Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.4.2020 o 14:52 hod.

Mgr. MHA, MPH

Monika Kavecká

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.4.2020 14:52 - 14:53 hod.

Kavecká Monika Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Pán poslanec, nechcem na vás nejak útočiť, ale ja viem, že ste v Národnej rade nie žiadny nováčik. Poslanecký návrh predsa môžete dať, môžete predložiť návrh zákona, môžete predkladať rôzne zákony a k téme, ktorá vás naozaj teda trápi. No nedá mi nezareagovať.
Prosím vás, aby ste sa vždy vyjadrovali k téme, a miešať skutočne krízovú situáciu COVID-19 a tie vaše subjektívne prežívania vo všetkých sférach života od hospodárstva až po praktizovanie ako viery, no, bohužiaľ, je to smutné odoberanie nášho času.
Na záver, ste asi nepochopili podstatu, aby sme lepšie práveže zhodnocovali a triedili odpad v našich samosprávach, mestách, obciach, práve preto potrebujeme dobrú legislatívu, podotýkam, dobré opatrenia a tu sa predkladá tento priestor. Preto treba podporiť takýto zákon a ja ho určite podporím.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.4.2020 14:51 - 14:51 hod.

Čekovský Kristián Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán Kuffa, ja by som vás len chcel poprosiť, že keď už sa rozhodnete vystúpiť k nejakej téme, keby ste aspoň skúsili pracovať s faktami. To, že v obchode sú prázdne regále, neznamená, že potraviny nie sú. Obchodné reťazce pravidelne informujú, pomaly na dennej báze, o tom, ako majú plné centrálne sklady, že sú pravidelne zásobované, a jednoducho tá dodávka potravín funguje, takže, takže ja by som bol len rád keby ste nevyužívali ten priestor na, na strašenie a nejaké vyvolávanie paniky.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.4.2020 14:50 - 14:50 hod.

Šefčík Marek
Ďakujem za slovo. Pán Kuffa, ja som takisto veriacom človekom a znova a znova vo svojich vystúpeniach sa dotýkate jednej témy, omší, omše, kňazi. Usmernenia kňazom predsa dáva Konferencia biskupov Slovenska, tak nech kňazi počúvajú ich, nie my ich máme usmerňovať a už vôbec nie nad rámec rozhodnutia odporúčaní Konferencie biskupov Slovenska.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.4.2020 14:50 - 14:50 hod.

Šudík Tomáš
Pán Kuffa, chcel by som vás poprosiť, aby ste začali rozprávať vo vašich vystúpeniach aj niečo niekedy k téme. Čo má spoločné ministerstvo životného prostredia s poľnohospodárstvom a dodávkou potravín? Ja na kázne chodím do kostola, ale nie do parlamentu.
Ďakujem krásne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 7.4.2020 12:29 - 12:29 hod.

Kremský Peter
Ďakujem. Zvolávam schôdzu výboru pre hospodárske záležitosti o 13.00 hod. v miestnosti č. 32.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 7.4.2020 12:29 - 12:29 hod.

Vetrák Milan
Zvolávam schôdzu ústavnoprávneho výboru ihneď teraz po prerušení schôdze.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.4.2020 12:03 - 12:04 hod.

Kremský Peter Zobrazit prepis
Dobrý deň, ďakujem za slovo. Pán poslanec Kamenický, pán exminister financií, ja chcem len na faktoch zdokumentovať, v akom úžasnom stave ste nechali štátne financie a ako váš zvýšený bankový odvod zachránil túto krajinu pred koronavírusom.
V minulom roku 2019 schodok štátneho rozpočtu narástol o 86 % na 2,2 mld. eur. Plán zmenený bol 2 mld., čiže ani ten ste nedodržali. V skvelých ekonomických rokoch, keď príjmy z daní rástli niekedy aj dvojciferne medziročne, ste nedokázali sa dostať ani na vyrovnané rozpočtové hospodárenie. Vy ste boli sám predkladateľom zákona, ktorý zruinoval dôchodkový systém, pretože ste zaviedli strop odchodu do dôchodku. A po tomto všetkom hovoriť, že vy ste zachránili štátne financie, aby zvládli koronavírus, tak myslím si, že je veľmi neférové, a asi to môže naozaj uveriť iba ekonomický analfabet.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.4.2020 11:49 - 11:51 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Škoda, že pán Kotleba odišiel, nemôže si vypočuť tak to, čo mu chceme povedať, žiaľbohu.
Len chcem povedať jednu veľmi dôležitú vec, že, pán Kotleba, vy ste, naozaj súhlasím s vami, máme naozaj pekné platy, vy ste tu navrhli, navrhli ste tu zníženie našich platov. My poslanci OĽANO sme naozaj už pred vami vtedy prijali rozhodnutie veľmi vážne a ja si myslím, teda keď niekto myslí niečo vážne, smrteľne, keď navrhne takéto zníženie a potom to neurobí, ja som čakal od vás, páni poslanci Kotlebovci, že vy poviete, áno, my sa toho vzdávame, my, tých 33 %, lebo chceme ukázať Slovensku, akí sme my čestní, spravodliví. No vy ste to nespravili! Tak tiež chcem povedať, že verím, že tiež prispejete do toho fondu, že prispejete.
A vy ste to, pán Kotleba, povedali, že sa tu správate ako Hus. No ja iného vodcu som takto videl kedysi rozprávať, a tieto vaše politické videá, čo si tu dávate, kotlebovci, prihlási sa niekto z vás a vzápätí sa prihlási ďalší kotlebovec, a ňuňuňu, ňuňuňu, ňuňuňu, Marian, ňuňuňu, ňuňuňu. A potom si to púšťate na svojich stránkach, akí ste skvelí, fantastickí, ako chcete všetko pre tento národ, ako zlé banky, zlí ľudia, zlí poslanci sú proti vám.
Ja si myslím, že pán Kotleba odišiel sa vydýchať, pretože tento herecký výkon, čo tu predviedol, to bolo niečo úžasné, ale na hereckých skúškach by neprešiel, lebo by ho vyhodili, lebo to bolo tak falošné. A tak klame ľudí a tak klamete ľudí, zavádzate ich, pretože toto, čo tu robíte, nie je vôbec pre ľudí, ale vy ľudí strašíte. Vy ľuďom ukazujete vašu pravú tvár, Kotlebovci.
A nehnevajte sa, nie pomoc, ale politický marketing, ktorý doteraz robíte, toto tu ukazujete.
Ďakujem veľmi pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.4.2020 11:40 - 11:41 hod.

Šefčík Marek Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Rečník povedal, že ľudia strádajú kvôli opatreniam vlády, a nie kvôli koronavírusu. Nie je to práve naopak? Že kvôli koronovírusu sú tu vládne opatrenia, o ktorých tu rokujeme na každej jednej schôdzi? Už sme prijali množstvo takýchto opatrení v prospech ľudí. Však to všetci vieme. Posunutie splátok úverov, to je v prospech bánk? Bolo to treba! Bolo to treba azda nechať tak?! Nech splácajú ďalej?!
Posunutie splátok je v prospech ľudí, si myslím. Kto chce pochopiť, pochopí. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 3.4.2020 10:06 - 10:07 hod.

Kremský Peter
Dobrý deň, zvolávam schôdzu výboru pre hospodárske záležitosti o 10.30 hod. v miestnosti č. 32.
Skryt prepis