Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 18:34 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 19:50 - 19:52 hod.

Kučera Karol Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Pán kolega, musím povedať, že to bol taký plač vlastne jak keby strany SaS. Budem sa snažiť byť trošku možno na vás osobne teda akože zmierlivý, lebo naozaj ste tu nový, ale určite na SaS-ku ako takú nie v tejto veci, lebo vy ste naozaj tam povedali, že strana, resp. nechcete, aby deti boli zdrojom financií pre rodiny? To, toto by som chcel, aby ste toto si pozreli ešte raz, že či to tam máte dobre napísané. A potom, však ako obhajujete oligopoly a monopoly, to ste obhajovali, samozrejme, hazard, alkohol a aj cigarety, ktoré chceme zdaniť, hej, tým a prísť k nejakým prostriedkom na toto financovanie. Samozrejme, aj samosprávy, ktoré sa pomerne mali dobre, lebo mali aj prebytky, 420 miliónov prebytky za posledný rok, takže ono každý je nespokojný, komu sa siahne, samozrejme, na rozpočet, ale keď sa siahne aj rodinám, tak aj tie samosprávy možno by sa mohli trošku uskromniť.
A nakoniec by som chcel povedať, že veď je to, k tomu plaču sa vrátim, že je to taká nemohúcnosť vlastne, mi to až pripadá, lebo veď strana SaS to mala, tri roky sa tým prezentujete, že ste to mali pripravované, mali ste, mali ste to v programe vlastnom a mi to príde, že naozaj jak keby ste to nevedeli už spraviť. V koncepcii športu ste to odsunuli až do roku 2026, tak dokedy majú tie rodiny čakať na to? Takže treba nad tým porozmýšľať, že, alebo trošku pridať v tej práci a myslím, že keď sa chce, tak sa dá.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 19:47 - 19:48 hod.

Kremský Peter Zobrazit prepis
Ďakujem.
Pán kolega, ja viem, že ste tu nový a každý nejak začína, ale naozaj toto bolo také veľmi zmätené. V prvom rade, samozrejme, neriešime tu ropu a v, druhá vec, treba si naozaj pozreť, čo je to rafinérska marža. To je to, čo ten návrh rieši, ale dobre, to budeme diskutovať zajtra.
Ja sa len vrátim k tomu, že rodičia nemajú internet. No viete, keď už štyridsaťročný človek nevie robiť s internetom, nevie používať mobil, tak asi je načase, aby sa to naučil. Možnože to prispeje k tomu, že keď budú chcieť tých 60 eur mesačne, tak aj sa niečo naučia. Možno sa naučia aj používať internetbanking a prispeje to k vzdelanosti a internetovej gramotnosti. Tak myslím si, že to, čo ste hovorili, je skôr povzbudením pre nás, aby sme to presadili a pomohli tým ľuďom naučiť sa to používať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 19:32 - 19:33 hod.

Drdul Dominik
Ďakujem veľmi pekne za slovo, pán predsedajúci.
Nebudem sa opakovať a nebudem ani opakovať to, čo hovorili kolegovia, len som chcel zvýrazniť, že teda som rád, že druhé čítanie splnilo svoj účel aj napriek skrátenému legislatívnemu čítaniu, a poďakovať všetkým zúčastneným aktérom za ich vklad do tohto procesu, ktorého som mal tú česť byť účastný, a som za to celkom rád a vďačný, že sa napokon dostavil takýto výsledok.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 19:32 - 19:32 hod.

