Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2022 o 18:19 hod.

Mgr.

Monika Kozelová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.2.2022 18:21 - 18:23 hod.

Čekovský Kristián Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Lukáš, ďakujem aj za pomoc pri hľadaní možno takých niektorých detailov v tých paragrafoch, aby nám tam nič neuniklo. Naozaj súhlasím s tým, čo si povedal na začiatku, že naďalej stále bude veľa rôznych individuálnych prípadov, keď sa jednoducho objavia stále v tom Trestnom zákone rôzne prípady a príbehy ľudí, že cez tie paragrafy jednoducho sa nájde niekto, kto neurobil nejaký strašný delikt, napriek tomu bude prísne trestaný, a preto našou úlohou je postupne takéto prípady hľadať a nejakým spôsobom sa ich snažiť riešiť tak, aby sme zároveň nezvoľnili a neuvoľnili politiku štátu voči dílerom a obchodníkom s drogami.
Čo sa týka liečení a trestov, tu ťa chcem len poopraviť v jedinej veci, a to je tá úspešnosť liečby. Totiž ten súčasný stav je taký, že na Slovensku trestáme dvojmo. Najprv prichádza trest a potom zväčša páchateľ dostáva ešte aj ochranné liečenie. Lenže jednoducho odborníci nám hovoria, že v takýchto prípadoch je motivácia užívateľov minimálna, pretože ak si odpykajú už nejaký trest alebo keď je to len podmienka, tak už to berú za vybavené a už nemajú dôvod, povedzme, absolvovať nejakú ambulantnú formu liečby. Preto očakávame a takisto aj ľudia, ktorí sa tejto problematike venujú, že ak pri tých ľahších prípadoch odbúrame trest, ale nastúpi rovno liečba, ak si ju teda dotyčný vyberie dobrovoľne, tak bude oveľa väčšia motivácia, aby ju absolvoval a jednoducho to bude aj ten úspech tohto návrhu.
Takže ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.2.2022 18:19 - 18:21 hod.

Kozelová Monika Zobrazit prepis
Ja by som chcela poďakovať kolegovi Kyselcovi za to, že sem vniesol úplne jasno, hlavne čo sa týka paragrafového znenia. Chcem upozorniť na to, že v podstate, ak sme sa bavili o mladých ľuďoch, bavili sme sa mnoho, mnohokrát o 17-ročných deťoch, ktoré ani netušia ako vyzerá zákon, ktoré ani netušia, že to že si zapália cigaretu niekde na ulici, že je trestný čin. Oni, oni automaticky, keď sa ich niekto opýta, že, prosím vás, od koho ste si to kúpili, povedia, že od Joža, Fera, Paľa. Jednoducho oni to nevedia. Zasa netvárme sa, že tuto to právne povedomie aj medzi tými mladými, že je nejaké strašne silné. Lebo pravda je taká, že nie je.
To, že ideme znižovať tresty za marihuanu, sa mi zdá ako absolútne prirodzené, pretože to, čo sa už v tejto krajine deje, tu už bolo niekoľko v porovnávaní toho, koľko rokov dostal Džunko, koľko rokov dostali vrahovia, však je možné, aby, aby chlap, ktorý robil maste z marihuany pre svojich rodičov, sedel na 20 rokov v Leopoldove? Toto sa vám zdá normálne? Je normálne, aby človek, ktorý zavraždí človeka, dostal 9 rokov? A keď sa priznáš, ešte mal nejakého spolupáchateľa, ešte ho aj natrie, tak dostane 6, no tak toto mne nepríde úplne v poriadku. A ja pevne verím, že tu naozaj budeme zvažovať so zdravým rozumom, že budeme zvažovať na váhach a že poslanci, ktorí naozaj v hlave majú zdravý rozum a dúfam, že je tu taká väčšina, za tento zákon zahlasuje.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.2.2022 18:17 - 18:19 hod.

