Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.1.2023 o 18:25 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:59 - 19:01 hod.

Vetrák Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Miloš, my sme tých diskusií naozaj absolvovali viacero. Veľmi často aj na ústavnoprávnom výbore. V zásade v jednej veci akurát nemáme úplne rovnaký názor a to je to, že ty tvrdíš, že nejaké ďalšie novely ústavy by sa mali robiť po nejakých siahodlhých diskusiách. Ono závisí asi od toho, že čo by bolo predmetom tej novely ústavy, lebo aj ty vieš, že nie je novinkou, že sa diskutuje, či ten výpočet právomocí, ktoré vláda má mať, keď má obmedzenú právomoc, je dobre spravený a o tom sa diskutuje už dlhšie a nemyslím si, že tam musíme nad tým sedieť pol roka, tam môžme nad tým sedieť mesiac, dva a máme viacero takých otázok. Ak raz Ústavný súd povedal, že referendum alebo tá referendová otázka má mať normatívny charakter, alebo ak povedal, že má mať právnu silu ústavného zákona, že to sú dosť už opakovane diskutované veci a tam naozaj tiež si myslím, že áno spraviť nejaký okrúhly stôl s odborníkmi medzi prvým, druhým čítaním, troška si to ešte otestovať, či aj tí ústavní právnici tam nenájdu povedzme nejakú nezrovnalosť, áno, to beriem, ale jasne sú aj otázky, kde treba potom dlhšie. Čiže to len aby sme sa rozumeli, že ja si myslím, že treba rozlišovať, lebo mám pocit, že aj vy máte nejaké ešte plány s novelou ústavy, my takisto a aby sme sa sami sebe ako nebránili proste spraviť niečo dobré len preto, že budeme chcieť šesť mesiacov diskutovať a aj ty sám vieš, že aj vy ste sa troška hľadali aj tá judikatúra Ústavného súdu sa vyvíjala, že najprv ste išli ústavný zákon alebo referendum, potom Ústavný súd povedal, že ústavný zákon nie. Čiže áno snažíme sa to urobiť čo najodbornejšie, vyvíja sa, všetko je to dynamické, takže vždy tam treba zapojiť viacej ľudí, ale myslím si, že dobré veci ešte za tých šesť mesiacov vieme spraviť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:49 - 18:51 hod.

Vetrák Milan Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. No pán poslanec viete nemôžete tu teraz nakladať pani Kolíkovej navyše tu nie je ale dobre, aj keby sme si to odmysleli a mesiac predtým spolu s ňou hlasovať za povalenie vlády, tak raz je vám dobrá a potom je vám zlá, neni to moc fér. A navyše my nerobíme novelu ústavy pretože tu bolo nejaké referendum a navyše neplatné referendum čiže ako keby ani neexistovalo. My robíme novelu ústavy preto, ste vy povalili vládu. pani prezidentka dala nejaký termín na novelu ústavy a vy ste neboli schopní sa s tými, s ktorými ste povalili vládu dohodnúť na novele ústavy. My sme čakali či to dokážete a keď ste nerobili nič alebo neboli ste schopní to dohodnúť s tými, s ktorými ste povalili vládu tak pretože máme nejakú zodpovednosť voči nášmu štátu tak sme sa pokúsili s SaS dohodnúť my. A keď sme sa s nimi dohodli tak len za podmienky, že tam nebude nejaký typ ľudového hlasovania pretože vieme dlhodobo v strane SaS, že ...........(chýbajúci text)
no a keď hovoríte o širšej diskusii tak sa poďme širšie baviť a potom bude treba širšiu aj zhodu v podobe 90 (prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:43 - 18:44 hod.

