16.
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Sloboda, pýtam sa ťa, čo ste vy priniesli pre voličov, pre ľudí na Slovensku, pre občanov Slovenskej republiky, keď sa pýtaš nás opozícii. Lebo opozícia má toho málo možností. Ale vy vládna koalícia, kde ste zastali z 95 hlasmi, čo ste priniesli vy? Okrem hádok nekonečných vášho predsedu s Matovičom. Polarizovanie ľudí, nič iné tu človek nerieši, len koľko tisíc zabil Sulík, koľko tisíc zabil Matovič a podobne. Nič ste nepriniesli, len rozbroje, dokonca do vládnej koalície. Nič iné! Toto je vaša vizitka!
Vy máte právo veta. Tak ste to nemuseli hrať na voličov a mohli ste stopnúť Matoviča, kedy chceli. Kedy ste chceli, keď sa vám niečo nepáčilo. A nie sa vyhovárať jeden na druhého a hrať hry na voličov, aby ste boli za chrumkavých, kým ostatná koalícia si to musela riadne vyžrať, a vy ste sa tvárili na chrumkavých. A na ich chrbtoch ste sa tu vyvážali. Vy ste tí najzákernejší z tej celej koalície, SAS-ka. Ste tak podlí a falošní ako nikto. Tí ostatní sa aspoň na nič nehrajú. Viete, čo ste priniesli? Nadávky ľuďom, ktorí vonku oprávnene protestujú, že sú to kolotočiari. To hovorí Žiak, to hovorí Kazda a podobní. To sú všetci z vás, z SAS. Toto ste vy priniesli.
Ja sa pýtam, čo konkrétne ste priniesli dobré. Lebo zatiaľ hovoríme len o tých zlých veciach. Vy, čo tak máte radi čísla, čo hovoríte, že keď liek stojí cez dva milióny, že dieťa nemá právo žiť Toto ste vy priniesli. Toto je tá kultúra?! Vy ešte aj peniaze premietate do životu detí. Toto je tá SAS-ka! Takže mi tu nehovorte, že my sme nič nepriniesli. Keď dáme nejaký návrh, tak sa zobudí Halgašová a povie, a dajte dáke návrhy, a päť minút pred tým zaznel návrh. Toto SAS-ka zanieslo, že vaši poslanci spia tu v pléne alebo tu vôbec ani nechodia. Toto ste vy! Vy ste hanba národa, hanba! Lebo tí ostatní sa na nič nehrajú, na nič sa nehrajú a povedia pravdu, ako je. Ale vy sa hráte na chrumkavých. A robíte si body na tých všetkých vašich koaličných partneroch. Ste obyčajné špiny! (Reakcia z pléna.)