Šefčík Marek
Ďakujem pekne za slovo.
Ja by som len krátko vyjadril poďakovanie za tento pozmeňujúci návrh. Som tiež za to, aby sa pomáhalo deťom, rodinám, a ak zákon opomenul niektoré skupiny detí, predovšetkým tie, ktoré majú zdravotné postihnutie a sú istým spôsobom v špecifickej situácii neľahkej, je tu práve druhé čítanie zákona, kde môžme takéto veci doplniť a vylepšiť. Takže ešte raz vďaka za túto iniciatívu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 19:18 - 19:20 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem. No, ja som prišiel do sály, sadol som si hneď na kraj a pozrel som sa uprene do očí rečníkovi, pozrel som sa mu naozaj uprene do očí a len tak som si v duchu hovoril: Bude iný? Urážal tu každého, rozprával o bláznoch, o psychopatoch, o sociopatoch.
Pán Mazurek, sociopati majú výborné vyjadrovacie schopnosti, vynikajú napodobňovaním emócií, sú spontánni a impulzívni, sú nestáli a môžu mať výbuchy hnevu a agresie. Sociopatia je naučená, sociopat má veľké ego, vedia sa pretvarovať, majú vynikajúce rečnícke schopnosti, v ktorých prevláda krik, agresia a cholerické prejavy. Sú nezodpovední. Sociopati prichádzajú často do problémov so zákonom. Za čo ste boli odsúdený? Aj za extrémizmus. Často hovoria podľa toho, čo práve počuli. Klamanie je jednou z ich najčastejších činností.
Rozprávali ste o primitívnych videách, ktoré si budú natáčať vaši kolegovia, a o urážkach, ako urážajú. Vy čo robíte na tom facebooku? Vy jednoducho len natáčate tie svoje videjká, aj toto vaše vystúpenie bolo len pre videjko. Dnes vás tu nazvali aj vašu stranu smerácki mopslíci. Všetci vedia, celá, aj koalícia, aj opozícia vedia, že ste sa s Ficom dohodli, že s ním bijete bandu. Vaše divadlo, ktoré tu, pán Mazurek, predvádzate a robíte tu zo seba ochrancu národa, ochrancu ľudí, na jednej strane začnete, prídete a vrieskate o tom, ako by mali podporiť, ako by mala táto vláda podporiť mladých, rodiny. Keď to tá vláda urobí, tak váš gazda, ktorý vás drží na vodítku, Fico vám povie nie, no a vy poviete nie. Pán Mazurek, treba porozmýšľať, kto je blázon a kto je sociopat.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 19:14 - 19:16 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Kolega Milan Mazurek, už aj vaši bývalí stranícki kolegovia pochopili, že pomoc rodinám a deťom je veľmi potrebná. Vy viete, že na túto pomoc čaká aj väčšina rodín s deťmi na Slovensku. Vy, pán Mazurek, to tiež veľmi dobre viete, ale pomoc rodinám s deťmi nechcete podporiť len a len preto, lebo predkladateľom je Igor Matovič. Tak ako ste sa aj vyjadrili, že nebudete Matovičovi naháňať politické body. Toto ma veľmi mrzí, že ste sa takto znížili, že namiesto pomoci rodinám robíte politiku.
Uvedomte si, že ale, že ľudí, rodiny s deťmi nezaujíma politika ani to, kto pomoc rodinám s deťmi predkladá. Pre rodiny je dôležité, aby mali v tejto ťažkej situácii za čo kúpiť deťom jedlo, oblečenie, zaplatiť voľnočasové aktivity a tak ďalej. Tak často kritizované krúžky pre deti, ktoré si často beriete do úst, lebo nič iné vám neprekáža len krúžky a keď nie krúžky, tak potom si zas nájdete nejakú inú výhovorku. Vy zo strany REPUBLIKA, SMER, HLAS a SaS si uvedomte, že rodiny potrebujú pomoc teraz.
Pochádzam z obce Rabča na Orave, kde je najvyššia pôrodnosť v rámci Slovenska, rodí sa tu najviac detí. Milan Mazurek, dobre, dobre som vám radil v piatok, keď ste išli na víkend domov, aby ste po víkende prišli do tohto pre nás s tým, že tento zákon podporíte, a keby ste tak urobili, tak do mojej rodnej obce Rabča by ste sa kľudne mohli vrátiť možno aj v predvolebnej kampani a pozrieť sa týmto ľuďom priamo do očí. Ľuďom, ktorí dokážu sa obetovať pre rodiny a neboja sa prijať dieťa ako, aj ako boží dar. A vy, vy toto popierate a vy, vy ste vyvýšili rodiny nad... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 19:07 - 19:08 hod.