Stančík Andrej Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Lukáš, tvoje vystúpenie v rozprave bolo veľmi dôležité z hľadiska toho, že ty si človek, ktorý tieto veci videl v praxi. Treba ešte podotknúť, že tento návrh zákona nebol robený na kolene, nebol robený z nejakého rozmaru a z pojmov a dojmov. Tá diskusia bola naozaj poctivá. Mali sme tam zástupcov polície, zástupcov NAKA a vyšetrovateľov, ktorí stíhajú drogovú trestnú činnosť a sami nám povedali, to boli ich slová, že tie tresty sú príliš prísne, oni s tým majú problémy, zahlcuje ich to a musia naozaj riešiť pár nešťastných mladých ľudí, ktorým tie drakonické tresty zničia celý život a prekazia nádej na lepšiu budúcnosť.
My sme počuli tie príbehy rodín, počuli sme tie príbehy mladých a ja sa pýtam, že keď má ten trest nejako odradiť tých ľudí, tak prečo stále toľko ľudí fajčí marihuanu. No je to jednoduché, pretože, samozrejme, sa všetko nedá zistiť a potom, keď niekoho chytia, tak ten nešťastník, ktorý má pri sebe gram, dva gramy marihuany, tomu vymerajú ako niekoľko dávok, tak tento nešťastník, ktorý nemusí byť zlý človek, ktorý študuje, pracuje, ktorý je dobrým otcom rodiny, dobrým zamestnancom, ktorý prispieva do spoločnosti končí na roky rokúce vo väzení. A toto je elementárna nespravodlivosť, ktorú ideme týmto návrhom zákona zmeniť. A ja dúfam a verím, že tento návrh si získa podporu tohto parlamentu do druhého čítania, ak bude treba, tak ho v druhom čítaní vylepšíme a konečne tento parlament podá ruku tým mladým ľuďom, ktorí dnes sedia na dlhé roky vo väzení za nerozvážnosť.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 10.2.2022 18:09 - 18:15 hod.

