Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

9.12.2020 o 11:18 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie 9.12.2020 11:36 - 11:37 hod.

Vetrák Milan Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Vážené kolegyne, vážení kolegovia, práve tretie čítanie slúži na to, aby sa opravovali buď gramatické, štylistické, jazykové alebo iné zjavné nesprávnosti, a stalo sa nám v jednom z tých pozmeňovákov alebo pozmeňujúcich návrhoch, ktorý predkladal pán poslanec Drdul spolu so mnou, že tam bol preklep v roku, nemalo tam byť uvedené, je to čl. 28, 59. bod, § 250a ods. 2, kde by sa slová „31. decembra 2021“ mali nahradiť alebo sa nahrádzajú slovami „31. decembra 2020“. Bol tam preklep v tom roku. Čiže namiesto roku, namiesto roku 2020 tam bol omylom uvedený rok 2021, ale z celého kontextu toho pozmeňováku aj zo súvisiacich bodov, ktoré sú naviazané na tento bod, jednoznačne vyplýva, že ten rok tam má byť uvedený ako 2020. Čiže ešte raz pre istotu prečítam ten pozmeňovák, je to veľmi krátke.
V článku 28 v 59. bode v § 250a ods. 2 sa slová „31. decembra 2021“ nahrádzajú slovami „31. decembra 2020“.
Ďakujem pekne za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 9.12.2020 11:18 - 11:19 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem, pán podpredseda. Prosím Národnú radu, aby prijala na vedomie, že prijatím rozpočtu a schválením rozpočtu príde každý jeden poslanec o 500 euro. A toto je ten dôvod, prečo je tam Kotleba a prečo sa Kotlebovci búria, pretože ich falošná, ich falošná... (potlesk), ich falošná sociálna marketingová politika je presne o tomto, pretože poslanec Kotleba si tam bude robiť takto svoju reklamu.
A poslanec Kotleba nikdy sa neohradil proti poslancovi Ficovi, ktorý sedel vzadu v rade, nikdy sa, nikdy nepovedal ani mäkké slovo. Toto je politika, toto je politika komunisticko-fašistickej opozície!
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8.12.2020 18:02 - 18:02 hod.

Vetrák Milan
Ďakujem pekne za slovo. Prosím členov ústavnoprávneho výboru, zajtra 8.30 v zasadačke výboru budeme mať rokovanie výboru k zákonom v skrátenom legislatívnom konaní, teda k samotnému skráteniu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8.12.2020 17:42 - 17:43 hod.

Pročko Jozef
Nešlo kolegovi Nemcovi hlasovacie zariadenie v predchádzajúcom hlasovaní.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 8.12.2020 15:55 - 15:56 hod.

Šefčík Marek
Ďakujem za slovo. Ja nechcem zdržiavať, len veľmi krátko. Pán minister hovoril, o čom je ten zákon, a len ako člen výboru pre zdravotníctvo chcem povedať, že málokedy nastane taká zhoda, ale teraz nastala a pani predsedníčka, ktorá je aj prítomná, mi to potvrdí, že tento zákon podporili všetci členovia zdravotníckeho výboru vrátane opozície. Tak len to som chcel povedať, že tu by nemal byť žiaden problém. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 8.12.2020 15:53 - 15:55 hod.

Horváthová Eva Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Vážený pán predsedajúci, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 346 z 2. decembra 2020 pridelil návrh na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s použitím štátnych finančných aktív na realizáciu finančnej stabilizácie zdravotníckych zariadení na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet a výboru pre zdravotníctvo, ktorého zároveň určil ako gestorský výbor s tým, že podá Národnej rade Slovenskej republiky správu o výsledku prerokovania predloženého návrhu vo výboroch a návrh na uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky.
Určené výbory prerokovali tento návrh a súhlasili s predloženým návrhom a odporučili Národnej rade Slovenskej republiky vysloviť súhlas s použitím štátnych finančných aktív na realizáciu finančnej stabilizácie zdravotníckych zariadení.
Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo ako gestorský výbor na základe stanovísk výborov odporučil Národnej rade Slovenskej republiky vysloviť súhlas s použitím štátnych finančných aktív na realizáciu finančnej stabilizácie zdravotníckych zariadení na úhradu záväzkov po lehote splatnosti do výšky 575 mil. eur.
Gestorský výbor schválil správu výboru uznesením č. 68 z 3. decembra 2020, v ktorej zároveň určil za spoločnú spravodajkyňu výborov poslankyňu Evu Horváthovú. Predkladám návrh uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k návrhu na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s použitím štátnych finančných aktív na realizáciu finančnej stabilizácie zdravotníckych zariadení, tlač 355, a uznesenie v tomto znení, je to uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky k návrhu na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s použitím štátnych finančných aktív na realizáciu finančnej stabilizácie zdravotníckych zariadení, tlač 355:
„Národná rada Slovenskej republiky súhlasí s použitím štátnych finančných aktív na realizáciu finančnej stabilizácie zdravotníckych zariadení na úhradu záväzkov po lehote splatnosti do výšky 575 mil. eur.“
Pán predsedajúci, skončila som, môžete otvoriť rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2020 15:45 - 15:47 hod.

Šipoš Michal Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Ďakujem kolegom za podporu, milé slová. Ja ku kolegom, ktorí nosia truhly pred rodinné domy, poviem len jednu vec.
Pán Mizík, kľudne modlite sa, ja budem rád, keď sa budete modliť, a verím, že Duch Svätý vás osvieti, aby ste pochopili, o čom tá vaša politika je.
Ja som poznal jedno dievča, poviem taký osobný príbeh, poznal som jedno dievča, ktoré bolo zdravotne ťažko postihnuté od narodenia. A občas, keď som mohol, tak som jej nejakým spôsobom pomohol, stretli sme sa na nejakom liečebnom pobyte, a tak medzi rečou, keď som sa jej pýtal, že kto jej ešte tak pomáha, tak ona mi povedala, že sú ešte ľudia, ktorí jej nezištne pomáhajú tak, že sa, samozrejme, neukazujú a nefotia sa s ňou. Veľa našich poslancov napríklad takto pomáha, ale nedávajú šeky a neukazujú sa, akí sú hrdinovia, a už tobôž nie s nacistickými odkazmi. A to dievča mi povedalo jednu vec, že dostala možnosť, dostala ponuku, či by nechcela pomoc aj od ĽSNS. Ale mala, bola tam jedna podmienka, že celá jej rodina sa musí odfotiť s predstaviteľom ĽSNS spolu s tým šekom, inak pomoc a peniaze nedostane. Jej rodičia to odmietli, pretože nesúhlasia s vašou politikou a tie peniaze nakoniec nedostala. Dnes je už nebohá.
A ja sa vás chcem opýtať, že ako s tým vy dokážete žiť, že obhajujete značku, stranu, ktorá takýmto nechutným spôsobom vydiera postihnutých ľudí. Ako s tým dokážete žiť? Ako s tým dokážete zaspávať? A toto je pravda. To, čo som, to, čo som teraz povedal, je... (Prerušenie vystúpenia časomerom. Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2020 15:42 - 15:44 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. No, pán poslanec Šipoš, vidíš, šliapol si do osieho hniezda, trafil si, zelené osy sa vyrojili a naozaj ti naložili, pretože si mal vo všetkom pravdu. Vo všetkom si mal pravdu.
Pochovávala sa kultúra v Banskej Bystrici, kde Kotleba, fašista Kotleba, zakazoval divadelné predstavenia, tak sa tam pochovávala kultúra.
Pred Bonaparte, kde, kde komunista Fico býval v dome, ktorý vlastnil Kočner, zlodej Kočner, tak tam býval Fico, tak tam protestovali slušní ľudia. Ale vidíš, fašisti zorganizovali pred domom, kde deťom odniesli truhlu, ale počul si, veď tam nikto nebol, tak my sme to len tak priniesli. Veď tam nikto nebol! Tam neboli deti!
Vieš, tá sociálna politika kotlebovcov je naozaj v tom, že odfotí sa poslanec Suja v Hnúšti v, s deťmi v, na škôlke, ako im priniesol darčeky a iným deťom poslanec Suja prinesie truhlu. Toto je ich politika. Ich politika je to, že naozaj dajú návrh zákona populistický, ktorí vedia, s nikým to nedokomunikujú, z brucha si to tam šľahnú, pretože oni vedia, že budú potom vykrikovať, akí ste vy, aké ste vy hyeny, vy, vy koaliční, lebo vy nám neschvaľujete veci. Toto je ich sociálna politika. Žiaden rozum, žiadne návrhy, žiadna, žiadne nič akceptovateľné, čo by bolo naozaj rozumné pre národ, pre občanov.
Ale mal si veľkú pravdu. To zlo a nenávisť, akú šíria, a, a, a čo, to nielen na Facebooku, ale aj v skutočnosti, ja som od nich nepočul povedať okrem toho, že zlé, nedobré, bude tu zlé, ľudia zomierať budú, ľudia budú, namiesto nádeje Slovákom dávajú nenávisť. A to je to, čo je na nich absolútne, a máš v tom veľkú pravdu, choré.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2020 15:37 - 15:37 hod.

Jílek Rastislav Zobrazit prepis
(Chýba začiatok vety kvôli nezapnutiu mikrofónu.) ... za slovo. Ďakujem za slovo.
Michal, veľmi dobré vystúpenie v rozprave, ďakujem pekne.
Ja chcem poukázať na to, že naozaj celé hnutie OĽANO, ako aj celá koalícia robí už v prvom roku sociálne opatrenia a nie populisticky pred voľbami, ako sme tu mali možnosť sledovať dvanásť rokov dozadu. Takže naozaj tento zákon je veľmi dobrý a som rád, že ho tu máme, teda plne ho všetci podporujeme.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2020 15:35 - 15:37 hod.

Bubnár Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Kolega Miško aj všetci predkladatelia tohto zákona, samozrejme, tiež vám chcem poďakovať. Dnes je veľmi populárne, že také veľké firmy robia tzv. investície do startupov, teda do niečoho, čo má perspektívu do budúcnosti priniesť aj nejaké zisky, aj nakopnutie ekonomiky. A ja si myslím, že toto je jeden z takých malých krôčikov, pretože dnes sa boríme s jednou obrovskou katastrofou, a to je to, že dôchodok, starobný dôchodok nám poberá približne 1 300-tisíc ľudí a 2,5 mil. občanov pracuje a platí dane. To znamená, je to veľmi ťažko udržateľný systém, aby sme si mohli dlhé, dlhé roky dovoliť živiť našich dôchodcov, a teda jedno z riešení je podporovať tú natalitu, aby mladí ľudia sa nebáli mať deti, pretože tie budú budúcimi daňovými poplatníkmi.
Čiže teda, kolegovia, okrem toho, že je to naozaj veľmi pekný prosociálny zákon, prorodinný, je to skutočne aj taká investícia štátu do toho, aby, aby sme mohli aj naďalej ako štát ekonomicky fungovať, a verím, že to je iba prvý krôčik k tomu, aby sme mladých ľudí motivovali zakladať si rodiny, mať tie detičky, ja ich mám už tri.
Takže ja veľmi pekne ďakujem za takúto krásnu prorodinnú politiku, ktorú my v OĽANO aj v celej koalícii ukazujeme.
Ďakujem veľmi pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis