Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

3.11.2021 o 20:21 hod.

Mgr. PhDr. PhD.

Ľuboš Blaha

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.11.2021 16:39 - 16:41 hod.

Vaľová Jana Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Viete, ja som v prvom čítaní zahlasovala za, lebo som očakávala, že naozaj prejdú tie dobré veci pre ženy, pre slobodné matky a vlastne ten zákon bude nejakým spôsobom, tí rozumní ľudia, ktorí tu sedia, sa dohodnú. Ale nie tuná v pléne.
Vážení, ja sa teraz pýtam spravodajcu, lebo sa ma pán Šefčík pýtal, že čo sa pýtam. Že koľko je pozmeňovákov? Tak doposiaľ 19 a pozmeňuje sa asi 100 bodov. Preboha, kto normálny za toto vie hlasovať, mi povedzte. Sto bodov meníte, hádate sa tu medzi sebou celá koalícia, mne pripadá, že každý, kto už videl tehotnú ženu na chodníku, dáva pozmeňovací návrh a každý vie o tehotenstve všetko. No povedzte mi ako my, ktorí nie sme v žiadnom marketingu a v ničom zainteresovaní, normálne ako žena, no mám za toto hlasovať? No vôbec nemám chuť za nič hlasovať.
Preboha, zoberte ten zákon, dohodnite sa kdesi za dverami a nie tu traumatizujete celú spoločnosť. Hádajú sa tu ženy, hádajú sa tu matky a proste traumatizujete všetkých miesto toho, aby ste sa dohodli. Navzájom sa tu napádate, navzájom sa tu okydávate, no skutočne to nie je pomoc tehotným matkám, takto som si to vôbec nepredstavovala, keby som bola vedela, že takéto niečo bude v parlamente, že sto bodov sa bude meniť, že sa tu budete predbiehať jedni pred druhými, budete si tu nadávať, ako som počula pred tým, do všelijakých zrúd a kade čoho, tak nehnevajte sa, nikdy by som v prvom čítaní nezahlasovala. Nie preto, že nechcem tým ženám pomôcť, ale preto, že taká partia ľudí, ktorá sa tu teraz zišla vo vláde, to je niečo neskutočné. Ľudia sú nešťastní z covidu, sú chorí zo všetkého možného a vy ich tu ešte traumatizujete, ešte aj tie matky a tie stresy. Sto bodov meníte v 19 pozmeňovákoch, to ešte nie je koniec. Nehanbíte sa?! Tak sa choďte dohodnúť, prosím vás, dajte to dole, stiahnite to!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 9.11.2021 11:12 - 11:13 hod.

Vaľová Jana
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.11.2021 10:50 - 10:51 hod.

Baláž Vladimír Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Ja vám teda neďakujem za vaše vystúpenie. Ja ani nechcem teraz vravieť, na ktorej strane by som bol z hľadiska zákona, ale nehnevajte sa na mňa, pán kolega, ja tomu nerozumiem, prečo tak príkro, drzo, arogantne vystupujete. Koho? Ak chcete niekoho presvedčiť, tak ho presviedčajte, ale prečo takýto tón? Ako si to vôbec dovoľujete? To je proste tak drzé a tak chrapúnske voči kolegom, ktorí tu sedia, že to je neuveriteľné pre mňa. Prosím vás pekne, ak chcete mať nejakú budúcnosť, akúkoľvek, ako politik, ako človek, odborník alebo ako človek vôbec, tak troška kroťte svoj, neviem, či povedať temperament alebo čítajte viac kníh, alebo ja neviem, čo vám mám viac poradiť, ale prosím vás, niečo s tým urobte. To je naozaj neuveriteľné.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.11.2021 10:46 - 10:48 hod.

Vaľová Jana Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Pán poslanec Cmorej, tak ja vám poviem, s niektorými pozmeňovákmi súhlasím. Určite súhlasím s tým, aby život dieťaťa nebol nadradený nad život ženy, pretože o tom hovorí aj Ústavný súd Slovenskej republiky a jednoducho žena-matka, ktorá má ešte doma ďalšie deti, tak určite je pre túto rodinu potrebná a malo by to byť, malo to byť, mali by mať rovnaké práva aj matka, aj dieťa.
S čím nesúhlasím, je, že 15-ročné deti, pretože som matka a viem, čo je to dieťa, mám dve deti. Neviem, či vy máte, pán Cmorej, deti. Ak máte, tak mi to povedzte. (Reakcia z pléna.) Som rada, ale určite nie 15-ročné. Ako 15-ročné deti môžu sami rozhodovať o tom, či pôjdu na potrat, alebo nepôjdu bez súhlasu rodiča. Viete, čo je to puberta? Pubertu lekári klasifikujú, neviem, akých ste tam mali lekárov gynekológov, že je od 10 do 18 rokov. Ak sa to zmenilo, tak ma vyveďte z omylu, kedy je emočná instabilita, kedy ľudský organizmus rastie rýchlosťou sto percent a podobne. Čiže s tým nesúhlasím.
A, pán Stančík, dovolila, či, pán Cmorej, prepáčte, dovolila by som si povedať, skúste svoje deti učiť vychovávať slušne, pretože to, čo ste tu predviedli, viete, že bude sa pani zodpovedať, pani kolegyňa poslankyňa, ak nezahlasuje a všelijaké tie monštrá, všetko, čo používate, nepoužil ste to, ste to citovali, všetky tie slová ste priniesli liberáli a OĽANO do parlamentu. A potom sa sťažujete aj na výboroch, ako strašne vám ľudia ubližujú na Facebooku, aké strašné slová používajú, čo všetko voči vám robia. Viete, ak sme to povýšili do parlamentu, tak bežný človek si berie, že to je úplne bežná vec a môže to bežne používať. Takže ja by som poprosila možno aj trošku úcty, aby sme sa zároveň nevyhrážali kolega kolegovi, že ako musí hlasovať, prečo musí hlasovať proste, aké má kto svedomie. Ja si myslím, že každý tuná koná podľa najlepšieho... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.11.2021 11:37 - 11:39 hod.

