Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.9.2020 o 16:20 hod.

Ján Krošlák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:45 - 16:46 hod.

Potocký Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pán Blaha, vy tu nelegálnou migráciou a nelegálnymi migrantmi strašíte už niekoľko rokov. Pritom keď si pozriete štatistiky riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície a ďalších inštitúcií, zistíte, že sme len tranzitnou krajinou. Ročne udelíme len pár, niekoľko desiatok azylov. Ale mňa trápi oveľa iný problém, a to, že ste vy, vaša vláda SMER-u za dvanásť rokov urobili migrantov z našich ľudí. Pretože tu nie je práca, nemôžu tu žiť, mladí ľudia odchádzajú do zahraničia. To isté matky, chodia opatrovateľky do Rakúska, a to je problém. Vy ste urobili z vlastných Slovákov migrantov, pán Blaha, vašou politikou.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:45 - 16:45 hod.

Krošlák Ján
Pán Blaha, no vy ste veľmi podobný rečnícky génius, ako je pán Mazurek. Ale ja by som z toho vašeho príhovoru, takisto ako aj z jeho príhovoru vypichol jednu vec, ktorá ma veľmi zaujíma. Vy ste tam hovorili, že Američania rozbili, zničili perfektne zabehnuté kvalitné režimy. Mali ste na mysli tie diktátorské režimy, kde nieže boli potláčané, ale ani neexistovali ľudské práva? Tieto režimy ste mali na mysli?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:43 - 16:45 hod.

Krúpa Juraj Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán poslanec, ja mám dojem, že ste sa tak trošku stratili v časopriestore aj geograficky. Vy nevystupujete v ruskej Dume a nehájite záujmy pána Putina, ale vy by ste mal hájiť záujmy Slovenska.
A keď už sa bavíme o tej zahraničnopolitickej orientácii a tu vyčítate pánovi ministrovi, že sa nejakým spôsobom choval predtým ináč, teraz sa chová ináč (zaznievanie gongu), ja myslím si, že sa chová konzistentne. Jedine, že by som si nevšimol to, že sa zahraničnopolitická orientácia nejakým spôsobom menila alebo zostala rovnaká. To by som sa chcel opýtať. Podľa mňa bola v minulosti alebo teda za vašej vlády ste deklarovali rovnakú zahraničnopolitickú orientáciu, ako sa deklaruje aj dnes. To isté sa týka aj migrácie a podobne. Myslím si, že stanovisko v tejto veci sa nemení.
Čo sa týka pána Chovanca, ako to je exemplárny príklad vašej demagógie. Tento čin sa stal v roku 2018 a ja vás upozorním na jedno. Jediný poslanec, ktorý na to upozorňoval a žiadal, aby sa tým začali zaoberať orgány, naše orgány, bol pán poslanec Marosz z OĽANO. Chodil okolo toho, snažil sa a bol ignorovaný. Dva roky trvalo, čo sa, čo sa Ficova a Pellegriniho vláda na to úplne vykašľala. Ignorovala to a vy to teraz vyťahujete, že to je maslo na našej hlave.
No a čo sa týka vášho prístupu k medzinárodnej, k medzinárodnému právu, tak ten je jednoznačne, ale úplne jasný, selektívny. Tam je niekde Venezuela, Bielorusko, potom Irak, vy si to všetko mýlite. Ja sa len chcem opýtať, ako to je potom s vraždením oponentov ruských, alebo teda ruských opozičných politikov novičokom? Najnovšie už sa vraj teda otravujú, trávia sami, tak ako to je? Vysvetlite mi to, prosím vás.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:42 - 16:43 hod.

Pleštinská Zita Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán kolega Blaha, na obranu pána ministra Ivana Korčoka, pán minister je diplomat a je chvályhodné, že jeho kvality dokáže oceniť každé volebné zoskupenie.
To je, ako keby ste lekárovi neurológovi povedali, že prežil všetky vlády, lebo operuje pacienta rovnako, ako za vlády Dzurindu, Fica alebo Matoviča. Vy také šťastie nemáte a ja sa teším, že vaše miesto na poste predno, predsedu výboru pre európske záležitosti zaujal Tomáš Valášek.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:41 - 16:42 hod.

Stančík Andrej Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja budem možno trochu nesúhlasiť s predošlým rečníkom, ale ja si myslím, že ani vy sám neveríte tomu, čo hovoríte. Vy ste totiž, vy idete takou tou, takým štýlom rozpravy, že vy tam dáte strašne veľa takých bodov, úderov, všetkého možného a na to sa potom vlastne ani nedá reagovať. Vy dokážete v jednej, v jednej rozprave spomenúť Assangeho a Hlinku, rovno povedať, že vlastne pán minister je nacista, nejakým veľmi extrémnym extrapólovaním, potom Irak, Venezuelu, Chovanca, takže to, to normálne sa nedá ani na to reagovať, lebo tam je toľko bodov, ale to ani nie je váš štýl.
Každopádne poďme na fakty. Slovensko je jednoducho členom Európskej únie a NATO. Američania sú zodpovední za našu bezpečnosť. Ak chceme byť zodpovedný člen, tak si musíme naše záväzky plniť.
Ale ešte jedna vec ma zaujíma, že vy ste sám marxista? Veď v poriadku, máte na to právo, nie ste zďaleka jediný, každopádne ja potom nechápem taký, takú tú, váš, až taký váš konzervativizmus, pretože marxisti sú všetko, len nie konzervatívci a vy odmietate i migrantov, odmietate LGBTI, ako za vás by sa západní marxisti normálne prepadli od hanby.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:40 - 16:41 hod.