Szőllős Ján Zobrazit prepis
Vážený pán poslanec Takáč, poznám vás z výboru ako seriózneho človeka preto je mi ľúto a preto na vás reagujem, že príspevok kde uvádzate svoj názor a argumenty čo je o.k. vecné k téme, začínate tým, že tu je psychiatrická liečebňa. Nehnevajte sa, všetkých normálnych ľudí to uráža a tiež pokračujete v kultúre takej, že tu hovoríte, že sme choromyseľní, zvrátení, zcestní. Hovoríte to tým pádom aj o mne, no dobre, je to váš štýl komunikácie ale nečakal som to, že takýmto spôsobom, ja som za, uvádzajme vecné argumenty ale prečo sa musíme neustále osobne urážať a osobne útočiť jeden na druhého. A potom to vyvoláva reakcie ako ste počuli, je mi to ľúto, že táto kultúra v úvodzovkách v parlamente to stále pokračuje a ešte sa rozvíja a znásobuje.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:41 - 18:43 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Takáč vy budete chrániť v prvom rade vaše záujmy naozaj vaše záujmy, vaše kšefty, ktoré aj v Prievidzi vy dobre viete ako robíte vy sám osobne. Áno, prišlo milión 200 tisíc ľudí ale to sú vaši voliči, to sú voliči SMER-u, SMER-HLAS-u, to sú voliči SNS, to sú voliči Republiky, kotlebovci a prišli SaS-ári, prišlo prišli aj ľudia od Bugára, prišli ľudia od Harabina, to sú vaši voliči. To je normálna pravda, vy tu nerozprávajte o tom, vy klamete vy ste klamár Takáč vy rozprávate, že 80 % ľudí nechce túto vládu a prišlo, koľko ľudí prišlo voliť do referenda. Takáč vy tu rozprávate o tom, že akí sme chorobomyseľní, akí sme chorí, akí sme zvrátení. A čo iné môžete rozprávať už som to tu raz povedal, vy zlodeji s vašou chorou zlodejskou hlavou, vy presviedčate ľudí, že sme chorí. Tu sedí tu sedia čestní ľudia, ktorí to naozaj robia spravodlivo, tam keď sa pozriem, no tak čo zlodej to bandita to, to skorumpovaný človek. Vy tu rozprávate, že, že OĽANO nevie fungovať, že nemá, nemá nemáme štruktúry. No vy ste to fakt zabetónovali, vy ste v každom jednom okrese, v každom jednom okrese do každej funkcie dosadili si človeka a toho človeka ste si dobre uplatili a tí ľudia sú vám, tí sú vám vďační. Vy ste tak zbyrokratizovali a tak skorumpovali štátnu správu, že to nemá obdobu v dejinách Slovenska Takáč. To ste spravili vy. Vy tu rozprávate o chorých hlavách, no k vašim chorým hlavám sa dá pridať aj zlodejské skorumpované hlavy, to ste vy. Áno, ja súhlasím, že referendum je najvyššia forma demokracie áno, ale vy a vaša zlodejská banda aj túto najvyššiu formu demokracie viete zmanipulovať. Toto referendum nebolo o ľuďoch to bolo o Ficovi, to bolo o SMER-HLAS-e a o reklame pre Fica. Čo vy mi tu idete rozprávať a opakujem ešte raz, aj médiá, ktoré ste si kúpili, ktoré vlastnia oligarchovia, ktoré vy veľmi dobre viete, veľmi dobre im viete dať peniaze (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:29 - 18:31 hod.

Matovič Igor Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Nechce sa mi reagovať na jednotlivé, takže prepáčte tí, čo ste reagovali možno ste čakali, že budem individuálne reagovať, ale skorej tak všeobjímajúco. Áno chcem iba potvrdiť tie slová, že predčasné voľby sú veľmi zjednodušene o tom, že mafia po nich túži, aby sa cez ne dostala k moci. Je úplne prirodzené od nás ostatných, ktorí sme svojho času vytvorili koalíciu vládnu, na základe ktorej ešte vládne vláda, že budeme tomu brániť a budeme sa snažiť tento termín oddialiť maximálne, lebo tie posledné tri roky boli tri roky kríz všetkých možných. Najťažších v podstate za existenciu Slovenskej republiky a veľakrát najťažších od 2. svetovej vojny alebo od španielskej chrípky sme nemali takú zdravotnícku krízu ako sme mali počas COVID-u. Úplne logicky takéto krízy vyvolávajú frustráciu. Úplne logicky, keď potom kľúčové médiá vlastnia oligarchovia, ktorí nemajú nič iné na robote len štvú, štvú, štvú proti vláde od rána do večera a toto robia v podstate 1000 dní od volieb, tak sa to prejaví na nálade ľudí. Zároveň dnes ceny energie klesajú. Zároveň každým dňom sú správy, že ekonomika sa zrejme bude vyvíjať lepšie ako sa očakávalo a zároveň postupne od budúceho mesiaca nabehne 200 eur na dieťa. Pomoc do každej jednej rodiny s dieťaťom a ľudia začnú cítiť, čo to znamená, keď nekradneme v politike, ako ste kradli vy páni zo SMER-u a HLAS-u a keď tieto ušetrené prostriedky dáte do rodín. Áno my logicky chceme predĺžiť toto obdobie, aby si ľudia, čo najviac a v najväčšom množstve uvedomili, čo to znamená, keď politici neokrádajú svojich voličov a takto postupne nakoniec opätovne vyhrali voľby a vás porazili na hlavu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:27 - 18:29 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Presne tak ako si Igor povedal. Urobíme všetko pre to, aby sa SMER zas nevrátil k moci. Už mám za sebou nejednu predvolebnú kampaň, ale k tejto blížiacej sa kampani zoderiem nie jedny topánky, ale určite viac a budem obetovať všetok možný čas, aby sa im to nepodarilo. Samozrejme ak mi to zdravie dovolí. Verejne tu vyhlasujem, že budem obetovať aj čas so svojou rodinou, aby sme spoločnými silami ochránili ľudí, rodiny na Slovensku od pohromy, ktorá by tu nastala, keby sa SMEOHLAS a ďalší mega zlodeji opäť chopili k moci. Tí, ktorí tu 12 rokov ničili životy ľudí a drancovali Slovensko. Ja som už dnes vo faktickej poznámke poslancom zo SMER-u odkázal, že nedovolíme ich návrat a to sa tak aj stane a oni to dobre vedia a o to viac, že po sobotňajšom fiasku v referende nastala v ich radoch panika a to neviem, či ale určite vedia, že väčšina zúčastnených referenda boli voliči ĽSNS a REPUBLIKA. Určite smerákom sa už nikdy nepodarí vládnuť v tejto našej krásnej krajine a my s mojimi kolegami a ďalšími demokratmi, skutočnými demokratmi, nie takými ako sú smeráci, ktorí zneužili slovo demokracia majú to aj v názve svojej strany, ale skutočne demokrati na Slovensku urobíme maximum, aby návrat SMER-u k moci nikdy nenastal už.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:25 - 18:27 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Pán poslanec Matovič, predčasné voľby sú naozaj dôsledok toho, čo sa tu od začiatku deje. Sú dôsledok toho, že prišiel COVID. Žiadna vláda nemala COVID Slovenska. Keby mal Pellegriny alebo Fico COVID, tak dávno tu už dávno je rozkradnuté všetko. Potom prišla vojna na Ukrajine, zvyšovanie cien a čo je krásne, tak za všetko je zodpovedný Matovič. Naozaj Igor Matovič je človek, ktorý je zodpovedný za všetko. Pokazí sa niekomu bicykel Matovič. Niekto ide s autom a skočí mu do cesty zajac. No toho zajaca tam hodil Matovič. No a títo zlodeji a biznismeni to je, to je krásna ukážka toho akú robia politiku. Kto vlastní média? Naozaj si rýchle uvedomili Fico a partička a ich oligarchovia, že keď budú vlastniť médiá, tak ovplyvňovať verejnú mienku je vynikajúca vec. Kto vlastní teraz médiá. Pozrite si na tie média, kto za nimi stojí. Za nimi stoja ľudia, ktorí tu roky zarábali. Roky zarábali na Ficových kšeftoch, ktoré im dohadzoval. Tak si kúpili médiá a stokrát povedia, že Matovič je blázon, Pročko je psychopat, Matovič je blázon, Pročko je psychopat, no tak Pročko je psychopat a Matovič je blázon. Čo iné, čo môžete povedať na Matoviča okrem toho, že je blázon. Poviete, že je zlodej. Nie bojíte sa. Áno s Matovičom sa nedá kradnúť, no nedá sa s nim kradnúť a to je problém a to je veľký problém a čo je ešte najväčší problém, že sú tu ľudia, sú tu ľudia, ktorí majú po rôznych Austráliach, Nových Zélandoch veľké, veľké kšefty, ktoré treba naplniť a Fico nie je hlúpi. Fico vie komu má dať koľko peňazí, aby sa tu opäť, opäť začalo kradnúť a o toto im ide, o nič iné. predčasné voľby sú o tom, aby tu zase začali títo zlodeji kradnúť. O nič iné nejde.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:24 - 18:25 hod.

