Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie spoločného spravodajcu

9.7.2020 o 9:07 hod.

Mgr.

Igor Hus

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.7.2020 9:40 - 9:41 hod.

Pleštinská Zita Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Ďakujem, pán predsedajúci.
Pán kolega Žiga, najprv ste povedali, že ste ochotný prijať opatrenia na skvalitnenie podnikateľského prostredia. Potešila som sa, že nám poviete, ako by ste to urobili. Aj našim ministrom by sa lepšie pracovalo, keby nebol COVID-19. Vy ste skritizovali všetko. Skôr som čakala, že ako bývalý minister nám poviete, čo by ste vylepšili v tejto legislatíve. Podľa vás by sme nemali asi robiť nič, lebo kto nič nerobí, ten nič nepokazí. Avšak súčasný minister Richard Sulík musí najprv napraviť chyby, ktoré spôsobila za 12 rokov vaša vláda. Ako spotrebiteľ využívajúci bankové služby konštatujem, že keď sa bankám zvýšia poplatky, my spotrebitelia ich bankám musíme zaplatiť.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.7.2020 9:39 - 9:40 hod.

Kozelová Monika Zobrazit prepis
Pán Žiga, reagovať v odbornej rovine je absolútne legitímne a všetko je v rove..., ak je všetko v rovine dialógu, tak je to úplne fajn. Vy ste odborníci, ja nie som odborníčka na ekonomiku, ale to, čo je pre mňa, to, čo bolo pre mňa také, že ma to donútilo stlačiť to tlačítko, je to, že tu začínate vyťahovať vy nejaké skupinky, a už teraz nechápem, prečo pri návrhu zákona podozrievať ministra, poprípade celú koalíciu z nejakého skupinkovania, mi príde absolútne scestné, a teda najmä keď to hovoríte vy, majstri sveta v skupinkovaní.
Takže prosím vás, ja by som bola rada, keby vo všeobecnosti sme si takéto tieto veci nechávali možno, možno do fajčiarne alebo niekde inde a naozaj tu reagovali na veci iba v odbornej rovine.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 9.7.2020 9:07 - 9:09 hod.

Hus Igor
Nie. Ani ja nemám pripomienky.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 9.7.2020 9:07 - 9:09 hod.

Hus Igor Zobrazit prepis
Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený predsedom výboru za spravodajcu k návrhu uvedeného zákona (tlač 140). Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a Legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby Národná rada po všeobecnej rozprave sa uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky, Výbor Národnej rady pre financie a rozpočet, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre obranu a bezpečnosť. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 11. septembra 2020 a v gestorskom výbore do 14. septembra 2020.
Prosím, pán predseda, otvorte rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8.7.2020 16:00 - 16:00 hod.

Čekovský Kristián
Ďakujem pekne. Ja len pre istotu teda, že pozývam členov výboru pre kultúru a médiá na rokovanie, ktoré sa uskutoční teraz. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.7.2020 15:41 - 15:41 hod.

Vašečka Richard
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.7.2020 15:39 - 15:41 hod.

Brisudová Martina Zobrazit prepis
Ďakujem. Chcela by som zareagovať na pána europoslanca Polláka, ktorý sa vyjadril k problematike menej rozvinutých regiónov. Som presvedčená, že máme jedinečnú príležitosť stierať regionálne rozdiely, ktoré sú v skutočnosti naozaj priepastné, či už ide o vysokú mieru evidovanej nezamestnanosti, alebo nedostatočnú infraštruktúru, či nedostatok investorov a nízku vzdelanostnú úroveň.
Chcem sa teda opýtať, ako reálne vidí vytvorenie funkčných mechanizmov, ktoré by pomohli najchudobnejším slovenským regiónom, teda reálnu príležitosť využiť európske zdroje v prospech ľudí, ako je zvyšovanie ich životnej úrovne, konkurencieschopnosti týchto menej rozvinutých regiónov, ktoré určite majú čo ponúknuť Európskemu spoločenstvu. A ide napríklad aj o to, že či tieto regióny majú dostatočný potenciál vytvoriť projekty, pretože sú charakteristické vysťahovalectvom a znižovaním vzdelanostného potenciálu obyvateľstva, ktorý tu žije.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.7.2020 15:30 - 15:31 hod.

Nemec Richard Zobrazit prepis
Ďakujem, pán podpreds... podpredsedajúci. Ja nebudem tu kádrovať našich europoslancov. Ja sa chcem spýtať jednu otázku, lebo vypočul som si vás poctivo a hlavne nezaznel tu šport a zdravie, ktoré po COVID-e je jedno z najdôležitejších vecí. Roboty nám nebudú nosiť medaile a nebudú reprezentovať Slovensko, keď tu nebudeme mať športovcov a zdravých ľudí. Takže chcem sa spýtať, aké bude čerpanie, ako nazast... zhájite v eu... europo... europarlamente na to, aby sme mohli čerpať eurofondy pre šport?
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8.7.2020 12:01 - 12:01 hod.

Čekovský Kristián
Predbežná informácia pre členov výboru pre kultúru a médiá. Schôdza výboru bude až po vystúpení europoslancov. To znamená približne okolo štvrtej popoludní budeme informovať teda o konkrétnom čase.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.7.2020 11:59 - 12:00 hod.

Vašečka Richard Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Ďakujem pani poslankyni za jej vystúpenie, za také veľmi konkrétne a pokojné poukázanie na konkrétnu pomoc. Ako povedala, ja s tým úplne súhlasím. Potrat, zabitie nenarodeného dieťaťa nie je riešením. A my preto ponúkame veci, ktoré riešeniami sú, ktoré pomáhajú, ktoré zároveň ukazujú, že potrat nie je dobrý, nie je riešením a že ak sa nejaké problémy vyskytnú, a vieme, tí, ktorí sme rodičia, vieme, že s narodením, s výchovou detí je veľa starostí, tak štát nakoľko môže, tak chce pomôcť. My sme preto prišli s konkrétnymi návrhmi, s konkrétnymi riešeniami.
Aj ja som spolupredkladateľom tohto návrhu zákona a som veľmi rád, že kolegyne ako Anka Záborská alebo Lucia Drábiková ako ženy, ako matky preniesli do tohto, do tohto návrhu to, čo vnímajú ako vážne problémy, a zároveň ako konkrétne riešenia, ktoré môžu v tejto veci pomôcť.
Ďakujem.
Skryt prepis