Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.2.2022 o 18:26 hod.

Milan Kuriak

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie v rozprave 23.2.2022 9:05 - 9:15 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
No, ja budem tiež reagovať na to, čo sa stalo včera, keďže to súvisí s rozpravou, súvisí to s odvolávaním Romana Mikulca. Ja s vami súhlasím pán podpredseda, že naozaj by sa nemali používať nevhodné slová. Ja používam tri - fašisti, zlodeji a extrémisti. Ak ma chcete za toto trestať, tak, prosím, potrestajte súdy, ktoré rozhodli, že Kotleba je odsúdený fašista za fašis... propagáciu fašistu. Potrestajte aj pána Počiatka, ktorý rozpráva o tom, že Fico so Slotom ukradli dve miliardy slovenských korún a Slota ešte odžubal Fica. To rozpráva Počiatek, ja len hovorím Počiatkovu rétoritu, rétoriku. No a hovorím extrémisti, potrestajte sudcov, pretože Mazurek je odsúdený extrémista.
Takže ja si nemyslím, že pomenovania, práve pomenovania, ktoré určil súd, ktoré určili ich ľudia, sú v niečom zlé. Nie, nenadávam im do primitívov, do oslov, do psychopatov, do úbožiakov, do kreténov, nenadávam im do pedofilov, nikdy som tieto slová nepoužil, toto sú dennodenné slová, ktoré používajú smerohlasáci a mnou hovorení fašisti.
Včera Suja povedal, že som mu ja povedal, že skončí v base. Áno, je to pravda. Povedal som mu to, ale to bola reakcia na to, ako v piatok som odchádzal zo sály a Suja tam stál, sedel na mieste pána Pčolinského, pán Pčolinský tam nebol a rozšafne mi povedal, že aha, ide okolo Pročko, ktorý trt..., použil vulgárne slovo, 15-ročné dievčatá. Na to som mu povedal, že skončí v base. Už som sa o tom rozprával aj s právnikom, žiaľbohu, Suja má aj tam hore výrokovú imunitu. Takže Suja si tu môže rozprávať, čo chce.
Ale to, čo som povedal ja o Sujovi, že deťom mával pištoľou pri hlave, to vysvetlím teraz, pretože to nie je môj výmysel. To sú slová, ktoré vyšetruje aj polícia a sú to slová od ľudí z Detvy. Suja tu rozprával včera o mojom dome, včera tu rozprával o tom, že, že mi postavil Mojžiš dom. Nie je to pravda, vôbec to nie je pravda. Samozrejme, že som pri stavbe domu pochodil rôzne inštitúcie. Dom mi mal stáť 180-tisíc euro, keď som prišiel do Drukosu, poprosil som ich, či mi to vedia za 180-tisíc euro postaviť, tak mi z Drukosu napísali, že to postavia za 500-tisíc euro. Nedostal som žiadne auto od nikoho. Ale chcem sa spýtať pána Suju, odkiaľ má on to auto tých, za tých... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec, ja by som vás chcel vlastne poprosiť, aby ste rozprával k téme, a to je odvolávanie pána Mikulca.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Áno, ale to je téma, to včera, včera to tu bolo. Odkiaľ on má, odkiaľ on má to auto.