Kyselica Lukáš Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci.
Drogy sú svinstvo, ja som za tvrdú drogovú politiku v tomto štáte.
Desiatky rokov som robil na polícii a s týmto problémom, čo sa týka nastavenia trestných sadzieb, sme sa zaoberali alebo borili s týmito myšlienkami ix rokov a nikdy sme nenašli riešenie. Ja si myslím, že ideálne riešenie tu ani neexistuje. Vysvetlím vám potom na konkrétnych prípadoch, že prečo tu neexistuje.
Nie som z toho liberálnejšieho spektra z OĽANO, jak to niektorí hovoria, že OĽANO je liberálnejšie, konzervatívnejšie, do tohto zákona som sa vlastne tak pripísal alebo vstúpil som až tak na konci, keď sa, keď sa riešila už tá konkrétna trestnoprávna agenda vlastne vyštrngať tie niektoré animozity. Myslím si, že ako návrh je dobrý, lebo úlohou trestného zákona alebo samotného trestného súdnictva je nie len samotné trestanie, ale ten trest, aby bol primeraný a hlavne spravodlivý. Trestný zákon pozná psychotropné, omamné látky. Nepozná mäkké drogy, nepozná tvrdé drogy. Pozná omamné, psychotropné látky. Ani tento návrh zákona neprinesie spravodlivosť alebo nespravodlivosť, stále sa nájdu, a plno prípadov bude, ak prejde a bude schválený a bude sa aj podľa tohto postupovať alebo aj podľa návrhu zákona, ktorý má Kolíková v MPK momentálne. Stále sa nájdu prípady ako Džunko a podobne. Vysvetlím vám to prečo.
Teraz keď sa menia u toho prechovávania jednorazových dávok sadzby, či to bude do 3 rokov, či to bude do 1 roka, pokiaľ má čistý register trestov, tak tam aj tak nebude mať nič, teda nieže nebudem tam mať nič, bude tam mať podmienečný trest odňatia slobody. Teraz sa tam dáva možnosť, že pokiaľ nastúpi na to ochranné liečenie a naozaj v tej skúšobnej dobe dodrží všetko tak, ako má, čo v pri ambulantnej forme určite robia tie testy, či ten, ktorý sa lieči, či užíva, alebo neužíva, proste zistia či pofajčieva, alebo nepofajčieva tu marihuanu, alebo či si dáva pervitín. No a podľa toho sa automaticky na súd dostane, či dodržiava tu skúšobnú dobu, alebo nie. A keď to ochranné liečenie nezaberie, tak sa mu to znova premení na trest, takže či to je do jedného roka, do dvoch, do troch, dobre, to je na diskusiu, v podstate toto nehrá rolu. Problém je v tom, že vy môžete chytiť toho užívateľa s jednou dávkou, dajú vás do 171-ky ods. 1, kde môžte dostať ten trest do jedného roku, ale čo by ste spravili ako vyšetrovateľ? Hneď by ste sa ho spýtali, odkiaľ to má. Mu povie z kúpy, a to si už zoberieme 172-ku, tam je uvedené, kto neoprávnene kúpi, predá, vymení, zadováži, takže aj ten užívateľ si to od niekoho kúpi, zadováži a tam už je trestná sadzba 3 až 10. Jasne, že vám ten užívateľ povie, tu som to našiel alebo neviem čo, oklame vás. A to je o tom, tu je to všetko o tom dokumentovaní. Ak to robí nejaký okres alebo nebodaj, alebo obvodné oddelenie náhodou nájde takéhoto užívateľa, tak mu ho dajú do 171-ky ods. 1, ak to robí trebárs nejaká kriminálka a má tam nejaké ITP, že ide po nejakom varičovi alebo priekupníkovi, tak už je tam nejaký telefonát, máš, nemáš, kúpiš, nepredáš a už to majú zdokumentované a už z neho spravia ako keby dílera, lebo v jednom písmene kto kúpi, predá, vymení, zadováži. To je 3 až 10.
Teraz si zoberieme príklad mladých chlapcov. Sú piati, dávajú si možno raz za mesiac. Idú na nejakú diskotéku, tak za tým drobným dílerom alebo možná za veľkým nedojnú všetci piati, že daj mi po jednej dávke, tak tam dôjde jeden, kúpi tých 5 dávok cigariet, rozdá to tým kamarátom všetkým alebo dá a už z neho spravia ako keby veľkého dílera, keď ho zadokumentujú. Lebo on to už tým mladým predáva, tým svojim parťákom, aj keď sa pred tým zložili na to po 10 eur. A keď sa to správne zadokumentuje, tak má 10 až 15. A vlastne de facto je on užívateľ. Len užívateľ. Ale už vedia z neho spraviť dílera.
Keď sa dobre nezdokumentuje díler a spravíte mu prehliadku, nedajbože, utečú informácie alebo naozaj má pancierové dvere, neviete ich vyvaliť, pred tým to rýchlo spláchne, nájde sa tam zariadenie, dostane nejakú trestnú sadzbu, kde skončí s podmienkou. Preto hovorím to trestné súdnictvo ohľadom drogovej politiky nie je a ani v budúcnosti nebude spravodlivé, čo sa týka jednotlivých osôb a jednotlivých a jednotlivých trestov. Myslím, si že tento zákon vylepšuje ten stav, keď u tej marihuany znižuje niektoré trestné sadzby. To je asi tak v krátkosti všetko.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.2.2022 18:08 - 18:09 hod.

Potocký Milan Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci.
Začnem od konca. Pán poslanec Marek Šefčík, súhlasím s tebou, poznám veľa prípadov mladých ľudí, korí prepadli drogám a nie je dobré týchto ľudí len nazývať, že to sú feťáci, húliči. Častokrát sú za tým ťažké ľudské príbehy a osudy a týmto ľuďom je potrebné pomôcť v čo najširšej miere a nielen ich trestať. A tak, ako som povedal, práve to je úlohou polície - rozlíšiť dílerov od bežných užívateľov a podľa toho takým spôsobom aj pristupovať.
A čo sa týka pána poslanca Tarabu, tá zlá sociálna situácia tu nie je rok, dva. Tu nejdem zvaľovať teraz na žiadne vlády ani predchádzajúce, ale je to, je to tak, že žijeme v systéme, ktorý vlastne rozšíril tú drogovú trestnú činnosť, vidíte sami, že mladí ľudia nemajú dnes ideály u vzdelaných ľudí, u intelektuálov, ale v podstate sa im stali rôzni grázli. Ich hlavnou modlou sa stali peniaze a prachy a častokrát sú potom sklamaní a takto aj končí.
A čo sa týka polície, ja tiež nie som zástanca toho, aby rôzne záťahy či už voči drogovým dílerom, alebo ľudí, ktorí páchajú majetkovú tresnú činnosť, alebo trestné činy, aby to bolo nejakým divadlom alebo cirkusom. Ale zase viete, keď tu niekto vyrabuje milióny eur, tak zase sa nemôžme tváriť a pristupovať k týmto ľuďom ako keby k nejakým principálom a jednať v rukavičkách. Proste práve kvôli týmto ukradnutým miliónom eur sa mnohí dnes ľudia majú zle na Slovensku, a práve preto prežívajú biedu a majú sa ťažko. Pretože niektorí ľudia si tuná nabaľujú vrecká.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.2.2022 18:06 - 18:08 hod.

