77.
Ďakujem veľmi pekne za všetky faktické poznámky. Skúsim po poradí.
Pán poslanec Mazurek, pravdou je, že žiadna iná strana nepomohla sociálnemu štátu tak ako SMER - sociálna demokracia a, áno, robili sme chyby a mohli sme urobiť viacej, ale pravdou je, že žiadna iná strana v dejinách Slovenska po roku ´89 neurobila toľko pre sociálny štát ako práve my. A ja som vždy kritizoval financovanie mimovládok a ospravedlňujem sa za to. Ubezpečujem vás, že už nikdy viac. Ale nevidím naozaj dôvod na to, aby sme si teraz vymieňali ako opoziční poslanci kritiku. Naším terčom, aspoň mojím terčom, je vláda Igora Matoviča.
K pani poslankyni Kozelovej, ona hovorí, že dôchodcovia vedia. No, áno, vedia. Vedia, že najviac pomáhal SMER a potvrdil to aj jej kolega Šefčík, ktorý hovorí, že práve medzi seniormi je naša najväčšia voličská základňa. Čiže, áno, seniori vedia, že my sme im dávali a vy im beriete. Taká je pravda.
Pán Šudík, hovoríte o našich ľuďoch a pán Miškovič to je kto? Mimozemšťan? Veď to je váš človek, ktorý si už vytuneloval zo štátu takmer milión euro. Vy ste vláda našich ľudí v priamom prenose. Vadí vám, že chodím do Hainburgu na kávu. Ja viem, na Slovensku je socialistická káva a v Rakúsku je kapitalistická káva, tak si ju dajte. Vy ste mimoriadne zábavný človek.
Pani Zemanová, prečítajte si Johna Maynarda Keynesa a pochopíte všetko. To je taký ekonóm. Viete? Ten ekonóm hovorí, že pokiaľ si požičiate a podporíte kúpyschopnosť obyvateľstva, tak to nie je prejedanie, to je investícia, ktorá sa vám vráti a ekonomika bude šľapať. Mimochodom touto filozofiou sa riadi kompletne celá západná Európa a tou vašou neoliberálnou sa riadia banánové republiky.
A pán kolega Šefčík, že kto je ľavičiar a kto je pravičiar? Veľmi jednoduchá odpoveď. My sme ľavičiari a vy ste pravičiari, ktorí tu páchajú generačnú lúpež na dôchodcoch.
Ďakujem pekne. (Smiech v sále. Potlesk.)