Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.4.2020 o 10:53 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 11:18 - 11:20 hod.

Šudík Tomáš Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja by som touto cestou chcel veľmi pekne poďakovať, že v programovom vyhlásení vlády môžeme nájsť aj konečne vyriešenie obrovského problému záťaže na východnom Slovensku, a to je tzv. chemický trojuholník smrti a odkalisko Poša, ktoré sú veľmi nebezpečné.
Veľmi ma mrzí, že bývalá vláda za x-y rokov nevedela daný problém vyriešiť, čo je veľmi smutné, pretože je jasné, že v týchto častiach týchto odkalísk bývajú ľudia, ktorí majú obrovské karcinogénne nálezy a rôzne iné ochorenia. Je mi ľúto, že práve zdravie občanov bolo na druhej strane a nebola to priorita vlády. Zároveň je jasné, že iba v týchto miestach, napríklad v okolí mesta Strážske v lesoch a ďalej pobehuje zver, kde cudzorodé látky v svalovine zvierat sú prekročené xy-násobne. Je toto možné? Prečo to do dnešného dňa nikto neriešil?
Zároveň som veľmi rád, že v programovom vyhlásení vlády sa nachádza aj informácia, že chceme obmedziť chemické postreky a podporovať zdravšie alternatívy a starostlivosť o zeleň. Ja len z takého príkladu, u nás v Humennom, kde som videl, že na území základnej školy školník striekal proti burine chodník a vzápätí o desať sekúnd na to sa tam hrali deti, po tomto postriekanom chodníku. My sme v meste, sme nemali oporu v zákone, sme sa to skúsili nejako vyriešiť. Som rád, že momentálne bude aj boj proti chemickým postrekom v zákone. Zároveň som veľmi rád, že je tam aj snaha klepnúť po prstoch všetkým rozkrádačom našich lesov, ktorí doslova z nášho prírodného bohatstva spravili osobitný biznis. Pri tejto príležitosti chcem ešte raz poďakovať ministrom, že sa do danej veci pustili a pripravili jedno z najlepších programových vyhlásení, aké kedy Slovensko mohlo mať.
Ďakujem krásne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:59 - 11:00 hod.

Vaňová Jarmila Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Kotleba, kolega. Ja viem, že vám asi nebude vyhovovať, ak sa konečne efektívne začne riešiť tzv. rómska téma. Pretože ak by sa to podarilo, čo ja pevne verím, že sa to tejto vláde aj vďaka programovému vyhláseniu vlády podarí, tak vy a vaša strana prídete asi o svoju hlavnú tému. Možno nastal čas, kedy treba porozmýšľať, čím budete oslovovať voliča v ďalších voľbách. Ale to je váš problém.
Spomínali ste, že v programovom vyhlásení vlády sa nedodržiaval alebo celkom neuplatňoval štátny jazyk. Vy sám nie ste jazykovo korektný. Pretože ak v Národnej rade Slovenskej republiky si vy dovolíte Rómov nazývať osadníkmi a cigánmi, tak sa nedá hovoriť o nejakej výške vašej jazykovej korektnosti. Ak potrebujete v tejto oblasti dovzdelať, rada vám s tým pomôžem, tiež som učiteľka, okrem iného. Prosím, používajme korektný jazyk vo vzťahu ku všetkým občanom, pretože sme na pôde Národnej rady Slovenskej republiky, či už ide o Rómov, inak sexuálne orientovaných ľudí, alebo vo vzťahu k ženám.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:56 - 10:57 hod.

Kozelová Monika Zobrazit prepis
Pán poslanec Kotleba, ja vás fakt obdivujem, lebo vidieť niektoré veci a rozmery aj tam, kde nie sú, a presviedčať ľudí o ich existencii, to fakt dokáže len málokto. V tomto ste fakt frajer, len celú dobu čakám, či ako vizionár predstavíte našej spoločnosti konečne aj nejaké iné strašidlá ako LGBT komunitu a rómskych osadníkov. Ja by som teda odporúčala vrhačov kameňov, hlavičkárov v maskáčoch a kúpajúcich futbalistov bez lopty a tu by ste sa napríklad mohli uberať. Je škoda, že ste mali čas len 30 minút, lebo ešte tak dve, tri hodinky a dostali by sme sa aj ku kultúre. A tam ste teda tiež expert najmä v divadelníctve, hovorí o tom celá Bystrica, aj ostatné okolité okresy, aby som teda nepoužila slovo región. Ja som dnes pochopila, že keby vám to čas nepokazil, v podstate by ste mohli ozna, by ste sa mohli označiť za renesančného človeka pre vašich voličov, nie, to nie je urážka byť renesančný človek. To je všetko. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:55 - 10:56 hod.