Šefčík Marek Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Ďakujem aj tebe, Milan, za to, že si vystúpil a vniesol do toho taký trošku iný pohľad. Mne sa pozdávala tá, tá odborná diskusia teda, ktorú si spomínal s pánom Okruhlicom, ktorý tvrdí opak toho, čo tu odznelo v rozprave veľakrát.
Pán Okruhlica tvrdí, že, že tá recidíva sa po liečbe minimalizuje o dve tretiny. A to je pozitívne, čiže ja takisto pripúšťam to, že liečba je omnoho väčšia nádej na to, aby sa ten človek vrátil do normálneho života ako pobyt vo väzení.
No a ďalej tu odznievali také veci, ako ty si spomínal teda cirkevné nejaké, nejaké organizácie, ktoré pomáhajú. Ja tiež viem o tom, že sú ľudia, ktorí sú veľmi, veľmi citliví na to a nelámu palicu nad tými ľuďmi, ktorí padli do takého bahna a snažia sa im pomôcť úplne iným spôsobom, ako zavretím do basy a proste neriešením tejto veci.
No a posledná vec, ktorú chcem povedať, je, že tu sa niekto bil do pŕs, že mne sa to nemôže stať, lebo ja mám dobre vychované deti a tak ďalej a tak ďalej. No ja mám dvojčatá, ktoré majú 19 rokov, potom mám aj ďalšie deti, ale ja nikdy by som sa tak bohorovne nebúchal do pŕs, pretože tie deti predsa chodia do škôl, chodia do iných partií, kde môžu skĺznuť, a nie je to pravda, že keď majú len dobrú výchovu, že im sa to nemôže stať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 10.2.2022 17:57 - 18:04 hod.