A chcem sa vyjadriť k tomu, čo včera tu zaznelo, prečo ste to aj tu rozprával. Takže, Suja totižto v roku 2009 zbil v krčme, ktorá sa nazýva Skala v Detve, chlapca. Ten chlapec je na invalidnom dôchodku, ten chlapec sa lieči na psychiatrii. Suja zbil chlapca, ktorý má 65 kilogramov. Všetci svedkovia vypovedali zhodne a z Detvy som dostal informáciu, a to tiež rieši polícia, bol som na polícii vypovedať, že Suja mával tým chlapcom pred tvárou pištoľou. Pretože Suja chodí do, nielen do posilňovne s pištoľou, Suja chodí po Detve so samopalom.
Takže sa chcem spýtať, čo je na tom nepravdy, nech to vyšetrí tá polícia. Toto všetko mi poslali z Detvy, toto všetko mi poslali z Detvy! Z Detvy mi poslali aj správu, ktorú tiež vyšetruje polícia, kde som bol vypovedať, že Sujovi nosili nad Hriňovú ku skale výpalné a tí ľudia sa museli odsťahovať zo Slovenska. Aj toto vyšetruje polícia. Toto nie je môj výmysel, Joža Pročka. Toto všetko mi prišlo od ľudí a ja som to posunul na políciu.
Ďalej som vypovedal aj o policajtoch, ktorí v Detve sú jedna ruka so Sujom. A keď občania volali a toto tiež mám od policajt... teda od občanov, keď zavolali policajtov, tak policajti prišli do krčmy, kde bola zábava, vyšiel stadiaľ Suja, podal si s policajtami ruku a nič sa nestalo! Nič sa nestalo.
Viete, môžu mi tu nadávať do psychopatov, môžu mi nadávať do idiotov, nič iné nemajú. Nikdy som nič neukradol. Nikdy v živote. Nie ako Suja, Kotleba, už som bol na mandátovom výbore, ktorí na župe ukradli, lebo to je krádež pre mňa, 101 techniky, 101 techniky, ktorú predali Sujovmu kamarátovi za jedno euro! Za jedno euro! Toto je krádež a budem to nazývať krádežou!
Dokonca o Sujovi písal aj Kuciak na sociálnej sieti: "Včera som vstával o druhej v noci, aby som 15 hodín sledoval okrsok, v ktorom sa mali kupovať hlasy. Znamenalo to skazu nádejného kandidáta ĽSNS. Celý čas som strávil v Detve pri okrsku 11, kde volia miestni Rómovia. Dostal som info, že hlasy tu kupujú pre župana Kotlebu a poslanca Suju. Platiť to mal podľa neoverených informácií Sujov kamarát a biznis partner, arogantný šéf hokejovej Detvy, Ľupták," to je ten, ktorý v krčme Suja zbil toho 60-kilového chlapca. "Vďaka mojej medializácie a policajnej prítomnosti zámer nevyšiel," napísal Kuciak o Sujovi na sociálnej sieti. Vzápätí mi potom po smrti Kuciaka prišla správa z Detvy: "Pán Pročko, Suja chodí po Detve a vytešuje sa zo smrti Kuciaka."
Toto sú veci, ktoré, ktoré ja si nevymýšľam, naozaj toto všetko som už vypovedal na polícii.
Viete prečo, a teraz poďme k tomuto, prečo Suja, Mazurek, Kotleba nikdy nevystupovali proti Ficovi, keď Fico a Blaha a Pellegrini obhajovali zmluvu USA? Prečo nikdy nerozprávali o kšeftoch, ktoré robil Vážny o mýtnom tendre? Prečo nikdy toto nerozprávali? Viete prečo? No čo myslíte, komu vybavil Kočner s Ficom, aby Ústavný súd nezrušil ich stranu? No Kotlebovi!
