Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

14. 2. 2018 o 17:56 hod.

Peter Marček

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 14. 2. 2018 17:56 - 17:58 hod.

Peter Marček
Odpoviem veľmi krátko na toto. Možno v Rusku a v Číne sa zatvárajú novinári, ale v Amerike ich aj vraždia, takže to je všetko. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14. 2. 2018 17:55 - 17:56 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci, za slovo. Ja by som najskôr k pani Petrík. Myslím, že to, čo povedala o tom vplyve, že za chvíľočku si Putin kúpi, ja si myslím, že bolo by asi načase, aby bola vyvážená tá spoločnosť, lebo zatiaľ majú tie najväčšie médiá práve americké spoločnosti v rukách plus naši oligarchovia, takže to považujem zase za jasný váš prejav vašich postojov.
A čo sa týka pani Dubačovej, ešte môžem ako záverečné slovo povedať aj ku nej, že tým zasahovaním do vysielania myslela určite zasahovanie pána Grendela a pána Lipšica v tých časoch, keď bol pán Mika generálny riaditeľ, lebo je načase, že teraz k žiadnemu zasahovaniu neprichádza. Ďakujem pekne za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 14. 2. 2018 17:18 - 17:20 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení poslanci, v súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku som bol určený predsedom výboru za spravodajcu k uvedenému návrhu zákona. Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa, ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokujeme v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá. Odporúčam, aby výbory predmetný návrh zákona prerokovali do 12. marca 2018 a gestorský výbor do 13. marca 2018.
Vážený pán predsedajúci, ďakujem, skončil som, prosím, otvorte rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17. 2. 2017 0:17 - 0:18 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Ja by som na pána Grendela. Klasika pán Grendel, čo môžem od vás očakávať ako od človeka, ktorý robí spojku medzi Lipšicom a Dikom a to je len jedna z tých malinkých detailov, ktoré mi neuveriteľné vadia. Ovplyvňovať Slovenskú televíziu, to je ozaj, toto viete vy dokonale a som rád, že nepatrím k takým ľuďom ako ste vy. Pani Blahová, na rozdiel od vás pre vás začína od 21. marca robota, hej. No pre nás všetkých ostatných končí nie len schôdzou, ale pokračuje stále nonstop a pán Poliačik, no k vám, čo vám mám povedať. Založil som platformu pre slušnosť v politike, čiže takým ľuďom, ktorí možno aj teraz, keby fúkli, tak možno ešte majú niečo, ale nechcem, ale môžem ísť kedykoľvek s vami, veľmi rád aj fúknuť vám môžem, aj fúknuť môžem do toho fúkatka, viete. Výmena názorov neznamená, že by sme mali byť nepriatelia, preto som oslovil celý tento parlament, milí priatelia. Ale ak chcete s radosťou vás medzi nich nebudem počítať, lebo vy nie ste ani človek, ani priateľ. Vy ste jedno veľké zero, pre mňa a môžete sa hanbiť. Zastupujete feťákov a ďalších iných idiotov. Ďakujem pekne to je všetko. (Ruch v sále.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 17. 2. 2017 0:08 - 0:10 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, milí priatelia, rozhodol som sa vystúpiť a skúsiť jednak popísať stav, v ktorom sa ako opozícia nachádzame a zároveň vám a občanom vysvetliť, prečo som sa rozhodol hlasovať proti návrhu na odvolanie vlády. Hlavný dôvod je ten, že toto hlasovanie je zbytočné. Nemáme dostatok hlasov a preto bude neúspešné. Druhý dôvod je taký, že voliči zvolili strany tak, že vytvorili koalíciu a táto aj keď s mnohými mojimi výhradami plní svoj schválený program. Či s ním súhlasím alebo nie nie je podstatné. Podstatné je, že návrh na odvolanie vlády, ktorý bude neúspešný škodí celej republike. Doma nemôžu ministri normálne pracovať a v zahraničí vyzeráme ako šašovia, čo nevedia počítať hlasy. Ďalším tretím dôvodom je skutočnosť, že všetky opozičné strany prehlásili, že s Kotlebovcami vládu tvoriť nebudú. Okrem toho Boris Kollár, tak ako sme sa pôvodne dohodli do vlády ísť nechce, čiže nepôjde. Potom tu zostáva SaS, ktorá už raz pravicovú vládu povalila a ťažko predpokladať, že sa pri tých chybách, ktoré robí pri pokojnej práci opozície nestane toto znovu. Teda nie je zaručene stabilným partnerom a čo sa týka OĽANO nie je ani morálne, ani odborne pripravené byť členom akejkoľvek koncepčnej stabilnej vlády. Takže moji priatelia z opozície, neviem spraviť a postaviť alternatívu pre Slovensko a robiť iba zle a zdržovať je nemorálne a kontraproduktívne. Vlastne je to chrapúnstvo voči ľuďom, lebo namiesto toho, aby sme schvaľovali zákony, tu tárame dve na tri ako baby na trhu a hodnota z toho nie je a nebude žiadna. Ďakujem vám za pozornosť v takto pokročilom čase.
Skryt prepis
 

16. 2. 2017 23:58 - 0:03 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Ja by som na pána Grendela. Klasika, pán Grendel. Čo môžem od vás očakávať ako od človeka, ktorý robí spojku medzi Lipšicom a Dikom? A to je len jeden z tých malinkých detailov, ktoré mi neuveriteľné vadia. Ovplyvňovať Slovenskú televíziu, to je, ozaj, toto viete vy dokonale. A som rád, že nepatrím k takým ľuďom, ako ste vy.
Pani Blahová, na rozdiel od vás, pre vás začína od 21. marca robota, hej? No pre nás všetkých ostatných končí nielen schôdzou, ale pokračuje stále nonstop.
A, pán Poliačik, no k vám, čo vám mám povedať? Založil som platformu pre slušnosť v politike. Čiže takým ľuďom, ktorí možno aj teraz, keby fúkli, tak možno ešte majú niečo. Ale nechcem... Ale môžem ísť kedykoľvek s vami, veľmi rád aj fúknuť vám môžem, aj fúknuť môžem do toho fúkatka, viete.
Výmena názorov neznamená, že by sme mali byť nepriatelia, preto som oslovil celý tento parlament "milí priatelia". Ale ak chcete, s radosťou vás medzi nich nebudem počítať, lebo vy nie ste ani človek, ani priateľ. Vy ste jedno veľké zero. Pre mňa. A môžte sa hanbiť. Zastupuje feťákov a ďalších iných idiotov.
Ďakujem pekne, to je všetko. (Ruch v sále.)
Skryt prepis
 

16. 2. 2017 23:58 - 0:03 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, milí priatelia, rozhodol som sa vystúpiť a skúsiť jednak popísať stav, v ktorom sa ako opozícia nachádzame, a zároveň vám a občanom vysvetliť, prečo som sa rozhodol hlasovať proti návrhu na odvolanie vlády. Hlavný dôvod je ten, že toto hlasovanie je zbytočné. Nemáme dostatok hlasov, a preto bude neúspešné.
Druhý dôvod je taký, že voliči zvolili strany tak, že vytvorili koalíciu, a táto, aj keď s mnohými mojimi výhradami, plní svoj schválený program. Či s ním súhlasím alebo nie, nie je podstatné. Podstatné je, že návrh na odvolanie vlády, ktorý bude neúspešný, škodí celej republike. Doma nemôžu ministri normálne pracovať a v zahraničí vyzeráme ako šašovia, čo nevedia počítať hlasy.
Ďalším, tretím dôvodom je skutočnosť, že všetky opozičné strany prehlásili, že s Kotlebovcami vládu tvoriť nebudú. Okrem toho Boris Kollár, tak ako sme sa pôvodne dohodli, do vlády ísť nechce, čiže nepôjde. Potom tu zostáva SaS, ktorá už raz pravicovú vládu povalila, a ťažko predpokladať, že sa pri tých chybách, ktoré robí pri pokojnej práci opozície, nestane toto znovu. Teda nie je zaručene stabilným partnerom. A čo sa týka OĽANO, nie je ani morálne, ani odborne pripravené byť členom akejkoľvek koncepčnej stabilnej vlády.
Takže, moji priatelia, z opozície neviem spraviť a postaviť alternatívu pre Slovensko. A robiť iba zle a zdržovať, je nemorálne a kontraproduktívne. Vlastne je to chrapúnstvo voči ľuďom, lebo namiesto toho, aby sme schvaľovali zákony, tu tárame dve na tri ako baby na trhu a hodnota z toho nie je a nebude žiadna.
Ďakujem vám za pozornosť v takto pokročilom čase.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 10. 2. 2017 12:58 - 13:00 hod.

Peter Marček
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 10. 2. 2017 12:53 - 12:55 hod.

Peter Marček
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8. 12. 2016 18:52 - 18:53 hod.

Peter Marček
Aj ja by som chcel popriať za platformu slušnosti, ktorá tu síce chýba, ale u niektorých poslancov, ale tiež by som chcel popriať krásne sviatky a všetko dobré do nového roku. (Potlesk.)
Skryt prepis