Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.11.2020 o 10:47 hod.

Mgr. PhDr.

Ján Herák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 11:42 - 11:43 hod.

Majorová Garstková Jana
Pán Kotleba, ja sa vrátim len k jednej veci, čo ste povedali. Každý rozumný zamestnávateľ v podnikoch s viacerými zamestnancami, ktoré v súčasnej situácii fungujú, musel privítať plošné testovanie svojich zamestnancov. Tí s pozitívnym testom ostali doma a neohrozovali svojich kolegov, len zdraví ľudia môžu tvoriť zdravú ekonomiku, pán Kotleba. A to som sa rozprávala s viacerými zamestnávateľmi aj väčších, aj menších firiem. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 11:39 - 11:40 hod.

Nemec Richard Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Ja budem trošku reagovať takými, takými faktami a čo sa týka okolo športu. Ja nie som lekár, ani sa k tomu nebudem vyjadrovať. Ja si myslím, že táto, tento zákon, ktorý ide, tak prinesie trošku, trošku tej, tej slobody do toho, k tomu, že napríklad kluby aj fitnescentrá disponujú nejakými lekármi, ktorí môžu pomôcť v tom testovaní na to, a hlavne tie kluby, ktoré, ktorých tých lekárov majú, môžu pretestovať aj deti a mohli by sme pustiť aj mládežnícke, juniorské súťaže.
Takže, takže ja si myslím, že verme tomu, že keď ich, keď ich naozaj v tých mestách trošku otestujeme viac, tak tí ľudia budú mať slobodu a verte chvíľu tomu, a keď to nevyjde, tak potom hejtujte.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 11:24 - 11:25 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Takže opakujem ešte raz, 17. november ste zneužili preto, lebo to, čo sa tu deje a čo robí táto vláda, čo povedala pred voľbami, že naozaj bude zatvárať do väzenia korupčných ľudí, ako sú Gašpar, ako sú Jankovská, ako je Kočner, a to sa tu deje! Toto je ten hlavný dôvod, prečo sa SMER spája s fašistami, prečo všetko, čo tu robíme, negujú. Všade vo svete nás chvália za to, že sme spravili celoplošné testovanie.
Pán minister, kedy máte tlačovku? Zajtra? Tak prosím vás všetkých, aby ste si (potlesk), aby ste si zapli, aby ste si všetci zapli tlačovku a zistíte, ako tu je. Nie je to tak, ako vám Fico, Pelle a Kotleba rozprávajú. Pretože tá nenávisť, čo tu je na Slovensku, tú nenávisť šíria títo páni a oni veľmi dobre vedia prečo. Lebo strach a nenávisť, vtedy sa ľudia dajú dobre manipulovať.
Ďakujem veľmi pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 11:24 - 11:24 hod.

Pročko Jozef
Reagujem naňho, reagujem naňho!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 11:22 - 11:24 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pán Suja, hovorili ste, že vám chodia maily. No musím vám povedať, že pri mojich 80-tisíc sledovateľoch mám neskutočné množstvo mailov, neskutočné množstvo správ. Ľudia mi píšu, prosia ma o pomoc, dennodenne moji asistenti odpovedajú na obrovské množstvo...
(Rečník sa otočil dozadu, hovoriac.) Môžte chvíľku, prosím vás. Haló! Ďakujem, trošku ma to ruší.
Obrovské množstvo žiadostí. Hovoríte tu, že vydierame, že sme fašisti, hovoríte, že robíme zle. Celá Európa - Írsko, Belgicko, Česko, Rakúsko, Poľsko, Slovinsko, Maďari, keby to pán Šimko vedel, tak, fú, hneď si zmení národnosť, Maďari budú kontrolovať armádou. Armádou. Keby toto spravila táto vláda, tak ĽSNS vybuchne.
Musím povedať, že iný dôvod je, prečo vy rozprávate o tom, že sme fašisti, prečo rozprávate, že Matovič vydiera, prečo toto robíte, ten dôvod je, že chcete konečne vládnuť. A vy ste sa spojili aj teraz, zneužili ste 17. november, 17. november budú na námestí fašisti s komunistami, to je niečo neskutočné! A toto ste urobili preto, lebo Fico... (Reakcie z pléna.) Dobre, môžte ich, prosím vás. Vrátite mi čas? Aj mne? (Reakcie z pléna.) Prosím vás, môžte aj mne vrátiť čas, ako ste Šimkovi vrátili? Nech ma nevyrušujú tam oné, chlapci z ĽSNS? (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 11:14 - 11:16 hod.