Šudík Tomáš Zobrazit prepis
Pán Mazurek, myslím (zaznievanie gongu), že je tu aj zavádzanie z vašej strany. A ja tomu aj chápem, pretože nikto z vás neni komunálny poslanec ani primátor, a hlavne že tu rozprávate o samosprávach, ako majú fungovať alebo nefungovať. Ale veď poďme šetriť, poďme rušiť vyššie územné celky, poďme zlučovať obce a tie financie nájdeme. Sú možnosti, kde tie financie vieme nájsť, a tým pádom vieme pomáhať týmto obciam. Však mne to aj kolegovia zo SMER-u hovorili, že podporujú tento návrh, ale aby nenasrali svojho šéfa, tak neprídu na hlasovanie. Veď vy ste to sám pochopili, aj celá vaša strana, že tento návrh je skvelý a pomôže rodinám. Len už neviete, kde máte teraz utiecť. Veď uvidíte, koľko tu smerákov nepríde na hlasovanie. Sami to povedali, podporujú návrh, boss by kričal. Nemôžu prísť. Takže o tom to všetko je.
A potom uvidíte v roku 2023, keď pípnu tým ľuďom tie peniažky na účet, tým rodinám, ktoré ťažko žijú na tom východe Slovenska, štyri-päť detí v jednej domácnosti, ako sa potešia ich rodičia z toho príjmu. Potom to uvidíte a potom uvidíte, či, komu stúpnu preferencie, či vám v Republike, alebo, bohužiaľ, tým, od ktorých ste odišli.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 19:00 - 19:01 hod.

Kozelová Monika Zobrazit prepis
Skončil tento Hviezdoslavov Kubín. Kolega Mazurek, desať minút som čakala, či poviete niečo k veci, ale vy ste opäť raz skĺzli k vašej osvedčenej mantre. Nezabudli ste spomenúť psychopata Matoviča, psychopata Pročka, migrantskú vládu, rozhajdákané peniaze na atómové zbrane, tak ste rapovali, až ste zabudli dýchať. Napriek tomu som pri vašej kadencii hodnej samopalu naozaj čakala, že poviete niečo k veci a že prídete s nejakým návrhom, ale ako obvykle som sa nedočkala. Vy ste fakt king. Lebo prežiť v parlamente celé roky na Sorosovi, to asi dokážete len vy. Ale predsa len vám to ide dolu kopcom, lebo na záver ste si, pán Mazurek, museli zatlieskať vy sám.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 18:34 - 18:35 hod.

Šefčík Marek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo.
Tak, pán poslanec Beluský, my sa asi nikdy nezhodneme, čo sa týka strán, možno v nejakej filozofii. V mnohých veciach sa nezhodneme. V mnohom sme tu na seba "útočili", teraz to berte politicky. A ja si myslím, že v každej jednej strane je nejaká výnimka. Ja som to aj kolegom povedal, že vy mi tam skutočne nesedíte. A naozaj, tak jak ste to povedali, tí radikáli z Republiky, ktorí vás nepočúvali, ktorí tu neboli celý čas, jak ste rečnili, vy ste im to všetko pekne vysvetlili, o čom je ten zákon, máte to naštudované zjavne, o čom je ten zákon. A dá sa to, presne tak ako to popísal minister aj vy, dá sa to veľmi jednoducho zhutniť do toho, že či sme prorodinne orientovaní alebo protirodinne orientovaní. A tu o nič iné nejde. Keď je tu na stole zákon, ktorý má pomôcť rodinám, tak buď ho podporíme, alebo ho nepodporíme. Tam dolu masky, teraz je to postavené takto jasne.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 18:33 - 18:34 hod.

Potocký Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Pán poslanec Beluský, pomenoval si to veľmi jasne a otvorene, to, čo už viacerí poslanci v tomto pléne vidia niekoľko mesiacov. REPUBLIKA je naozaj lokajom SMER-u. Nikdy tu nevystupujú proti oligarchom, proti finančným skupinám, proti mafii, doslova Fico ich používa ako svoje štekajúce čivavy, ktoré tu vlastne vždycky idú proti tejto vláde a teraz sa pri návrhu tohto zákona, ktorý má pomôcť rodinám, nádherne demaskovali. Nie je to REPUBLIKA, ale je to replika, ktorá vlastne nepomáha ľuďom a sociálnemu štátu, ale ak tento návrh nepodporí, ide proti ľuďom.
Skryt prepis