Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

8.12.2022 o 10:10 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie v rozprave 8.12.2022 10:55 - 10:55 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Nepočítal som, že sa prihlásim do tejto rozpravy, ale keď som si vypočul príspevky niektorých kolegov, tak len podporili to, čo si myslím o tomto návrhu zákona. A na začiatku sa vyjadrujem, že nepodporím tento zákon a zároveň navrhujem ho stiahnuť a vrátiť navrhovateľovi na, tento návrh, vládny návrh zákona na dopracovanie.
Chcem týmto poprosiť aj vás, kolegyne a kolegovia, aby sa tento zákon o cenzúre, šliapaní po názoroch ľudí, aby, aby ste ho nepodporili a aby ste podporili môj návrh na stiahnutie a na dopracovanie. Tak ako tu veľakrát zaznelo, tak ako aj viacerí z vás, aj ja odsudzujem akékoľvek nenávistné názory bez rozdielu, či sú od ľudí, od či poslancov ĽSNS, Republiky, nás z OĽANO alebo kohokoľvek iného. Sú na to, sú na to iné prostriedky ako OČTK alebo, alebo iní ľudia, ktorí môžu zabrániť nenávistným názorom a útokom, tak majú spôsoby ako tomuto zabrániť. Určite nie návrhom zákona, ktorý cenzuruje, ktorý cenzuruje a bráni vyjadriť názor.
Ja nebudem dlho rozprávať, ale uvediem len príkladov, ako som spomenul na začiatku, že cenzúra už je na Slovensku niekoľko rokov. (Ruch v sále.) Ako som povedal, facebook, haló, môžte kľud trošku? (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím vás o pokoj, vážené pani poslankyne, pán poslanec Kuriak ešte chce vystúpiť. Nech sa páči. Alebo to prerušíme, pán poslanec.

Kuriak, Milan, poslanec NR SR
Nie. Ja to dokončím.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Chcete? Nech sa páči.

Kuriak, Milan, poslanec NR SR
Uvediem len pár príkladov, ako som spomenul, že facebbok má pred pár dňami, pred dvoma dňami ma zablokoval. Zablokoval ma pri zverejnení statusu o prorodinnom balíčku. To bolo predvčerom. A ďalší príspevok bol, kde som sa vyjadril ešte pred týmto návrhom zákona, dal som status o cenzúre za názory, kde, kde mi ľudia písali, že facebook alebo niekto iný odstraňuje komentáre, podporné komentáre k mojim statusom. Takže tam majú priestor iba progresívne názory, ale keď sú nejaké názory, ktoré sa vyjadria v prospech hodnôt, ľudia, ktorí vyjadrujú podporu cirkvi, rodinám a týmto normálnym tradičným hodnotám. Takže nejakým spôsobom nemajú právo sa vyjadriť, ale ich komentáre sú odstraňované. Mnou určite nie. Ďalší, to bol príspevok spred dvoch dní.
Ďalší príspevok tiež spred dvoch dní. Prianie krásneho dňa deťom na sviatok Mikuláša a veľa dobrôt. To možno bol tiež dôvod, prečo, že som tam napísal svätého Mikuláša, na zablokovane môjho profilu. Ďalší, ďalší status spred troch dní, kde, kde zdieľam príspevok a s krátkym komentárom k samosprávam k môjmu pozmeňováku o prorodinnom balíčku. To bol tretí alebo štvrtý príspevok môj.
Ďalší príspevok. Napísal som, citujem krátko: Nech nás Pán Boh ochraňuje pred úradníckou vládou vymenovanou pani prezidentkou. Tak možno aj toto. Týmto som zaťal do živého. Nevidím na tom nič zlé. Áno, som proti predčasným voľbám a takisto som aj proti úradníckej vláde. Pán Boh naozaj nech ochraňuje Slovensko, aby nám tu vládli progresívci s niekým iným. Nejdem menovať s kým.
Ďalší príspevok bol k Richardovi Sulíkovi, kde som sa vyjadril, že Richard Sulík chce povaliť demokratickú vládu premiéra Hegera a tým aj celé Slovensko. Tento príspevok je z 5 dní. Pokračoval som tam krátko, že Richard Sulík túži po moci, po pomste a po predčasných voľbách a že svojím správaním aj návrhom na odvolanie vlády, ohrozí nielen Slovensko, ale, samozrejme, že povalíte tým aj vlastných. Celá SaS padne už úplne dole. To už nie ako teraz, že ste, že ste pri možno 4,1 %, ale pôjdete úplne. Chcete, chcete povaliť demokratickú vládu. Takže možno toto bol dôvod, že ma facebook, facebook zablokoval. Ešte čo spomeniem.
Ďalší status bol spred 5 dní... (Reakcie z pléna.) Môžte byť ticho, páni zo SaS-ky? (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2022 10:40 - 10:40 hod.

Pollák Peter Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda.
Musím oceniť, pán poslanec Kuffa, váš kultivovaný a vecný tón, naozaj ste príkladom toho a ocenil by som, ak by aj kolegovia z bývalej ĽSNS by si zobrali od vás príklad a zachovali tu nejakú úroveň komunikácie, nie na úrovni nejakej krčmovej diskusie.
Vy ste spomínali hneď na začiatku, akú silu má slovo a ja s vami súhlasím. Slovo niekedy zabolí viac ako nejaká facka a vo vás viac zarezonuje a určite si slovo viac zapamätá človek ako nejaký fyzický útok.
Neskôr ste potom spomínali Boha, ja musím uznať, že tento príspevok naozaj mi aj dobre padol, keď ste začali rozprávať o Bohu a takisto vlastne toto chcem nasmerovať k bývalým poslancom ĽSNS, oni si totižto našli takúto skratku cez Boha, kde oni tú slobodu slova vyjadrujú cez nenávisť a vlastne schovávajú ju za Boha. Nie, ak by tu, ak teda toto celé sleduje Boh, tak určite Boh by netoleroval túto nenávisť a takisto by odsúdil a verím tomu, že odsúdite aj vy to, ako sa správajú vlastne bývalí členovia ĽSNS a s akými príspevkami chodia. Verím tomu, že aj vy uznáte, že toto už sloboda slova nie je. Ak niekto podnecuje k nenávisti, ak niekto stále hľadá obete a útočí na nich priamo cez nejaké skratky. Napríklad aj cez Boha a schovávajú sa za Boha. Určite budete súhlasiť so mnou. A ešte raz ďakujem za váš kultivovaný a vecný tón.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

8.12.2022 10:25 - 10:25 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Tak ja som povedal naozaj, že Boh to vidí. Ja som nepovedal, že kde skončia. Boh to vidí a verím, že Boh to naozaj vidí ich nenávisť, ktorú šíria. To, čo robia, je, s ľudskosťou nemá nič spoločné. A opakujem, Boh to naozaj vidí. Pán Mizík, ja som povedal, že to podporím, pretože naozaj si myslím, že sloboda slova by mala končiť tam, kde začína moja sloboda. A to, čo robia Mazurek a Suja na svojich facebookoch, je čisté zlo, odporné, nechutné zlo.
Počuli sme tu zase klamstvá Suju, to je presne Suja. Ako nikdy som nevaril nikde štyri kotle a určite toto budem riešiť trestným oznámením. Stopercentne nech povedia ľudia, veď počulo to, celé Slovensko to počulo. On má vedomosť, teda Suja o tom, že som pytliačil a nedal trestné oznámenie. No čo to je? Suja, šírite takýmto spôsobom nenávisť. Čo rozprávate o nás, o našej vláde, že sme hlupáci. Ale čo iné môžte rozprávať. Vy musíte dehonestovať týchto ľudí, vy musíte dehonestovať. Táto vláda nekradne, táto vláda naozaj rozdáva ľuďom to, čo si zaslúžia. Tie zákony, ktoré sa prijímajú, sa prijímajú preto, aby naozaj pomáhali ľuďom. Tak čo vy šírite na svojich stránkach, že sme psychopati, že sme pedofili, čo iné môžete šíriť. Klamete a zavádzate! A toto je to, čo by mal tento zákona zamedziť takým ľuďom, ako ste vy s Mazurekom. Suja a Mazurek by mal ten zákon zakázať, umožniť šíriť klamstvá a nepravdy, ktoré šírite. Ja som vás nikde nenazval bláznami, psychopatmi. Čo si to vy dovoľujete?! Ja kedykoľvek pôjdem s Mazurekom a so Sujom na IQ testy, kedykoľvek, kedykoľvek, veľmi rád.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2022 10:10 - 10:10 hod.

Šefčík Marek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo.
Jožo, ďakujem ti za tvoju rozpravu a ja rozumiem tvojej, tvojim emóciám, pretože viem, hovorili sme o tom, čo sa deje tebe a tvojej rodine skrz to, že tu niekto roznáša nenávisť v spoločnosti, podnecuje nenávisť. A čo sa týka toho zákona, budeme sa o ňom baviť, nie je to druhé čítanie, takže uvidíme, ako sa to upraví v prípade, že to prejde.No ale chcel by som pripomenúť jednu vec, ktorá sa udiala, Jožo, aj ty si bol do toho zapojený. Keď tu bola pandémia, viete lož je vždy rýchlejšia ako pravda a napácha množstvo zla, kým príde pravda a začne to naprávať. A tu sa stala napríklad taká vec, že, pamätáte si nejakú pastu pre kone a iné zvieratá tu propagovali Mazurek a spol. a povedal, že nejaký lekár touto pastou lieči v Prešove a štyridsať životov zachránil. Jožo, ty si mu vtedy povedal, mám pristavené auto, poď ideme, chcem ísť za tým lekárom. Podľa mojich informácií dodnes sa tak nestalo. (Zaznievanie gongu.) Mazurek stiahol chvost a nikam sa nešlo... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, pokračujte.

Šefčík, Marek, poslanec NR SR
Môže mi vrátiť aspoň pol minúty. Vstúpil mi do toho Mazurek a potom aj vy... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Áno, upozornil som pána poslanca. Nech sa páči, dohovorte a predĺžia vám čas.

Šefčík, Marek, poslanec NR SR
Ďakujem pekne. Práve, práve kvôli takýmto rečiam, aké tu viedli títo ľudia počas pandémie, aj ja a moja rodina sme boli ohrozovaní týmito ľuďmi, ktorí sa odvolávali na to, čo šíri Mazurek a spol. A ešte v súvislosti s tou pastou na parazity môj kamarát sa trápil a už tu nie je. Trápil sa v nemocnici a volá mi človek, ktorý mal tú pastu pre svojich psov, že mám ísť za lekármi a mám, že on obetuje jednu tú pastu a mám ju núkať lekárom, aby to dali môjmu kamarátovi, takéto bludy.
Dnes už vieme, že ivermektín, že to bolo iba placebo, že proste nepomáha, skôr ublíži. Ale oni to vtedy vydávali ako za pravdu. Ktovie koľko ľudí sa týmto liečilo a koľko ľudí na to zomrelo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2022 10:10 - 10:10 hod.

Pollák Peter Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda.
Vieš, pán poslanec, ja by som chcel aj skrz tvoju rozpravu prehovoriť do duše napríklad takého Milana Mazureka, kvôli ktorému som mal policajnú ochranu. Kvôli nemu a jemu podobným, ktorí sa mne a celej mojej rodine vyhrážali a prenasledovali nás a pod oknom nás strašili, sme museli mať policajnú ochranu 24 hodín denne niekoľko mesiacov, kde pre nich je vlastne nenávisť sloboda slova. Som za absolútnu slobodu slova, ale nie za slobodu slova nenávisti.
Označiť, a tam Milan Mazurek o tom vie, keď označil útočníka vo Vrútkach za Róma, neskôr musel sa ospravedlniť a zmazať status. To so mnou určite bude súhlasiť, že prestrelil a že za všetko zlé v tejto krajine obviňoval Rómov. Toto je, toto je tá sloboda slova, že nájsť si nejakého, nejakú obeť a jednoducho predstaviť si cez ňu všetko zlo, čo existuje na Slovensku alebo teda aj na svete. A práve takýmto, takouto obeťou sa stávajú častokrát Rómovia v ústach napríklad takého Milana Mazureka.
Ešte raz zopakujem. Kvôli Milanovi Mazurekovi, jeho názorom, ktorý potom zdieľajú ľudia jemu podobní, sme museli mať naozaj policajnú ochranu, kedy sa nám tí ľudia začali vyhrážať, prenasledovali mojich malých súrodencov. Jednoducho nás strašili pod oknami. Ja určite budem podporovať tento návrh zákona, kde obmedzíme takéto nenávistné prejavy.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

8.12.2022 9:55 - 9:55 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Milé kolegyne, milí kolegovia, tento zákon podporím, aby prešiel do ďalšieho čítania s tým, že naozaj budem tam mať aj nejaké pripomienky aj pozmeňovák maličký, ale tento zákon je veľmi dôležitý pre zachovanie slobody, lebo kde začína tvoja sloboda, končí moja. Kde končí moja, začína tvoja sloboda.
Všimnite si, kto tu dnes vrieska najviac tu v parlamente teraz. Kto sa tohto zákona najviac bojí? Všimnite si. Sami sa tak nazvali, sami sa tak nazvali. To, čo šíri Suja, Mazurek na svojich stránkach, to nie je sloboda slova, to je nenávisť. Pozrite si komentáre, ktoré sú pod ich statusmi, komentáre pod ich vecami. Pozrite sa, ako sa smejú. Včera ma Suja nazval bláznom, keď som sa nezasmial, ale nazval ma bláznom. Pozrite, čo robí celý čas s Mazurekom, smejú sa. Ja nepoviem, že sa smejú ako blázni, majú na to právo, ale toto sú oni. Boja sa, kto sa bojí? Extrémista, odsúdený extrémista, odsúdený extrémista, ktorý stál pri ľuďoch, ktorí hádzali kamene, ktorý vrieskal, ktorý dovolil, aby sa násilie prejavovalo na rodine. To je jedno, že to bola moslimská rodina, on tam stál a vrieskal a burcoval.
Pozrite sa, kto sa bojí. Suja! Koho trénoval Suja? Trénoval ľudí, ktorí vraždili a zabíjali. On vedel koho trénuje. To nebolo také, že to bola náhoda, že on nevedel. Veď sám o sebe rozprával, že trénoval, že trénoval streľbu, že trénoval ľudí. Pozrite si stránky týchto ľudí. Áno, slobodu slova treba zachovať. Ale je to sloboda slova, keď ubližujú vašim rodinám? Keď extrémista burcuje proti vašim deťom? Keď Suja si dáva videá, v ktorých, v ktorých atakuje moju rodinu, toto je sloboda slova? Toto je sloboda slova? Oni sa boja, tohoto sa boja, ničoho iného. Všimnite si, normálny človek, ktorý píše normálne veci, ktorý zdieľa normálne veci, je to pravda. Vystúpenie Mazureka bola jedna čistá znôška jeho bludov. Ani jeden, ani jednu jedinú vec, on tu rozprával, že sme tvrdili, že deväťdesiat, že fakt, akcia je 99 %. No kto to tvrdil? On to tvrdí. A toto sú tie nezmysly a hoaxy. Všimnite si, celý čas sa smejú. Včera mi Suja povedal, že som blázon, keď som sa nezasmial. Pozrite, ako sa smejú. Čo sú oni? Sú to extrémisti a fašisti, ktorí sa boja toho, že tento zákon im zakáže šíriť ich klamstvá a ich nenávisť. To nie je pravda, že táto vláda šíri nenávisť. Tam sedia tí, ktorí šíria tú nenávisť. A akým spôsobom? Zoberú moje video spred dvadsiatich rokov, vystrihnú dve sekundy a píšu, že som psychopat, lebo som tam v tom videu spravil nejaký smiešny úškľabok. Ja som za to, aby každý jeden poslanec Národnej rady išiel na psychotesty. A som hlboko presvedčený, že 99 % z nich by tými psychotestami neprešlo. Nie psychotesty, ktoré by si kúpili... (Rečník sa obrátil na predsedajúceho.) Vy to sledujete? Môžete ich upozorniť, aby ma neprekrikovali? Môžte ich upozorniť? Tak ako ste včera ste, ako ste včera upozorňovali mňa... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, pokojne hovorte, ja nevidím dôvod, aby vás niekto vyrušoval. Máte, páni poslanci, vy pocit, že pán je pán Pročko vyrušovaný? (Reakcia z pléna.) Tak nech sa páči, pán Pročko, môžete pokračovať ďalej.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Toto je klasika. Toto je presne klasika, keď vedie za mnou smerácky podpredseda Národnú radu, ten, ktorý dovolil, aby sa kradlo pod jeho vedením. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán Pročko, pán Pročko, vystupujete, tak poprosím vás, venujte sa vystúpeniu.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ja mám vystúpenie, ja mám vystúpenie, mám vystúpenie, neprerušujte ma, mám vystúpenie. Potom sa môžete prihlásiť faktickou poznámkou. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Ale prosím vás, nekomentujte moje riadenie, pretože je to moja právomoc, idem v zmysle rokovacieho poriadku.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ja mám právo komentovať čo chcem, mám slovo v rozprave.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Takže upokojte sa a pokračujte vo svojom vystúpení. Nikto vás tu nevyrušuje.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Takže takto vedie, takto vedie, takto vedie.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Ak neviete, čo máte povedať, tak nezahlcujte priestor takýmito vecami. Nech sa páči.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Počúvajte, neprerušujte ma.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Vy ste ma oslovili, tak prosím.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ja som vás neoslovil.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Tak buďte ticho už, prosím vás, čo sa týka mojej osoby a pokračujete vo svojom vystúpení.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Takže človek, ktorý pod jeho vedením sa kradlo na Žilinskej župe, týchto dvoch, týchto dvoch, pozrite sa, aha, pozrite sa, čo robia celý čas a ani ich neupozorní. Toto je podľa nich demokracia. Áno, boja sa. Boja sa, že ich klamstvá, ich hoaxy, ich naozaj nenávisť bude zastavená. A to nie je sloboda slova, to nie je sloboda slova. To je šírenie fašistickej propagandy. Každý má právo na slobodu slova. Ja, pán Kuffa, ja vám neberiem slovo, ani Kuriak, neberiem vám vaše právo naozaj. Ale vy si myslíte, že keď napáda niekto vaše rodiny, keď ubližuje vašim rodinám, keď šíri klamstvá.
Suja šíri po parlamente o mne, že má z Poltára nejaké veci, ktoré, ktoré vraj chodím pytliačiť do nejakého revíru. Šíril to vzadu a včera pri poslancovi Krošlákovi to isté. No nech dá trestné oznámenie, keď to má. Nech dá trestné oznámenie. Ale toto je Suja, toto je Miroslav Suja, tréner Černákových vrahov. Myslíte, že ho teraz upozorní, že ho, myslíte že ho teraz upozornil, že by ho teraz upozornil... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím vás, páni poslanci, nevyrušujte pána poslanca.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Myslíte, že by ho teraz upozornil ten, čo nechal kradnúť...