Gyimesi Juraj Zobrazit prepis
Pán poslanec Kotleba, slová pluralitná demokracia vám vysvetlím v rozprave, takisto sa zmienim o Lundských odporúčaniach, o Haagskych odporúčaniach Vysokého komisára OBSE. Ale zarazila ma iná vec. Zarazilo ma to, že vy ste sa aj s celým vaším poslaneckým klubom hrali na najväčších ochrancov ľudských práv vtedy, keď sme prijímali zákon, ktorý umožňoval sledovať chorých na COVID. Chcem vám povedať, že práva národnostných menšín sú integrálnou súčasťou základných ľudských práv a slobôd. Že vy sa neviete vyzliecť z vašej kože, toto vám verím, a čo iné by sa dalo očakávať od ľudí, ktorí by nemali problém zabuchnúť dvere na peci za ktorýmkoľvek z nás. (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:53 - 10:55 hod.

Šefčík Marek Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán Kotleba, v svojom prejave ste potvrdili, že programové vyhlásenie vlády je, má svoje vízie, má svoje nejaké formulácie, myšlienky, niektoré ste dokonca pochválili, ale ja vám chcem povedať, že áno, programové vyhlásenie vlády je rámcový dokument, nejaký dokument, z ktorého budú vychádzať potom už presné zákony, ktoré budú, ktoré sa budú napĺňať v praxi. A preto je nezmyselné kritizovať, že či tam je Národná rada alebo Národná rada Slovenskej republiky, predsa to nie je zákon ako-taký. Potom jedna bývalá primátorka tu už spomenula takisto slovo regióny a takisto s regiónmi, ako so slovom, s termínom nemám problém. A hovoríte to vy, ja to spomeniem znova. Bolo to tu povedané už mnohokrát, aj včera, že vy si vymyslíte, že existuje nejaký projekt COVID. Ja vás žiadam, každý projekt má nejakého svojho autora. Tak vás žiadam, uveďte nám, kto je autorom toho projektu podľa vás, lebo ináč to bude iba podobná konšpirácia, akože očkovaním nás tu chcú očipovať. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:48 - 10:50 hod.

Kremský Peter Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Kotleba, ja som ani nechcel naťahovať čas, ale musím zareagovať na niekoľko vašich vecí, ktoré ste tu vyjadrili, lebo sú to často nezmysly.
Prvá vec, vaše vystupovanie. Viete výborne rečniť, ale tento arogantný tón, poučujúci, nadčlovek, nadčlovečí pohľad na nás všetkých, ktorí tomu nerozumieme a vy nás tu poučujete, to je naozaj tón, ktorý môže byť sympatický len rôznym takým hrubokrkým krčmovým bitkárom a vyjadruje to veľmi silnú netoleranciu ku každému rozdielu, či je to niekto, kto rozpráva iným jazykom alebo má trošku tmavšiu farbu pleti, alebo hoci je zo susednej doliny. Ja mám pocit, že najviac nám, vám na celom programovom vyhlásení vadí, že tam nie je presne 1 488 opatrení.
Keď sa vrátim k jednej veci, hovoríte tam o osobách v spoločnej domácnosti, to ustanovenie znie presne takto: "Vláda zlepší legislatívu v oblasti majetkových práv pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti." Neviem, kde tam vidíte osoby s inou, inou orientáciou, sexuálnou. Možnože podľa seba súdim teba, že vám je to blízke, neviem, ale v každom prípade myslím si, že je veľmi veľa ľudí na Slovensku, ktorí aj ako muž a žena žijú v spoločnej domácnosti bez toho, aby boli zosobášení. Myslím si, že pre mňa je manželstvo ideálny spôsob spolužitia muža a ženy, ale je veľa ľudí, ktorí to tak nevidia a neberú, a ktorým sa dajme tomu to manželstvo nepodarilo a myslím si, že ak to niekto chce kritizovať, tak by to nemal byť človek, ktorému tiež to manželstvo nevydržalo veľmi dlho, pán Kotleba. Pretože inak je to veľké pokrytectvo.
Ďalej spomínate, že nezvládame situáciu s COVID, to je naozaj, veľa krajín by nám závidelo, ako ju zvládame.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:45 - 10:46 hod.

