadavku, pretože tá forma by mala aspoň nejako kopírovať ten obsah, akým je ten obsah, nevravím že vždy, ale v niektorých momentoch taký dosť podivný, tak potom to tu vyzerá ako to tu vyzerá. Ale tá iniciatíva z mojej strany ja to vítam. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6. 12. 2017 1:33 - 1:34 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán poslanec Klus, vám keď poviem, že ste plus tak to bude už taký otrepaný žart ale ja som veľmi rád, že vám tak na srdci záleží stav členskej základne našej strany. Vidím, že vy keď treba vy sa viete obetovať, vy viete odstúpiť z predvolebného boja, viete triezvo zhodnotiť svoje šance, aby ste ani nekandidovali za poslanca lebo však nebuďte robiť hanbu vašej strane a podobné ostatné veci. Viete pán poslanec tieto vaše zbožné želania a vaše priania a výplody vás ako neúspešného politológa, ktorý bol obvinený z plagiátorstva ma naozaj napĺňa iba tým, že jednoducho sa musím nad vami zasmiať. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 6. 12. 2017 1:22 - 1:32 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážený pán podpredseda, vážené kolegyne, kolegovia, začnem trošku netradične takým príhovorom k opozícii. Hovorím to vždy, keď ide o odvolávanie ministra Kaliňáka, že ja sa vám čudujem, že spolu s ním nechcete vždy odvolávať aj ministerku svojvôle Žitňanskú. Tú istú ministerku, ktorú ste ešte pred pár mesiacmi pokladali za etalón demokracie a slušnosti v politike a ktorá sama osobne ešte pred tými pár mesiacmi bola jedným z najväčších kritikov práve ministra Kaliňaka a dnes mu ide vo vláde absolútne poruke. Neviem v čom nastal vo vašich hlavách taký hodnotový zlom, ale na to asi budete musieť prísť vy samy. Tak isto vám nevadí, keď v kľúčových otázkach sa s tými smerákmi a s tou vládnou koalíciou, ktorú tak neznášate a ktorú dnes tak všetci kritizujete bez akéhokoľvek pardonu spájate a ťaháte za jeden povraz. Poviem tri posledné príklady pre tých, ktorí si myslia, že možno preháňam. Nemali ste problém spolu s vládnou koalíciou hlasovať v otázke rozmrazovania poslaneckých platov. Nemali ste problém tak isto s vládnou koalíciou rovnako hlasovať o otázke odvolania daňového podvodníka vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky a tento náš návrh ani len ste nemali odvahu prerokovať a hlasovať za jeho prerokovanie v tomto pléne. Posledný príklad taký nedávny je váš spoločný postup a spoločná podpora kandidátovi SMER-u v Banskobystrickom samosprávnom kraji, ktorý len deň pred voľbami dostal od vlády dotáciu 250 tisíc eur. To znamená dotáciu rovnajúcu sa zhruba výške volebnej kampane. Čiže je veľmi pekné rozprávať a kritizovať vládnu koalíciu, nadávať a zosmiešňovať v tejto chvíli ministra Kaliňáka, ale treba si vstúpiť do svedomia v tých otázkach, ktoré vás tak veľmi silno ako jedného muža spájajú, kedy postupujete naozaj tak, že ľudia, ktorí podrobne nesledujú politickú scénu by nevedeli, kto je kto. A teraz k samotnému pánovi ministrovi. Pán minister, kolegovia z našej strany z Ľudovej strany naše Slovensko, ale aj ďalší poslanci tu už povedali x dôvodov, pre ktoré oni samy vidia dôvod na vaše odvolanie z funkcie ministra vnútra Slovenskej republiky. Ja k tomu pridám nejaké ďalšie za našu stranu. Pán minister, ja osobne vám vyčítam zavádzanie slovenskej verejnosti v otázke imigrantov a importu dovážania imigrantov - cudzincov do Slovenskej republiky. Doteraz sa občania Slovenskej republiky z vašich úst nedozvedeli skutočné číslo, koľko týchto ľudí tu už je a akým spôsobom sa sem dostávajú a akým spôsobom sa ďalej s nimi nakladá. Pán minister, poukazujem na našu poslednú debatu na zasadnutí výboru pre obranu a bezpečnosť, kde ste sám priznali, že v integračnom centre vo Zvolene boli umiestnení cudzinci z Kubánskeho Guantánama, ktorí boli následne po istom pobyte integrovaní medzi slovenskú populáciu alebo teda medzi populáciu, medzi obyvateľstvo Slovenskej republiky. Keď so túto informáciu poskytol verejnosti pán minister, tak zrazu ministerstvo vnútra to dementovalo s absolútne vymyslenou proti lžou o tom, že tam neboli cudzinci z Guntánama, ale nejaké sýrske mamičky s deťmi. Viete veľmi dobre, že na výbore o sýrskych mamičkách s deťmi ste nepovedali ani jedno jediné slovo. Musím teda povedať, že toto bolo zo strany ministerstva vnútra účelové klamstvo, ktorého cieľom bolo zľahčiť celú túto situáciu. Čo je však ešte horšie pán minister je to, že informácie, ktoré ohľadom imigračných hrozieb alebo hrozieb plynúcich z tej imigračnej vlny poskytujete nielen verejnosti, ale aj členom výboru pre obranu a bezpečnosť sú vo veľmi ostrom rozpore s informáciami, ktoré členom osobitného kontrolného výboru pre kontrolu SIS poskytuje riaditeľ Slovenskej informačnej služby. Žiaľ mlčanlivosť v tejto veci mi neumožňuje ani teraz rozprávať a bližšie konkretizovať tento rozpor, ale musím povedať, že pre Slovensko nejde o nič nádejné, o nič ružové, ani o nič veselé. Bolo by dobré pán minister, ak by ste nejakým spôsobom vystúpili pred verejnosť a povedali, povedali ako to naozaj je. Ďalší dôvod, ďalší dôvod, pre ktorý vidíme potrebu odvolať vás z funkcie ministra vnútra Slovenskej republiky je zneužívanie špeciálnej policajnej jednotky NAKA na politické prenasledovanie poslancov opozície, zvlášť na politické prenasledovanie poslancov Ľudovej strany naše Slovensko. V tejto chvíli sú policajtmi z NAKY špeciálne vytvoreným policajným politickým útvarom stíhaní traja poslanci našej strany, čo doteraz nikdy v histórii Slovenskej republiky nebolo. Čerešničkou na torte tohto nechutného a totalitného zneužívania špeciálnych politických jednotiek na politický boj je trestné stíhanie pán minister mojej osoby za odovzdanie, za odovzdanie sociálnej pomoci trom mnohopočetným slušným, slovenským rodinám nachádzajúcim sa na hranici chudoby, o ktorých žiaľ vaša sociálna vláda ani len nezakopla. Pán podpredseda, poprosím ukľudnenie sály, lebo môžme tu čakať, kým sa to dá do poriadku. Ďakujem pekne. Pán minister, napriek tomu, napriek tomu, že som ten pokus za trestné stíhanie považoval za zlý žart a vaši špeciálne vyškolených policajtov som informoval o skutočnostiach, ktoré jasne hovoria o tom, že je to účelové a politicky motivované.Tak pokračovali vo svojej práci a preto mi nedá, aby som dnes neoboznámil poslancov, ale aj prostredníctvom záznamu aj verejnosť aká je skutočná pravda o tom, kto a akým spôsobom na Slovensku za nejaké číselká je alebo nie je prenasledovaný. Ako iste všetci viete som trestne stíhaný za odovzdanie sociálnej pomoci vo výške 1488 eur pretože podľa špeciálnych policajtov je to ten najväčší zločin, ktorý človek môže ideologicky spáchať. Z centrálneho registra zmlúv pán minister, z centrálneho registra zmlúv som si náhodne vytlačil pár zmlúv, ktoré hovoria o tom, že rovnaká výška zmluvy je uzavretá...
===== ... som trestne stíhaný za odovzdanie sociálnej pomoci vo výške 1 488 eur pretože podľa špeciálnych policajtov je to ten najväčší zločin, ktorý človek môže ideologicky spáchať. Z centrálneho registra zmlúv pán minister z centrálneho registra zmlúv som si náhodne vytlačil pár zmlúv, ktoré hovoria o tom, že rovnaká výška zmluvy je uzavretá medzi alebo zmluva uzavretá v rovnakej výške medzi Sociálnou poisťovňou a Leteckou agentúrou SKY Travel. Rovnaká výška sumy je na zmluve medzi Najvyšším kontrolným úradom Slovenskej republiky a firmy Verika Slovakia. Poďme ale na zaujímavejšie veci. Rovnaká výška zmluvy alebo rovnaká výška sumy je na zmluve medzi Ministerstvom obrany Slovenskej republiky a firmou Hydraulika s.r.o.. Rovnaká výška sumy je na zmluve medzi Ministerstvom obrany Slovenskej republiky a firmou Care service s.r.o. Na a pán minister niečo osobne aj pre vás, rovnaká výška sumy je na zmluve medzi Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky a firmou Qautro finance s.r.o. No a najlepšie nakoniec pán minister osobne pre vás, zmluva o poskytnutí dotácií zo štátneho rozpočtu prostredníctvom rozpočtu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky zmluvné strany na jednej strane pán minister ministerstvo vnútra Slovenskej republiky Pribinova ulica č. 2 zastúpené Ing. Marek Vladár, generálny riaditeľ sekcie ekonomiky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky na druhej strane zmluvy Športový klub polície Vranov nad Topľou. Hádajte na akú sumu je táto zmluva? 1 488 eur. Pán minister, dvojitý meter všade sú tí extrémisti. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 6. 12. 2017 1:22 - 1:32 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážený pán podpredseda, vážené kolegyne, kolegovia, začnem trošku netradične takým príhovorom k opozícii. Hovorím to vždy, keď ide o odvolávanie ministra Kaliňáka, že ja sa vám čudujem, že spolu s ním nechcete vždy odvolávať aj ministerku svojvôle Žitňanskú. Tú istú ministerku, ktorú ste ešte pred pár mesiacmi pokladali za etalón demokracie a slušnosti v politike a ktorá sama osobne ešte pred tými pár mesiacmi bola jedným z najväčších kritikov práve ministra Kaliňaka a dnes mu ide vo vláde absolútne poruke. Neviem v čom nastal vo vašich hlavách taký hodnotový zlom, ale na to asi budete musieť prísť vy samy. Tak isto vám nevadí, keď v kľúčových otázkach sa s tými smerákmi a s tou vládnou koalíciou, ktorú tak neznášate a ktorú dnes tak všetci kritizujete bez akéhokoľvek pardonu spájate a ťaháte za jeden povraz. Poviem tri posledné príklady pre tých, ktorí si myslia, že možno preháňam. Nemali ste problém spolu s vládnou koalíciou hlasovať v otázke rozmrazovania poslaneckých platov. Nemali ste problém tak isto s vládnou koalíciou rovnako hlasovať o otázke odvolania daňového podvodníka vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky a tento náš návrh ani len ste nemali odvahu prerokovať a hlasovať za jeho prerokovanie v tomto pléne. Posledný príklad taký nedávny je váš spoločný postup a spoločná podpora kandidátovi SMER-u v Banskobystrickom samosprávnom kraji, ktorý len deň pred voľbami dostal od vlády dotáciu 250 tisíc eur. To znamená dotáciu rovnajúcu sa zhruba výške volebnej kampane. Čiže je veľmi pekné rozprávať a kritizovať vládnu koalíciu, nadávať a zosmiešňovať v tejto chvíli ministra Kaliňáka, ale treba si vstúpiť do svedomia v tých otázkach, ktoré vás tak veľmi silno ako jedného muža spájajú, kedy postupujete naozaj tak, že ľudia, ktorí podrobne nesledujú politickú scénu by nevedeli, kto je kto. A teraz k samotnému pánovi ministrovi. Pán minister, kolegovia z našej strany z Ľudovej strany naše Slovensko, ale aj ďalší poslanci tu už povedali x dôvodov, pre