Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.2.2019 o 20:41 hod.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18.2.2019 20:41 - 20:43 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Presne, ako si spomínal Milan, ono je nepredstaviteľné, že v demokratickej spoločnosti ministerstvo školstva využíva peniaze získané z daní pracujúcich ľudí na to, aby vytvárala akési, aby vytváralo akési príručky pre politrukov, ako rozpoznať zlých extrémistických žiakov na základných a stredných školách. Extrémistických žiakov a čo je neuveriteľné a môžu sa páni z SNS-ky smiať, oni dávajú peniaze pracujúcich ľudí na Slovensku, členom hnutia OĽaNO a podpredsedníčke Progresívneho Slovenska na to, aby svoje extrémne ultraliberálne názory tlačili do detí. Ono to je neuveriteľné, ale ako je možné, že SNS-ka prostredníctvom svojej ministerky dáva peniaze Progresívnemu Slovensku na to, aby vymývali deťom mozgy. Druhá vec. Nie len toto. Oni robia ešte aj školenia pre učiteľov. Sám som videl takú pozvánku, že vzrastajúci extrémizmus aj vy ste ho zaznamenali, nebojte sa páni učitelia z dotácii ministerstva školstva máme pre vás pripravené špeciálne školenie, ako rozpoznať extrémistov a dali to učiteľom na základných školách. Konkrétne mám túto informáciu, môžem vám to všetkým ukázať a školiteľkou bude pani Bihariová. To znamená, vy SNS-áci využívate peniaze daňových poplatníkov na to, aby ste dávali peniaze podpredsedníčky progresívneho, podpredsedníčke Progresívneho Slovenska, to znamená liberálom, otvoreným liberálom, ktorí nenávidia Slovensko, ktorí s pojmom národ operujú ako s niečim zlým, stredovekým, odporným, vy to máte v názve strany a oni potom chodia a školia učiteľov, ako rozoznať extrémistov. Ono, keby sme žili v 1952, tak by som sa nedivil, ale vy to stále používate tie moderné argumenty, že je rok 2019, no ale pozrite sa, čo reálne robíte a ako toto obhájite, to by som veľmi chcel vidieť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.2.2019 10:01 - 10:02 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán kolega Heger, ja tak isto považujem obmedzenie reklamy na alkohol za naozaj dobrý nápad, pretože sám síce alkohol vôbec nepožívam, neviem koľko dlhých rokov som nemal ani kvapku alkoholu a ani to neplánujem, pretože mi v živote vôbec nechýba, ale žijem na východe Slovenska a vidím, čo robí alkoholizmus, či už s mladými ľuďmi, ale aj staršími ľuďmi. Vidím, ako rozvracia celé rodiny, vidím, ako ničí otcov rodín, ako dobrých chlapov, zručných chlapov proste dostáva na ulicu a ničí im celé životy. A keď vidím tú obrovskú loby, ktorá stojí za tým alkoholizmom a za alkoholom ako takým, že tá reklama sa na nás tlačí pomaly zo všetkých strán, kde sa len pozrieme, aké je to fajn, aké je to štýlové, aké je to správne, tak ma to pravidelne rozčuľuje.
K tejto téme sa staviam rovnako ako k hazardu, pretože je to nemorálne a považujem to mnohokrát za zvrátené, zarábať na ľudskom nešťastí a hlavne keď to ľudské nešťastie musím vídať pravidelne okolo seba. To znamená, že na mnohých témach sa možno nezhodneme, možno mnohé veci vidíme inak, ale ja na alkohol, možno by som to povedal aj mnohokrát tvrdšie ako vy, ale na alkohol veľa dobrého určite nepoviem.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.2.2019 9:45 - 9:47 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Rasťo, v tvojom výbornom prejave odznelo ďalšie obrovské množstvo podnetných argumentov, ktoré sú jednoducho nespochybniteľné a ktoré musia každého aj toho najväčšieho podporovateľa potratov donútiť k tomu, aby sa aspoň čiastočne zamyslel nad tým, či je to jeho stanovisko správne a že či nie je čas aspoň čiastočne, keď už nič, prehodnotiť to svoje stanovisko. To znamená, prestať s tou podľa mňa hlúpou podporou tejto politiky, ktorá stála život, ako hovoríš, ročne 26 miliónov ľudí na celom svete.