Kozelová Monika Zobrazit prepis
Vážený pán poslanec, veľmi by som si priala, aby ste vy boli náš slovenský Julian Assange, ideálne aj s tým koncom, lebo našliapnuté máte fakt dobre. Ja normálne verím, že vy veríte všetkému, čo hovoríte. Akurát neviem, ako sa vám spáva, lebo toľko lásky k diktátorom, koľko máte vy, to sa musíte budiť mokrý. A tým teda myslím spotený, či sa im, preboha, niečo nestalo. Len sa, prosím vás, nehrajte na sociálneho človeka, lebo v Grécku je teraz 5 400 detských migrantov, ktorých by sme si mali prerozdeliť do krajín. Ja pevne verím, že vy sa postavíte aj proti tomu, aby sem prišli osirotené deti. Takže dvakrát merajte, kým budete hovoriť, lebo čo slovo, to perla, fakt. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:20 - 16:21 hod.

Krošlák Ján Zobrazit prepis
Pán Mazurek, obdivujem na vás ten dar reči. To je neuveriteľné, fakt, naozaj, ako vy dokážete rozprávať, gestikulovať, pekne si to všetko nafázovať, spraviť si ten scenár, všetko neskutočné. Fakt. Ešte som nemal na vás nikdy, nikdy faktickú, teraz prvýkrát, že naozaj to viete tak perfektne zakomponovať všetko a je tam strašne veľa nezmyslov. A ja len jednu otázku vám položím k tomu všetkému. Kde konkrétne je to negatívne vnímanie verejnosti, negatívne emócie slovenskej verejnosti? Kde konkrétne proti Američanom? Máte na mysli vašich 15 kamarátov a 100 fanúšikov na Facebooku a možno nejakých, no ja neviem, potetovaných? A to máte na mysli túto verejnosť?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:20 - 16:20 hod.

Krúpa Juraj Zobrazit prepis
Ďakujem. Ja ešte k tomu bombardovaniu Bratislavy. Pripomeniem, že napríklad Sovietsky zväz bombardoval aj Nitru a to ste zabudli spomenúť. Ale trošku k inému.
Ja už musím povedať, že už mi je to trošku ľúto, sedím tu nejaký ten mesiac a za každým, keď príde na nejakú takúto diskusiu, ktorá má nejakú hodnotovú orientáciu, či už je to v oblasti bezpečnostnej politiky alebo zahraničnej politiky, tak v tom momente namiesto toho, aby sme viedli nejakú racionálnu diskusiu, sa to zvrhne na totálny populizmu a reči o tom, že my sa do ničoho zatiahnuť nedáme a podobné reči, že potom tu počúvame také tie vyjadrenia, ktoré, alebo si ich aj prečítame, ktoré vy dávate na ten americký Facebook, bez ktorého by ste asi neexistovali, že si jednoducho nerobme si z nikoho nepriateľa, ani z Ruska, a nič sa nás netýka, ani Afrika, ale migrácie sa bojíte a podobné záležitosti, čo vlastne len dokazuje takú slabosť a zbabelosť z vašej strany. Pretože je to také typické, kde vlastne vy tu hovoríte, že toto sú zlé veci, a toto sú horšie veci. By ste sa najradšej tak schovali svojej mamke pod sukňu alebo, ja neviem, zostali pri peci a kukali von z okna na svet, že ako to tam vyzerá a hovorili si, však nejako bolo a nejako aj bude. A tak stále teda chodíme hľadať migrantov do našich stodôl, hľadáme proste nejakého západného agenta za každým kríkom, alebo za každým slovom demokracia Sorosa. No a keď dôjde naozaj na lámanie chleba, že sa niečo stane, tak potom budete veľmi prekvapení, ale budete ale aspoň môcť povedať, že nám zase ubližujú tí iní, že my za nič nemôžeme.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:19 - 16:20 hod.

Pleštinská Zita Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán kolega Mazurek, chvalabohu, že v tejto snemovni je väčšina kolegov, ktorá má rovnaký názor ako minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Ivan Korčok. Pán kolega, váš prejav bol síce plamenný, ale majte na pamäti, že Slovensko je 127. krajina na svete podľa veľkosti, 117. podľa počtu obyvateľov a v poradí 60. ekonomika s 0,11-percentným podielom na globálnom HDP. Od roku 2004 sme súčasťou Európskej únie, ktorá je siedma najväčšia a tretia najľudnatejšia na svete. A je druhou najväčšou svetovou ekonomikou. Bez členstva v Európskej únii a v NATO by sa náš názor, na náš názor pýtal málokto a ani by sme ho nemali ako efektívne presadzovať. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:04 - 16:05 hod.

Pleštinská Zita Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Slovensko je malá krajina, preto každý, kto je schopný vnímať tieto fakty, musí uznať, že naše členstvo v Európskej únii a v NATO výrazne posilnilo vplyv v medzinárodných vzťahoch. Sedíme za jedným stolom s veľkými krajinami, kde sú dohodnuté pravidlá bez ohľadu na veľkosť krajiny a počet osôb obyvateľov. Európska únia je aj dnes poistkou proti nacionalizmu, národným egoizmom a je dobrým riešením osobitne pre menšie štáty, akým je aj Slovensko. Preto odmietam postoje kolegov, že mimo EÚ by bolo na tom Slovensko lepšie. Vítam postoj ministra zahraničných vecí Slovenskej republiky k Bielorusku a k Ukrajine a v našom záujme je stabilné susedstvo. Rovnako ako kolega Peter Osuský materiál Zahraničná a európska politika Slovenskej republiky v roku 2020 svojím hlasom podporím. Ďakujem.
Skryt prepis