Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

25.2.2021 o 19:10 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:38 - 20:40 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Pán Kotleba, viete, najhoršie na tom je naozaj, že vy tieto citlivé témy vždy obrátite spôsobom, že my zabraňujeme deťom športovať. My nedávame deti do škôl. To je také nechutné, to je taká, taká obludnosť, čo vy robíte, celá vaša ĽSNS, hlaso-ĽSNS rozdelená, to je, to je obrovská, neskutočná, odporná, hyenistická propaganda. Kto nechce posielať deti do škôl?! Ja som robil šestnásť rokov atletiku, dva roky som učil, som učiteľ telesnej výchovy. Vy mi chcete povedať, mne, že ja nechcem posielať deti do škôl?! Ale aj tie deti sú teraz ohrozené! Naozaj sú tu mutácie! Tie deti potrebujú mať tie rúška, ale zbavme sa toho a potom môžeme robiť to, čo je vo svete. Potom môžeme robiť to, že naozaj kde majú lepšie výsledky, tak tým deťom nedáme tie rúška, ale chráňme si tie deti! A ako ich vy chránite, že trepete tuná všetci tam dohromady, čo ste traja, štyria v kuse, že rúška, rúška dajme dole, rúška dajme dole?! Toto je to, čo tu roznáša ten vírus! Toto je tá vaša propaganda! A krásny, krásny príklad bol teraz toho, ako naozaj, aký je rozdiel medzi tu, teraz odišiel pred chvíľou Suja, ale aký je rozdiel medzi ním a ostatnými, pán Kotleba. Viete, pred chvíľou došiel pán Mizík a mal, asi desať minút nemal rúško na tvári. A pani Halgašová sa k nemu nahla a slušne mu povedala, dajte si rúško. Toto keby videl Suja na niekom inom, toto keby Suja na niekom inom videl, tak mu tu začne vykrikovať, vyvreskovať, jak minule podpredsedovi tohoto parlamentu! To je neskutočné! To je neskutočné! Toto je ten rozdiel v tej politike, rozumiete?! Toto je to!
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:07 - 20:09 hod.

Vons Peter Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Stačí už len to, že vidíme, že tu sedíte jediný z toho hlasosmeru, to tiež niečo znamená a vnímame vás aj na základe toho, že chodíte k diskusii, že vy ste taký hovorca celého hlasosmeru a ste taký prerážač, aby ste nám ukazovali, akí sme. Nazývate tu ľudí niektorých, že sú demagógmi, ale vy ste neskutočný demagóg. To naozaj ako človek, ktorý má zdravý rozum, tomu rozum neberie.
A tak ako začal tuná kolega, budem reagovať na vás, vy neskutočne zneužívate túto situáciu, to je cynické a odporné. Točíte stále dookola to isté, ale je to zrejmé prečo. Lebo teraz je jediný ten čas, keď sa tu trápime, keď zakazujeme, keď sa snažíme pomôcť, samozrejme na tom strácame body a vy túto situáciu chcete využiť a zneužiť. Nie využiť, zneužiť ju chcete. Pretože ak sa vám to nepodarí teraz, keď už konečne vláda bude mať rozviazané ruky a bude môcť konečne napĺňať všetko to, čo má v programovom vyhlásení vlády, tak vtedy sfúknete ako sviečky a budete len ticho, pretože už si ani nehlesnete. Takže len preto to robíte.
A čo sa týka núdzového stavu, keď vy poviete, že to môže byť vyhlásené len vtedy, keď toto a toto a tuná 4-tisíc ľudí je v nemocnici, 100 ľudí zomiera denne a vy myslíte, že to neni vhodné na núdzový stav? Len preto, že chceme zabrániť ľuďom, aby šli do ulíc, aby sa búrili? Čo by s tým dosiahli? Len by sa to šírilo ešte viac, veď ste to ukázali, keď ste tuná 17. novembra nedemonštrovali, ale ste sa rozprávali s ľuďmi. No a tuná vám vadí nejaký fóliovník, ale to vám nevadí, že Kičurove zlaté tehly, nevadia vám mafie na polícii... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:03 - 20:04 hod.

Pleštinská Zita Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán kolega Šutaj Eštok, mala by som na vás niekoľko otázok. Myslíte si, že ochrana ľudských životov je pre vás fraška demokracie? Pán kolega, vírus kašle na ľudské práva. Pán kolega, aj keby som tu mala sedieť celú noc, neľutujem tento čas diskusie. Viete dobre, že pri fóliovníku v parlamente boli dodržané prísne hygienické a bezpečnostné predpisy a napriek tomu to tu stále spomínate. Pán kolega, máte krátku pamäť? Vy ste počas dvanástich rokov dali priestor opozícii? Počúvali ste ju? Spomínali ste tu aj referendum. Ste právnik. Ste presvedčený, že otázka na skrátenie mandátu poslanca Národnej rady je v súlade s Ústavou Slovenskej republiky? Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 19:48 - 19:49 hod.

Čepček Martin Zobrazit prepis
Ďakujem, pán poslanec. Na organizačnom oddelení mi bolo povedané, že tak text návrhu sa meniť nedá, preto som musel navrhnúť zmenu uznesenia. To je prvá vec. A parlament je v tejto veci suverén, to znamená, nie vláda riadi, ale máme tu parlamentnú demokraciu, takže sa môže parlament uzniesť, na čom, na tom, na čom chce. A som poslanec pre ľudí a ak, ak mám niečo dodržiavať, ako aj občania, chceme od nich, aby niečo dodržiavali, tak bol by som rád, aby to bolo písomne. To znamená, ak je tam chyba, v tom uznesení, tak potom. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 19:33 - 19:34 hod.

Čepček Martin
Ďakujem. Ja mám túto informáciu sprostredkovanú, že tam táto informácia pôvodne z ministerstva nebola a potom sa tam dostala. To znamená, kto ju tam dal, ako ju tam dal, nechcem nikoho obviňovať. To znamená, mám, tak som povedal. To je všetko. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 25.2.2021 19:26 - 19:30 hod.

Čepček Martin Zobrazit prepis
Ďakujem. Vážené kolegyne, kolegovia, pán minister. Pán minister, veľmi pekne chcem poďakovať za vyznanie, ktoré ste tu, a viete, že vás podporujem vo vašich aktivitách aj v tomto smere. Teraz k veci.
Takže na základe prestrelky v rozprave ohľadne spornej podmienky zaočkovania 60 až 80 % obyvateľstva, aby sme predišli dezinformáciám, navrhujem rozšíriť uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky o bod 2. Potom neskôr to bude v pozmeňovacom návrhu. Podľa mojich informácií tam táto kontroverzná podmienka nebola daná na podnet ministra zdravotníctva, ale od istého poslanca alebo poslancov. Pani ministerka bola pred chvíľou požiadaná o zmenu, aby bola oboznámená, bola oboznámená s mojimi dvoma návrhmi, a výsledok, žiaľ, neviem.
Keďže som suspendovaný z klubu, pokúsim sa narýchlo popri právnom spracovaní aj získať spolupredkladateľov týchto pozmeňovacích návrhov. Hoci s tými návrhmi súhlasili, nakoniec som to predkladal sám.
No a teraz prečítam znenie tých, tých pozmeňujúcich návrhov.
Takže pozmeňujúci návrh a doplňujúci návrh poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Martina Čepčeka k návrhu uznesenia, k návrhu vlády Slovenskej republiky na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s opakovaným predĺžením núdzového stavu vyhláseného z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, tlač 430. Návrh uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k návrhu vlády Slovenskej republiky na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s opakovaným predlžovaním núdzového stavu vyhláseného z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, ďalej len návrh vlády, sa mení a dopĺňa takto:
Národná rada Slovenskej republiky
1. Súhlasí s opakovaným predĺžením núdzového stavu vyhláseného z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, schváleným uznesením vlády Slovenskej republiky z 5. februára 2021 č. 77.
2. Nesúhlasí, aby podmienkou ukončenia núdzového stavu bolo zaočkovanie 60 až 80 % populácie Slovenskej republiky.
Druhý návrh, tiež je to návrh uznesenia.
Národná rada Slovenskej republiky
1. Súhlasí s opakovaným predĺžením núdzového stavu, vyhláseného z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, schváleným uznesením vlády Slovenskej republiky z 5. februára 2021 č. 77.
2. Ukladá vláde Slovenskej republiky bezodkladne pripraviť a predložiť efektívne legislatívne opatrenia na zásadné predchádzanie a riešenie dopadov pandémie COVID-19 predovšetkým oddelené od inštitútu núdzového stavu.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 19:13 - 19:15 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán minister, ste dobrý minister. Ste človek, ktorý sa nehanbí priznať k svojej viere aj na pôde Národnej rady. Rád počúvam vaše vystúpenia v tomto pléne. Majú vždy úroveň, ste slušný, vecný a aj pokorný človek. Som vďačný, že aj mnohí ďalší ministri sú veriaci a nehanbia sa za vieru v Pána Boha, čo si niekedy v dnešnej dobe vyžaduje aj kus odvahy.
Taktiež sa chcem poďakovať, že ste sa verejne postavili za sprístupnenie kostolov pre veriacich. Verím, že v najbližšej dobe sa aj kostoly opäť otvoria, samozrejme za dodržania tých najprísnejších opatrení, ako to bolo pred ich zatvorením. V žiadnom kostole som nevidel porušovanie rozostupov, dezinfekcie a iných, iných nariadení či vlády alebo odborníkov.
Núdzový stav podporím hlavne kvôli kolabujúcim nemocniciam a personálu v nich. Verím, že aj po schválení núdzového stavu sa postupne začnú otvárať minimálne malé prevádzky, kde za dodržanie nariadení nehrozí nákaza tak, ako vo veľkých supermarketoch a obchodoch s potravinami, kde sa aj napriek pokutám porušujú nariadenia vo veľkom.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 19:12 - 19:13 hod.

