Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2020 o 4:09 hod.

BSc.

Patrick Linhart

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 4:19 - 4:19 hod.

Kašper Igor
Ja by som chcel veľmi rýchlo poďakovať kolegovi Krajčírovi, ktorý to veľmi dobre zhrnul a čím je tá hodina hrannejšia, tým jeho vystúpenia sú lepšie a lepšie, tak mu držím palce nech v tom pokračuje.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 4:17 - 4:17 hod.

Pčolinský Peter
Ľubo, s tou vodou si nepochodil z jednoduchého dôvodu. V SMER-e pijú colu, nie vodu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.7.2020 4:13 - 4:16 hod.

Krajčír Ľuboš Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo, túto vodu som priniesol vám, pán Blanár, vy ste tu predsa len celý deň, ja neviem kto vás na toto nahovoril, lebo ja keď som vás pozoroval, vždy keď niekto prišiel do rozpravy, vy ste sám neveril tomu naozaj čo tu predkladáte. To je môj názor, môj dojem, možno že sa mýlim. Čo tu dnes riešime. Diplomová práca. Toto je nejaký nový trend posudzovania funkčnosti štátu? Toto? Je naozaj, pán Beblavý na niekoho ukáže prstom, že ten má zlú prácu, ten má zlú prácu a všetci sa toho chytíme a ideme to tu riešiť? Myslím si, že už v politike nie je a sľubuje, že ani nebude. Vás kolegovia, ĽSNS, váš prístup je naozaj beriem ako prístup opozície, vážim si ho a myslím si, že je to váš pohľad na vec a vaša práca. SMER a HLAS SMER-u, vy ste tu naozaj mali možnosť dvanásť rokov niečo dokázať s touto krajinou. Naozaj ste ju mohli niekam posunúť, všetci to od vás očakávali. Nielen vaši voliči, určite aj vaši nevoliči. Nakoniec ste spravili to, že naozaj krajinu ste odovzdali oligarchom, ktorí ju absolútne vytunelovali. Dnes títo ľudia, čo tu sedia, aj ministri, všetci ostatní teda ktorí sú tu neni, dnes sa snažia po vás, postaviť každé jedno ministerstvo na nohy a to čo ste vy tu predvádzali, to si naozaj nezaslúžia. Nechcem úplne, ale poviem. Môžte sa naozaj hanbiť, lebo pán kolega hovoril ako sa hanbí, naozaj sa môžte hanbiť, máte pravdu za to čo ste tu predvádzali. Počuli sme naozaj od vás veľa, ale boli to iba prázdne reči. Lebo za dvanásť rokov ste mohli ukázať nejaké skutky ktoré ne, nie sú žiadne, absolútne že žiadne. Ja stojím za Igorom Matovičom, stojím za touto vládou a naozaj vy tu idete kritizovať čo? Reformu justície? Alebo zlepšenie policajného zboru? Dnes vidíme Bödör v base. Dnes vidíme, pán Danko bol dnes alebo respektíve včera, lebo už máme štyri hodiny ráno, bol vypovedať na NAKA. Dnes naozaj tie jasné kroky sú tu. A sú viditeľné. A ja držím celej našej vláde palce, verím tom, že naozaj nielen po štyroch mesiacoch sa ukázal kus práce počas pandémie, ale keď sa mi budeme skladať záverečný účet voličom, tak verím tomu, že bude tak dobrý ako zatiaľ táto vláda si vedie. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 4:12 - 4:13 hod.

Krajčír Ľuboš Zobrazit prepis
Pán kolega, ďakujem ti veľmi pekne, naozaj takto zavčasu rána veľmi pekne si rozprával a skoro sme tu všetci naozaj zabudli na ten slogan, ktorý mali naozaj aj Progresívne Slovensko "Poďme do nich", ako si to spomenul. Dobre si povedal to heslo a naozaj sme si všetci mysleli, že poďme do tých banditov, do tých smerákov. Nakoniec poďme do nich, to je poďme do všetkých tých, len nie do nich hej? Len nie do toho Progresívneho Slovenska. Len nie do toho, aby oni tu nejakým spôsobom viedli tento štát. To je, to je hrôza.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 4:09 - 4:11 hod.

