Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2020 o 17:26 hod.

Vladimír Zajačik

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:50 - 17:52 hod.

Gyimesi Juraj Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Začal by som odzadu.
Vy veľmi dobre viete, poznáte ma už za ten čas, že ja vo svojom prejave často používam hyperboly a zveličovanie a týmto som chcel povedať, že nie vy priamo ste zodpovední za smrť týchto mladých ľudí, ale vy ste boli spolutvorcami toho systému, ktorý to umožnil. A aj dnešné súdne pojednávanie, kde už zazneli aj záverečné veci, aj bol navrhnutý trest v tejto vražde, o tom svedčia.
Pokiaľ ide o problémy predstaviteľov tejto vládnej koalície so svojím vzdelaním a so svojimi diplomovými a inými prácami, chcem pripomenúť, že ani vy v SMER-e nie ste úplne čistí, pretože však pani Zmajkovičová bola tiež usvedčená plagiátorka. Dokonca aj o pánovi Richterovi sa hovorilo, že má problém so svojou bakalárskou prácou. Vtedy to však nikto asi nejak veľmi neskúmal.
Ja neviem, pán Tomáš, vy asi robíte zadarmo, keď mne vyčítate môj plat.
A nakoniec som si nechal vás, pán Saloň. Vy veľmi dobre viete, že ako sme my citliví na provokácie a ten návrh pána Kotlebu smeroval absolútne k provokácii a bola to vyslovene provokácia nás 4. júna. Takže mi nehovorte, prosím vás, tu bludy.
A pokiaľ ide o to, ja som zo sály neodišiel, nebol som v nej prítomný a som sa vrátil po. (Reakcia z pléna.) Áno, po, áno, je to tak, je to tak. Čiže ja na provokácie reagovať nebudem a kľudne si môžte pozrieť moju prítomnosť na ostatných dňoch, kedy sa hymna v tomto parlamente hrá.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:50 - 17:50 hod.

Nemec Richard
Juraj, zhodnotil si to, vyčíslil to a tá komisia Potemkinova sa volá NAKA. A už to chce len jednu vetu. Po tomto návrhu odvolávania premiéra Matoviča ľudia po dnešnom dni vyhodia televízory z okna. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 23.7.2020 17:37 - 17:43 hod.

Gyimesi Juraj
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:29 - 17:30 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Blanár, rozprávate dlho a nudne. Vaše dôvody odvolávania premiéra Igora Matoviča sú zavádzajúce a plné klamstiev.
Už prvý dôvod odvolávania hovorí o všetkom. To rozviniem možno v ďalšej faktickej poznámke.
Možno ste sa dozvedeli o včerajšom zasadaní súdu v Banskej Bystrici, čo sa týka vašich tzv. Blanárových cétečiek ohľadom cétečiek v nemocniciach v Trstenej a v Banskej Bystrici, a súd vyniesol rozsudok sedem rokov natvrdo pre šéfa obstarávania a 500-tisíc eur pokutu.
Ja vás chcem poprosiť, nevystupujte už viacej a nerozprávajte o klamstve premiéra Igora Matoviča a súčasnej vlády a neoberajte nás o čas, ak vás môžem poprosiť.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:27 - 17:29 hod.

Šefčík Marek Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Blanár, vy stále sa vraciate k tým trinástym dôchodkom, ako vy ste chceli, a my nechceme. Ale ja si pamätám situáciu, keď ste tu mali jednofarebnú vládu, len SMER, SMER, SMER. A aj tak, a v dobrých časoch, a aj tak ste trináste dôchodky tým ľuďom nedali. A teraz nás kritizujete ešte nie je ani záver roka, že my im niečo nedáme.
Na niečo bol ten rozpad SMER-u a HLAS-u podobnému Ficovi dobrý. Viete načo? Že Fico vtedy na chvíľku stratil sebakontrolu a povedal pravdu, že tie trináste dôchodky bola volebná korupcia. Tak čo nám tu chcete hovoriť, čo nám chcete nahovárať, čo nám chcete vyčítať?
A z vášho, dúfam, že posledného prejavu, ešte jedna vec. Hovoríte, že Igor Matovič ako premiér, že dohadoval nejaké veci, ale že dôležité veci sa dohadujú v kuloároch. No tak ja vám poviem, ja chcem transparentného premiéra, chcem, aby konal rázne a na rovinu navonok, a tie kuloáre, ktoré vy ste nám ukázali, napríklad Počiatek, ináč neviem, kde sa nachádza momentálne, Počiatek s Trnkom, keď v kuloároch zabudli, že je kamera, alebo nevedeli, že je kamera, tak takto v kuloároch, jak vy ste dohadovali tie najväčšie veci, takto my konať nechceme. A ja budem rád, keď takto premiér nikdy nebude konať.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:26 - 17:27 hod.

Zajačik Vladimír Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Pán Blanár, ja už nebudem veľmi do vás biť, lebo dostali ste riadne kvapky od mojich priateľov.
Ale chcem by som sa vás opýtať. Vy tu hovoríte o jazykovej pripravenosti Igora Matoviča na výkon funkcie. Je veľká škoda, že váš kamarát, emeritný kapitán Danko, zakázal používať v parlamente audiovizuálne pomôcky. Mohli by sme si priamo pozrieť skvelý prejav vášho šéfa súdruha Fica na jednaní OECD. Áno, ten brilantný prejav, na ktorom sa smeje celé Slovensko a učitelia angličtiny ho používajú ako odpudzujúci príklad. Ešte našťastie, že si všetci to môžeme pozrieť na internete a smiať sa a smiať sa a smiať sa.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:25 - 17:26 hod.

