Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

30.6.2021 o 18:40 hod.

Milan Kuriak

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 18:40 - 18:42 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Raši, nebude náhoda, že aj ja sa budem opakovať ako moji kolegovia a kolegyne. Na vysokoškolsky vzdelaného človeka, lekára slabučké, nevyzreté vystúpenie. Keďže nemáte pravdivé argumenty ani dôvody na odvolanie Igora Matoviča, tak ste veľkú časť svojej rozpravy citovali ľudí zo sociálnych sietí. Určite mnohí z autorov tiež prišli o výhody, ktoré ste im za vlády SMER-u poskytovali. Takých ľudí je plno, a preto vykrikujú, vyhrážajú sa a posmievajú, lebo už tie výhody pri našej vláde nikdy mať nebudú. Možno na pár výnimiek, ale určite naši ministri a vláda robia všetko pre to, aby sa vládlo úplne iným spôsobom a bez práce nikto nebude mať koláče.
Najviac ste Slovensku ublížili vy zo SMER-u 1, 2, pred vami slotovci a mečiarovci. Neverím, že ešte niekedy sa nájdu politici, ktorí dokážu napáchať viac škody ako spomínané strany. To sa nikdy nesmie stať. My to ani nesmieme dovoliť.
Priznám, že Igor Matovič urobil aj nejaké chyby, hlavne kvôli pliage COVID. Najviac mu politicky ublížilo, že priveľa času venoval tomu najcennejšiemu, a to ochrane zdravia a životov ľudí. Naozaj vsadil sa do toho celý a ja mu to nezazlievam, keďže zdravie je naozaj a, životy, to najcennejšie, čo máme. Za žiadne peniaze si zdravie nekúpime.
Chyby v ekonomike a v iných rozhodnutiach sa napraviť dajú. Mnohí ľudia až časom pochopia, a už aj niektorí pochopili, že to malo zmysel. Igor Matovič vyvýšil zdravie a životy nad politické body a budovanie si imidžu úspešného politika s naškrobenou falošnou tvár... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 18:39 - 18:40 hod.

Šudík Tomáš Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Asi mám s kolegami rovnaké myšlienky a pripravil som si podobnú faktickú ako moji dvaja predrečníci. By som možno tak v krátkosti povedal, že ak chce byť človek možno populárny, tak musí robiť vedu, tanec, spev alebo divadlo, ale keď je človek v politike, asi populárny nikdy nebude.
Ale ja sa taktiež na vašu úroveň neznížim a nebudem čítať komentáre a recenzie na vás, ja som si počas tej chvíli dal do vyhľadávača Googlu vaše meno a mi vybehlo množstvo článkov napríklad v Denníku N, SME-čko a som otvoril diskusiu a boli tam fakt zaujímavé komentáre priamo ku vám a myslím si, že to už až prehnali.
A stačí si dať, ako spomínali všetci kolegovia, meno kohokoľvek poslanca a uvidíte tam obrovské množstvo negatívnych reakcií.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 18:38 - 18:39 hod.

Mierna Anna Zobrazit prepis
Ja sa nechcem opakovať, ale zhrniem asi to isté, čo hovorili aj moji kolegovia, súhlasím s nimi, mala som to pripravené. Je to, ste ma veľmi sklamal, kolega, pretože čítať vyjadrenia z facebooku, to si môžme prečítať, 150 je tu, asi na každého z nás tam nájdeme vyjadrenia, vrátane ministrov a vrátane asi aj všetkých komunálnych politikov, ale nechcem vás s tým konfrontovať.
Ja len vám pripomenie vaše asi jak kauzy, ktoré nebudeme písať my, určite to budú písať iní ľudia a budú na, na knihy. A pripomeniem vám, keď my dvaja sme sa stretli, bolo to v decembri 2018 v Kopčanoch a ja som sa vás vtedy ako podpredsedu vlády pýtala: „Pán podpredseda vlády, urobili ste rozhodnutia vlády, keď dávate určite povinnosti samosprávam, ako máme s tým naložiť?“
Ja vám poviem, čo ste vy mne povedali: „Ste primátorka mesta, máte pred sebou štyri roky, viete, čo máte robiť, zvyšujte dane.“ To bola vaša odpoveď.
Tak ja dúfam, že takýmito odpoveďami, dúfam, že sa nechystáte naspäť do komunálnej politiky, že nebudete takto komunikovať s občanmi.
Zdalo sa mi a ešte vám poviem teda, čo ste mi povedali: „Ja som bol primátorom dve volebné obdobia, a keby som bol ešte jedno,“ tri bodky, nebudem hovoriť, čo ste mi povedali, že teda bolo to veľmi náročné, takže takto hodnotíte v podstate aj našu prácu, lebo si myslím, že je veľmi náročná, či to robíme tu ako poslanci Národnej rady, alebo v komunálnej politike.
A ešte raz zopakujem, že čítať vyjadrenia v postate z internetu, kde, teda z facebooku, kde ľudia píšu len takéto, väčšinou takéto veci, ja som od vás očakávala viac.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 18:36 - 18:38 hod.

Kremský Peter Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predseda. Pán Raši, je naozaj nízke a úbohé znížiť sa k tomu, že budete čítať tuto v snemovni Slovenskej republiky invektívy z internetu.
Keby ste ma aspoň počúval, ja som sa vás snažil počúvať tiež. Tak počkám, kým sa dorozprávate.

Kollár, Boris, predseda NR SR
Ospravedlňujeme sa.

Kremský, Peter, poslanec NR SR
Podľa mňa, keby som začal hľadať v internete, tak takýchto invektív na vás a na vašich súkmeňovcov z HLAS-u a bývalého SMER-u nájdem na tony. Mohol by som ich tu čítať hodiny, myslím si, že toto je naozaj úbohé, čo ste urobili, pretože hlúpych ľudí, ktorí píšu po internete hlúposti, sa nájdu tony. Aj na vás, aj na mňa, aj na Igora Matoviča, aj na pána Kollára a na kohokoľvek. A čítať to tu pred nami, to svedčí len o vašej duševnej, duchovnej a morálnej prázdnote.
Ja vám prečítam niečo iné. Práve dnes minister zdravotníctva odvolal Juraja Frajta z funkcie. Je to človek, na ktorého je napísaná vaša vila v Rogoznici, na ktorú ste si nemohol nikdy zarobiť z funkcií, v ktorých ste bol, a toto je niečo, čo ste tu mali priniesť na Igora Matoviča, ale nepriniesli ste, pretože nemáte nič. Máte len hlúpe, trápne invektívy od hlúpych ľudí z internetu.
To je všetko, takže sa môžete hanbiť za takéto argumenty.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 18:34 - 18:36 hod.

Vons Peter Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Myslím si, že už to, že koľkí ľudia vystúpili s faktickými poznámkami, vám dáva takú známku, pán Raši, že ako ste, ako ten váš príhovor bol taký duchaplný, ja sa priznám, že od vás som očakával niečo kvalitnejšie a hodnotnejšie, ale že sa znížite k niečomu takémuto a budete toto čítať, tak to vám naozaj nepridalo na popularite, práve naopak, strápnili ste sa. Doslova ste sa strápnili, keď ste to čítali, a čakal som, že ešte nejaký záver tam bude, ale nebol žiadny.
Mohol by som tu, aj ja tu mám pripravené, čo všetko ste za svoj život stihol spraviť v oblasti zdravotníctva, nehovorím o tom ako lekár, verím, že ako lekár ste bol dobrý, ale keď sa jednalo o nejaké niekoľko miliónové tendre a tak ďalej, ako ste si vedeli na tom pomôcť, ale čítať to teraz nebudem, lebo verím, že verejnosť to pozná.
Takže keď tu hodnotíte človeka, píše, čítate tam o nejakom narcisizme a tak ďalej, tak určite ste v médiách zachytili, že aj vás nejakým spôsobom v tejto oblasti rozoberali, ale ja to nebudem hodnotiť, je to každého, samozrejme, vec, ale keď vy ste toto, dá sa povedať, použili proti Igorovi Matovičovi, tak to bolo naozaj nízke.
Uzavriem to tým, že vtáka poznáš po perí a človeka po reči. To je všetko.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 18:30 - 18:30 hod.

Drábiková Lucia Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán kolega Raši, v predošlej rozprave ste preukázali, že viete oceniť mužskú krásu alebo vystupovanie kolegov. Žiaľ, pri tomto vystupovaní môžem povedať iba toľko, vy ste vyštudovaný lekár, je pravda, že vaša politická činnosť sa spája hlavne s predraženými verejnými obstarávaniami, ale myslím si, že rovnako ste mohol zobrať diktafón do nejakej krčmy a nahrať tam vyjadrenia ľudí, ktorí sú frustrovaní a znechutení. Ako myslím si, že s vaším vzdelaním by ste mohli použiť skôr skutočné argumenty a nie len vlastne sťažovania sa ľudí, ktorí, toto boli len invektívy, toto neboli žiadne argumenty. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 18:17 - 18:19 hod.