Linhart Patrick Zobrazit prepis
4.09 po sedemnástich hodinách počúvania týchto, týchto žvástov vašich a som naozaj unavený už my aj celé Slovensko. Myslím už aj keď sa pozriem na Facebook na tie komenty, tak vidím, že my sme sklamali celé Slovensko. My sme sklamaním pre celé Slovensko, to čo sme dneska ukázali, že sa tu bavíme o takýchto hlúpostiach a miesto toho neriešime vážne problémy. Pán kolega mal úplne pravdu, ako nerozoberali sa , nezaoberáme sa nejakými, nejakými politickými mŕtvolami, ktorí toto celé vyvolali, poďme ďalej, poďme pracovať dámy a páni. Poďme pracovať na to sme tu, na to sme boli zvolení. Ja som dnes musel zrušiť alebo teda včera, pardon zrušiť päť mítingov ohľadom potravinového semaforu, mal som tu odborníkov, mal som tu ľudí s ktorými som sa mal stretnúť a riešiť problematiku, skutočnú problematiku a nie tieto, tieto vaše hlúposti. Sedemnásť hodín. Sedemnásť hodín. Ako pekár v Belgicku cez leto vám poviem, že ja som mal dobrý pocit z dobre vykonanej práce, lebo na ten druhý deň ráno som videl tie bochníky chleba a tie croissanty a mal som dobrý pocit z toho. Dneska nemám z toho dobrý pocit. Po sedemnástich hodinách žvástov o ničom. Sa hanbím. Hanbím sa ako sa hanbí celé Slovensko. Sklamali sme ho, svojich voličov sklamali sme ako parlament. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.7.2020 4:02 - 4:09 hod.