Kozelová Monika Zobrazit prepis
Pán Blanár, ja len tak v krátkosti. Včera som si pozrela príhovor pána poslanca Fica v angličtine, a teda poviem vám, tiež to bol zážitok. Niečo medzi indickým taxikárom a ruským turistom v Dubaji.
Celý váš príhovor, sa nás pýtate, či nám niečo nevadí. Tak ja len tak v skratke, vadí. Vadí mi vaša demagógia, váš povýšenecký prejav, kde sa na nás obraciate ako na nesvojprávne deti na základke.
Dovoľte, aby som vám povedala, a nielen za seba, ale za všetkých mojich kolegov, že my sme svojprávni ľudia, rozmýšľajúci a slušní a pripravení bojovať za svojich voličov.
Ja chápem, že na nás upierate svoj pohľad smutného bernardína, ale verte tomu, že vás chápeme. Ťažko hovoriť k vlastným, to by tu museli byť. Ja len pevne verím, že toto bol váš posledný monológ tohto divadelného predstavenia, lebo ak takéto výmysly budeme musieť počúvať po každom príspevku v rozprave, tak amen, tma. Fakt dúfam, že tento bol posledný.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:25 - 17:25 hod.

Tabák Romana
Ďakujem za slovo. Pán opozičný poslanec Blanár, prepáčte, ale obsah vašej rozpravy je v preklade pre tých, ktorí nerozumejú: Blá-blá-blá, blá-blá-blá-blá-blá. A ešte som si zapamätala, že blá-blá-blá, blá-blá-blá, blá-blá-blá, blá, blá, blá. Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:23 - 17:25 hod.

Bubnár Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Ja som veľmi taký zmierlivý typ človeka, ja naozaj nechcem, pán Blanár, nič vyťahovať, ja len chcem sa s vami fakt tak porozprávať jak chlap s chlapom, však jak sa na vás pozerám aj spredu, aj zboku, vyzeráte naozaj ako inteligentný človek a ja nerozumiem, prečo stále vyťahujete, že trináste dôchodky, že táto vláda nechce dať ľuďom trináste dôchodky.
Moja zmierlivá duša naozaj dnes dostáva s roxorom po chrbte (povedané so smiechom), ale každopádne, pán Blanár, ja vám to skúsim povedať takto. Pred desiatimi rokmi som sa ženil, však vždy som bol dobrodruh (zasmiatie sa rečníka), ale my sme sa s manželkou rozhodli, že si budeme aspoň po tisíc eur ročne šetriť a raz, možno o päť rokov, si pôjdeme na nejakú vysnívanú dovolenku. Život sa nám vyvinul tak, že naša prvorodená dcérka v troch rokoch začala strašne krívať a diagnostikovali jej takú veľmi vážnu chorobu, ktorá sa volá Pertes, a všetky naše plány sa razom zmenili. Myslíte si, že sme tých 4-tisíc eur využili na dovolenku? Nie. Museli sme to minúť na kúpele, doktorov, medikamenty a všetko možné.
Viete, svet sa od marca ocitol v takom Pertese, volalo sa to COVID, spadli všetky svetové ekonomiky a plány, ktoré sme mali, možno aj tie trináste dôchodky, za ktoré by som prvý hlasoval, všetko sa zrútilo, naše sny, naše túžby, na ktoré sme si sporili, ako domček z karát.
Ja práve, naopak, obdivujem Milana Krajniaka, obdivujem Eda Hegera, ktorí aj v tomto ekonomickom marazme, v tejto agónii dokázali predsa nájsť cestu, ako sa dostať aspoň k nejakej ekvivalentnej zložke.
Takže práve naopak, pán Blanár, ja si myslím, že je za čo ďakovať našim ministrom aj v téme trináste dôchodky.
Toľko len som chcel povedať, ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:21 - 17:23 hod.

Nemec Richard Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Blanár, na vás pár prísloví, na tento prejav, čo ste tu predviedli. "Podľa seba súdim teba", pred chvíľkou ste to povedali, ste to zakričali, takže to sedí. Potom ďalej: "Zlodej kričí chyť zlodeja!" Veď vládneme len tri a pol mesiaca, takže súďte až potom, keď to bude relevantné.
Myslím si k tým diplomovým prácam, plagiát a kompilát sú dve rozdielne veci. Takže ten kompilát trošku viacej spomínať, vtedy sa to mohlo a dnes je to také, že je to diskutabilné. Takže toto je ten rozmer, ktorý, ktorého by ste sa mohli držať.
A vás počúvať, vaši poslanci, ktorí tu zase opäť nesedia, lebo vidno, že to je nadlho, tak si išli asi pospať.
No a ďalej COVID. COVID ukázal zrkadlo vašej vlády, my to len hasíme a pán premiér vám s nami, spolu s nami, dokážeme, že to zvládneme.
Ďakujem.
Skryt prepis