Minule som čítal niekde, neviem, či je tá informácia pravdivá, že potrat je buď prvou najzávažnejšou príčinou smrti vo svete, alebo dokonca druhou. To znamená, tu sa nebavíme o nejakých maličkých problémikoch, ako častokrát hovoria liberáli, že tá a tá, ten počet potratov klesá, tak sa na to vykašlime, možno o 40 rokov to klesne na tisíc potratov. To, že medzitým bude zabitých ďalších milión detí, to ich vôbec nezaujíma. A my, ktorí sme označovaní za extrémistov, sa staráme o to, aby každý ľudský život mohol byť na Slovensku zachovaný. To je ten obrovský kontrast. A ja práve v tomto nechápem, že kde sú všetci tí liberáli, tí odporcovia tohto návrhu zákona jedného aj druhého, tí, ktorí propagujú, že žena má mať právo voľby, že to je jej telo, že ona si môže sama rozhodnúť a tak ďalej a tak ďalej, väčšinou emotívne náreky, nič faktické, kde sú? A prečo nás nechcú presvedčiť o tom, že to ich stanovisko je správne? Oni z tejto tak pomyselnej bitky úplne ustúpili, nechali to čisto na nás, aby sme si to zdôvodňovali, a neargumentujú, nechcú nás presvedčiť o tom, že nemáme pravdu. Pretože oni sami sú si vedomí, že proti týmto argumentom nemajú čo povedať. Ale ich myseľ je už, pre mňa síce nepochopiteľné, ale tak zvrátená, že im to príde úplne prirodzené. Zabime to dieťa, je to vôľa matky, ona má kariéru, školu, proste čokoľvek, dôvod si vždy nájde, musíme je to povoliť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.2.2019 18:39 - 18:55 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán Vašečka, ja musím naozaj oceniť vaše hodnotné, zmysluplné a fakticky jednoznačne nezničiteľné vystúpenie. Naozaj ste sa na túto tému pozreli aj racionálne, aj z hľadiska viery, z každého hľadiska a som si istý, že pri takomto naozaj vecnom, faktickom a dlhom zhodnotení celej tejto problematiky, to znamená problematiky umelého prerušovania života nenarodených detí, ktoré ja takisto vnímam ako vraždu, sa musí každý liberál zamyslieť nad tým, že či nechce prehodnotiť svoje postoje.
Ja som si všimol v kontexte vášho vystúpenia a vecí, ktoré ste vraveli, dve veci. Za prvé, keď tu bola debata o tom, aby psy mohli chodiť do reštaurácie, tak sa tu poslanci SAS rozčuľovali, vyskakovali, zapájali sa aktívne, a keď ide o tému nenarodených detí, tak nemajú problém takéto niečo schváliť. Rozčuľuje ich to, ak niekomu vadí pes v reštaurácii, ale vražda malého dieťaťa im vôbec nepríde ako nejaká zaujímavá vec.
Tiež ma pohoršuje prístup napríklad takých novinárov, ktorí pri každej jednej príležitosti využijú možnosť a dávajú nám hlúpe otázky ohľadom holokaustu a podobných vecí a vy im aj 350-krát môžete odpovedať, oni to aj tak neodvysielajú, aj tak sa z vás snažia zrobiť takého alebo onakého, neviem čo všetko, -istu, ale nikdy sa nepýtajú na tento holokaust, na 1,4 a ešte viac milióna zavraždených detí iba na Slovensku. Toto ich vôbec nezaujíma. To je obrovské pokrytectvo a mne je nesmierne ľúto, že musím sledovať všetky tieto veci, pretože tiež som dnes videl fotky z ultrazvuku môjho vlastného syna, ktorý sa mi má čoskoro narodiť, a keby som si predstavil, že mám umelo, ako to oni hovoria, prerušiť jeho život, tak by som si to do smrti neodpustil.