Mazurek. Mazurek o mne točí videá, vystrihne dve sekundy z môjho videa a urobí zo mňa idiota. O mne rozpráva, že som úbožiak, že som chudák, že som odpadlík a nechutné, odporné výrazy. Jeho mantra je a mantra všetkých fašistov je, že som pred dvadsiatimi rokmi prebehol cez námestie holý. Dvadsiatimi piatimi. V relácii, áno, v relácii, ktorá bola crazy, bola to najsledovanejšia relácia vtedy. Dokonca som účinkoval v troch inscenáciách divadelných, kde som bol tiež holý, ale o tom nevedia ešte. Keď to zistia, tak to bude kucapaca. Ale vadí Mazurekovi moje holé telo. Ale nevadí mu holá poslankyňa Mikovčáková a jej manžel, okresný predseda ĽSNS, ktorí sa ponúkali na sex, holí sa ponúkali na sex! Toto Mazurekovi nevadí! Jemu nevadí, že pornoškandál, že dokonca pán predseda, okresný, sa ponúkal aj na bisexuálny sex za Boha, za národ! Vadia im LGBT, ale to, že ho budú hladkať po zadku, pána predsedu okresného, holý, to mu nevadí! Toto Mazurekovi nikdy!
A čo sa stalo? Pani Mikovčáková sa stala poslanky... teda asistentkou pána Kotlebu Mareka. Toho Kotlebu, ktorý uverejnil na svojej stránke smútočné parte s mojou osobou. Videli ste Mareka Kotlebu, že by uverejnil smútočné parte, lebo som vlastizradca, o Blahovi? O Ficovi? Toto divadlo, čo tu predvádza, nechutné divadlo, čo tu predvádza SMER a, samozrejme, v spojitosti s extrémistami a fašistami, je nechutné. Je to fakt nechutné. Ale toto budú robiť. Oni budú šíriť nenávisť, budú šíriť zlobu!
Idú odvolávať Mikulca. No idú odvolávať Mikulca. Čítajú nám tu, ako z litánií nám tu čítajú, no Blanár to, čo tu vystupoval, tak to bola čistá katastrofa: pí, pé, é, tiger. Keby sme mali čítať len z prepisov od toho, z tej chaty, to by boli stovky hodín. Keby sme mali čítať z prepisov Threemy a Gorily, to by boli tisícky hodín kšeftov a odporných zlodejín, ktoré tu SMER napáchal za tie roky.
Ja k odvolávaniu Mikulca len toľko poviem, že naozaj aj mne, ja som kritický a moji kolegovia vedia, že som kritický k Romanovi Mikulcovi, veľmi kritický, pretože čo mu vyčítam od začiatku, to je to, že nevyčistil políciu od takých, ako bol Zurian, Szabó, od ľudí, ktorí, ktorých stále riadi Saková a Kaliňák. Títo ľudia v polícii, krajskí riaditelia robia také zlo a také svinstvo, príkazy dávali vyšetrovateľom, ako sa má vyšetrovať, ako sa má robiť! Centrum podpory! Centrá podpory je čistý biznis smerácky! To je nechutné! Jeden stierač, ktorý si vy pôjdete urobiť, urobiť alebo vymeniť niekde do firmy, stojí 30 euro. Viete, koľko stojí v týchto smeráckych firmách, ktoré robia pre štát? Tristo šesťdesiat euro! Toto je váš zlodejský biznis! Počiatek o vás povedal, že ste zlodeji! Včera Vážny nechutným spôsobom urazil Moniku Kozelovú, keď rozprávala o veciach, tak sa tam začal rehotať vzadu a povedal: "Čo? Závidíš?" Toto sú oni! Arogancia a šírenie nenávisti. Bojovníci proti extrémizmu. Proti akému extrémizmu?! Vidíte ich, čo robia? Každú chvíľu sa tu spájajú. Už aj Pellegrini, aj Fico povedali: "Pôjdeme s Republikou, pretože už to nie sú fašisti, už sú to REPUBLIKA zabalená do našej zástavy!" Ale keď sa na nich pozriete odľava - Medvecký, Suja, Mazurek, rad radom odsúdení ľudia a títo ľudia budú spolupracovať s Ficom. Fico ich chce. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 23.2.2022 9:03 - 9:04 hod.

Remiášová Anna
Pán podpredseda, chcem sa vás opýtať, potrestali alebo napomenuli ste aj pána Jarjabka, ktorý v prejave na celú vládu a na všetkých nás koaličných poslancov nadával a nadával nám do primitívov? Bolo by to fér.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 18:26 - 18:27 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Kolega Milan Mazurek, spomenuli ste ma v rozprave, tak zareagujem. Veľmi ma mrzí, aké nadávky a odporné urážky sa používajú na pôde tohto pléna. Často sa hanbím, ako niektorí znevažujete toto plénum slovami, za ktoré by sa mohli hanbiť aj v ktorejkoľvek krčme po niekoľkých pivách či borovičkách. Ja nenadávam, ani sa k tomu nikdy neznížim. Bol som vychovaný svojimi rodičmi slušne.
Čo sa týka otázky na mňa, či sa nehanbím za kolegu Joža Pročka. Možno sa budete čudovať, moja odpoveď je, nehanbím sa. Aj napriek niektorým chybám a prejavom Joža Pročka, s ktorými sa nestotožňujem ani sa nestotožním. Nikto z nás ale nie je bez chýb. Neuveríte, ale Joža Pročka si dokonca vážim a hlavne za jeho húževnatosť a vytrvalosť v boji proti korupcii a mafii a za jeho otvorenosť. Samozrejme, tak ako nesúhlasím s nadávkami a urážkami kohokoľvek v tomto pléne, tak nesúhlasím ani so slovníkom Joža Pročka.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 18:02 - 18:04 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Takže videl si Miro niekedy fašistov, že by boli vrešťali, že sú vlastizradcovia, videl si? Nikdy v živote. Nikdy v živote. Presne to je o tom. Oni využívajú teraz jednu vec. Videl si, že by bol Kotleba uverejňoval smútočné oznámenia na Fica, Kotleba, že by bol uverejnil? Nikdy v živote, to teraz robia. Samozrejme, že Fico povedal, že pôjde s Republikou. Teraz sú jedna banda.
Povedal si veľkú pravdu, táto smerácka banda rozpráva celý čas, čítajú tu tie odposluchy, ale čítajú ich presne tak: Bla-bla-bla, toto je nezrozumiteľné, bla-bla-bla. Fico na svojej tlačovke uverejnil, že úloha je spraviť SMER – zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu. Ale nepovedal, že to povedal Pellegrini na svojej tlačovke. Toto nepovedal. Keď sa pozrieš tam doprava na nich, tak to je, to je neskutočné. Je mi z toho veľmi ľúto a veľmi smutno. Čo ti budú rozprávať?
Ty si tam rozprával o tom, čo oni, čo robili, čo tu 12 rokov robili. Počúvaj teraz Kočiša, počúvaj, zabudnime na to, čo tu bolo 12 rokov. 12 rokov tu nič nebolo. Nič tu nebolo? Fašistická svoloč. Ani chvíľočku nekričala na týchto zlodejov, keď kšeftoval Vážny, keď kšeftoval Muňko, keď majú tam... Z čoho majú byty? Nech ich vyšetrujú, nech ich vyšetrujú, nech vyšetrujú aj mňa. Ja sa za to nehanbím. Počul si, počul si, že by boli niekedy fašisti na nich niečo, čo len slovo povedali? Ale teraz, teraz sme vlastizradcovia preto, lebo sme hlasovali tak, ako chcel Fico. Tá zmluva by už bola dávno, dávno by bola odhlasovaná, keby nebolo Danka, ktorý Ficovi povedal, že ak to odhlasujete, ja odchádzam z vlády. Fico by už dávno bol túto zmluvu odhlasoval. Myslíš, že by mu fašisti kričali, že je vlastizradca? Myslíš, že ťa pochvália za to, že si im rozprával, že sú zlodeji? Sú zlodeji. Okrádali toto Slovensko 12 rokov a chcú sa vrátiť kradnúť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 18:00 - 18:02 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Miro, myslíš si, že fašistická svoloč a zlodeji zo SMER-u ti budú ďakovať, budú ti hovoriť okrem iného, že si skvelý človek? Budú ti nadávať do idiotov, budú ťa dehonestovať.
V úvode si povedal presne, že Fico pripravoval zmluvu aj s Pellegrinim, pchali sa do zadku Obamovi. Myslíš, že vtedy vykrikoval uvrešťaný Mazurek, vlastizradca, že Suja, pištoľník, ktorý prikladá deťom pištole ku hlave, myslíš, že Suja niekedy rozprával, že sú vlastizradcovia? (Výkriky z pléna.) Teraz držia pusu, teraz držia pusu a sú ticho. (Výkriky z pléna.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Prosím, neziapte tu. (Výkriky z pléna. Zaznievanie gongu.) Neziapte tu, sadnite si! (Výkriky z pléna.)