Nemec Richard Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Igor, myslím si, že ten výpočet je veľmi správny. Samozrejme to v akých krízach sa tu vládne nie je úplne jednoduché a myslím si, že aj to referendum ukázalo, že keď si vyhrnieme dobre rukávy a ideme do boja, ktorý si aj spomínal a ktorý im neuľahčí ani sekundu, aby sa dostali zase k moci. To vidíte, majú tu slúžiacich poslancov, ktorí strážia čo povieš, takže budú zápisky mať čo si všetko povedal, ale, ale ide hlavne o to, že ten boj, ten boj je otvorený a ja tiež na to.... tomu nerozumiem, že či v septembri alebo kedy by proste voľby predčasné u nás. Odsúhlasíme si ich, chceli to, majú to. Teraz zase sa krútia, tak ako tu bolo veľakrát povedané, a Milan Vetrák tiež to presne povedal čo má a samozrejme ochrana, ochrana volebného systému si myslím, že je dôležitá na to, aby sa zase nedostali k moci. A samozrejme treba ísť do boja a neprísť ani o jedného demokratického voliča. Ďakujem.
===== .. čo má a samozrejme ochrana, ochrana volebného systému si myslím, že je dôležitá na to, aby sa zase nedostali k moci a samozrejme treba ísť do boja a neprísť ani o jedného demokratického voliča. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:24 - 18:25 hod.

Nemec Richard Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Igor, myslím si, že ten výpočet je veľmi správny. Samozrejme to v akých krízach sa tu vládne nie je úplne jednoduché a myslím si, že aj to referendum ukázalo, že keď si vyhrnieme dobre rukávy a ideme do boja, ktorý si aj spomínal a ktorý im neuľahčí ani sekundu, aby sa dostali zase k moci. To vidíte, majú tu slúžiacich poslancov, ktorí strážia čo povieš, takže budú zápisky mať čo si všetko povedal, ale, ale ide hlavne o to, že ten boj, ten boj je otvorený a ja tiež na to.... tomu nerozumiem, že či v septembri alebo kedy by proste voľby predčasné u nás. Odsúhlasíme si ich, chceli to, majú to. Teraz zase sa krútia, tak ako tu bolo veľakrát povedané, a Milan Vetrák tiež to presne povedal čo má a samozrejme ochrana, ochrana volebného systému si myslím, že je dôležitá na to, aby sa zase nedostali k moci. A samozrejme treba ísť do boja a neprísť ani o jedného demokratického voliča. Ďakujem.
===== .. čo má a samozrejme ochrana, ochrana volebného systému si myslím, že je dôležitá na to, aby sa zase nedostali k moci a samozrejme treba ísť do boja a neprísť ani o jedného demokratického voliča. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.1.2023 18:20 - 18:22 hod.

Pollák Peter Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Je minimálne trápne od opozície, že tu teraz nesedia a nemôže reagovať vlastne na staviteľa tejto bývalej koalície, aby ho presviedčali svojimi argumentami, že prečo sú dôležité voľby v júni. Ja som doteraz nedostal vlastne od nich nejaké vysvetlenie, že prečo a keď vlastne, tak ako povedal môj predrečník pán Vetrák, že povalili vládu a nemali vlastne plán B ako čo ďalej, tak my sa k tomu staváme zodpovedne a hovoríme o tom, že áno, predčasné voľby by tu mali byť. A keď sme prišli k dátumu a aj s jasným počtom poslancov, ktorí to zrejme odhlasujú, tak oni hovoria, že nie. Tak nech jasne povedia, že oni nechcú predčasné voľby, že oni nechcú predčasné voľby a že by radšej chceli úradnícku vládu a tú by mohli naozaj mať, tak ako povedal pán predseda Matovič, populistické jatky, aby tu mohli si predkladať vlastné fantazmagórie. Opozícia v tomto prípade fantazíruje, lebo dopredu vie, že máme dostatočný počet hlasov na to, aby sme naozaj zmenili ústavu a jednoducho potom ďalej by sme si odhlasovali predčasné voľby. Ďalej by som iba mohol rozprávať naozaj o tom, že síce povalili vládu, ale nevedia čo ďalej. My sme tí, ktorí sa k tomu stavajú čelom a stavajú sa zodpovedne s tým, že sme našli deväťdesiatku na to, aby predčasné voľby tu boli. Ďakujem.
Skryt prepis