Skryt prepis
 

5.2.2019 17:39 - 17:55 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Ďakujem ti, Miňo, za predstavenie tohto návrhu zákona a som rád, že si poukázal na to pokrytectvo tých, ktorí sa tu kresťanstvom oháňajú úplne najviac. Zo všetkého najviac ma nieže prekvapil ani že zarmútil, lebo to od nich vidíme stále, ale zo všetkého najviac signifikantným bol postoj pani poslankyne Verešovej, ktorá mala 3 500 rôznych dôvodov, prečo zákon nemôže podporiť, ale ani jeden rozumný dôvod, prečo je zákon dobrý, alebo nejakú vlastnú iniciatívu, s ktorou by prišla, alebo čokoľvek, čo by zlepšilo túto situáciu. Potom som niekde od nej čítal nejaký blog, kde tvrdila, že tu v rámci Národnej rady vznikla akási pracovná skupina pre riešenie tejto problematiky. Ja sa priznám, že som ani netušil, že niečo také existuje, a práve preto som využil priestor na výbore pre ľudské práva a opýtal som sa jej, že vlastne k akým záverom alebo postojom vlastne došla za pol roka existencie táto pracovná skupina pre riešenie tejto problematiky, a odpoveď na seba nenechala dlho čakať, resp. neprekvapila ma, nedošla k žiadnym záverom. Raz sa stretli, povedali si toto a toto by bolo treba, tak a tak, prineste svoje predstavy a odvtedy nič.
Lenže prebehol polrok, za ten čas boli zabité, áno, naozaj zabité tisíce detí a oni, ktorí sa najviac nálepkujú tými prolife nálepkami a podobnými vecami, neurobili vôbec nič a vôbec im to neprekáža. A potom som od nej čítal ďalší článok, zase si našla dôvody, prečo nemôže podporiť napríklad náš návrh zákona tentokrát. Ja to nepochopím, to, dávam si nejakú nálepku, prezentujem sa nejako a zrádzam to pri každej jednej príležitosti, keď mám byť otestovaný, či si stojím za tou vierou, či si stojím za svojimi hodnotami, a stále im to nepríde blbé. Ja by som sa na ich mieste tak veľmi hanbil, že by som sa nedokázal postaviť na pochody za život a podobné veci.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.2.2019 13:12 - 13:13 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán Dostál, ono by bolo niekedy príjemné vidieť, že by ste nevyužili každú poslednú minútu aj sekundu vašich možností na to, aby ste si zbytočne nenaťahovali tie minúty a potom nás tu obťažovali dlhočiznými a vlastne aj obsahovo prázdnymi prejavmi, ale nič. Zvykli sme si na to.
Každopádne keď chcete prijať zákon, ktorý by povolil psom vstup do reštaurácií, kaviarní, potom tu ste mali názory ďalších poslancov a poslankýň, že by bolo dobré povoliť aj mačičkám vstup do reštaurácií, do kaviarní, do všetkých takýchto stravovacích zariadení. Čo keď potom príde ten Andrej Kiska s tou kozičkou vyvenčiť si ju vonku, a vy mu zakážete vstup do reštaurácie aj napriek tomu, že tam už bude mať povolený vstup pes aj mačička? V čom je koza horšia ako pes? A v čom je potkan horší ako pes?
Hovorili ste o tom, že niekto môže mať k psovi nejaký vrúcny vzťah ako k členovi rodiny, ale možno niekto má vrúcny vzťah k morčaťu, k potkanovi, ale tým to nedovolíte, dovolíte to psom, mačičkám a zároveň si podľa mňa uvedomujete tú neuveriteľnú absurdnosť, keby ste to mali povoliť všetkým týmto zvieracím druhom, lebo naozaj by tam potom niekto prišiel s pytónom, jaštericou, s leguánom a s podobnými vecami. To znamená, hnať to do takýchto absurdností, že postupne, postupne najprv, najprv to povolíme psom, potom pani Cigániková to chce povoliť mačičkám, potom to povolíme Andrejovi Kiskovi s kozou a tak ďalej a tak ďalej, dôjdeme naozaj k veľkým absurditám.
To znamená, ja si nemyslím, že by toto nariadenie niekoho fakt významne obmedzovalo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.2.2019 12:15 - 12:16 hod.

Milan Mazurek
!!!Vymazať rámček!!!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.2.2019 12:14 - 12:15 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Drahá kolegyňka Cigániková, ja som myslel, že zle počujem, keď som počúval vašu reč. Normálne ste ma vydesili. Ja sa teraz o vás bojím. Vy ste normálne povedali, že ste bývali niekde, kde boli cigánske deti, ktoré robili vášmu psíkovi zle. Ja tomu nechápem teraz, že či sa niečo stalo, alebo ako sa s tým doteraz vysporiadať, lebo takýto odporný rasizmus na pôde Národnej rady. No povedzte mi, čo mám teraz robiť, lebo či volať NAKU, volať pána Danka, niekoho z knesetu, aby zasadali rýchlo, aby to riešili, lebo toto je strašné. Toto, toto tu ešte nebolo.
Naozaj neviem, ako sa s tým teraz vysporiadať, a asi vás musím vyzvať, aby ste sa všetkým cigánskym deťom ospravedlnili, lebo takéto škaredé ohováranie, takéto škaredé zosobňovanie zlých vlastností na jedno etnikum, no, no, hanba strašná.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.2.2019 10:34 - 10:35 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pani poslankyňa Kaščáková, hovorili ste o tom, že tu je nejaká fašistická strana, že vy sa nestotožňujete s názormi fašistickej strany, a spomínali ste tiež logiku. Tak ja aplikujem logiku na vaše vystúpenie.
Ja som sa tu opakovane zastával práva na slobodný názor každého aj môjho politického oponenta, zatiaľ čo vy ste vystúpili s tým, že ja to právo na vystúpenie mať nebudem. To znamená, že vy sa nestotožňujete s pohnútkami fašistickej strany Sloboda a Solidarita. To je jediný logický záver, ktorý z toho môže vyplynúť. Mne naozaj nevadí, ak máte názory akékoľvek, nevadím mi, ak aj chcete v podprsenkách a kožených trenkách pobehovať s dúhovými vlajkami po námestiach, mne to neprekáža, ale nechcem, aby ste nútili všetkých ostatných, aby to platili, a zároveň na druhej strane cenzurovali tých, ktorí vás za to chcú kritizovať. A ak naozaj teraz čo, to, čo ste povedali, že vy nemáte problém s tým, že sa tu nejaké fašistické názory cenzurujú, to znamená, že narážali ste na našu stranu, čo je, samozrejme, nonsens, tak tým urážate zase aj vy osobne 210-tisíc voličov, pretože vy im hovoríte, vaša voľba nemá právo vystupovať v televízii, ktorú vy sami platíte, lebo máte fašistickú voľbu. To je názor pani Kaščákovej z SaS. Dúfam, že to všetci voliči počujú a vezmú si to k srdcu, pretože takéto protidemokratické názory, ktoré vy tu prezentujete, veď to je až na plač, keď sa niekedy človek nad tým zamyslí, a ja ešte normálne uvažujem nad tým, že prečo vy si rovno nedáte nálepku, áno, kosák, kladivo, sme boľševici, ktorí sa hrajú na liberálov, a už stiahnite tie všetky demokratické prívlastky, lebo s tým nič nemáte spoločné, páni boľševici zo SaS.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 1.2.2019 10:22 - 10:31 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, drahé kolegyne, kolegovia, ja vždy pri svojich vystúpeniach zdôrazňujem, že Ľudová strana Naše Slovensko sa snaží pracovať v Národnej rade konštruktívne a hlavne pred predsudkov. Ono by bolo dobré, keby takto pracovali aj štandardní politici. A práve z toho dôvodu nemáme potre..., nemáme problém podporiť aj takýto návrh zákona, ktorý svojím spôsobom je dobrý, ktorý vychádza aj z nášho programu, ktorý schvaľujeme, a nezáleží nám na tom, či ho predkladá akákoľvek iná štandardná politická strana. To znamená, vždy a stále sa rozhodujeme iba na základe toho, či je zákon dobrý, či občanom môže pomôcť, či im zlepší a skvalitní ich životy, a nie na základe toho, kto má akú farbu politického trička. A to budem vyzývať vždy vás kolegov, aby ste takto rozhodovali aj vy pri svojej parlamentnej činnosti, pretože iba takto môžeme spoločne pomôcť všetkým občanom na Slovensku.
