Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.10.2018 o 22:36 hod.

MUDr. CSc.

Peter Osuský

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.10.2018 22:36 - 22:37 hod.

Peter Osuský
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.10.2018 21:46 - 21:48 hod.

Peter Osuský
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.10.2018 18:31 - 18:33 hod.

Peter Osuský
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.10.2018 18:08 - 18:10 hod.

Peter Osuský Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ku cti kolegu Madeja slúži, že uviedol Benátsku komisiu ako zdroj odporúčania. Benátska komisia - nezáväzný spolok. Možnože znie hrdo, však sa volá Benátska a nie povedzme z Hrochote alebo z Môťovej, ale situácia nášho súdnictva, jeho stavu, dôvery občanov v nich sa nedá celkom mechanisticky porovnávať s vaším argumentom, že kde je to inde v Európe. Mám pocit, že v Dánsku a v Nemecku a možno ani v Holandsku nemajú tie problémy so súdnictvom, takže merať to takto, je trošku zvláštne.
Druhá vec, o ktorej v tom vašom návrhu o ňu ide, že je tam krásne zakomponovaný systém dvojičiek. A ja nechcem slyšet trávu růst. Ale viem si živo predstaviť veľkolepú kombináciu Harabín - Fico. Obidvaja sú JUDr. A viem si tiež predstaviť kombináciu Jankovská - Kaliňák. Obidvaja sú JUDr. To znamená toto napchávanie dvojičiek typu Mamojka - Laššáková je ukážka.
A inak pokiaľ ide o odporúčania, ja si pamätám ako hovoril váš prezident, ktorý bol takmer váš a ba až úplne váš, o tom, že Čentéš je terciárny problém. Ale potom mu Macejková podala slepeckú paličku a postavila oslí mostík a odrazu sa to dalo zvážiť. Tomuto prezidentovi ste zobrali možnosť zvažovať. A ja nebudem hlasovať za nič, čo ho zbavuje možnosti vybrať si.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.10.2018 16:58 - 17:00 hod.

Peter Osuský
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.10.2018 16:27 - 16:29 hod.

Peter Osuský
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.10.2018 10:24 - 10:26 hod.

Peter Osuský Zobrazit prepis
Ono je to vždy s tou slobodou rozhodnutia z podstaty veci dvojsečné. Pred časom v minulom volebnom období som tu diskutoval s poslancom Kuffom, ktorý tvrdil, že jeho deti nepotrebujú prilbu na svahu. Poznám ľudí, ktorí majú formálne zacvaknuté pásy, lebo nemajú radi bezpečnostné pásy. To všetko je sloboda rozhodnutia. Aj to dieťa bez prilby na ceste, na bicykli alebo na zjazdovke. Aj to neočkované dieťa. Problém je len to, že potom keď ten dotyčný sa slobodne rozhodnuvší ochrnie, tak sa na neho budeme skladať všetci. A tie peniaze, ktoré budú doživote ako vozíčkar potrebovať budú možno chýbať leukemikom, ktorí sa slobodne nerozhodli a dostali leukémiu. Takže ak to dieťa bude mať komplikované morbilli, tak je fajn, aby rodičia prevzali plnú úhradu a zodpovednosť za slobodu svojho rozhodnutia nedať ho zaočkovať. Lebo je veľmi ľahko byť slobodný na konto iných. Na konto tých, ktorí to potom za teba tú slobodu zatiahnu. A to je vždy na zváženie, keď ponechávame slobodu.
Keby moje vnúča malo ísť do škôlky, do materskej školy, kde je neočkované dieťa, tak by som si prial, aby to neočkované dieťa bolo s inými slobodne sa rodičmi rozhodnutými neočkovanými v škôle neočkovaných detí. Ale ja by som nechcel, aby dieťa, ktoré môže byť zdrojom šírenia nákazy bolo s mojím dieťaťom alebo vnúčaťom v škôlke. Ja by som sa rozhodol takto.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 22.10.2018 10:12 - 10:14 hod.

Peter Osuský Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážená snemovňa. Nebudem hovoriť dlho, myslím si, že životný príbeh i služba, ktorú už doteraz vykonal Peter Juščák pre Ústav pamäti národa, je dostatočným dôvodom na to, aby ho uvážlivý pravdu ctiaci ľudia zvolili. Peter Juščák má životný príbeh človeka, ktorý vždy stál na dôležitej pozícií človeka nemajúceho v láske ani hnedú, ani červenú totalitu. Je tým, ktorý pracoval v Ústave pamäti národa, ktorý pozná Ústavu pamäti národa, ktorý vie čo je dobré pre Ústav pamäti národa. A to je kvalifikácia pre člena Správnej rady. Jeho láska k demokracii, statočný osobný postoj je garanciou, že sa Ústav pamäti národa vráti na tú pozíciu, ktorú mu dal do vienka, jeho zakladateľ Ján Langoš. Do pozície kritického skúmateľa zaznamenávateľa a vyhodnocovatela našich temných dejín. Tie temné dejiny stoja za zaznamenanie, stoja za to, aby sme o nich vedeli, pretože ako povedali múdrejší ako ja ten kto nepozná svoje dejiny môže byť prinútený tie dejiny zopakovať. A ani dejiny hnedej ani červenej totality ako iste uznáte za opakovanie nestoja. A bude preto dobré, ak ústav pamäti národa nebude hniezdom staro a novo boľševikov ani staro a novo ľudákov. Peter Juščák ani jedným z toho nie je a Peter Juščák je dobrá voľba. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2018 9:42 - 9:44 hod.

Peter Osuský Zobrazit prepis
Ďakujem pekne pán predsedajúci. Chcel by som povedať, že tak ako to Ondrej podčiarkol, ten daňový úrad samozrejme že je orgán, ktorému my sme ako platcovia dane povinný, lebo reprezentuje štát. Na druhej strane tak ako sa hovorí, že polícia má pomáhať a chrániť tak daňový úrad okrem toho, že vyberá by celkom logicky tiež mohol upozorňovať. Keď si pomyslím, že ľudia platia ja neviem poplatky za televízor, teda podľa zástrčkového zákona alebo ľudia platia aj súkromným dodávateľom energií, internetového spojenia, tak v zásade si všetci pamätáme, že ak sme náhodou kedysi v časoch nielen cashu, ale bežne šekov nezaplatili mesačný poplatok, tak sme dostali na ďalší mesiac červený papier, ktorý ti zaúčtovala tá inštitúcia, ktorej si ostal dlžný teda to jeho doručenia a vypracovanie a bol si ním upozornený na svoj rest. A zdravý rozum káže, že v čase elektronického spojenia, ktorým je mnohý z tých platcov dane dostupný pre daňový úrad by bolo celkom logické a normálne, aby programovo ten daňový úrad už deň po uplynutí lehoty na zaplatenie parciálnej dane štvrťročnej alebo dokonca mesačnej poslal svojmu platcovi upozornenie, že tak má urobiť. Prečo sa tak nedeje je nám záhada a týmto aspoň napravujeme to, že sa tak môže stať po 5 rokoch. Predstavte si, že informácia o nezaplatení plynu alebo elektriky by vám prišla po 5 rokoch a vyrubili by vám príslušné úroky, však je to choré.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.10.2018 14:50 - 14:52 hod.

Peter Osuský
Ďakujem pekne. Kolega Suchánek, ja naopak, keď si tu svedomito vyrátal tých adresátov možností a práv...
=====
Skryt prepis