Potocký Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
Vážené kolegyne, kolegovia, na úvod mi dovoľte povedať, už to tu spomínali predkladatelia, návrh tohto zákona nie je o legalizácii marihuany ani o jej dekriminalizácii. Ale naozaj sa snaží netrestať mladých ľudí, ktorú túto marihuanu vyskúšali párkrát a naozaj čelia drakonickým trestom.
Tento návrh zákona, je potrebné povedať, nevznikol za stolom, ale prebiehala veľmi široká diskusia, niekoľko mesiacov s odborníkmi z radov polície aj ľuďmi, ktorí sa venujú drogovej trestnej činnosti, a ľudí, ktorí vlastne sa venujú aj liečbe mladým ľuďom, ktorí podľahli vlastne rôznym drogovým a psychotropným látkam. A z tejto diskusie jednoznačne vyplynulo, že treba tieto tresty znížiť. Takže nie je to vlastne len nejaká požiadavka politikov, ale je to aj názor odborníkov, ktorí to presadzujú.
Určite nechcem zľahčovať marihuanu drogu ako takú, lebo naozaj už to zaznelo viackrát, aj marihuana je určitým spôsobom častokrát premostením k tým tvrdým drogám, ako je pervitín, heroín, kokaín a podobné drogy. A, samozrejme, spôsobuje aj rôzne ochorenia psychické charakteru, ako je napríklad schizofrénia a naozaj mnohí ľudia po dlhodobom užívaní marihuany si častokrát siahli aj na život. Tie, tie prípady sú individuálne, máte ľudí, ktorí budú fajčiť marihuanu niekoľko rokov bez toho, aby sa to nejak negatívne prejavilo, ale naozaj sú ľudia, pre ktorých má to fatálne následky.
Dovoľte mi povedať, že zaznelo tu, že je naozaj ťažké rozlíšiť dílera od bežného koncového užívateľa drog. Je to naozaj ťažké. Pretože ak má niekto predstavu naivnú, že drogový díler vyzerá tak, že nosí si plný vak alebo auto natrieskané drogami, tak je to naivná predstava. Aj tí drogoví díleri sa snažia byť opatrní, a to množstvo drog, ktoré majú pri sebe, je naozaj také, aby sa vyhli trestným konaniam čo najširšieho charakteru.
Takže tam je tá hranica veľmi citlivá, ale tu veľmi dôležitú úlohu zohráva polícia. Môžme my tu zostaviť akékoľvek zákony, policajti, ktorí pôsobia v jednotlivých mestách či sú to z Národnej kriminálnej agentúry rôzni operatívci, ale aj tajných služieb, veľmi dobre poznajú svoje okresy a mestá a vedia, kto je drogový díler a vedia, kto je len bežný koncová užívateľ. A tam je problém, pretože my sme sa stretli počas dlhých diskusií aj s rodičmi, aj príbuznými, ktorých deti alebo manželia, alebo súrodenci sedia vo výkone trestu za drogy. Tiež pripustili tú debatu, že mnohí policajti si na úkor týchto mladých ľudí vylepšujú štatistiky v boji s drogovou trestnou činnosťou, a to sa musí zmeniť.
Polícia musí zásadným spôsobom zmeniť prístup v boji proti drogám, to znamená, že nesmiem prehliadať veľké ryby a dílerov a drogových priekupníkov a nesmie si vykazovať štatistiky viacej v drogovej trestnej činnosti na mladých ľuďoch, ktorým im ničí životy.
Ja vám uvediem jeden príklad. V roku 2013 bola v mojom okrese v Michalovciach veľká drogová razia na Zemplínskej šírave, kde odhalili podľa polície najväčšie drogové laboratórium na výrobu marihuany. Samozrejme, celá drogová akcia dopadla ako fraška, pretože pravdepodobne mali echo z polície, všetky poschodia, kde boli vlastne laboratória na výrobu marihuany, boli vypratané, zostali tam len technológie a vyzametali trošku marihuany, ktorú by ste možno dneska natlačili do jedného jointa. Samozrejme, nikto nebol v týchto veciach ani obvinený ani trestne stíhaný, proste sa to zamietlo pod koberec. Bola to fraška.
Takže ďalšia vec čo oceňujem, že predkladatelia zákona nechcú trestať týchto mladých ľudí, ale dávajú im možnosť náhradnej liečby či už ústavnej, alebo ambulantnej a to je veľmi potrebné, pretože keď sme sa bavili s odborníkom na drogy, s pánom Okruhlicom, povedal, že tá recidíva tých ľudí, ktorí absolvujú tú ambulantnú liečbu aj ústavnú liečbu, je v podstate nízka. Dve tretiny týchto ľudí už sa naspäť k droge nevracia, ani už nie sú, nezapájajú sa do drogovej trestnej činnosti, ale aj do iných trestných činností, takže toto je veľmi dôležité.
Čo sa týka boja proti drogám. Veľmi zlá situácia s drogami je aj na východnom Slovensku aj konkrétne v mojom meste Michalovce a v celom okrese. Drogy zároveň spôsobujú alebo sa šíria tam, kde je zlá ekonomická situácia a zlý stav. Je to spôsobené tým, že mnoho rodičov odchádza za prácou mimo svojho domova do zahraničia, do Rakúska, do Českej republiky, do Veľkej Británie a tínedžeri v tomto veku sú v podstate, majú veľa času, trávia ho spolu a experimentujú a skúšajú drogy. Nie sú pod kontrolou rodičov. Takže vlastne v boji s drogami bude náš štát prehrávať dovtedy, dokedy nevytvoríme silné sociálne zázemie a dokedy nebudú podporované rodiny, aby títo mladí ľudia viac trávili spolu času so svojimi rodičmi, a tým pádom nebudú siahať ani proti drogám. Takže to je ďalší ten problém, to znamená, že pokiaľ nezlepšíme status rodín, nevytvoríme dokonalé pracovné prostriedky, stále tu budeme len zápasiť s drogovou trestnou činnosťou, donekonečna.
Pri tejto príležitosti mi dovoľte povedať, chcem sa poďakovať aj združeniu Cenacolo, je to kresťanské spoločenstvo, ktoré sa už roky venuje mladým ľuďom, ktorých vlastne zničili drogy a nielen psychotropné omamné látky, ale je to aj alkohol, ale aj ľudia, ktorí prepadli gamblingu. V podstate týchto ľudí a ich návrat do normálnej spoločnosti je postavený na tom, na troch princípoch, je to práca, viera a priateľstvo. Ak si niekto myslí, že mladých ľudí dostaneme naspäť do spoločnosti len nejakými farmaceutickými látkami alebo tým, že vlastne im len priťažíme, že ich dáme do väzenia. Ten návrat je veľmi ťažký, títo ľudia sa niekedy vracajú k drogám, ale osvedčilo sa práve to cirkevné spoločenstvo, ktoré týmto ľuďom pomáha. Títo ľudia sa častokrát postavia na vlastné nohy a dokážu žiť.
Takže, čo sa týka konkrétne tohto zákona, ja ho podporím, pretože naozaj nebude tu šírenie drog, tú hlavnú úlohu zohrá polícia, ako bude pristupovať k malým užívateľom, ako bude postupovať k dílerom a naozaj nám umožní to, aby sme neničili životy ľuďom, ktorí, ktorí tú drogu vyskúšajú, experimentujú, aj keď ste mali správu Generálnej prokuratúry o stave kriminality na Slovensku za rok 2020 tu priamo v pléne, tak aj generálny prokurátor spomínal, že často medzi tými mladými alebo mladistvými a mladými ľuďmi sú aj vysokoškolsky vzdelaní ľudia, ktorí nie sú žiadni drogoví díleri, ani basmani, sú to ľudia proste, ktorí len experimentujú na večierku, chcú niečo vyskúšať, a tým že vlastne dostávajú veľmi vysoké tresty, tak potom im to zničí ich profesionálnu kariéru a súkromný život.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 10.2.2022 17:50 - 17:52 hod.