Čo sa týka samotného zrušenia koncesionárskych poplatkov, ktorý je vlastne obsahom tohto návrhu alebo návrhu zákona, tak sa jednoznačne musím podpísať za. A nejde len o to, že je to nejaká nová nesystémová daň, ktorou v podstate štát vypaľuje všetkých občanov Slovenskej republiky, ktorí sa previnili iba tým, že majú doma elektrickú zásuvku, ale ide aj o to, že RTVS ako inštitúcia si neplní svoje úlohy, ktoré jej zo zákona vyplývajú a nespráva sa tak, ako by sa správať mala. A hovorím to práve teraz z pozície poslanca Ľudovej strany Naše Slovensko, pretože RTVS ako údajne verejnoprávna inštitúcia by mala byť objektívna, nemala by nadŕžať žiadnej politickej strane, mala by sa zasadzovať za to, aby priestor v rámci jej diskusných relácií, ktoré sa vysielajú naživo, mal každý politický subjekt, ktorý bol zvolený do Národnej rady na základe riadnej, legálnej politickej súťaže a nemala by sa takýmto spôsobom zasadzovať o cenzúru. Lenže opak je pravdou. RTVS v dnešnej dobe pod vedením pána Rezníka, ale aj v minulosti pod vedením pána Miku účelovo a jasne bez hanby pľuje do tváre 210- tisíc voličom Ľudovej strany Naše Slovensko.
Ja sa vás teraz pýtam, z akého dôvodu by mali voliči Ľudovej strany Naše Slovensko naďalej platiť koncesionárske poplatky, keď ich hlas v parlamentných voľbách, ktorý sa pretavil do toho, že tu dnes sedia naši poslanci, nie je vypočutý. Z akého dôvodu všetky ostatné parlamentné politické strany majú právo na to, aby v RTVS vystupovali v diskusných reláciách, ale Ľudová strana Naše Slovensko tam už tri roky nie je pozývaná. V čom sú voliči Ľudovej strany Naše Slovensko - a to sa pýtam pána Rezníka, ak to bude počúvať -, v čom sú horší, v čom sú menej ľuďmi ako ostatní, v čom je ich demokratické právo voľby menej potrebné ako demokratické právo voľby všetkých ostatných voličov, ak oni aj napriek tomu, že platia koncesionárske poplatky, nedostávajú na o plátku adekvátne služby, ktoré si podľa zákona zaslúžia. Nad tým sa treba zamyslieť. Ja viem, že vás, kolegovia zo štandardných strán, toto netrápi, lebo vy sa predsa nemusíte zaujímať o to, že nejaká neštandardná politická strana, ktorá je vlastne vašou konkurenciou, nedostáva v televízii priestor, vám to predsa neprekáža, ale ja tu hovorím z pozície Ľudovej strany Naše Slovensko, že RTVS je inštitúcia, ktorá cenzuruje hlas 210-tisíc voličov. A práve z toho dôvodu súčasné, súčasne nastavené fungovanie jednoducho nie je správne a my s tým niečo musíme robiť. Nie je predsa normálne, aby strana SMER bola za dobu takmer troch rokov, konkrétne od 13. 3. 2016 do 11. 11. 2018 80-krát v relácii O 5 minút 12, SaS 51-krát, OĽANO 48-krát, SNS 36-krát, MOST - HÍD 34, SME RODINA 23-krát a Ľudová strana Naše Slovensko dvakrát. Za posledné dva roky to už nebolo ani jedno vystúpenie.
Ak je toto podľa vás prejavom demokratických hodnôt, tak potom s demokraciou nemáte vôbec nič spoločné. Ja viem, že vy nám môžete povedať, ale podľa nás vy ste extrémisti a podobné nezmyselné bláznovské nálepky, ktorým verí čoraz menej, menej a menej ľudí. Podľa mňa vy ste liberáli, neomarxisti, ale neupieram vám právo na to, aby ste vystupovali, mne je jedno, aké hlúpe názory máte, ak tým neporušujete zákony, ak neexistujú súdne rozhodnutia, že toto, čo ste povedali vtedy a vtedy v tej relácii, porušilo zákon, tak nebudem upierať vaše právo na slobodu vyjadrovania. A v tom je rozdiel medzi mnou, koho nazývate extrémistom, a vami, ktorí sa titulujete honosne ako demokrati, že ja vám vaše právo na vyslovenie názoru, vaše právo na to, aby zákon v Slovenskej republike bol dodržiavaný, tak ako má byť, neupieram, zatiaľ čo vy nám veselo, bez hanby, otvorene, áno, vy už nemáte nič spoločné s demokraciou, ak súhlasíte s tým, aby RTVS cenzurovala hlas 210-tisíc voličov Ľudovej strany Naše Slovensko. A potom ak máme hľadať nejaké riešenie, dobre, všetkým voličom Ľudovej strany Naše Slovensko odpustite platenie koncesionárskych poplatkov, odpustite im to, pretože oni nemajú jediný zákonný dôvod, aby to platili. A tu nejde len teraz o reláciu O 5 minút 12, máte relácie v Slovenskom rozhlase, iné politické relácie, máte správy RTVS, kde sú účelovo naši politici cenzúrovaní alebo vykresľovaní len v tom najhoršom svetle. Ale naši voliči si aj napriek tomu povinne zo zákona musia plniť úlohu v podobe platenia koncesionárskych poplatkov. Tak načo sa tu hráme, na akú demokraciu?