Kašper Igor Zobrazit prepis
Pán predsedajúci, páni ministri, dámy a páni, včera ráno som neplánoval, že dnes tu vystúpim a v živote už som mal aj lepšie nápady, ako o štvrtej ráno vystupovať na pôde parlamentu, to sa teda priznám, a myslím si, že ten čas, ktorý sme tu strávili od včerajšieho rána, večera, noci a možno aj zajtrajšieho rána, sme mohli všetci stráviť oveľa lepšie, napríklad vo svojich regiónoch, kde sme mohli pomôcť ľuďom, kde nás potrebujú určite viac, ako dnes a včera na pôde tohto parlamentu.
Na začiatok použijem slová Petra Pellegriniho, ktorý pri poslednom odvolávaní, keď bol ešte premiér, povedal, ak sa nemýlim, že to bol jeden z najslabších dôvodov na odvolanie člena vlády alebo teda predsedu vlády, ale myslím si, že tieto dôvody, ktoré dáva súčasná opozícia dnes voči, kvôli čomu sme tu, sú stokrát slabšie, ako tie, čo boli. A ja som si dovolil si aj napísať tie dôvody, alebo jeden teda citát, lebo to som si nedokázal naozaj zapamätať. A dovoľte mi, aby som to teda prečítal. Jeden z hlavných štyroch dôvodov, prečo sme tu 18 hodín, znie takto, to stojí za to: "Neexistencia ucelenejšej stratégie postupu transformácie spoločnosti a ekonómie po kríze.". No tak toto ma normálne hodilo do stoličky a už si nepamätám ani začiatok teda tej vety a neviem, ako vy, ale ja si nemyslím, že už sme po kríze a myslím si, že tá ekonomická kríza tu bude ešte trvať nejakých pár mesiacov. Ale to nie je všetko. Ešte mám jeden bonbónik, možno ešte lepší. To som si tiež napísal, lebo to by som si nezapamätal. Ďalší dôležitý dôvod, prečo sme tu 18 hodín, je tento: "Štvorročné programové vyhlásenie vlády, ktoré svojím charakterom predstavuje strednodobý strategický dokument, optimálne nevystihuje trajektóriu dlhodobého rozvoja projektovanej budúcnosti. Najmä tendenciou koncentrácie úsilia na krátkodobé populárne riešenia, ktoré sú mnohokrát v rozpore s perspektívnymi cieľmi spoločnosti." Tak toto ma už úplne dostalo. Akože táto, táto, tieto slová.
Ale viete, čo je najkurióznejšie, čo je najbizarnejšie tohto celého divadla, ktoré tu už trvá skoro jeden deň? Že opozícia, ktorá dala tento návrh, vlastne ani nechce, aby táto vláda skončila. Nechce, aby sme odvolali premiéra a nechce, aby skončila celá vláda. Ja vám poviem prečo.
Prvý dôvod je strana SMER a jej, samozrejme, zmenšujúce sa preferencie a ich strach, že keby boli predčasné voľby, tak možno ani neprejdú prahom parlamentu a keby prešli, tak stratia minimálne polovicu poslancov, ktorí sú tu teraz.
A druhý dôvod je strana HLAS smeru, teda oficiálne strana HLAS, ktorá by vlastne ani nemohla kandidovať, lebo zaregistrovanie strany trvá niekoľko mesiacov...
===== ...keby boli predčasné voľby, tak možno ani neprejdú prahom parlamentu, a keby prešli, tak stratia minimálne polovicu poslancov, ktorí sú tu teraz. A druhý dôvod, je strana HLAS SMER-u, teda oficiálne strana HLAS, ktorá by vlastne ani nemohla kandidovať, lebo zaregistrovanie strany trvá niekoľko mesiacov a do tých predčasných volieb, keby sa tak stali, vlastne ani nebudú kan, ani nemôžu kandidovať, takže by vlastne stratili všetko čo majú, svoj plat, svoje postavenie, svoje vzťahy. Ja rozumiem, že ste opozícia, a že je hluché obdobie, je leto a ten televízny priestor potrebujeme nejako, alebo potrebujete teda nejako zaplniť, a že toto je ideálny spôsob, lebo tie médiá to samozrejme zoberú a je to pre nich super dôležitá vec, riešiť diplomovky ako keby Slovensko nemalo iné veci. Ale ľudia toho už majú dosť. Riešime tu niekoľko týždňov podľa môjho názoru úplne nezmyselné veci a diplomovky, ktoré sú možno 586 problém v poradí dôležitosti Slovenska. My tu nemáme čo iné riešiť preboha? Bohužiaľ vám, ale v tom pomáhajú tí, ktorí tu mali a chceli sedieť s nami. Bohužiaľ vám v tom pomáhajú strany, ktoré nie sú v parlamente a ktoré sa tam nedostali vďaka možno aj svoje hlúposti. Ale ich statusy často pripomínajú statusy strany SMER a nakladajú nám viac ako súčasná opozícia, napriek tomu, že mali byť súčasťou veľkej zmeny Slovenska. A to ma strašne, strašne mrzí. Ja chápem ich frustráciu, že chceli byť vo vláde, ale oni sami mali titulky a poďme do nich a ja som si doteraz až myslel, že poďme do nich, že mysleli súčasnú opozíciu a oni vlastne mysleli nás. To je, to je neuveriteľné. Robert Fico sa musí niekde smiať, niekde za dverami, nikde možno v izbe, že vlastne opozičnú politiku robia tí, ktorí mali byť súčasťou zmeny. A tomuto ja nikdy nepochopím. Vy, ktorí ste predkladali tento zákon idete nás moralizovať a idete moralizovať premiéra, členov vlády, vy ktorí máte za sebou stovky káuz, ktorí ste dohadzovali zákazky svojím sesterniciam, bratrancom, bratovej švagrinej a neviem švagrinú bratovi a neviem komu všetkému a pre vás, je to dôležitejšie, alebo dôležitejší dôvod je ten, že či má niekto ... desať, dvadsať alebo päťdesiat percent, čo je kvapka v mori toho, čo ste dokázali vy za posledné roky. To je neuveriteľné, vyčítať nám legislatívne, skrátené legislatívne konania, áno bolo ich 39 tých zákonov a ja som s hrdosťou zodvihol za každý jeden ruku. Pardon, stlačil som tlačítko, aby som bol presný. Aby ma niekto zase nechytil za slovíčko. A tie zákony boli robené preto, aby sme pomohli ľuďom a vy, to vám veľmi rád pripomenie, ste hlasovali za veľkú väčšinu z nich. A teraz to kritizujete. Veď vďaka tomu sme pomohli ľuďom na celom Slovensku a naštartovali ako tak tú ekonomiku, ktorá bola úplne na dne. Igor Matovič má svoje chyby, má svoje muchy, ale ja mu verím a som úprimne rád, že je predsedom vlády. Tak ako som rád a verím ostatným ministrom a členom vlády, ktorí za posledné štyri mesiace urobili skvelí kus práce, urobili skvelú robotu. A nielen oni, ale som hrdý aj na všetkých 95 poslancov vládnej koalície, ktoré, ktorí sú tu a ktorí tu sedia. A som rád a som šťastný, že som súčasťou tej zmeny pre lepšie Slovensko. Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.7.2020 4:02 - 4:09 hod.