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Dal som to aj na políciu, dal som to a poslali mi ľudia list... (Výkriky z pléna.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Ukľudnite sa, pán poslanec, jeden aj druhý!

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
... poslali mi ľudia list, poslal som to na políciu, hovorím o tom...
Môžte mi vrátiť reč, prosím vás. Môžte mi vrátiť? (Výkriky z pléna.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec, ukľudnite sa, ani toto sme nemali na grémiu, aby ste mohli urážať kolegu. (Výkriky z pléna.)

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Môžte mi vrátiť, prosím vás, hlas. (Výkriky z pléna.) Môžete mi vrátiť hlas, reč, čas?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 17:50 - 17:52 hod.

Kozelová Monika Zobrazit prepis
Mirko, ja ti ďakujem za ten tvoj príspevok. Naozaj si povyťahoval, čo si mohol a čo si našiel, a myslím si, že toho bolo aj málo a ako si hovoril, ešte ti tam chýba zopár hodín. Ja len chcem povedať, že ja mám, začínam mať pocit, že tu nieže nevieme čítať s porozumením, my tu nevieme ani počúvať s porozumením. Takže toto je také v podstate zásadná vec.
Čo sa tých missiek týka, zhodou okolností tri roky som robila dramaturgičku missiek a zhodou okolností tam bola aj Trošková, ale aj asistentka pána Stromčeka tam bola prítomná a tak ďalej. Čiže o tých dievčatách ja niečo viem. Ale je to jedno, proste ony sa rozhodli, akou cestou pôjdu, takou išli. Ako to skončí, je to na nich.
Ale som rada, že si spomenul aj obrannú zmluvu, pretože skutočne to, čo tu znášame, a to, čo tu znáša napríklad Janko Benčík, ktorý sedí predo mnou, to je niečo, čo nemá so zdravým rozumom absolútne nič spoločné, ale že absolútne nič spoločné. Takže na záver toho by som prečítala: Takzvaná Donecká ľudová republika požiadala o finančnú pomoc a poslala pozývací dopis do Moskvy. Zdroj Ria novosti 21. 2. 2022. A to bolo to, prečo sme sa stali my idiotmi, lebo sme podpísali obrannú zmluvu, o ktorej všetci, ale všetci tvrdili, že sa nič nedeje, všetko je v poriadku. Mierový tank zatiahne závesy a pomaličky odcúva naspäť do Ruska. Takže díky za to. Naozaj, mohli by sme my začať čítať tie prepisy, ktoré my máme z Threemy a neviem z čoho všetkého možného, a to by sme sa tu nedosedeli. Tak dúfam, že všetci budú mať toľko rozumu a už skončia tieto nezmysly čítacie.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 17:13 - 17:14 hod.

Kozelová Monika Zobrazit prepis
Pán podpredseda Blanár, teda ja obdivujem tú vašu odvahu prísť sem, postaviť sa pred ten pult a komentovať dianie v OČTK, lebo mohli by ste nám radšej vysvetliť, za akých okolností vám doslova za pár korún luxusnú chatu v Terchovej postavila firma (reakcie z pléna), ktorá dostala od žilinskej župy zákazky v desiatkach miliónov eur. (Výkriky z pléna. Zaznievanie gongu.) To by ma zaujímalo. (Reakcie z pléna. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Prosím, kľud v sále.

Kozelová, Monika, poslankyňa NR SR
Alebo to, ako ste kúpili od schránkovej firmy ornú pôdu za desaťtisíce eur, ktorá vzápätí mala, mala hodnotu miliónov eur, lebo sa stala stavebnou. Ako žilinský župan ako ste nakúpili dva CT prístroje za cenu štyroch. To netvrdím ja, to ešte v roku 2018 potvrdil Úrad pre verejné obstarávanie, celkovo, mimochodom, ÚVO narátalo 14 podozrení, čo sa vás týka. V protokole sa doslova tvrdí, že ste nastavili kritériá tak, aby nemusela vyhrať najlepšia ponuka za primeranú cenu. Dokonca v tejto veci padol už aj prvostupňový rozsudok s konštatovaním zločinu machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.
Takže kde vy vôbec beriete tú odvahu prísť a s kamennou tvárou sa tváriť ako svätý za dedinou, to naozaj nechápem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 16:50 - 16:51 hod.

Šefčík Marek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Pán Kéry, ja sa čudujem, že ste v rozprave skĺzli aj k takým veciam, že ste tam začali vyťahovať partnerské vzťahy ministra vnútra či ministra obrany. Celé Slovensko pozná Máriu Troškovú. Trošková s prepojením na Jasaňa, Vadalu, taliansku mafiu mala najvyššiu kvalifikáciu sprevádzať Fica, vášho šéfa, na zahraničných cestách. Spomíname si na rokovanie u Angely Merkel. Celé Slovensko to videlo. Aj na tom poli, kde sa vyjadril Fico, že nerušte, tu sme pri žatve, tak tam s ním bola žať Mária Trošková. A ktovie, čo všetko vedela, čo všetko ovplyvňovala, kde všade ešte žala s predsedom SMER-u Mária Trošková.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 16:13 - 16:15 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Presne tak, súhlasím. Skúsme si urobiť paralelu s Ficom. Dnes tu máme taký literárny krúžok, kedy poslanci skorumpovanej strany SMER čítajú, dostali za úlohu si naštudovať a čítajú tu prepisy. Každý jeden dostal časť, tak čítajú časť. Ja len chcem pripomenúť, že keby sme mali my čítať všetky tie svinstvá, ktoré tu Fico porobil, a všetky tie veci, ktoré on povedal, napríklad pri, na tej chate, ja len chcem pripomenúť a určite ste na to mysleli, pán Saloň, podľa slov Roberta Fica má Obický povedať určitým poslancom, že nemusia sa báť rýchlej zmeny § 363: Bol Žilinka na východe a nechal odkaz cez toho podnikateľa, že sa nemusíme báť prijatia týchto zmien, pokiaľ ide o 363-ku, rozdelenie Generálnej prokuratúry a špeciálnej prokuratúry, lebo to už, na to nebudú mať čas.
Neviem, či viete, že generálny prokurátor zrušil niektoré obvinenia aj na Žigu. Žiga, to je brat toho vášho lykožrúta, čo nám tu žral, čo nám tu žral lesy.
Ale chcem k vám, pán Saloň, že vy z tejto naozaj smeráckej zlodejskej bandy mi pripadáte taký, tam dvaja sedíte, ktorých tak ja zaraďujem, že naozaj či ste tam omylom pri tom Ficovi, či vy dvaja tam hore nevidíte, čo ten Fico robil a čo tu stváral tých dvanásť rokov, ako to tu devalvoval. Vy mi prídete naozaj slušný človek. A ja vás chcem, na vás apelovať, ako tu ľudia apelujú niektorí. Naozaj vy nevidíte, čo ten váš Robo Fico robil, čo tu robí? Ako vlastnou hlavou zohnal 40 miliónov, ako tu skorumpoval súdnictvo, prokuratúru? A 363? Ja mám veľmi zlý pocit z pána prokurátora generálneho a z toho, čo Fico porozprával o generálnom prokurátorovi v tých prepisoch z tej chaty. Pán Saloň, skúste sa zamyslieť.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 16:10 - 16:11 hod.

Grendel Gábor
Pán poslanec Eduard Kočiš.
Skryt prepis