Herák Ján Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci, za slovo. Pán poslanec Suja, opäť sa musím vyjadriť veľmi diplomaticky k tomu celoplošnému testovaniu. Pán poslanec, treba si uvedomiť jeden holý fakt, ktorý, ktorý som možno aj ja viackrát povedal, aj viacerí naši poslanci. Toto nie je problém celoslovenský, to je celosvetový problém. COVID sa netýka alebo nedotýka len nás Slovákov, týka sa všetkých, teda nie všetkých, ale týka sa mnohých ľudí, ktorí sú v Európe, ktorí sú, ktorí sú, opakujem, je to celosvetový problém.
Vy stále sa oháňate, že Igor Matovič alebo vláda aj s pánom ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím núti ľudí, aby sa išli celoplošne testovať. Ja som mal možnosť naozaj za posledné obdobie byť veľmi často, byť v úzkom kontakte s ľuďmi v teréne a pýtal som sa aj na spätnú väzbu ľudí, ktorí sa boli celoplošne testovať. Ani jeden z tých ľudí mi nepovedal, že bol nútený alebo že by ho niekto nútil ísť na to celoplošné testovanie. To je omyl. To je omyl.
A pri všetkej úcte, pán poslanec, opakujem, zase len klamete a zavádzate. Nikomu to celoplošné testovanie neublížilo. Ja som sa bol tiež párkrát testovať a dokonca som sa bol testovať aj včera, ale neublížilo mi to. Však ľudia mali prirodzený strach a báli sa toho, že či sú pozitívni, alebo nie sú pozitívni. A čo je na tom zlé, že sa boli testovať na antigénových testoch? Absolútne tomu nerozumiem.
A chcem len pochváliť vládu, a teraz sa nikomu nechcem vtierať, lebo som komunikoval s viacerými ľuďmi, ktorí boli na tých odberných miestach, dokonca naši poslanci tam boli, systém tam bol veľmi dobrý, bol tam dobre zorganizovaný systém. Nikto sa nenakazil, nezavádzajte, nie je to absolútne obmedzovanie ľudských práv, nie je to absolútne obmedzovanie žiadnej slobody, ľudia sa chceli ísť testovať a boli slobodne o tom presvedčení.
A ja vám vravím, naozaj vám hovorím pri všetkej skromnosti a pokore, ľudia sú za to vďační, lebo vedia, ako sú na tom. A už len... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 11:12 - 11:14 hod.

Vašečka Richard Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec, začali ste mimo témy a oslovili ste ma tam menovite, tak skúsim odpovedať.
Myslím si, myslím si, v úcte k vám aj k ďalším vašim kolegom, že viete, ako to je. Keď neviete, tak ste nevedomý, ale to je škoda, že po toľkých mesiacoch stále neviete, ale myslím si, že viete, takže to úmyselne zavádzate.
My sme dnes nehlasovali o otváraní kostolov ani o otváraní fitiek, ani reštaurácií. Jeden z opozičných kolegov, ktorý veľmi dobre vie, ako to funguje v politike, ako to funguje v parlamente, si pripravil populistický návrh, ktorý je absolútne nerelevantný, ktorým nič nedosiahne, z dôvodov, ktoré sú politické.
Ja sa s pánom Podmanickým alebo aj s vami, alebo s kýmkoľvek zhodnem v tom, že musíme hľadať spôsoby, ako pri rešpektovaní tej epidemiologickej situácie otvárať rôzne prevádzky, aj tie kostoly, aj tie reštaurácie. Ja som štyri a pol hodiny sedel v utorok na takej jednej komisii, kde sme o tomto rozprávali a hľadali sme spôsoby, ako to urobiť. Ak my teraz budeme podrážať nohy vláde ako vládni poslanci, nič nedosiahneme. Vy si prihrejete nejaké politické bodíky, čo vidno napríklad aj v reakcii niektorých poslancov na Facebooku, ale vôbec nepomôžete veci.
Takže, bohužiaľ, nemôžem vám to veriť, nemôžem vidieť, že by bol v tom nejaký úprimný úmysel. Som za otvorenie kostolov, to je samozrejmé, ale takým spôsobom, ktorý bude dohodnutý, prospešný a na tom tvrdo pracujeme. Vy ste v opozícii, vy nemáte inú možnosť, len hovoriť, tak hovorte, nech sa páči. My máme zase svoje možnosti a budeme využívať tie k dobrému výsledku.
Ďakujem veľmi pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 10:49 - 10:51 hod.