Stančík Andrej Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Kotleba, naozaj ďakujem za takú hlbokú lingvistickú analýzu toho programového vyhlásenia. Keď sme už ale pri tej lingvistike, tak ja by som vás naozaj poprosil, aby ste prestali používať ten výraz "projekt koronavírus", lebo po prvé, tým strašíte ľudí a šírite konšpirácie v Národnej rade a po druhé, za chvíľku bude musieť pán Rostas byť nútený zrušiť Zem & Vek a nájsť si normálnu prácu.
Vy ste ale hovorili v prvej polke o tom, že o nejakej diktatúre a fašizme, čo mi prišlo ako taký dobrý sarkazmus, ale v druhej polke ste asi kritizovali mimovládne organizácie a kontrolné komisie. Nuž tie mimovládne organizácie sú práve zárukou slobodnej, otvorenej a demokratickej spoločnosti. Tá kontrola bola, tu jednoducho musí byť.
Na záver len, pán Benčík, nebojte sa, nie ste jediný poslanec, ktorý to nevie s počítačom.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:35 - 10:36 hod.

Pollák Peter Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Kotleba, vy ste hovorili o kompetentnosti našich členov vlády. Dobre. Kedy vy konečne obhájite vašich poslancov, teda váš výkvet? Ja iba spomeniem pár poslancov: pána Medveckého, ktorý bol teda právoplatne odsúdený, pána Mazureka, pána Ďuricu a taká čerešnička na konci, vy ste hovorili primárne o kompetentnosti pani Remišovej ako ministerke, že či teda obhájila a teda vie si obhájiť svoje ministerstvo. Ja viem, že by ste vy najradšej videli na tom mieste vášho IT mága pána Mizíka. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:32 - 10:33 hod.

Drdul Dominik Zobrazit prepis
Pán Kotleba, ja naozaj žasnem. Povedali ste toho veľa, tak ako to máte vo zvyku. Počúvate sa rád. Ja vás tu tiež už nejaký ten čas počúvam. A skutočne neprestávam žasnúť nad dvomi vecami. Vaša schopnosť demagogizovať, dezinterpretovať, tvoriť rôzne konštrukty, rečnícke schopnosti. Čo ma však naozaj mrzí, je fakt, že túto svoju schopnosť, ktorú máte naozaj rozvinutú, zneužívate na strašenie, klamanie, očierňovanie, zavádzanie. Gratulujem, len to som chcel.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:31 - 10:32 hod.

Krúpa Juraj Zobrazit prepis
No môžem? Ďakujem za slovo. Tak, pán Kotleba, aj mňa mrzí, že ste mali len 30 minút čas, že ste naozaj nestihli povedať úplne všetko, čo ste mali v úmysle. Dozvedeli sme sa niektoré zaujímavé veci, napríklad, že COVID je vlastne projekt. Škoda, že ste to nemohli dotiahnuť do konca. Ja som bol zvedavý, že kam sa dostaneme, možno po nejakých židojašterov, mimozemšťanov a nový svetový poriadok. Škoda. Nevadí. Ale spomenuli ste aj jednu vec. Ináč možnože ešte dostanete šancu, to by som bol veľmi rád, aby sme sa k tomu dostali, ja sa rád na týchto veciach zabávam, ale spomínali ste to, že policajti sa boja kameňov, ktoré po nich hádžu. Nuž áno, je to pravda. Videli sme totižto pána Mazureka, ako hádže kamene po ľuďoch s deťmi, ktorých aj policajti museli brániť. Čiže jednoznačne ide pravdepodobne, ja to tak vnímam, o osobnú skúsenosť. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis