Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.9.2020 o 17:21 hod.

Ing. arch.

Zita Pleštinská

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 17:36 - 17:36 hod.

Pleštinská Zita
Ďakujem pekne. Diskusia, kam patríme, na západ či na východ, jasná argumencia z tvojej strany, Tomáš, človeka, ktorý európske pomery pozná. Určite nie je všetko ideálne, sme súčasťou NATO a Európskej únie a nebolo to jednoduché, bez vlády Mikuláša Dzurindu by to nebolo možné. Každá vláda má svoje negatíva a pozitíva. Jedno je isté, môžeme spolu vytvárať Európsku úniu podľa našich predstáv. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 17:21 - 17:21 hod.

Pleštinská Zita Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán kolega Peter Kmec, ďakujem za tvoje vystúpenie v rozprave. V duchu sa tak pýtam, že ako mohla vyzerať rozprava medzi tebou a pánom kolegom Blahom, si diplomat, ktorý pôsobil ako veľvyslanec v USA, aj z toho dôvodu poznáš situáciu rovnako ako pán minister. Dúfam, že kolega Blaha ma neobviní, že niečo od teba chcem. Myslím, že konštelácia ľudí, ktorí majú v zahraničnej politike svoj prežitý príbeh, vytvorí jednotnú národnú pozíciu v zahraničnej politike. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 24.9.2020 17:03 - 17:04 hod.

Šipoš Michal
Ďakujem, pán predsedajúci, chcel by som podať procedurálny návrh, návrh v mene štyroch poslaneckých klubov OĽANO, SME RODINA, SaS, ZA ĽUDÍ, navrhujem presunúť bod č. 76, tlač 240 za bod č. 68, tlač 154.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 17:00 - 17:00 hod.

Kremský Peter
Ďakujem, pán predsedajúci. Ja tiež chcem oceniť pána Tarabu za vecný prístup a špeciálne ako predseda skupiny spojencov Izraela v Národnej rade Slovenskej republiky chcem podporiť to, aby aj Slovensko sa pridalo ku krajinám, ktoré uznávajú Jeruzalem za hlavné mesto Izraela aj umiestnením svojho veľvyslanectva alebo aspoň kultúrneho zastúpenia.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 17:00 - 17:00 hod.

Kozelová Monika
Viete čo? Ja chcem len poďakovať pánovi poslancovi Tarabovi za veľmi slušnú a distingvovanú, aj keď možno v niečom protichodnú, ale slušnú rozpravu. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:45 - 16:46 hod.

Potocký Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pán Blaha, vy tu nelegálnou migráciou a nelegálnymi migrantmi strašíte už niekoľko rokov. Pritom keď si pozriete štatistiky riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície a ďalších inštitúcií, zistíte, že sme len tranzitnou krajinou. Ročne udelíme len pár, niekoľko desiatok azylov. Ale mňa trápi oveľa iný problém, a to, že ste vy, vaša vláda SMER-u za dvanásť rokov urobili migrantov z našich ľudí. Pretože tu nie je práca, nemôžu tu žiť, mladí ľudia odchádzajú do zahraničia. To isté matky, chodia opatrovateľky do Rakúska, a to je problém. Vy ste urobili z vlastných Slovákov migrantov, pán Blaha, vašou politikou.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:45 - 16:45 hod.

Krošlák Ján
Pán Blaha, no vy ste veľmi podobný rečnícky génius, ako je pán Mazurek. Ale ja by som z toho vašeho príhovoru, takisto ako aj z jeho príhovoru vypichol jednu vec, ktorá ma veľmi zaujíma. Vy ste tam hovorili, že Američania rozbili, zničili perfektne zabehnuté kvalitné režimy. Mali ste na mysli tie diktátorské režimy, kde nieže boli potláčané, ale ani neexistovali ľudské práva? Tieto režimy ste mali na mysli?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:43 - 16:45 hod.