Z toho dôvodu ja jednoznačne podporím návrh zákona, aby sa koncesionárske poplatky zrušili, budem robiť všetko preto, aby sa celý tento proces v RTVS nejakým spôsobom reštartoval a aby pán Rezník konečne začal byť chlapom, keď to nedokáže, a dal priestor riadne zvolenej parlamentnej politickej strane, pretože táto cenzúra už nikoho nebaví, táto do očí bijúca cenzúra už nemôže byť nazývaná demokraciou. A celkovo aj keď sa jedná o nejaké iné relácie, projekty a veci, ktoré robí RTVS, tak tam nenájdeme ani nejaký odtieň objektivity. Či už reportuje napríklad o vojne na Ukrajine, o občianskej vojne, kde to stále reportuje jednostranne, alebo o zahraničnej politike Spojených štátov neustále jednostranne, alebo neustále vykresľuje Rusko ako najväčšieho nepriateľa Európy, Slovenskej republiky stále, stále jednostranne a vždy musí plniť ten správny názor.
Ja už mám taký pocit mnohokrát, že medzi RTVS a všetkými tými ostatnými liberálnymi médiami, ktoré sa ani ale netaja, že sú libera..., že nie sú liberálne, oni to hovoria otvorene a sú vlastne len určitými súkromnými osobami, to znamená nemusia predstierať nejakú objektivitu, lebo jednoducho sú, nie sú štátny subjekt, nie sú platené z daní občanov Slovenskej republiky, že tam už nie je rozdiel, pretože medzi názormi, ktoré prejavuje RTVS, a tí ostatní, ostatné médiá, tam už jednoducho naozaj nenájdeme rozdiel.
A úplnou bombastickou vecou je, keď sa na vás z televízií smeje človek, ako je Michal Havran, a vy si musíte uvedomiť, že vy ho platíte. On si tam napozýva do tej televíznej debaty vždy jednostranne orientovaných ľudí, prípadne taký, taký štýl, že asi troch jednostranne orientovaných a jedného, ktorého musíme zničiť v rámci tej presilovky, a propagujú sa tam úchylné veci, liberálne hodnoty, teraz tam mal minule nejakého transformer, neviem čo, človeka, ktorý tam bol v podprsenke, a vy to všetko platíte. A čo je úplne najlepšie, tak tento Michal Havran v rámci objektivity podpíše vznik strany Progresívne Slovensko, to znamená, on sa objektivitou, na objektivitu ani nehrá. Michal Havran, ktorý útočí na ľudí, prezýva ich, uráža ich, pána farára Kuffu nazve cirkusantom a posiela ho do cirkusu, ale všetci občania ho musia aj naďalej platiť. Toto je objektivita, akú nám ukazuje RTVS. A ja sa pýtam pána Rezníka, čo je za tým, že tam tohto človeka, lebo nechcem byť vulgárny v tomto pléne, čo je za tým, že ho tam stále držíte. Veď on už sa nehrá na objektivitu, on nespĺňa žiadne zá..., zo zákonných kritérií a stále ho občania musia platiť a toto všetko RTVS robí a aj naďalej sa tu hráme na nejakú zákonnosť, objektivitu, demokraciu, som rád, že pán Dostál odchádza, bude sa mi lepšie rozprávať, hráme sa tu na veľkolepé hodnoty, na nejakú grandióznosť.
Takže určite podporíme návrh na zrušenie koncesionárskych poplatkoch, lebo to, čo predvádza RTVS nielen pod vedením pána Miku, ale, zdôrazňujem, aj pod vedením pána Rezníka, nemá nič spoločné so zákonom a je urážkou, naozaj urážkou 210-tisíc voličov Ľudovej strany Naše Slovensko.
Ďakujem.
Skryt prepis