Pollák Peter Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Pán Mazurek, jediný, kto tu má papiere na to, že je fašista, ste vy. Vy ste minulý rok dostali na to papiere (potlesk), máte na to papier. (Reakcie z pléna.) A ja som mesiac držal v tajnosti to, že kvôli vám mám dnes policajnú ochranu, pán Mazurek. Kvôli vašim ľuďom a vašim sympatizantom, ktorí sa mne a mojej rodine vyhrážajú. Dnes to bolo príkladom. Miro Žiak, odporúčam ti, aby si teda tiež dával na seba pozor. Dnes ste ukázali vašu hrubú silu. S názormi, ktoré vám nepasujú, tak, bohužiaľ, ako však videli sme vašu reakciu, čiže môžme sa obávať.
Naozaj nechcel som to prezentovať. Mám policajnú ochranu kvôli vašim ľuďom. Môžem iba dedukovať, že či to nebola vaša iniciatíva, aby sa mi začali vyhrážať ľudia, ktorí ma stretávajú, s vašimi názormi. A teda ma aj počastovali nejako. Budem to riešiť. Však my spolu teda máme niečo nedoriešené, pán Mazurek, a vedieme súdne spory. Čiže ja len dúfam, že naše, teda súdne spory sa pohnú a, a opäť dostanete raz papier, že ste naozaj fašista. (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 10:47 - 10:49 hod.

Herák Ján Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Pán Mazurek, no vidíte to, tak zase ste dostali šancu sa tu ukázať naozaj vo vašom prejave. Ale nedá mi to naozaj zareagovať, pretože vy sa idete oháňať, že my sme fašisti? To skutočne myslíte vážne, pán Mazurek?
Smejem sa, v tichu sa smejem, až mi je ľúto za všetkých slušných ľudí, pretože ak vy sa idete oháňať slovom, rečami na našu stranu alebo na vládnych poslancov, že my sme fašisti, tak naozaj si... (Reakcia z pléna.) Prosím? (Reakcia z pléna. Prerušenie vystúpenie predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec, reagujte na predrečníka, nerozprávajte.

Herák, Ján, poslanec NR SR
Pán Mazurek, pokoj hlavne, nadýchneme sa, lebo vy keď začnete komunikovať, tak najprv sa treba nadýchnuť, aby vám bolo dostatočne rozumieť. Dobre? Čiže to sa naučíme potom možno inokedy.
Ale ešte raz. Vy sa idete oháňať slovami fašistami? Vy ste, pozrite si vaše videá, pozrite si vaše správanie. Pred niekoľkými rokmi, ako ste vy, vy, pán Mazurek, konkrétne aj s vašimi chlapcami, vašimi kolegami, robili to, čo ste robili. Čiže, pán Mazurek, vyprosím si, aby ste urážali nás. Urážali nás, že my sme fašisti.
A čo sa týka toho celoplošného testovania, neviem, či ste fyzicky vy boli prítomný pri rôznych odberových miestach, ale práve to celoplošné testovanie, a už to tu bolo niekoľkokrát povedané, ukázalo, ukázalo všetkým voličom, ktorí sa zúčastnili, a ukázalo sa to, že to bolo veľmi správne, že to bol správny krok, ktorý ukázal, že treba celoplošne testovať. A vďaka Bohu, pán Mazurek, ktorý vy vytvárate hnev práve na tých rôznych manifestáciách, kde ste boli fyzicky prítomný, ktorý vy nedodržujete pravidlá, nenosíte rúška, tak len klamete, dehonestujete a vytvárate ten strach u ľudí, u slušných ľudí.
Čiže, pán Mazurek, prosím vás, neklamte a nevytvárajte a hlavne nezvolávajte ľudí k 17. novembru, lebo vďaka vám, vďaka vám, pán Mazurek, tam ľudia prídu a zase budú vytvárať len strach. Strach u ľudí, ktorí to absolútne nepotrebujú. A my nie sme fašisti, ale vy ste fašista.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 12.11.2020 10:37 - 10:39 hod.

Kavecká Monika Zobrazit prepis
Ďakujem. Vážený pán predsedajúci, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, v súlade s § 73 ods. 1 zákona o rokovacom poriadku som bola určená Výborom Národnej rady pre zdravotníctvo za spravodajkyňu k návrhu uvedeného zákona, tlač 334. Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh zákona spĺňa z formálnoprávnej stránky náležitosti uvedené v rokovacom poriadku a v legislatívnych pravidlách tvorby zákonov. Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre zdravotníctvo s tým, že uvedené výbory predmetný návrh zákona prerokujú ihneď.
Prosím, pán predsedajúci, otvorte všeobecnú rozpravu.
Ďakujem.
Skryt prepis