Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

15.6.2021 o 12:36 hod.

Ján Krošlák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 14:15 - 14:17 hod.

Vons Peter Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Ja začnem tým, čím končil Igor Matovič. Oceňujem tú podporu pre Romana Mikulca ako ministra vnútra. My ako klub a verím, že aj väčšina z koalície mu určite vyslovíme podporu a ďakujeme mu aj za to, že drží tú líniu a nenechá sa nejakým spôsobom rozhodiť.
No a čo sa týka, Igor Matovič ako taký, samozrejme, má určite jedno z najväčších práv na to, aby sa vyjadroval k danej situácii, pretože on tuná za predošlé roky bol v opozícii a samozrejme, že sa snažil presadiť to, čo sa nakoniec podarilo. Dostal podporu, obrovskú podporu z celého Slovenska a dostal ju preto, že Slovensko a občania očakávajú, že naozaj tu dojde k očisti, k očiste súdnictva, polície, prokuratúry a toho všetkého, čo má tuná, by som povedal, dbať o tú spravodlivosť ako takú.
Takže ten proces začal, ten proces beží a ten proces určite prinesie to, že to, čo sme si do programového vyhlásenia dali, to sa nám podarí naplniť, ale len vtedy, keď ľudia, ktorí tam nepatria, tam už nebudú.
Takže ja, samozrejme, plne súhlasím. Určite možno niektoré vyjadrenia sú ostrejšie, ale ja, ja teda súhlasím so všetkým, čo povedal a držím mu palce, no.
A, samozrejme, ešte odznelo v príhovore Igora Matoviča, že, že mnohí si myslia, že ľudia majú krátku pamäť a že možno vďaka pandémii sme tuná stratili nejaké, nejaké, nejakú podporu, ale ja verím, že to všetko prejde. A teraz tá podpora príde a keby prišlo na lámanie chleba, tak neverím, že ten počet hlasov alebo tie percentá, ktoré sú, sú pravdivé. Pretože ľudia nemajú krátku pamäť. Určite nemajú a veľmi rýchlo si spomenú na to, čo tuná za tých 10, 12 rokov sa dialo.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 14:14 - 14:15 hod.

Šudík Tomáš Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja si zas možno dovolím takto opačne, ale ja plne súhlasím s tým, čo pán minister financií tu pred chvíľou, teda pred prestávkou povedal a povedal tam veľa pravdy, a preto prišlo toľko zákerných reakcií na tú krutú pravdu. A ja doteraz nerozumiem vlastne, k čomu je táto schôdza dobrá a aký je vlastne zámer predkladateľov. Pretože z toho, čo som zatiaľ počul, mi príde, že najväčší problém je ten, že SMER-u a ich kolegom vadí to, že polícia má rozviazané ruky. A zrazu ľudia, ktorí majú nejakú pochybnú minulosť alebo konali netransparentne, končia v base alebo v kolúznej väzbe.
Toto vadí SMER-u, HLAS-u a ich priateľom, že na Slovensku má polícia rozviazané ruky. To je ten najväčší problém, o čo tu dneska je, a preto sa rozhodli odvolávať pána ministra Mikulca len preto, že je tu spravodlivosť.
A to, čo počas rozpravy predvádzal pán Blaha, tak to bolo podľa mňa pod úroveň. Ja keď pôjdem na návštevu do materskej škôlky, tak tie deti tam majú viacej rozumu a sa chovajú slušnejšie. Tak by som bol, aby sme boli aj tu v pléne slušnejší a nehádzali tu nejaké lístočky.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 15.6.2021 12:59 - 13:00 hod.

Andrejuvová Anna
Poprosím členov mandátového a imunitného výboru 13.40 v miestnosti 183. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 15.6.2021 12:59 - 12:59 hod.

Čekovský Kristián
Ďakujem pekne. Poprosím členov výboru pre kultúru a médiá, bude pokračovať schôdza výboru v rokovacej miestnosti výboru. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 15.6.2021 12:59 - 12:59 hod.

Pollák Peter
Ďakujem pekne. Zvolávam všetkých členov ľudskoprávneho výboru do miestnosti 183, ihneď.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 12:36 - 12:37 hod.

Krošlák Ján
Pán premiér, oceňujem tvoje vystúpenie. Je vidieť, že rastieš každým dňom ako premiér. Tvoje vystúpenie bolo plné do živého zarezávajúcich faktov a postrehov. Jediný, komu bolo do smiechu pri tvojom vystúpení, bol poslanec Blaha, ktorý si žije vo svojom komunistickom svete a ktorý vôbec nevie, čo sa tu deje. Pán premiér, ja som hrdý na teba a som hrdý na to, čo robíš a ako to robíš.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 12:32 - 12:34 hod.

Vons Peter Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja, samozrejme, oceňujem vystúpenie premiéra pána Hegera, pretože on v tom vystúpení vlastne povedal tak dôležité veci, ktoré tu odzneli, a tak vážne veci, ktoré, verím, že počulo čo najviac ľudí zo Slovenska, aby chápali, čo sa tu vlastne za tie roky dialo a udialo.
Ja som dokonca vďačný tým, ktorí zvolali túto schôdzu, pretože vďaka tomu, to môžeme znova tým ľuďom opakovať, opakovať, čo sa tu dialo, čo títo ľudia tuná spôsobovali. A, samozrejme, zle sa mi pozeralo na to, keď pán premiér hovoril tie veci a tam vedľa predkladateľ sa z toho smial. To je na zaplakanie v podstate, čo povedal, aká je tu, aká je tu, aká tu bola realita.
Predstavte si situáciu, že, áno, táto vláda má nejaké programové vyhlásenie a ide, ide proste robiť tie úkony, ktoré chce, aby sa na Slovensku krajšie a lepšie žilo. Predstavte si, že všetci tí ľudia, ktorí teraz sú obvinení alebo sú v base, by zostali na tých stoličkách, ešte stále vás je tam, ešte stále tam je dosť neférových ľudí, vieme to aj podľa toho, že čo tuná možno aj pán Fico rozprával, veď to sú informácie, ktoré svedčia o tom, že vaši ľudia ešte stále sú na tých ministerstvách na tých stoličkách a tieto veci vyťahujú vonka.
Takže ešte čaká nás veľa, veľa roboty. No a to, že svojich ľudí, teraz hovoríte o kajúcnikoch, že sú to udavači, no tak sú to všetko vaši ľudia. Môžu sa vám poďakovať za to, že sú tam, pretože vy ste spôsobili, že sa tam dostali. Nechali sa nalákať na peniaze, na moc a teraz kruto plačú a pykajú za to. Ako sa toto, do psej matere, mohlo stať?! (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 12:31 - 12:32 hod.

Kozelová Monika Zobrazit prepis
No čo vám poviem na margo kolegov zo SMER-u a HLAS-u. Je ťažké dlhé roky kradnúť a potom musieť odísť od zdroja... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pani poslankyňa, na pána premiéra reagujete.

Kozelová, Monika, poslankyňa NR SR
... ja chápem, že je to veľmi, áno, chápem, ale pôvodne to bolo naňho, ale keďže tu nie je, tak (smiech v sále), tak poviem to, čo chcem... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pani poslankyňa, máte reagovať na pána predsedu vlády. (Povedané so smiechom.)

Kozelová, Monika, poslankyňa NR SR
Ja chápem, že je to nepochopiteľné, ale rovnako je pre mňa nepochopiteľné, ako je možné, že správa SIS, ktorá bola v režime prísne tajné, sa dostala na verejnosť. Úprimne sa hanbím za toho poslanca, ktorému je bezpečnosť krajiny tak ukradnutá, že bezprecedentne odovzdá správu SIS novinárom. To vás fakt hanba nefacká?! Fakt nie? Čo odovzdáte novinárom nabudúce? To by ma zaujímalo.
Ja pevne verím, že sa nič nezmení a aj túto hanbu, ako je zverejnenie tajných materiálov, a aj túto hanbu už NAKA vyšetruje! Ja verím pánovi ministrovi Mikulcovi aj pani ministerke Kolíkovej, že aj tento fakt sa dotiahne do konca!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 12:29 - 12:31 hod.

Čekovský Kristián Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vidím, že nielen teda nám poslancom, ale aj premiérovi zarezonovala asi najšokujúcejšia myšlienka, ktorú tu dnes Robert Fico povedal, ja to budem parafrázovať, že žiadna vláda nevyužila trestné právo na kriminalizáciu tej predchádzajúcej. Toto je ich svet, dámy a páni. Toto je ich svet, kedy politici sú podľa Roberta Fica, podľa sociálnych demokratov nedotknuteľní, voči ktorým sa nemôže nič, táto vláda v podstate ako keby porušila nejaký status quo o nestíhaní svojich predchodcov a nechala orgány činné v trestnom konaní slobodne robiť svoju prácu a toto, ako aj poznamenal premiér, toto im vadí.
Dokonca Robert Fico si pri tom svojom prejave pomohol aj tým a povedal niečo, že hovoril v podstate o kauze Gorila, o spise Gorila, nepovedal síce už to, že teda sa tam spomína aj jeho meno a jeho pitie koly a biznisy v zdravotníctve, ale v podstate on naznačil, že vidíte, po nás prišli iní, kedy bola tá Gorila na stole a my sme tu, pretože toto sa tak nerobí, aby tí, ktorí prídu po vás, vás za niečo stíhali.
Takže toto je v podstate dôvod, prečo tu dnes sme. Pretože podľa ich zmýšľania jednoducho trestné právo sa voči tej predchádzajúcej vláde jednoducho nevyužíva.
Takže ja som rád, že táto vláda pod vedením, v tejto chvíli, premiéra Hegera a taktiež jednotlivých ministrov odkrýva jednotlivé kauzy, biznisy predchádzajúcej vlády, odkrýva sa organizovaný zločin, zverejňujú sa zmluvy, ktoré boli roky pod pokrievkou utajované, napríklad na IT a jednoducho blíži sa to k vám a ja verím, že naozaj v tomto rozhodnú súdy transparentne, všetci to uvidia.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 12:19 - 12:21 hod.

Krúpa Juraj Zobrazit prepis
Áno, ďakujem. Ono zazneli tu rôzne slová a rôzne vyjadrenia, ale napríklad to, že ako sa tu kriminalizuje opozícia a podobné. Ja len tak porovnám jednu vec, a to je, ako sa vyšetrovala korupcia za predošlých vlád a ako sa vyšetruje teraz. Ak si dobre pamätáte, tak naháňali sa ľudia takí, ktorí darovali klobásky, zaplatili 100 eur za skúšku alebo doniesli doktorovi fľašu slivovice. A toto boli ľudia, ktorí boli zatýkaní, na ktorých bola že NAKA nasadzovaná a ktorým hrozilo väzenie a boli súdení, prosím vás pekne.
Teraz sa tu odhaľuje organizovaný zločin s obrovským rozmerom. Títo ľudia, samozrejme, boli aj v minulosti vyšetrovaní, ale mali politické krytie. Toto politické krytie sa stratilo a všetko sa to odhaľuje. Ja viem, že je tu panika, že je strach, že neviete, kedy na ktorého to príde ako ďalšieho, ale tak to je. Jednoducho raz ste s tým začali, ono to začalo niekedy asi tým hlasom podobným Ficovi, kde vlastnou hlavou zohnal milióny, a odvtedy sa to začalo nabaľovať a mňa to, je to tak, jednoducho ťažko sa to krylo, to sa rozvetvovalo, tých ľudí sa naberalo stále viac a viac, tak sa to teraz celé rozkrýva.
No takže je mi to ľúto, ale takto to je, jednoducho orgány činné v trestnom konaní majú voľné ruky a pôjdu takto ďalej. Môžte kričať, koľko chcete. (Potlesk.)
Skryt prepis