Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

10.11.2022 o 16:39 hod.

Mgr.

Lukáš Kyselica

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

11.11.2022 11:10 - 11:10 hod.

Šipoš Michal Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ja by som tiež chcel zhodnotiť túto schôdzu a musím povedať, že veľmi slabé, kolegovia z opozície, keby tu nebol, keby tu nebol zmätený, premotivovaný pán Blaha a nadopovaný pán Mazurek, tak je to taká, že tretia, tretia cenová, hundrete si tu svoje veci stále dokolečka a nemáte tú, nemáte v sebe tú schopnosť sa pozrieť do zrkadla, čo vy ste tu za dvanásť rokov napáchali, páni.
Rezort zdravotníctva bol dlhé roky skutočne stredobodom záujmu strany SMER. Bol stredobodom záujmu finančných skupín, oligarchov, vašich kamarátov tzv. vašich ľudí. Pán Blaha, pán Blaha, pán Fico, presne tak. Poďme kauza CT 2014, koľko tam bolo predražených CT-čiek, koľko? Že pán Paška musel odstupovať sám, koľko? Poďme, masér Kostka za 3 mil., pán Fico, kto vás masíroval na Úrade vlády za 3 mil.? Poďme ďalej, zmluvy s tetou Ankou, šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne so svojou tetou 77-ročnou podpisoval zmluvy predražené, páni.
Poďme ďalej, Raši, eurofondy, kto sa tam prihlasoval? Dopredu pripravené firmičky a tak ďalej a tak ďalej by sme mohli hovoriť. Nákup vakcín proti prasačej chrípke, pán Fico, toto si naštudujte a ukážte to pánovi Blahovi. Toto bolo, že rozkrádačka par excellence a nakoniec tie vakcíny ani nikto nechcel.
No a vy tu idete rozprávať o tom, že my nerobíme nič? Počúvajte, za dvanásť rokov, čo vy ste napáchali, ani dvanásť rokov nám nebude stačiť, aby sme to zvrátili naspäť. Teraz dávame 232 mil. všetkým zdravotníkom. Nielen lekárov, všetkým a budeme pokračovať, budeme stavať nemocnice, budete sa smiať, koľko chcete, ale verte, že ľudia nie sú sprostí a ľudia to vidia. A môžte tu skákať, koľko chcete od rána do večera. Zatiaľ, kolegovia, veľmi slabé, veľmi slabé.
Skryt prepis
 

10.11.2022 18:09 - 18:09 hod.

Drábiková Lucia Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, prečítam zápisnicu o výsledku verejného hlasovania o návrhu na voľbu podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky, ktoré sa konalo 10. novembra 2022, opakovaná voľba.
Na verejné hlasovanie o návrhu na voľbu podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky bolo v opakovanej voľbe vydaných a poslanci si osobne prevzali 130 hlasovacích lístkov. Teda na opakovanej voľbe bolo prítomných 130 poslancov. Po vykonaní verejného hlasovania overovatelia Národnej rady Slovenskej republiky spočítali hlasy a zistili, že vo verejnom hlasovaní o návrhu na opakovanú voľbu podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 130 odovzdaných hlasovacích lístkov boli 4 neplatné a 126 platných. Podľa platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že
- za Henrietu Crkoňovú hlasovalo za 94, hlasovalo proti 6, zdržalo sa hlasovania 26 poslancov,
- za Máriu Machovú hlasovalo 26, proti 22, zdržalo sa hlasovania 78 poslancov.
Na voľbu podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v verejnom hlasovaní v opakovanej voľbe bola za podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky zvolaná Henrieta Crkoňová.
Overovatelia poverujú svojho člena Luciu Drábikovú oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky.
Skryt prepis
 

10.11.2022 18:09 - 18:09 hod.

Pleštinská Zita Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci.
Dovoľte, vážené dámy poslankyne, páni poslanci, aby som vás informovala o výsledku tajného hlasovania o návrhu na odvolanie predsedníčky Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo, ktoré sa konalo 10. novembra 2022.
Na tajné hlasovanie o návrhu na odvolanie predsedníčky Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 91 hlasovacích lístkov. Teda na hlasovaní bolo prítomných 91 poslancov. Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia Národnej rady Slovenskej republiky spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na odvolanie predsedníčky Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo nula poslancov, z 91 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 0 neplatných.
Z 91 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na odvolanie Jany Bittó Cigánikovej z funkcie predsedníčky Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo hlasovalo za 67 poslancov, proti 22 poslancov, zdržali sa 2 poslanci. Na odvolanie predsedníčky výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov. Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola Jana Bittó Cigániková odvolaná z funkcie predsedníčky Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo.
Overovatelia poverujú svojho člena Zitu Pleštinskú oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 10.11.2022 16:39 - 16:39 hod.