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Vy ste dokonca hluchý, pán Pročko. Mám taký pocit.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Počuli ste?

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Takže poprosím vás, pán Pročko, neatakujte predsedajúceho, ktorý si robí v zmysle rokovacieho poriadku to, čo má a pokojne vystupujte a nevyrušujte páni poslanci veľmi dôležité vystúpenie pána Pročka.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Za mnou sedí hanba tohoto parlamentu, ktorá dovolí extrémistom robiť to, čo robia.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Upozorňujem vás, ešte raz, neobviňujte ma, pretože budem musieť pristúpiť k niečomu, čo veľmi nerád.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Vidíte, toto je presne, toto je tá sloboda, toto je tá sloboda, o ktorej rozprávajú.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Ja nie som žiadna hanba a nie som niekto kto...Tak prosím vás, neosočujte druhých ľudí.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Oni rozprávajú, že sú vo vláde hlupáci, že sú vo vláde hlupáci. Ja poviem to isté, ten istý názor na nich, že to sú hanba a on ma ide prerušiť, on ma ide prerušiť, lebo si hovorím svoj názor, slobodný názor. Toto je tá demokracia, ktorú chcú oni, ktorú oni si budú šíriť, čo chcú a keď ja poviem to isté, čo rozprávajú oni, že je toto hanba parlamentu, tak ma ide prerušiť. No prerušte ma, zoberte mi slovo, zoberte mi slovo. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Ja som nepovedal, že vás idem prerušiť. Vy ste nejak mimo, pán Pročko.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Človek, človek, ktorý, človek, ktorý, ktorý dovolil, aby sa kradlo na župe.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Je to klamstvo, čo hovoríte, pán Pročko.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Takže toto je presne to, čo tí dvaja predvádzajú. Toto je ich sloboda slova. Suja a Mazurek na svojich stránkach šíria nenávisť, obrovskú nenávisť, obrovskú. A boja sa, boja sa, boja sa, že im to niekto zoberie, že nebudú môcť klamať ľudí, že nebudú môcť šíriť svoju nenávisť a svoju zlobu. Ale Milan Kuriak je veriaci a ja tiež verím a som hlboko presvedčený, že Boh vidí tieto veci a že to, čo sa, to, čo oni dostanú naspäť za to, čo šíria, bude veľmi adekvátne. Ja tento zákon podporím, aby išiel do druhého čítania. Mám k nemu nejaké výhrady, ale opakujem ešte raz, tohoto zákona a teraz ste to videli, sa najviac boja tí, ktorí šíria klamstvo a nenávisť.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

8.12.2022 9:55 - 9:55 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem. Sloboda je pre mňa to najvzácnejšie, najdôležitejšie a najdrahšie, čo sme ako ľudia dostali do vienka. Na slobodu nesmieme siahať. Už od stvorenia sveta sme dostali od stvoriteľa slobodu, slobodnú vôľu. Nesmieme dosiahnuť a dovoliť, aby sme po slobode šliapali akýmkoľvek spôsobom. Z histórie máme veľmi zlé skúsenosti, kde po slobode šliapali, len za posledné desaťročia fašizmus, komunizmus. Počas fašizmu prenasledovali a vytvorili za menejcenných ľudí Židov, Rómov a ďalších. Za socializmu prenasledovali a menejcenní pre tento režim boli veriaci ľudia, ktorí sa priznávali k viere v Boha. Boli prenasledovaní kňazi, rehoľné sestry, ale aj niektorí bežní veriaci, ktorí sa vzopreli proti komunistickej diktatúre. Toto nesmieme nikdy dovoliť. Teraz začína nová diktatúra - LGBTI ideológia.
Nepodporím tento zákon, s cenzúrou mám skúsenosti už niekoľko rokov, nie iba tieto dva a pol roka, ale aj predtým. Facebook mi už dávnejšie blokuje a odstraňuje prolife príspevky, vyjadrenia voči LGBTI + komunite a ďalšie.
Momentálne som zablokovaný facebookom od momentu, ako sme schválili daňový bonus. Pridal som príspevok o 200-eurovom príspevku pre rodiny na dieťa, tak po tomto príspevku, neviem, možno hodinu, dve ma Facebook zablokoval, ale to je len posledná skúsenosť. Teraz mám na tri dni, už to odbúda, ešte nejakých 40 hodín, či koľko mi to tam píše, takže nemôžem ani reagovať na príspevky, nemôžem komentovať... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

8.12.2022 9:10 - 9:10 hod.

Hus Igor Zobrazit prepis
Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade so zákonom o rokovacom poriadku som bol určený výborom za spravodajcu k uvedenému návrhu zákona, tlač 1289. Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona. Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov.
Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej Slovenskej republiky rady pre obranu a bezpečnosť. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre obranu a bezpečnosť. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 27. januára 2023 a v gestorskom výbore do 30. januára 2023 od prerokovanie návrhu zákona v Národnej rade Slovenskej republiky v prvom čítaní.
Posím, prosím, pán predsedajúci, otvorte rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 7.12.2022 17:55 - 17:55 hod.

Szőllős Ján
Hlasovať o tomto zákone budeme zajtra o jedenástej.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 7.12.2022 17:55 - 17:55 hod.

Fecko Martin Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Takže ja len podporím tento pozmeňujúci návrh. Nakoľko aj, keďže otvorene poviem, že dvakrát mi to aj prepadlo, pretože sme ešte nemali v prvopočiatku s kolegom Kremským ujasnený s ministerstvom, akým spôsobom sa uhrá tento, by som povedal, že bod, ktorý hovorí o tých už teraz vyňatých a ďalších že prakticky pôdach, na ktorých sa nič nerobí.
A ako povedala kolegyňa, tam je, áno, je tam trošku rozpor s tým, že prakticky neni naspäť dané do poľnohospodárskeho pôdneho fondu, ale pokiaľ je tam kultúrny diel, ktorý hovorí o tom, že aj ostatnú plochu môže využívať, je to vecou potom PPA-čky, akým spôsobom tie kultúrne diely zadefinujú a pokiaľ je to na poľnohospodársku činnosť, tak nikto nebráni, aby aj ostatnú plochu ten poľnohospodár využíval, hoci je už vyňatá z pôdneho fondu. Žiaľ, taký je stav, pani kolegyňa. Takže ja si to uvedomujem, a preto som veľmi rád, že Peťo Kremský tam dal, že sa vlastne po tých troch rokov už vracia späť do poľnohospodárskej pôdy a myslím, že je to veľký počin, ktorý doteraz tieto pôdy boli donekonečna v tej inej kultúre, ktorá nemá nič spoločné teda s poľnohospodárskou pôdou nateraz. Takže asi v takomto duchu. Ďakujem pekne.
Takže chcel by som poprosiť aj o podporu tohto pozmeňujúceho návrhu, ktorý dal kolega Peťo Kremský, pretože precizuje a urobí kvalitnejší zákon o ochrane pôdneho fondu.
Zopakujem ešte raz, žime tak, aby bolo aj chleba, aj neba. Ďakujem.
Skryt prepis