Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Uvádzajúci uvádza bod

26.1.2023 o 19:08 hod.

Mgr.

Lukáš Kyselica

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.2.2023 11:52 - 11:53 hod.

Pročko Jozef Zobrazit prepis
Pán poslanec Gyimesi, ja budem reagovať na teba, lebo veľmi veľa predrečníkov vo faktických vôbec na teba nereagovalo, rozprávalo si svoje politické bláboly.
Ja budem hlasovať za to, za tvoj návrh, aby sa to naozaj dopracovalo, pretože je to veľmi dobrý návrh zákona o tom, že... aj mojej rodine naozaj ublížili deportácie veľmi a predstavitelia fašistického štátu nemajú čo robiť na tabuliach, názvoch našich ulíc. Ale zase musí povedať, že naozaj sú tam výnimky, ktoré možno treba poopraviť. Takže ja budem hlasovať, pán Gyimesi, za tvoj zákon a len chcem povedať, že vieš, ten Esterházy naozaj má aj svoje tienisté stránky, čo som si ja prečítal v dejinách, lebo ma to zaujíma, a ja som hlboko presvedčený o tom, že ten zákon je dobrý, len ho treba dopracovať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.2.2023 11:50 - 11:52 hod.

Kuriak Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Kolega Juraj, plne s tebou súhlasím, ani ja nepodporím tento návrh zákona progresívneho poslanca. Takí ľudia ako on si nájdu zámienku, aby na základe jedného človeka dehonestovali aj slušných ľudí, segregovali a zapríčinili, aby sa rušili názvy ulíc, námestí, ľudí, ktorí v histórii Slovenska urobili obrovský kus práce pre ľudí, pre národ. A ja nikdy nebudem... a týka sa to, neprerušuj ma, pán kolega, týka sa to iných ľudí. Ja som povedal, že na základe jedného človeka, aby sa menil zákon. Sú tu ľudia ako bol spomínaný monsignor Trstenský, Štefan Šmarík, boli to kňazi, alebo napríklad biskup Vojtaššák, po ktorom, po ktorom je pomenovaných veľa ulíc a námestí nielen na Orave, odkiaľ pochádza, ale, ale aj v iných častiach, a na základe takéhoto návrhu zákona určite nebudeme dehonestovať takých ľudí.
Napríklad pán biskup Vojtaššák aj napriek tiež niektorým skresleným a klamlivým obvineniam tiež z fašizmu a neviem z čoho, tento človek, biskup a kňaz, je navrhnutý na blahorečenie. Takže určite nedovolíme, určite nedovolíme takým ľuďom, ako je pán poslanec Valášek, aby šliapali nielen po hodnotách, čo u progresívcoch je normálne, ale nedovolíme, aby šliapali po tradíciách a histórii. Hej? Tú si musíme zachovať. Dedičstvo našich otcov, zachovaj nám, Pane. Pán Boh nech ochraňuje Slovensko od progresívnych liberálov, aby sa dostali vo väčšom počte do tohto parlamentu.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 1.2.2023 11:39 - 11:42 hod.

Gyimesi György Zobrazit prepis
Vážené dámy, vážení páni, ďakujem za možnosť vystúpiť a ďakujem za to, že ste otvorili rozpravu, pani ministerka, pretože som nemal možnosť vystúpiť vtedy, keď sa rokovalo o tomto zákone, ktorý považujem za mimoriadne hlúpy. Považujem ho za zákon škodlivý a považujem ho za zákon taký, aký ste vy kritizovali mňa, keď som predkladal zákon týkajúci sa obecného zriadenia a ste ma kritizovali, že riešim jednu situáciu zákonom. Vy robíte to isté.
Vo Varíne je ulica pomenovaná po doktorovi Tisovi, áno, je to problém, nemala by byť pomenovaná po ňom.
Avšak vy na tento jeden problém, ktorý sa dá vyriešiť možno ručným granátom, používate rovno atómovú bombu. Vy idete zrušiť všetkých, ktorí sa čo len obtreli o roky 1939 a vyššie. Vy idete rušiť všetkých, napríklad aj Jánosa Esterházyho, o ktorom všetci vieme, že bol presným opakom Tisa. Bol to človek, ktorý zachránil tisíce Židov. Bol to jediný poslanec Slovenskej národnej rady, ktorý hlasoval proti deportáciám. A vy ho idete vymazať len preto, pretože pre vás neznamená národ nič. Pre vás existuje Európska únia ako celok. Vám nehovorí história nič. Vám nehovorí naša kultúra nič. Vám nehovoria naše hodnoty vôbec nič. A presne tento zákon je toho dôkazom. Zničiť, vymazať, zrušiť, začať od nuly a poďme sa baviť odteraz už len a len o Európskej únii. Poďme sa baviť o tom, že my nie sme Slováci, Maďari, my nie sme tí, ktorí si majú pamätať na svoje korene, ale sme len občania Európskej únie a máme slepo nasledovať možno vaše dúhové, progresívne a iné pochody a aj myšlienkové pochody.
Za tento zákon nikdy v živote hlasovať nebudem a chcem požiadať aj vás, páni poslanci a pani poslankyne, aby ste podporili môj procedurálny návrh, ktorým navrhujem vrátiť tento zákon navrhovateľovi na dopracovanie.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 1.2.2023 11:30 - 11:31 hod.

Potocký Milan Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predseda.
Keďže pôvodný návrh zákona mal mať účinnosť od 1. januára 2023, je potrebné upraviť účinnosť návrhu tohto zákona, takže prečítam môj pozmeňujúci návrh.
Pozmeňujúci návrh poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Milana Potockého k vládnemu návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 13/1993 Z. z. o umeleckých fondoch v znení neskorších predpisov (tlač 1209).
1. V čl. I bod 5 v nadpise § 25g sa slová „účinné od 1. januára 2023" nahrádzajú slovami „k úpravám účinným dňom vyhlásenia" a v texte § 25g sa slová „od 1. januára 2023" nahrádzajú slovami „odo dňa vyhlásenia".
2. V čl. II sa slová „1. januára 2023" nahrádzajú slovami „dňom vyhlásenia".
Skryt prepis
 

Vystúpenie 1.2.2023 11:17 - 11:19 hod.

Kyselica Lukáš
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 1.2.2023 11:10 - 11:10 hod.

Kremský Peter
Ďakujem, pán predseda. Čiže zopakujem to ešte raz s upresnením. Navrhujem termínovať tlač 1101, čiže vládny návrh zákona o energetike a regulácii v sieťových odvetviach, na dnes štrnástu hodinu po bodoch pána ministra Mikulca. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 1.2.2023 11:08 - 11:09 hod.

Kremský Peter
Ďakujem, pán predseda. Navrhujem termínovať tlač 1101, vládny návrh zákona o energetike a o regulácii v sieťových odvetviach, na dnes štrnástu hodinu. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 31.1.2023 13:17 - 13:18 hod.

Záborská Anna
Ďakujem pekne, pán predseda. V mene troch poslaneckých klubov – OĽaNO, SME RODINA a SaS – žiadame preložiť bod 15, tlač 1355, vládny návrh zákona o záchrannej zdravotnej službe, a bod 16, tlač 1263, vládny návrh zákona o radiačnej ochrane, na koniec programu 81. schôdze Národnej rady Slovenskej republiky. Pokračujú naďalej rokovania o pozmeňujúcich návrhoch.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 31.1.2023 13:12 - 13:13 hod.

Pollák Peter Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predseda. Prosím o zaradenie nového bodu, č. 125, na 81. schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky s názvom uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky k vražde v Michalovciach a jej zneužívaniu.
Odôvodnenie: Poslanci za stranu REPUBLIKA podávajú identický, alebo teda uznesenie tiež k tejto vražde, avšak za túto vraždu obviňujú všetkých Rómov, čo nie je pravda a zneužívajú opäť iba vraždu nevinnej ženy, ktorá, bohužiaľ, umrela rukou bezcitného človeka, a túto špinu hádžu na celú komunitu a tancujú takto na hrobe nevinnej ženy.
Prosím o zaradenie tohto nového bodu. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 26.1.2023 19:08 - 19:08 hod.

Kyselica Lukáš
Ja sa chcem spýtať publika, či je všeobecný súhlas na nejakú hodinku záverečného slova. Keď nie, tak nie. Nie je. Ďakujem.
Skryt prepis