Kyselica Lukáš
Tak hlasovanie dnes o sedemnástej.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.11.2022 16:09 - 16:09 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. No ja som veľmi rád, že naozaj včera aj dnes ma SaS chváli, aj my zatlieskali a chcem ich ubezpečiť, že určite každý jeden člen OĽANO má taký istý úmysel ako oni, aj my chceme previerky. Naozaj chceme previerky. A dnes som bol ubezpečený, že naozaj, že sa urobí aj pozmeňovací návrh, ktorý to zabezpečí. A včera pán minister kýval hlavou, pán minister, zakývajte dnes hlavou, prosím vás, ďakujem, že aj on chce tie previerky. Je tak? Tak výborne, to znamená, prestal byť na mobile. To znamená, že naozaj je tu, milí kolegovia poslanci zo SaS, tá snaha a nie snaha, ale vlastne aj zámer, aby tí sudcovia tie previerky robili, lebo to je veľmi, veľmi dôležité. Ja sa stále tu spytujem kolegov, ako teda zabezpečiť, pán poslanec Dostál, aby tí, tí sudcovia sa nedali korumpovať, aby tí sudcovia spravodlivo a slušne rozhodovali, aby rozhodovali v prospech občanov.
No dá sa to tak, že tí sudcovia nebudú mať beztrestnosť, že tí sudcovia sa budú báť rozhodnúť nečestne, že tí sudcovia budú mať strach rozhodnúť nečestne prijať úplatok, a to je úloha ministra spravodlivosti, aby, aby dozeral, on je ten hlavný kontrolór, aby na tých sudcov dozeral. A ja si myslím, nedvíhajte ruky, vy ste od toho tam, pán minister.
Takže máme spoločný, pán kolega Dostál, máme spoločný zámer naozaj na tom, aby to súdnictvo to bolo čestné a spravodlivé, to znamená, ja s vami absolútne súhlasím v týchto veciach, len teraz ste v opozícii a, žiaľ, Ondrík niektoré veci robíte úplne, úplne zle.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.11.2022 15:39 - 15:39 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ja by som sa chcel spýtať, pán kolega Svrček, ako to je, tvoj názor by som chcel vedieť na súdnu mapu, teda si už povedal, ale tvoj názor ako zlepšiť. Ja som to tu už hovoril, že mne je jedno, že či bude súd naozaj v Majcichove alebo či bude v Žiline, ale tvoj názor ako zlepšiť, aby tí sudcovia naozaj spravodlivo, čestne rozhodovali, aby tí sudcovia boli čestní a neboli ovplyvnení peniazmi, aby nepodvádzali a nerozhodovali nespravodlivo. Ďakujem ti.
Skryt prepis
 

10.11.2022 15:24 - 15:24 hod.

Kyselica Lukáš Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Tak nerád sa predbieham ako spravodajca, som sa dohodol aj s Milošom, je to v krátkosti. Doobeda som tu čítal dva pozmeňujúce návrhy a, žiaľ, zistili sme tam jednu paragrafovú chybu, tak nechceli sme to komoliť, motať pri hlasovačke a upravovať potom v treťom čítaní, tak sme to stiahli a dali nanovo. Ide len o to, že sme mali v pôvodnom návrhu menený § 8 ods. 3 a mal byť správne § 3 ods. 8, takže sme to nanovo vypodpisovali. Takže vecne sa nemení nič, prečítam vám ten istý pozmeňujúca návrh, teda ten nový.
Pozmeňujúci a doplňujúci návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Lukáša Kyselicu, Milana Vetrák a Juraja Šeligu k vládnemu návrhu zákona, ktorým sa mení zákon č. 150/2022 Z. z. o zmene a doplnení niektorých zákonov v súvislosti s novými sídlami a obvodmi súdov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony, tlač 1285.
1. V čl. VI, v novelizačnom bode 2, v § 12 ods. 3 sa slová "dva roky" nahrádzajú slovami "jeden rok".
2. v čl. XII, v novelizačnom bode 5, v § 3 ods. 8 prvej vete sa za slová "sudcovskej spôsobilosti" pripájajú slová "pred jeho preložením na správny súd" a na konci odseku sa pripája veta: "U sudcu preloženého na správny súd podľa prvej vety vykoná Súdna rada Slovenskej republiky dohľad nad spĺňaním predpokladov sudcovskej spôsobilosti do troch mesiacoch od preloženia na správny súd."
Ďakujem, skončil som.
Skryt prepis
 

10.11.2022 14:39 - 14:39 hod.

Pročko Jozef
Ďakujem pekne. Obidve otázky, čo som položil, samozrejme, vy viete veľmi dobre, že rok už spolupracujem s odborníkmi a s ľuďmi, ktorí sa venujú včelárstvu a obidve otázky mi boli podané od ľudí, ktorí majú s týmto problém. Verím, že si to, teda im to budem interpretovať, ale mňa osobne zaujíma, viete, že zo stranu štátu, že či vlastne tá kontrola je adekvátna, aby k tomuto nedochádzalo, lebo viete, kto ju kontroluje? Tých ľudí?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.11.2022 14:24 - 14:24 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Aha, ďakujem. Ja by som sa chcel spýtať, teraz ste presne povedali, že vlastne tie dotácie, teda dostanú len tí, čo sú v rámci podnikateľského subjektu. Čo, čo podľa mňa nie je spravodlivé, pretože naozaj aj sám ste povedali, že ten hospodársky význam včiel je nezmerateľný. Je to obrovský, naozaj obrovský. A to ste povedali, že tie dotácie idú včelárom, ale idú akým spôsobom. A ja by som vás chcel poprosiť, že či by ste naozaj tú adresnosť zlepšili v tom, aby tí včelári, tí, ktorí sú naozaj slušní a robia dobrý kvalitný med, aby tí dostali a aby to nešlo cez tie, cez tie rôzne organizácie, ktoré sa na tom priživujú a včelári nedostanú nič.
Takže to by som vás chcel poprosiť. Moja otázka je, čo s tým.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 10.11.2022 11:10 - 11:10 hod.

Čekovský Kristián
Ďakujem pekne. Ja by som chcel ešte poprosiť členov výboru pre kultúru a médiá, o dvanástej, 12.05 h máme výbor v rokovacej miestnosti výboru. Ďakujem pekne.
Skryt prepis