Nemec Richard Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán minister, myslím si, že ste to dobre zhodnotili. Problém je, že celý deň oni si nevidia na špičku nosa, čo tu robili celé leto, ako to tu burcovali a preto sme v takom stave, v akom sme. Ja podporím núdzový stav len preto, aby sa to celé vylepšovalo a nielen zhoršovalo a už, ako som vravel, to oni si len videjká prídu natočiť, skritizovať a odídu. A preto ste tu vystupovali pred štvrtinou pléna.
Ďakujem, pán minister.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 19:10 - 19:12 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem. Milan, no keby si tu bol od rána a vypočul si, že celoplošné testovanie uškodilo tomuto národu a celoplošné testovanie naopak znížilo, to boli najlepšie výsledky počas, po celoplošnom testovaní. To keby si bol od rána a vypočul si tie nadávky, vypočul si tie, to tancovanie na hroboch mŕtvych, to bola katastrofa. Ale ja ťa chcem pochváliť, že si naozaj pekne ukázal aj Peťa Pellegriniho, ktorý keď potrebuje byť svätý, je svätý, keď potrebuje byť komunista, je komunista. Peťo Pellegrini keď potrebuje, tak povie, že nebudeme rozdávať rúška, ale keď nepotrebuje, tak nerozdáva rúška. Dnes tu zaznela taká perfektná poznámka, že bola disciplinovať, áno, ale to je to katastrofálne, prečo tento núdzový stav potrebujeme, pretože naozaj, či je už to Kotleba a jeho ĽSNS, HLAS, či čo sú to, či je to už smerohlas, či je to už Harabin a ďalší, Danko, tak to je 89-tisíc voličov. Táto skupinka týchto opozičných buričov a podnecovačov zla, Kotleba, smerohlas, pele, Fico a ďalší, títo ľudia nerobia nič iné, len si získavajú politické body takýmto spôsobom. Presne dnes som, to bolo krásne povedané, pred chvíľou Potocký, potrebujeme spojiť ten národ. Preto je to vo svete také dobré, lebo tá opozícia pomáha, ale tu chce opozícia vládnuť. Tu chce opozícia opäť robiť to, čo robila, kradnúť! Preto potrebujeme núdzový stav a ten núdzový stav je dôležitý najmä preto, aby to zdravotníctvo neskolabovalo. Dnes tu už stokrát ste počuli, že tuná naozaj rozkradli to zdravotníctvo, ale celý východ. A tak to je.
Ja chcem len poprosiť všetkých občanov, ktorí toto budú počúvať, núdzový stav im nijako neublíži, práve naopak pomôže, a prosím, spojme sa!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 19:10 - 19:10 hod.

Potocký Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán minister, ja som veľmi rád, že ste na pôde parlamentu otvorili aj ten duchovný rozmer, ktorý sa prejavuje v tejto kríze. A veľmi dobre ste apelovali na opozičných poslancov, ktorí sa dnes mnohí hlásia ku kresťanstvu. Mnohí sociálni politici, ako ste už uviedli, sedia v prvých laviciach počas pútí, počas rôznych cirkevných sviatkov. A pozrime sa, čo robia dnes, keď je národ ťažko skúšaný? Rozoštvávajú ľudí. Vnášajú do spoločnosti hnev, nenávisť a zlosť. Toto je kresťanstvo, páni, podľa vás? Keď národ trpí? Preto chcem aj z tohto miesta poprosiť kresťanských politikov, aby veľmi vážili svoje slová a naozaj beriem, keď je konštruktívna kritika, to je okej, ale za to, ak budeme rozoštvávať ľudí proti sebe, všetci si to odnesieme. Ďakujem pekne.
Skryt prepis