Kašper Igor Zobrazit prepis
Pán predsedajúci, páni ministri, dámy a páni, včera ráno som neplánoval, že dnes tu vystúpim a v živote už som mal aj lepšie nápady, ako o štvrtej ráno vystupovať na pôde parlamentu, to sa teda priznám, a myslím si, že ten čas, ktorý sme tu strávili od včerajšieho rána, večera, noci a možno aj zajtrajšieho rána, sme mohli všetci stráviť oveľa lepšie, napríklad vo svojich regiónoch, kde sme mohli pomôcť ľuďom, kde nás potrebujú určite viac, ako dnes a včera na pôde tohto parlamentu.
Na začiatok použijem slová Petra Pellegriniho, ktorý pri poslednom odvolávaní, keď bol ešte premiér, povedal, ak sa nemýlim, že to bol jeden z najslabších dôvodov na odvolanie člena vlády alebo teda predsedu vlády, ale myslím si, že tieto dôvody, ktoré dáva súčasná opozícia dnes voči, kvôli čomu sme tu, sú stokrát slabšie, ako tie, čo boli. A ja som si dovolil si aj napísať tie dôvody, alebo jeden teda citát, lebo to som si nedokázal naozaj zapamätať. A dovoľte mi, aby som to teda prečítal. Jeden z hlavných štyroch dôvodov, prečo sme tu 18 hodín, znie takto, to stojí za to: "Neexistencia ucelenejšej stratégie postupu transformácie spoločnosti a ekonómie po kríze.". No tak toto ma normálne hodilo do stoličky a už si nepamätám ani začiatok teda tej vety a neviem, ako vy, ale ja si nemyslím, že už sme po kríze a myslím si, že tá ekonomická kríza tu bude ešte trvať nejakých pár mesiacov. Ale to nie je všetko. Ešte mám jeden bonbónik, možno ešte lepší. To som si tiež napísal, lebo to by som si nezapamätal. Ďalší dôležitý dôvod, prečo sme tu 18 hodín, je tento: "Štvorročné programové vyhlásenie vlády, ktoré svojím charakterom predstavuje strednodobý strategický dokument, optimálne nevystihuje trajektóriu dlhodobého rozvoja projektovanej budúcnosti. Najmä tendenciou koncentrácie úsilia na krátkodobé populárne riešenia, ktoré sú mnohokrát v rozpore s perspektívnymi cieľmi spoločnosti." Tak toto ma už úplne dostalo. Akože táto, táto, tieto slová.
Ale viete, čo je najkurióznejšie, čo je najbizarnejšie tohto celého divadla, ktoré tu už trvá skoro jeden deň? Že opozícia, ktorá dala tento návrh, vlastne ani nechce, aby táto vláda skončila. Nechce, aby sme odvolali premiéra a nechce, aby skončila celá vláda. Ja vám poviem prečo.
Prvý dôvod je strana SMER a jej, samozrejme, zmenšujúce sa preferencie a ich strach, že keby boli predčasné voľby, tak možno ani neprejdú prahom parlamentu a keby prešli, tak stratia minimálne polovicu poslancov, ktorí sú tu teraz.
A druhý dôvod je strana HLAS smeru, teda oficiálne strana HLAS, ktorá by vlastne ani nemohla kandidovať, lebo zaregistrovanie strany trvá niekoľko mesiacov...
===== ...keby boli predčasné voľby, tak možno ani neprejdú prahom parlamentu, a keby prešli, tak stratia minimálne polovicu poslancov, ktorí sú tu teraz. A druhý dôvod, je strana HLAS SMER-u, teda oficiálne strana HLAS, ktorá by vlastne ani nemohla kandidovať, lebo zaregistrovanie strany trvá niekoľko mesiacov a do tých predčasných volieb, keby sa tak stali, vlastne ani nebudú kan, ani nemôžu kandidovať, takže by vlastne stratili všetko čo majú, svoj plat, svoje postavenie, svoje vzťahy. Ja rozumiem, že ste opozícia, a že je hluché obdobie, je leto a ten televízny priestor potrebujeme nejako, alebo potrebujete teda nejako zaplniť, a že toto je ideálny spôsob, lebo tie médiá to samozrejme zoberú a je to pre nich super dôležitá vec, riešiť diplomovky ako keby Slovensko nemalo iné veci. Ale ľudia toho už majú dosť. Riešime tu niekoľko týždňov podľa môjho názoru úplne nezmyselné veci a diplomovky, ktoré sú možno 586 problém v poradí dôležitosti Slovenska. My tu nemáme čo iné riešiť preboha? Bohužiaľ vám, ale v tom pomáhajú tí, ktorí tu mali a chceli sedieť s nami. Bohužiaľ vám v tom pomáhajú strany, ktoré nie sú v parlamente a ktoré sa tam nedostali vďaka možno aj svoje hlúposti. Ale ich statusy často pripomínajú statusy strany SMER a nakladajú nám viac ako súčasná opozícia, napriek tomu, že mali byť súčasťou veľkej zmeny Slovenska. A to ma strašne, strašne mrzí. Ja chápem ich frustráciu, že chceli byť vo vláde, ale oni sami mali titulky a poďme do nich a ja som si doteraz až myslel, že poďme do nich, že mysleli súčasnú opozíciu a oni vlastne mysleli nás. To je, to je neuveriteľné. Robert Fico sa musí niekde smiať, niekde za dverami, nikde možno v izbe, že vlastne opozičnú politiku robia tí, ktorí mali byť súčasťou zmeny. A tomuto ja nikdy nepochopím. Vy, ktorí ste predkladali tento zákon idete nás moralizovať a idete moralizovať premiéra, členov vlády, vy ktorí máte za sebou stovky káuz, ktorí ste dohadzovali zákazky svojím sesterniciam, bratrancom, bratovej švagrinej a neviem švagrinú bratovi a neviem komu všetkému a pre vás, je to dôležitejšie, alebo dôležitejší dôvod je ten, že či má niekto ... desať, dvadsať alebo päťdesiat percent, čo je kvapka v mori toho, čo ste dokázali vy za posledné roky. To je neuveriteľné, vyčítať nám legislatívne, skrátené legislatívne konania, áno bolo ich 39 tých zákonov a ja som s hrdosťou zodvihol za každý jeden ruku. Pardon, stlačil som tlačítko, aby som bol presný. Aby ma niekto zase nechytil za slovíčko. A tie zákony boli robené preto, aby sme pomohli ľuďom a vy, to vám veľmi rád pripomenie, ste hlasovali za veľkú väčšinu z nich. A teraz to kritizujete. Veď vďaka tomu sme pomohli ľuďom na celom Slovensku a naštartovali ako tak tú ekonomiku, ktorá bola úplne na dne. Igor Matovič má svoje chyby, má svoje muchy, ale ja mu verím a som úprimne rád, že je predsedom vlády. Tak ako som rád a verím ostatným ministrom a členom vlády, ktorí za posledné štyri mesiace urobili skvelí kus práce, urobili skvelú robotu. A nielen oni, ale som hrdý aj na všetkých 95 poslancov vládnej koalície, ktoré, ktorí sú tu a ktorí tu sedia. A som rád a som šťastný, že som súčasťou tej zmeny pre lepšie Slovensko. Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 3:55 - 3:55 hod.