ktoré oni samy vidia dôvod na vaše odvolanie z funkcie ministra vnútra Slovenskej republiky. Ja k tomu pridám nejaké ďalšie za našu stranu. Pán minister, ja osobne vám vyčítam zavádzanie slovenskej verejnosti v otázke imigrantov a importu dovážania imigrantov - cudzincov do Slovenskej republiky. Doteraz sa občania Slovenskej republiky z vašich úst nedozvedeli skutočné číslo, koľko týchto ľudí tu už je a akým spôsobom sa sem dostávajú a akým spôsobom sa ďalej s nimi nakladá. Pán minister, poukazujem na našu poslednú debatu na zasadnutí výboru pre obranu a bezpečnosť, kde ste sám priznali, že v integračnom centre vo Zvolene boli umiestnení cudzinci z Kubánskeho Guantánama, ktorí boli následne po istom pobyte integrovaní medzi slovenskú populáciu alebo teda medzi populáciu, medzi obyvateľstvo Slovenskej republiky. Keď so túto informáciu poskytol verejnosti pán minister, tak zrazu ministerstvo vnútra to dementovalo s absolútne vymyslenou proti lžou o tom, že tam neboli cudzinci z Guntánama, ale nejaké sýrske mamičky s deťmi. Viete veľmi dobre, že na výbore o sýrskych mamičkách s deťmi ste nepovedali ani jedno jediné slovo. Musím teda povedať, že toto bolo zo strany ministerstva vnútra účelové klamstvo, ktorého cieľom bolo zľahčiť celú túto situáciu. Čo je však ešte horšie pán minister je to, že informácie, ktoré ohľadom imigračných hrozieb alebo hrozieb plynúcich z tej imigračnej vlny poskytujete nielen verejnosti, ale aj členom výboru pre obranu a bezpečnosť sú vo veľmi ostrom rozpore s informáciami, ktoré členom osobitného kontrolného výboru pre kontrolu SIS poskytuje riaditeľ Slovenskej informačnej služby. Žiaľ mlčanlivosť v tejto veci mi neumožňuje ani teraz rozprávať a bližšie konkretizovať tento rozpor, ale musím povedať, že pre Slovensko nejde o nič nádejné, o nič ružové, ani o nič veselé. Bolo by dobré pán minister, ak by ste nejakým spôsobom vystúpili pred verejnosť a povedali, povedali ako to naozaj je. Ďalší dôvod, ďalší dôvod, pre ktorý vidíme potrebu odvolať vás z funkcie ministra vnútra Slovenskej republiky je zneužívanie špeciálnej policajnej jednotky NAKA na politické prenasledovanie poslancov opozície, zvlášť na politické prenasledovanie poslancov Ľudovej strany naše Slovensko. V tejto chvíli sú policajtmi z NAKY špeciálne vytvoreným policajným politickým útvarom stíhaní traja poslanci našej strany, čo doteraz nikdy v histórii Slovenskej republiky nebolo. Čerešničkou na torte tohto nechutného a totalitného zneužívania špeciálnych politických jednotiek na politický boj je trestné stíhanie pán minister mojej osoby za odovzdanie, za odovzdanie sociálnej pomoci trom mnohopočetným slušným, slovenským rodinám nachádzajúcim sa na hranici chudoby, o ktorých žiaľ vaša sociálna vláda ani len nezakopla. Pán podpredseda, poprosím ukľudnenie sály, lebo môžme tu čakať, kým sa to dá do poriadku. Ďakujem pekne. Pán minister, napriek tomu, napriek tomu, že som ten pokus za trestné stíhanie považoval za zlý žart a vaši špeciálne vyškolených policajtov som informoval o skutočnostiach, ktoré jasne hovoria o tom, že je to účelové a politicky motivované.Tak pokračovali vo svojej práci a preto mi nedá, aby som dnes neoboznámil poslancov, ale aj prostredníctvom záznamu aj verejnosť aká je skutočná pravda o tom, kto a akým spôsobom na Slovensku za nejaké číselká je alebo nie je prenasledovaný. Ako iste všetci viete som trestne stíhaný za odovzdanie sociálnej pomoci vo výške 1488 eur pretože podľa špeciálnych policajtov je to ten najväčší zločin, ktorý človek môže ideologicky spáchať. Z centrálneho registra zmlúv pán minister, z centrálneho registra zmlúv som si náhodne vytlačil pár zmlúv, ktoré hovoria o tom, že rovnaká výška zmluvy je uzavretá...