Vons Peter Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Som prekvapený, že aj traja predrečníci, by som povedal, že odhalili vlastne charakter nášho kolegu tuná, ktorý, dá sa povedať, viac-menej môže byť vďačný za to, že sa dostal do tohto parlamentu. Jednak, samozrejme, vďaka tomu, že Igor Matovič získal takmer pol milióna hlasov, nebudem hovoriť, koľko hlasov ste získali vy, hej, a teraz tuná vy si dovolíte kritizovať takého človeka, ktorý mal takúto obrovskú dôveru. Áno, má hu teraz nižšiu, veľmi dobre viete prečo.
Vy aj viete, ako ste vystupovali ako primátor Hlohovca, kde ste vlastne alibisticky, ešte by som povedal, sa vytešovali, že ako sa to robí alebo nerobí, hej, a nechali ste to tak a čakali ste, že čo bude. Viacerí vám to vyčítali, že ako primátor ste sa mali lepšie postarať o mnohé veci, a nespravili ste to.
A teraz ste spravili ešte taký krok, že ste vlastne zradili ešte aj vlastných, hej, čiže vy ste sem prišli s tými ich ZA ĽUDÍ a, a teraz vlastne odchádzate od nich a, a vlastne ste nikoho. Teraz to sme vycítili, že ani tamtí sú neni dobrí, ani títo nie sú dobrí, no proste vy ste úplne nezaradený a dovolíte si tuná kritizovať Igora Matoviča. Nehnevajte sa, ale nesiahate mu ani po členky. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 17:57 - 17:59 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Erik Tomáš, vy si dovolíte kritizovať nás nováčikov v parlamente, že si pri faktických či iných vystúpeniach robíme poznámky. Priznávam, ja si robím, lebo okrem iného som veľký trémista pred kamerami a reflektormi. Zarážajúce ale je, že vy taká mediálna hviezda, redaktor, dlhoročný politik a hovorca pri vašich vystúpeniach tiež občas hľadíte do svojich poznámok. To, čo ste, čo ste to za profesionál? Mediálny hovorca takého rangu, ako ste vy, by to mal dať bez ťaháku na prvý šup. Hlavne keď si dovolíte hodnotiť ľudí, ktorí verejne vystupujú pár mesiacov. Lebo do mandátu poslanca sme sa mnohí neživili iba prázdnymi rečami, jazykom, nabiflenými prejavmi, ale rukami, nohami, hlavou a poctivou prácou. A toto už je roky aj vo vašom prípade, že vy sa živíte naozaj politikou a rečami. Ide vám to veľmi dobre, len častokrát sú to iba prázdne slová. Nie všetko dobré je len o dokonalom rečníckom prejave, ale dôležité sú skutky – vyhrnúť rukávy a makať.
Dookola opakujete o 90-percentnej nedôvere Igora Matoviča u ľudí, aby ste neboli prekvapení. Realita začína byť trošku iná. Dosť, posledné mesiace sa dosť často stretávam s ľuďmi a okrem tých, ktorí nám nadávajú, pľujú do tváre, pribúdajú dosť rapídne takí, ktorí sa spamätali a vidia veľa dobrých krokov súčasnej vlády, ktorá je jedna, no nie jedna, ale jediná najtransparentnejšia v hist... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 17:53 - 17:53 hod.

Nemec Richard
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán Tomáš, dobre ste to dali, bez papiera, výborne. Ja to tiež sa budem snažiť dať bez papiera a zodpovedzte mi jednu otázku. Pôžičku za 200-tisíc na váš domček, stačili len grilovačky, keď už trčíte zo zadnice novému šéfovi? Ďakujem. (Reakcie z pléna: „Ooooo...)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 17:28 - 17:30 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Šutaj Eštok, vám je zle z poctivého, čestného človeka Igora Matoviča? Malo by vám byť zle z iných ľudí z vašich vlastných radov, a to vám, čuduj sa svete, nie je. Vieme prečo. Vy dobre viete, že by vám z niektorých z nich nebolo iba zle, ale bolo by vám aj na zvracanie. Keby ste mali rovnaký meter na všetkých ľudí, rovnaký na konanie a na ich skutky. Pozrite sa láskavo do vlastných radov.
Veľmi ste sa tu rozohňovali nad slovami bývalého šéfa NAKA pána Zuriana, ako sa vyjadroval o Igorovi Matovičovi, či Edovi Hegerovi alebo iných. V superlatívoch rozprávate o človeku, ktorý nemal problém vyhrážať sa ľuďom, ktorí poukazovali na nekalé praktiky. Viem o tom, mám, mám priame dôkazy od niektorých ľudí.
Nemáte morálne právo útočiť a kritizovať človeka, ako je Igor Matovič, už len preto, lebo sa pozrite, komu slúžite a s kým ste v partii, s akými ľuďmi, česť výnimkám aj vo vašich radoch. Igorovi Matovičovi nesiahate ani po členky. Nemáte dôkazy, máte iba nejaké domnienky, ktoré dookola opakujete a klamete vedome ľudí na celom Slovensku.
Ale pribúdajú takí, ktorí vám, vašim klamstvám neuveria a určite ich bude stále viac a viac.
Ďakujem.
Skryt prepis