Svrček Miloš Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Ja len na margo vášho vystúpenia, pán poslanec Mazurek, v písomnej rozprave ste mal, tuším, na svoje vystúpenie 34 faktických poznámok, v tejto ústnej rozprave ste mal na svoje vystúpenie 11 faktických poznámok, ak sa nemýlim, čiže evidentne máte oveľa väčší úspech, keď ste ticho. Možno by som aj tak do budúcna apeloval na vás, že keby ste pokračoval v tejto novej politickej kultúre z vašej strany. Myslím si, že by sme to viacerí privítali. Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 3:52 - 3:52 hod.

Kašper Igor Zobrazit prepis
Ja som sa trochu aj spotil, ako som tu sedel pri tom vystúpení, a to už je čo povedať v túto hodinu, a sľubujem, že vzhľadom na tú energiu, ktorá išla z vás, že začnem aj ja viac chodiť do posilovne a budem si od vás asi súkromne pýtať recept na tú kávu, ktorú ste si dali pred týmto vystúpením, musela byť teda riadne silná a zareagujem len na jednu, len na jedno klamstvo, ktoré ste povedali, že táto vláda zariadila deficit 12 miliárd. Vy veľmi dobre viete, že to tak nie je, že to nezariadila táto vláda, ale zariadila to proste vyššia moc, ktorá je tu a ktorá zasiahla celý svet. Tak vás poprosím nabudúce, aj keď bude takáto nočná hodina, aby ste neklamali. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 3:50 - 3:50 hod.

Krajčír Ľuboš
vôbec spať. Ďakujem veľmi pekne. To bol taký fakt neuveriteľný budíček.
Skryt prepis