===== ... som trestne stíhaný za odovzdanie sociálnej pomoci vo výške 1 488 eur pretože podľa špeciálnych policajtov je to ten najväčší zločin, ktorý človek môže ideologicky spáchať. Z centrálneho registra zmlúv pán minister z centrálneho registra zmlúv som si náhodne vytlačil pár zmlúv, ktoré hovoria o tom, že rovnaká výška zmluvy je uzavretá medzi alebo zmluva uzavretá v rovnakej výške medzi Sociálnou poisťovňou a Leteckou agentúrou SKY Travel. Rovnaká výška sumy je na zmluve medzi Najvyšším kontrolným úradom Slovenskej republiky a firmy Verika Slovakia. Poďme ale na zaujímavejšie veci. Rovnaká výška zmluvy alebo rovnaká výška sumy je na zmluve medzi Ministerstvom obrany Slovenskej republiky a firmou Hydraulika s.r.o.. Rovnaká výška sumy je na zmluve medzi Ministerstvom obrany Slovenskej republiky a firmou Care service s.r.o. Na a pán minister niečo osobne aj pre vás, rovnaká výška sumy je na zmluve medzi Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky a firmou Qautro finance s.r.o. No a najlepšie nakoniec pán minister osobne pre vás, zmluva o poskytnutí dotácií zo štátneho rozpočtu prostredníctvom rozpočtu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky zmluvné strany na jednej strane pán minister ministerstvo vnútra Slovenskej republiky Pribinova ulica č. 2 zastúpené Ing. Marek Vladár, generálny riaditeľ sekcie ekonomiky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky na druhej strane zmluvy Športový klub polície Vranov nad Topľou. Hádajte na akú sumu je táto zmluva? 1 488 eur. Pán minister, dvojitý meter všade sú tí extrémisti. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6. 12. 2017 1:03 - 1:04 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Miňo povedal si to ako človek, ktorý po tomto tvojom príhovore je najlepší kandidát na nového ombudsmana Slovenskej republike, lebo si sa snažil až tak teologicky dať tu do poriadku veci, ktoré dnes naozaj z tejto Národnej rady spravili obrovský cirkus, ale chcem ťa doplniť v jednej veci. Ty si povedal, že nie je v podstate rozdiel medzi podvodníkom Kiskom a podvodníkom Baštrnákom. No podľa mňa je medzi nimi obrovský rozdiel, pretože ak je niekto človek, ak nejaký človek v najvyššej ústavnej funkcií podvodníkom, tak je to neporovnateľne spoločensky nebezpečnejšie ako keď je takýmto podvodníkom akýkoľvek, naozaj akýkoľvek súkromný podnikateľ.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6. 12. 2017 0:47 - 0:48 hod.

Marian Kotleba
Pán poslanec Budaj, ja len veľmi krátko. To čo ste povedali o našej strane svedčí len o jednom. Buď ste vizionár alebo eštebák.
Skryt prepis