Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

26.4.2016 o 15:13 hod.

Mgr.

Peter Pčolinský

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 19:37 - 19:38 hod.

Pčolinský Peter
Ďakujem. Pán minister... (Ruch v sále.) Pán minister, ja by som rád k tomu vodnému delu. Ja vám tak rozmýšľam asi polhodinu, že či by také vodné delo vošlo aj do tejto rokovačky, zišlo by sa.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 18:57 - 18:59 hod.

Krajniak Milan Zobrazit prepis
Pán minister Kaliňák povedal na úvod svojho vystúpenia, že sa nezníži k osobným útokom a minútu po tom osobne osočil pani podpredsedníčku parlamentu Nicholsonovú nepravdivo. (Reakcie z pléna.) Nepravdivo. Takže ja by som ho chcel vyzvať, aby sa ospravedlnil.
Po druhé. Pán minister Kaliňák povedal, že on nikdy by neriešil nejaké trestnoprávne prípady na tlačovkách. Len by som sa chcel opýtať, pán minister, s pánom premiérom Ficom k tlačovke Malinová tam sedel ako minister vnútra kto? Na tlačovke, verejnej.
Po tretie. Povedali ste vo svojom príhovore, že opozícia nikdy vládu nepochváli. Naopak, táto opozícia tu chrlí iba síru a lávu na vládu, opäť lož. Celá opozícia dnes jednotne pochválila programové vyhlásenie vlády v oblasti obrany a dokonca pochválila pána ministra obrany Gajdoša. To sme tu urobili verejne všetci.
No a povedali ste tiež, v čom všetkom je dobré, aby vláda pokračovala alebo držala kontinuitu. Tak ja vidím jednu kontinuitu, ktorú by SMER mohol dodržiavať a ktorej by som sa veľmi potešil. Za posledné štyri roky klesol počet poslancov SMER-u o 34, z 83 na 49. Ja držím palce SMER-u, aby v tejto kontinuite pokračoval, aby v budúcom parlamente vás bolo 15.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 17:33 - 17:35 hod.

Kollár Boris Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pani ministerka, len taká drobná poznámka, v úvode spomenuli ste, že vo vládnej koalícii ste v menšine. Bohužiaľ, už ma predbehol pán poslanec Alan Suchánek. Chcel som povedať to isté. Sťažujete sa, že to nemôžete všetko presadiť, ste v menšine a tak ďalej, ale musím znova podotknúť to isté, čo pán kolega Suchánek, že váš pán predseda sám sa hrdo pýšil pred médiami, že sa mu podarilo až na 90 % všetko presadiť. Áno? Tak asi vy ste sa ocitli v tých 10 %, čo mi je strašne ľúto.
Asi ste, potom mám ešte ďalšiu vec. Druhá časť je to, samozrejme, smeruje k programovému vyhláseniu vlády, k časti transparentnosti boja proti korupcii a klientelizmu, o ktorej tak krásne rečníte. Preto sa vás osobne pýtam, prečo ste zhodila zo stola návrh komory exekútorov, aby boli jednotlivé prípady prideľované elektronicky? Toto je vážna vec a stalo sa to v polovici apríla, bolo 20. výročie exekútorskej komory spojené s konferenciou v Sheratone, kde sa to opäť dohadovalo, kde sa exekútori zhodli na tom, na tomto postupe a spôsobe prideľovania. A keď vám to predostreli na posúdenie, vyjadrili ste sa, že v žiadnom prípade to nepovolíte.
Viete, toto práve by znamenalo zastavenie klientelizmu, korupcie a ja mám po tomto pocit, že sa o tej snahe potlačiť korupciu len hovorí a že táto vláda to vôbec nemyslí vážne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 16:00 - 16:01 hod.

Pčolinský Peter Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán kolega Procházka, hovorili ste o slovníku opozičného poslanca, ale keď poviete A, treba povedať aj B, že existuje aj slovník koaličného poslanca. Myslíte si, že voličov baví počúvať výňatky z týchto slovníkov? Ja si myslím, že nie. Ono ako príklad môžme uviesť, ako sa používa takýto slovník. Vy sám ste pred voľbami používali slovník opozičného poslanca a vyzývali ste Roberta Fica na súboj, doslova. Je po voľbách, dnes ste súčasťou vládnej koalície, čiže sekundujete Robertovi Ficovi a používate slovník koaličného poslanca. Čiže aj toto vaše vystúpenie vaším slovníkom by som mohol hodnotiť ako také vyňaté z Frazeologického slovníka a koaličného poslanca.
Preto vás chcem poprosiť, zabudnime na tieto opozičné a koaličné slovníky, skúsme robiť to, prečo sme tu a za čo nás platia ľudia. Skúsme zo Slovenska urobiť to lepšie miesto pre život.
A na záver len taká poznámka, menej telky.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 15:52 - 15:53 hod.

Kollár Boris Zobrazit prepis
Ďakujem. Ja som pozorne počúval váš prejav, dvakrát som sa stratil, trikrát som sa našiel, potom zasa stratil. Po vašom prejave som mal pocit, že počúvam opozičného politika, potom zase koaličného, a už som čakal, kedy príde posledná veta a poviete, a preto nepodporím programové vyhlásenie vlády.
Započul som aj vetu "zabojovať za zmenu", ale pripomínam vám, pán poslanec, že vďaka vám tu máme vládu kontinuity a zabojovať za zmenu ste nám ani šancu nedali.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 15:13 - 15:14 hod.

