Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

24.6.2022 o 12:55 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie v rozprave 24.6.2022 12:55 - 13:10 hod.

Šefčík Marek
 

Vystúpenie v rozprave 24.6.2022 12:10 - 12:25 hod.

Pročko Jozef
Ďakujem pekne
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.6.2022 12:10 - 12:25 hod.

Kozelová Monika
uspia ich, vysterilizujú ich a pustia ich naspäť. Tak to fungujú v Kolumbii s hrochmi. Čo je približne asi rovnaký problém ako máme my s medveďmi. Čiže ja navrhujem, že ešte aj toto je riešenie. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.6.2022 10:55 - 11:10 hod.

Zajačik Vladimír Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážená kolegynka, kolegovia, pán minister, ja sa nejdem pasovať za odborníka na medveďov, ani ním nie som. Ja chcem poukázať o čom vlastne je toto všetko, toto divadielko, ktoré sa tu hrá, o čo v tom vlastne ide. Ešte predtým než začnem som veľmi rád, že poslanci okolo Kuffu stiahli svoje podpisy, lebo teraz s kľudným svedomím môžem hovoriť to čo chcem povedať.
Opäť máme dnes možnosť zúčastniť sa trápne absurdného seriálu s názvom Odvolávanie. Dnes je to však predstavenie za hranicou absurdity. Je vôbec ťažké dať do nejakého logického reťazca tú zmes absurdných pseudo dôvodov, ktoré v zdôvodnení aj z návrhu v samotnom uviedli navrhovatelia.
Z návrhu
====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.6.2022 10:55 - 11:10 hod.

Zajačik Vladimír
Mňa veľmi zaujalo porovnanie pána Mazurka. Musím si to zosumarizovať a skúsim vám o tom niečo povedať. Pán Mazurek hovorí, že pre neschopnosť Budaja zomrel človek. Ja hovorím, že naopak pre schopnosť poľovníkov zomrelo 250-krát viac ľudí. A čo ma ešte absolútne šokovalo, pán Mazurek hovorí, že zabitie človeka poľovníkom je len nehoda. Ja si myslím, že to už nepotrebuje žiadny iný komentár. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.6.2022 9:40 - 9:55 hod.

Zajačik Vladimír Zobrazit prepis
Pán Takáč, ja som naozaj žasol, a má pravdu pán Mazurek, že som skoro aj zaspal, lebo tak krásna rozprávka, čo ste vy tu rozprávali, tak to bolo niečo úžasné. Chcem vám iba pripomenúť, že tak ako niektorí naši tu prítomní kolegovia vyliezli na zlý kopec,tak vy čo sa týka rieky Slaná, ste vyliezli na špatné ministerstvo. A teraz, pôjdeme trošku k medveďom. Tu hovorí sa o tom, že medvedi, medvedi zabíjajú ľudí. Áno, je to smutné, tá udalosť bola naozaj veľmi smutná, bol som z toho aj ja cel veľmi zhrozený.
Ale mám tu takú jednu, jednu štatistiku respektíve vyjadrenie výkonného riaditeľa Slovenského poľovníckeho zväzu, ktorý priznáva, že ročne zapríčinia poľovníci 3 až 5 smrteľných úrazov. Niektoré zdroje uvádzajú, že to je niek, že z niektorých rokoch to bolo viac ako 30. No tak potom porovnajme. Medveď jeden smrteľný úraz za 50 rokov, poľovníci 150 až 250 smrteľných úrazov za 50 rokov. Z toho mi vychádza, že keď idem do lesa, tak 250-krát viac sa musím báť poľovníkov, ako medveďa. Ostatné poviem potom vo vystúpení. Ďakujem.
Skryt prepis
 

23.6.2022 17:10 - 17:10 hod.

Gyimesi György
Naopak, ja chcem poprosiť pani poslankyňu Cigánikovú, aby si tú dúhovú vlajku na sebe nechala, pretože keď má chuť sa zhovaďovať pred celým národom, tak ju pri tom nevyrušujme!
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 23.6.2022 14:40 - 14:55 hod.

Šudík Tomáš Zobrazit prepis
Ďakujem za odpoveď a je mi jasné, že mi nebudete vedieť odpovedať, tak ja už budem možno aj priamo pýtať ministra, keď sa s ním najbližšie stretnem, ale pravdepodobne s ním budete skôr, tak mu môžte tlmočiť, že by možno viac času venoval týmto všetkým stavovským organizáciám, ktoré sú, lebo sa cítia byť nevypočuté a tam vzniká ten problém v komunikácii a potom vznikajú rôzne protesty. A si viem predstaviť, že znova začnú blokovať Dargov a potom to obmedzuje len šoférov a vodičov, ktorí sa prechádzajú. Tak lepšie tá komunikácia, aby potom ušetril nervy množstvu šoférov, ktorí sú potom blokovaní. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 23.6.2022 11:40 - 11:55 hod.

Szőllős Ján Zobrazit prepis
Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku, som bol určený Výborom Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie za spravodajcu k návrhu uvedeného zákona (tlač 1050). Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona. Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zo znenia návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali výbory: Ústavnoprávny výbor Národnej rady, Výbor Národnej rady pre financie a rozpočet, Výbor Národnej rady pre hospodárske záležitosti a Výbor Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 9. septembra 2022 a v gestorskom výbore do 12. septembra 2022. Pán predseda, otvorte všeobecnú rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 23.6.2022 11:10 - 11:25 hod.

Vašečka Richard
Ďakujem za slovo, pán predseda. Na návrh troch poslaneckých klubov OĽANO, SME RODINA ,SaS navrhujem presunúť hlasovanie o tlačiach 1032 a 1052, to sú body 40 a 41, teda návrh poslankýň Hatrákovej a Hajšelovej a potom návrh poslankyne Hatrákovej na koniec tejto riadnej 66. schôdze, Ďakujem.
Skryt prepis