Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

3.11.2020 o 18:22 hod.

Milan Kuriak

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:22 - 18:24 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Blaha, potešilo ma, že vyšlo aj z vašich úst, že odsudzujete a priznávate, že komunisti prenasledovali kresťanov. Potešilo ma, že ste priznali, že komunistický režim nebol až taký ideálny, ako ste sa ho snažili doteraz prezentovať. Ako, áno, komunisti doslova besneli pri prenasledovaní kresťanov, ničili im životy, ničili životy ľudí za vieru. A tých ľudí boli tisíce. Osobne som poznal dvoch kňazov, ktorých komunisti mučili za vieru, za názor a za šírenie a hlásanie viery ďalej ľuďom. Nebolo na tom nič zlé, ale vytrpeli si vo väzení neskutočné ponižovanie a prenasledovanie a aj mučenie.
Jedným z týchto kňazov bol profesor Štefan Šmálik, ktorý, ktorého komunisti odsúdili za, na 13 rokov väzenia. Vysvetlite mi, že, prečo, hej? Nič nerobil zlé. Za to že pomáhal ľuďom, tak dostal 13 rokov väzenia v siedmich väzniciach.
Druhým takýmto kňazom bol mons. Viktor Trstenský, ktorý sa narodil na Orave. Jemu komunisti dali napr. 15 rokov väzenia len za to, že navštevoval pána biskupa Vojtaššáka vo väzení. Neviem, je to normálne? Keď takto dokážete obhajovať komunizmus. Nehovorím, že bolo úplne všetko zlé za komunizmu. Vyrastal som v tej dobe s ôsmimi súrodencami bez otca. Tak, čo môžem vyzdvihnúť, tak bol sociálny systém v tomto režime, že naozaj komunisti na tie rodiny hľadeli. A toto je taká asi jediná vec, ktorú by som dokázal vyzdvihnúť, že rodina bola základ a dokázali rodinám pomôcť. Máme tak... (Prerušenie vystúpenia časomerom. Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:20 - 18:20 hod.

Stančík Andrej
Ďakujem za slovo. To bola, je to naozaj teda zaujímavá debata. Popravde neviem, koho mentálne príčetného by napadlo stavať na Slovensku sochu Dzeržinského, tak napadlo to vás, dobre. Každopádne je mi síce trochu ľúto, že tu asi nebudeme mať sochu Ondreja Dostála, ale je to viac ako akceptovateľná cena za to, že tu nikdy nebude socha súdruha - birmovaného komunistu pána Fica. Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:19 - 18:20 hod.

Pollák Peter Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ja som sa aj tešil na vás, pán Blaha, keď ste prišli vlastne pred ten kecpult a ja som si zavrel oči a pozeral, no teda počúval vás a bolo to celkom príjemné. Potom som otvoril oči, bolo to zábavné a mne stále pred očami potom, keď som sa na vás tak pozrel, kolovalo to video, ktoré behá internetom, jak mydlíte toho barana a, a zároveň, ako to som teraz som sa dotkol ako formy vášho vystúpenia a rád by som sa dotkol teda aj obsahu, kde ste rozprávali, že komu teda my máme postaviť sochy. Ja by som postavil najradšej alebo teda dal vyrobiť sochu vám s vašou podobizňou, ale tak maximálne z tekvice. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:19 - 18:19 hod.

Gyimesi Juraj
Pán kolega, ja znovu len veľmi normálne bez emócií sa chcem opýtať, aký by podľa vášho názoru mali názor na komunistický režim Slánský, Žingor, Horáková a iní, ktorí boli popravení v 50. rokoch v monsterprocesoch? Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:18 - 18:19 hod.

Šefčík Marek Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Blaha, zjavne po dnešnom dni je jasné, že je zbytočne s vami diskutovať o komunizme. Ja to zoberiem z iného uhla. Nikto z vašich kolegov zo SMER-u vás v pléne nepočúval. Keď sa pred časom odlepil HLAS SMER-u od SMER-u, Pellegrini na tlačovke povedal, že každý zo SMER-u má k nim dvere otvorené a na otázku novinárov, či aj pán Blaha, odpovedal s úsmevom: "Tak zas nie každý." Vlastní vaše nezmysli nepočúvajú a dištancujú sa od vás. To svedčí o váhe vašich argumentov. Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:16 - 18:18 hod.

Tóth Vojtech Zobrazit prepis
Ďakujem. Kolega Blaha, vy ste hovorili, že komunizmus sa menil na fašizmus. Ja vám dokážem, že je to pravda a komunizmus je, je ešte horší jak fašizmus.
Tak Adolf Hitler zabil 17 mil. ľudí, Josif Vissarionovič Stalin 23 mil. ľudí, Mao Ce-tung 70 mil., a to ešte nepočítam Pol Pota a tých ďalších. Spolu sa predpokladá, že zabili okolo 110 mil. ľudí, to sú komunisti. To nie sú fašisti ani nacisti, to sú komunisti.
V Československu bolo popravených 248 ľudí od roku 1948 do roku 1953 a vyše, okolo 200 alebo 300 ľudí zomrelo na hraniciach, keď chceli odísť do zlého kapitalizmu. Takže tu vidíme jasne v dôkazoch, že komunizmus je ešte horší, ako je, ako je fašizmus.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:16 - 18:16 hod.

Zajačik Vladimír
Ďakujem pekne. Súdruh Blaha, pôvodne som chcel aj reagovať, ale bojím sa, akoby na vašu odpoveď zareagovala moja tráviaca sústava, a preto radšej končím. Ďakujem
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:15 - 18:16 hod.

Drdul Dominik Zobrazit prepis
Kolega, ja som veľmi rád, že som vás takto zaujal a vlastne vám chcem poďakovať za tú pozornosť, čo ste mi venovali. A k tomu všetkému, čo ste povedali, len jedna vec. Diela marxistických a leninských teoretikov výslovne spomínajú možnosť fyzickej likvidácie triednych nepriateľov a vyslovene spomínajú, že revolúcia v spoločnosti, ktorá má viesť ku budovaniu komunizmu, áno, cez cestu socializmu, má byť násilná, lebo inak bude neefektívna. Len toľko, ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:11 - 18:13 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ja by som chcel povedať a poprosiť hore pánov v réžii, aby spravili celkovo záber teraz na sálu, nemusia na mňa, ale proste aby spravili celkovo záber. Ak sa to podarilo, ďakujem veľmi pekne. Pretože pozrite sa, koľkí sú tu poslanci z koalície a hlavne z OĽANO teda, hlavne z OĽANO a koľko je tu poslancov SMEROHLASU, keby tu nebol, keby tu nebol pán podpredseda Národnej rady, tak určite tu nie je a nepodporí tie veci, ktoré tu rozprával pán poslanec SMER-u.
Jednu vec chcem povedať veľmi, veľmi dôležitú, veľmi. Moji kolegovia určite budú reagovať na tie vaše nezmysly a určite vám povedia, aký bol komunizmus, ale ja by som vás nazval Hans Christian Blahensen. To, čo vy tu predvádzate, tie vaše - A toto čo je? Veď vy ste to urobili. Vy ste totalitný režim. - Ja som to študoval a vaša rétorika je tak falošná, vy ste tak afektovaný človek, vy ste tak neúprimný človek. Vy ste človek, ktorý to, čo rozpráva, nemyslí vážne. Je mi vás veľmi ľúto už len preto naozaj, ako sa správate a čo robíte. Ale je mi vás ľúto najmä preto, že vašimi statusmi šírite zlo a obrovskú nenávisť. A to, čo predvádzate a ako falošne vystupujete, je len dôkaz toho, že, pán Blaha, vy ste tak veľmi falošný človek a je mi vás ľúto. Ale ja vám želám veľa zdravia aj vašej rodine, nech sa vám len a len darí.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:00 - 18:00 hod.

Drdul Dominik
Kolega, no vôbec nie. Ja k tomu iba veľmi krátko a v zásade iba to, že keby to bolo tak, ako to hovoríte, tak tu dnes nesedíte. A vy ste dôkazom toho, že nie je pravda to, čo ste teraz povedali. (Potlesk.)
Skryt prepis