Pčolinský Peter Zobrazit prepis
Ďakujem. Ja mám tiež taký malý kanister benzínu. (Šum v sále.) Budem reagovať na Ďura Drobu, ktorého si tiež veľmi vážim, je to veľmi milý, slušný chlap. Ale pán poslanec Droba určite vie, že tiež s tým hlboko nesúhlasím. Jedna otázka.
Pán kolega, som podľa teba extrémista, ak chránim alebo ak trvám na hodnotách, na ktorých boli vybudované štáty Európy, na ktorých bola táto celá Európa postavená?
Myslím si, že práva homosexuálov dostatočne rieši súčasná legislatíva a nie je potrebná žiadna úprava. Rodina je muž, žena a deti. (Reakcia z pléna.) Rodina je to... 
Pán poslanec Poliačik, neprerušujte ma, buďte taký dobrý. Viem, že vás tam myká, ale vydržte, hej? Máte faktickú o chvíľu.
Rodina je to, z čoho môže vzniknúť život. Nič iné. Prosím vás, tieto zvrátené liberálne predstavy, Janka, aj tebe, tieto choré predstavy, prosím vás, si nechajte niekde inde. Nechajte si ich na tie dúhové pochody, vyvesujte si tie dúhové vlajky farebné a neviem aké. Ale, prosím vás, nezaťažujte ostatných ľudí touto chorou, zvrátenou ideológiou.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 15:11 - 15:12 hod.

Kollár Boris Zobrazit prepis
Ďakujem. Ja si veľmi vážim pána Drobu ako človeka, priateľa dlhé roky, ale v tomto máme úplne iný názor a dovolím si k tomu reagovať.
Liberalizmus, LGBTI, odoberanie detí, juvenilná justícia, začnime sobášmi gayov a skončíme legalizovaním pedofilov. Aj oni sa už hlásia o svoje práva. Dnes a denne vidíme, kam nás prehnaný liberalizmus v politike vedie.
Ja vždy budem podporovať zdravý rozum a tieto anomálie nebudem za žiadnych okolností podporovať. A som rád, že toto sa v programovom vyhlásení vlády nenachádza.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 14:49 - 14:51 hod.

Pčolinský Peter Zobrazit prepis
Ďakujem. Jofo, keď si hovoril už o tej verejnoprávnej televízii, už dlhé mesiace je tu taká požiadavka od koncesionárskych, od koncesionárov, ktorí platia poplatky, v RTVS totiž chýba jeden druh relácie, a to je relácia, v ktorej budú mať zastúpenie občania. Myslím si, že občan a volič, ktorý platí túto verejnoprávnu televíziu, si zaslúži, to je zase apel na pána ministra kultúry, ktorý určite niekde počúva, si zaslúži, aby bola vytvorená relácia, v ktorej by boli jednak občania verzus dajme tomu politici, odborníci z rôznych oblastí života, pretože je strašne veľa tém, ktoré občania nemajú kde rozobrať. Kde je veľa tém, na ktoré by chceli dostať odpovede. Avšak takýto typ relácie tu veľmi chýba. A, bohužiaľ, táto iniciatíva už trvá niekoľko mesiacov, ak nie možno rok-dva, a doteraz sa stretla len s takou vlažnou reakciou zo strany RTVS.
Čiže ja z tohto miesta by som rád vyzval RTVS, aby umožnila vytvorenie takéhoto formátu, takejto relácie, kde by dostal aj ten bežný občan možnosť vyjadriť svoj názor a kde by mohol diskutovať buď s tými politikmi, alebo odborníkmi z rôznych oblastí.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 14:13 - 14:14 hod.

Pčolinský Peter Zobrazit prepis
Ďakujem. A, a, pán minister, ako už tu bolo spomínané kolegami, ja som tiež rád, že práve vy ste sa stali ministrom obrany. Vidno, že ste vojak dušou, a verím, že ten váš rezort povediete tak, ako najlepšie viete. Máte našu podporu. Samozrejme, uvidíme, aké budú vaše kroky, aké bude vaše pôsobenie, môžme to zhodnotiť potom aj na konci volebného obdobia, resp. vášho pôsobenia.
Ale každopádne ja vám držím palce a pre mňa osobne ste zatiaľ najpríjemnejším prekvapením vo vláde a verím, že svoju prácu budete vykonávať len odborne, nie politicky.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2016 14:12 - 14:12 hod.

Krajniak Milan
Pán minister Gajdoš, povedali ste vo svojom príhovore, že obrana štátu a obrana suverenity štátu by nemala byť predmetom politického súboja. Na 100 % s vami súhlasím. Najviac sa o to môžte zaslúžiť vy sám, ak budete vystupovať odborným spôsobom a spôsobom, ktorý pripúšťa návrhy a diskusiu. V tomto zmysle vám chcem povedať, že ste začali dobre vo funkcii ministra obrany. Takisto vám držím palce.
Skryt prepis