Krúpa Juraj Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán poslanec, ja mám dojem, že ste sa tak trošku stratili v časopriestore aj geograficky. Vy nevystupujete v ruskej Dume a nehájite záujmy pána Putina, ale vy by ste mal hájiť záujmy Slovenska.
A keď už sa bavíme o tej zahraničnopolitickej orientácii a tu vyčítate pánovi ministrovi, že sa nejakým spôsobom choval predtým ináč, teraz sa chová ináč (zaznievanie gongu), ja myslím si, že sa chová konzistentne. Jedine, že by som si nevšimol to, že sa zahraničnopolitická orientácia nejakým spôsobom menila alebo zostala rovnaká. To by som sa chcel opýtať. Podľa mňa bola v minulosti alebo teda za vašej vlády ste deklarovali rovnakú zahraničnopolitickú orientáciu, ako sa deklaruje aj dnes. To isté sa týka aj migrácie a podobne. Myslím si, že stanovisko v tejto veci sa nemení.
Čo sa týka pána Chovanca, ako to je exemplárny príklad vašej demagógie. Tento čin sa stal v roku 2018 a ja vás upozorním na jedno. Jediný poslanec, ktorý na to upozorňoval a žiadal, aby sa tým začali zaoberať orgány, naše orgány, bol pán poslanec Marosz z OĽANO. Chodil okolo toho, snažil sa a bol ignorovaný. Dva roky trvalo, čo sa, čo sa Ficova a Pellegriniho vláda na to úplne vykašľala. Ignorovala to a vy to teraz vyťahujete, že to je maslo na našej hlave.
No a čo sa týka vášho prístupu k medzinárodnej, k medzinárodnému právu, tak ten je jednoznačne, ale úplne jasný, selektívny. Tam je niekde Venezuela, Bielorusko, potom Irak, vy si to všetko mýlite. Ja sa len chcem opýtať, ako to je potom s vraždením oponentov ruských, alebo teda ruských opozičných politikov novičokom? Najnovšie už sa vraj teda otravujú, trávia sami, tak ako to je? Vysvetlite mi to, prosím vás.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:42 - 16:43 hod.

Pleštinská Zita Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán kolega Blaha, na obranu pána ministra Ivana Korčoka, pán minister je diplomat a je chvályhodné, že jeho kvality dokáže oceniť každé volebné zoskupenie.
To je, ako keby ste lekárovi neurológovi povedali, že prežil všetky vlády, lebo operuje pacienta rovnako, ako za vlády Dzurindu, Fica alebo Matoviča. Vy také šťastie nemáte a ja sa teším, že vaše miesto na poste predno, predsedu výboru pre európske záležitosti zaujal Tomáš Valášek.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.9.2020 16:41 - 16:42 hod.

Stančík Andrej Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja budem možno trochu nesúhlasiť s predošlým rečníkom, ale ja si myslím, že ani vy sám neveríte tomu, čo hovoríte. Vy ste totiž, vy idete takou tou, takým štýlom rozpravy, že vy tam dáte strašne veľa takých bodov, úderov, všetkého možného a na to sa potom vlastne ani nedá reagovať. Vy dokážete v jednej, v jednej rozprave spomenúť Assangeho a Hlinku, rovno povedať, že vlastne pán minister je nacista, nejakým veľmi extrémnym extrapólovaním, potom Irak, Venezuelu, Chovanca, takže to, to normálne sa nedá ani na to reagovať, lebo tam je toľko bodov, ale to ani nie je váš štýl.
Každopádne poďme na fakty. Slovensko je jednoducho členom Európskej únie a NATO. Američania sú zodpovední za našu bezpečnosť. Ak chceme byť zodpovedný člen, tak si musíme naše záväzky plniť.
Ale ešte jedna vec ma zaujíma, že vy ste sám marxista? Veď v poriadku, máte na to právo, nie ste zďaleka jediný, každopádne ja potom nechápem taký, takú tú, váš, až taký váš konzervativizmus, pretože marxisti sú všetko, len nie konzervatívci a vy odmietate i migrantov, odmietate LGBTI, ako za vás by sa západní marxisti normálne prepadli od hanby.
Ďakujem.
Skryt prepis