Mierna Anna Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážený pán podpredseda vlády, vážené kolegyne, kolegovia, predseda Národnej rady Slovenskej republiky svojím rozhodnutím č. 917 z 10. februára 2022 pridelil návrh vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona, ktorým sa mení zákon č. 534/2021 Z. z. o štátnom rozpočte na rok 2022 na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet s tým, že o výsledku prerokovania uvedeného návrhu bude informovať Národnú radu Slovenskej republiky.
Výbor pre financie a rozpočet prerokoval tento návrh vlády na skrátené legislatívne konanie na svojej 78. schôdzi dňa 10. februára 2022 a prijal k nemu uznesenie č. 285, ktorým odporúča Národnej rade Slovenskej republiky vysloviť súhlas s prerokovaním vládneho návrhu zákona, ktorým sa mení zákon č. 534/2021 Z. z. o štátnom rozpočte na rok 2022, tlač 893, v skrátenom legislatívnom konaní na 55. schôdzi.
Vážený pán predsedajúci, otvorte, prosím, rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 10.2.2022 17:45 - 17:47 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Vážený pán minister, vážený pán predsedajúci, vážené kolegyne, vážení kolegovia, predseda Národnej rady Slovenskej republiky svojím rozhodnutím č. 919 z 10. februára 2022 pridelil návrh vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona o dani nadmerného zisku pri obchodovaní s elektrinou vyrábanou jadrovým zariadením a o zmene a doplnení niektorých, tlač 894, na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet s tým, že o výsledku prerokovania uvedeného návrhu bude informovať Národnú radu.
Výbor pre financie a rozpočet prerokoval tento návrh vlády na skrátené legislatívne konanie na svojej 78. schôdzi dňa 10. februára 2022 a prijal k nemu uznesenie č. 284, ktorým odporúča Národnej rade Slovenskej republiky vysloviť súhlas s prerokovaním vládneho návrhu zákona o dani z nadmerného zisku pri obchodovaní s elektrinou vyrábanou jadrovým zariadením a o zmene a doplnení niektorých zákonov, tlač 895, v skrátenom legislatívnom konaní na jej 55. schôdzi.
Vážený pán predsedajúci, skončil som, prosím, otvorte rozpravu.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

10.2.2022 17:15 - 17:15 hod.

Čekovský Kristián
Rád by som ešte zareagoval aj na to, čo odznelo od pána Blanára. V prípade návrhu nejde o nový návrh, ale o návrh, ktorý bol stiahnutý na dopracovanie. A na takýto návrh sa nedá použiť ustanovenie § 96 ods. 3. To znamená, že... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis