Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

3.12.2019 o 16:17 hod.

MUDr.

Natália Grausová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.2.2020 13:56 - 13:56 hod.

Drobný Stanislav
Ja chcem len poďakovať kolegom za faktické poznámky. Ďakujem.
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.2.2020 13:53 - 13:54 hod.

Grausová Natália Zobrazit prepis
Ďakujem pán kolega Stanko Drobný, veľmi pekne si to povedal, no ja som zhrozená tým prípadom z Veľkej Británie, to je teraz to počujem to je niečo katastrofálne a keď to príde k nám tak to bude naozaj sodoma gomora. Naozaj treba Istanbulský dohovor a vôbec gender ideológia je ideológia, je to teror zo strany LGBTI ideológie je to teror zo strany špičiek Európskej únie. A my sa musíme tomuto teroru my sa musíme brániť, takže naozaj súhlasím s tebou zastavme zlo z Istanbulu. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 21.2.2020 13:49 - 13:53 hod.

Drobný Stanislav Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, progresívne elity sa snažia presadiť svoju agendu prostredníctvom rôznych medzinárodných zmlúv a nadnárodných inštitúcií. Keď volení zástupcovia ľudu buď z neopatrnosti, lajdáckosti alebo korupcie takú zmluvu príjmu nasleduje ďalší krok, ktorým je represia stúpencov tradičných kresťanských hodnôt vykonávaná represívnymi zložkami štátu. Tie si už príslušné paragrafy poohýbajú podľa potrieb progresívcov. Keďže drvivá väčšina obyvateľov tradičnej kresťanskej krajiny progresívne hodnoty nevyznáva tak, liberálom nič iné ako použitie represie voči obyvateľstvu neostáva. História ocení dnešný statočný postoj otca Mariána Kuffu, ktorý vo veci Istanbulského dohovoru včas otvoril oči mnohým, pevne verím, že aj tu v tejto sále. Asi nik nevystihol dnešnú dobu tak dobre ako otec Marián Kuffa svojou vetou: Komunizmus tma, liberalizmus hmla. Dnes už iste málokto pochybuje o tom, že skutočným cieľom Istanbulského dohovoru gender a LKBTI agenda. Deklarovaný boj proti násiliu na ženách je len maskovacia sieť prehodená cez skutočný zámer dohovoru. Ak by šlo len o to násilie, tak nebol žiaden problém zaslať oznámenie Rade Európy, že k Istanbulskému dohovoru nepristúpime lebo to máme dostatočne vyriešené vo svojich zákonoch a naše ženy a dievčatá majú právnu ochranu aj bez tohto dohovoru. Len tu ide práve o tú LGBTI agendu inak by pani prezidentka Zuzana Čaputová neignorovala uznesenie Národnej rady prijaté ústavnou väčšinou. My na Slovensku máme to šťastie, že už môžme pozorovať ako LGBTI agenda ovplyvňuje život v západných krajinách. A to je pre občanov Slovenska nielen šťastie ale aj o to väčšia zodpovednosť pred Bohom. LGBTI agenda neprináša viac slobody ale práve naopak, prináša jej obrovské obmedzovanie. Uvediem jeden príklad z Veľkej Británie, kde v snahe vyhovieť pocitom pár miestnych transexuálov zakázali všetkým dievčatám nosiť do školy sukne.
Takže, nie viac slobody, že každý môže prísť do školy ako sa mu chce, transexuál v nohaviciach a ostatné ak chcú tak v sukni ale nastúpil zákaz sukní pre dievčatá, aby svojim oblečením neurážali transexuálov. A nikoho iste neprekvapí, že na dievčatá čo do školy prišli v tradičnej sukni bola liberálno-demokraticky poslaná polícia. Je o mne všeobecne známe, že som veriaci, ako veriaci kresťan si myslím, že nechať sa zo svojou vierou zatlačiť len do sakrálnych priestorov a nechať zlu voľný priebeh v okolitom svete nie je správne. Pretože to svetské zlo presadzované už aj štátom a jeho represívnymi zložkami môže doviesť k večnému zatrateniu ľudí okolo nás. Preto zastavme zlo z Istanbulského dohovoru kým je ešte čas. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.2.2020 13:36 - 13:37 hod.

Grausová Natália Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pani poslankyňa Verešová, naozaj s vami, veľmi s vami súhlasím a hlavne s tým, že takisto žiadam, pridávam sa k vám, jasné zdôvodnenie a jasné znenie návrhu zákona. To je jedna vec. To, čo ste povedali. Ďalej, ale chcela by som sa vás opýtať, spomenuli ste mi vy v jednom našom rozhovore, že ste sa zaoberali a zaoberáte sa aj rómskou problematikou, rómskymi rodinami a ja sa chcem spýtať, že ako riešite alebo ako ste riešili násilie v rómskych osadách, pretože tam sa evidentne pácha na rómskych dievčatách a ženách násilie. Je známe, že je tam incest. Rodia tam veľmi mladé dievčatá so svojimi súrodence, teda zneužívajú ich súrodenci, rodinní príslušníci, otcovia a ja neviem ujovia a tak ďalej. Čiže mňa by veľmi, veľmi zaujímala aj toto, že či sa vám podarilo v týchto rómskych osadách nejakým spôsobom pomôcť týmto vlastne týraným rómskym dievčatám. Pretože naozaj veľmi mladé rodia možno aj dvanásťročné, trinásťročné a tak ďalej. Čiže ešte raz, že ako je to s násilím v týchto rómskych osadách a čo ste preto, čo sa vám podarilo pre to urobiť. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 18.2.2020 13:10 - 13:11 hod.

Grausová Natália Zobrazit prepis
Áno, ďakujem za slovo.
Vážený pán predseda parlamentu, ja by som chcela požiadať, aby sa kresťania na tejto poslednej schôdzi parlamentu a celého tohoto obdobia... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Danko, Andrej, predseda NR SR
Prosím procedurálny.

Grausová, Natália, poslankyňa NR SR
Dám. ... obdobia smeli pomodliť modlitbu Otčenáš na záver tejto schôdze, keďže sa tu väčšina poslancov hlási ku kresťanstvu.
Ďakujem. Dodám...
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 21.1.2020 14:02 - 14:02 hod.

Kotleba Marian
Vážený pán predseda Národnej rady, vzhľadom na naozaj zvláštny priebeh začiatku tejto schôdze aj štýl jej vedenia vás žiadam, aby ste ako predseda Národnej rady dali vykonať dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu u všetkých poslancov, vrátane vedenia Národnej rady, ktorí sa tomu ochotne podrobia, a výsledky tejto skúšky zverejnili. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.12.2019 19:15 - 19:16 hod.

Grausová Natália Zobrazit prepis
Ďakujem. Ja musím zareagovať na poslanca Suchánka. Pán Suchánek, klamete... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Hrnčiar, Andrej, podpredseda NR SR
Nemôžte, nemôžte reagovať na pána poslanca.

Grausová, Natália, poslankyňa NR SR
Ja musím, pretože ma očiernil. Prepáčte, ja si prosím slovo.

Hrnčiar, Andrej, podpredseda NR SR
Ale, pani poslankyňa, len platí rokovací poriadok, nemôžte... (Výkriky z pléna.)

Grausová, Natália, poslankyňa NR SR
Ja žiadam o slovo. (Výkriky z pléna.)

Hrnčiar, Andrej, podpredseda NR SR
Ale, pani poslankyňa, naozaj vy musíte...

Grausová, Natália, poslankyňa NR SR
Ja si prosím, tak poprosím pani Petrík, aby mi dovolila povedať, pretože oklamal, mňa tuná obvinil z niečoho, čo sa nestalo. (Výkriky z pléna.)

Hrnčiar, Andrej, podpredseda NR SR
Pani, pani poslankyňa, nepripúšťa to...
Poprosím vás, pani poslankyňa Verešová.

Grausová, Natália, poslankyňa NR SR
Urazil ma, nech sa mi ospravedlní. Povedal, že som bola na... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.12.2019 18:32 - 18:34 hod.

Grausová Natália Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán kolega Suchánek, rozprával si tu o krvavom spôsobe potratu a máme to podľa teba teda robiť "humánnejšie" a tým sa posunúť do 21. storočia. Viete alebo vieš, Alan, aj zavraždiť dospelého človeka sa dá oveľa humánnejšie, dá sa ho humánne, možno ho uspať najprv nejakým príjemným, opiť ho možno, potom ho možno uspať a potom mu môžeme vraziť, ja neviem, nôž do srdca alebo aby to nebolo krvavé, môžeme ho otráviť a pichnúť mu smrtiacu injekciu. A tým pádom potom už to nebude vražda, keď to bude takzvane humánne? To nás posunie do 21. storočia? Nás má zabíjanie nevinných detí, brutálna vražda a úkladná vražda, pretože to je nevinné, zrušili sme trest smrti a to boli vinní ľudia, tak prečo nevoláte po zavedení trestu smrti humánnym; veď to sa robí humánne, injekciou a jemne. A my sme zrušili trest smrti pre vinných, vrahov a my tu zabíjame nevinné životy detí, ktoré nikomu ešte nič neurobili.
Viete a chcem pripomenúť, jeden velikán svetovej literatúry, Dostojevský povedal, že keď niet Boha, všetko je dovolené. Čiže všetko je dovolené a my sa tu môžeme zabíjať, pretože všetka, celá naša civilizácia pochádza z Desatora Božích prikázaní a z kresťanstva. Kresťanstvo je pilierom civilizácie, to znamená, že keď nie, tak potom my sa tu môžme vraždiť navzájom, zabíjať medzi sebou a nič sa nestane.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.12.2019 16:17 - 16:18 hod.

Grausová Natália Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. S týmto návrhom a s týmto pozmeňovacím návrhom pani predkladateľky môžem len súhlasiť, len mi je ľúto, a to veľmi ľúto, že používate ten eufemizmus v podstate umelé prerušenie, tzv. umelé prerušenie tehotenstva alebo interrupcia, pretože tento, to je termín úmyselne zavádzajúci a úmyselne mätúci.
Ak veríte, že počaté dieťa je človekom od počiatku, tak, že je to plod, že je to ľudská bytosť, ktorá sa, je vo vývoji, ktorá sa vyvíja, tak v takomto prípade človek nemôže jednoducho použiť výraz ani interrupcia, ani prerušenie tehotenstva, dokonca aj ukončenie tehotenstva je zahmlievanie, pretože je to buď zabitie plodu, alebo embrya, alebo svojho plodu, a keď nie zabitie, tak teda aspoň potrat. Nech je to trošku jasnejšie, pretože všetko okrem týchto dvoch výrazov je ťažké zavádzanie.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 28.11.2019 16:50 - 16:51 hod.

Grausová Natália Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážení prítomní, ja by som chcela k mladej kolegynke Cigánikovej, že ja som si ten jej návrh preštudovala, ktorý pôvodne plánovala podať, a bola som rozhodnutá, že to podporím a že zaň zahlasujem. Žiaľ, vzhľadom na to, že to podala takouto formou, ako to podala, a ešte k tomu, keby aspoň v zdravotníckom zákone, ale do takéhoto zákona, tak, žiaľ, musím povedať, že napriek tomu, že sa mi páčil ten jej návrh pôvodný, napriek tomu to nemôžem podporiť. Ďakujem.
Skryt prepis