Faič Vladimír Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Nestačím sa diviť, že čo sa vlastne deje. Inak, pani poslankyňa, ten vecný tón, ktorým ste vystúpili, je dosť vzácny posledné dni v tomto pléne. Som rád, že ste tak vystúpili. Ale ak ste položili otázku, že prečo je tu toľko rozporov, prečo je tu toľko nezhody v mnohých veciach, no tá prvá je, že príspevok pána ministra Budaja do celého tohto úsilia, ktoré tu je, bolo jediné. Prišiel sem, ponadával opozícii do chrapúňov a ja neviem, čo do všetkého možného, čo teda si asi pravdepodobne máloktorý minister v celej Európskej únii dovolí v pléne parlamentu, ale to je Jano Budaj. Ja som inak bol s ním v jednom koaličnom klube v roku 1998 - 2002.
Ak by sme nebrali do úvahy tú politizáciu, ktorá tu je, a išli by sme len na podstatu problému, tak musíme povedať, že preto je to poslanecký návrh, aby nemohol byť posudzovaný v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Pretože to, čo pán poslanec Šíbl povedal, že to bolo v pripomienkovom konaní, to je veľké klamstvo, pretože v tom možno bolo, boli tie dve strany pôvodného návrhu, ale vôbec nie ten dvoj alebo trojhodinový pozmeňujúci návrh, ktorý rieši všetky tie veci, ktoré tu mnohým prekážajú. A to je aj asi problém vášho koaličného sporu, že to ako koalícia neviete posúdiť. A ten hnev netreba obracať na nás.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.11.2021 15:35 - 15:37 hod.

Faič Vladimír Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec, tiež som si, budem reagovať na to, čo ste uviedli, že v encyklike Laudato si sú aj iné formulácie, tak som tiež so záujmom si prebehol, pretože je to 150 strán, 152-stranová encyklika, že o čo vlastne ide, a predpokladal som, priznám sa, že som ju doteraz nečítal, uvažoval som nad tým, že pravdepodobne pôjde o encykliku, ktorá sa výsostne dotýka ochrany životného prostredia.
A zistil som, že táto encyklika sa zaoberá len čiastočne týmito otázkami, pretože jej hlavným zámerom je sociálna situácia vo svete vo vzťahu k prostrediu, v ktorom sa žije. A presne ste vy dali ten citát, ktorý hovorí, že táto encyklika je zameraná na ľudí, na ich postavenie, na tie nerovnosti, ktoré sa vytvárajú aj klimatickými zmenami, ale aj vôbec všetkým, čo sa okolo nich deje. A táto encyklika určite nebola písaná na základe toho, že by aj Svätý Otec hľadal počin v tom, ako vyzerá Slovensko. Tu sú postavené veci úplne inak, pretože tá chudoba je najmä v Južnej Amerike, v Afrike a v iných štátoch, a na tomto sú postavené veci.
A hľadať tam nejakú, nejakú súvislosť so Slovenskom v tejto encyklike a len v tejto oblasti, ktorú ste vy povedali, je postavená len na tom, že argumentácia vždy charakterizuje záujem. A ten záujem podľa môjho názoru nie je čistý ani vo vzťahu k tejto encyklike.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie 4.11.2021 9:02 - 9:05 hod.

Richter Ján Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Veľmi stručne, ak dovolíte.
Ak sme skonštatovali po mimoriadnom sociálnom výbore, že pán minister nepresvedčil minimálne opozičných poslancov a z toho titulu sme volili cestu vyslovenia nedôvery tu v pléne Národnej rady, môžem aj po tomto pokuse skonštatovať, že pán minister nepresvedčil. Nepresvedčil preto, že politická zodpovednosť vyplývajúca, by som povedal, z riešenia prvej pomoci, a to hlavne tej kauzy nešťastnej Okresného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Pezinku, má jednoznačne všetky princípy pre to, aby vyvodil aj svoju osobnú politickú zodpovednosť.
Tá prvá pomoc celkove je, je veľmi potrebná. Je to vlastne jediný prvok systémový, ktorý rieši aj zamestnávateľov, aj zamestnancov z hľadiska zachovania zamestnanosti, z hľadiska kompenzácie jednotlivých firiem, ale, ale to nešťastné nastavenie, na základe ktorého bolo potrebné robiť ďalšie úpravy, to znamená, že prvá pomoc plus, prvá pomoc dvakrát plus, čo ja vítam, lebo to je navyšovanie tých prostriedkov, si za ten rok a pol možno žiadala urobiť aj isté úpravy alebo konkretizáciu aj z hľadiska systému kontroly. Ten systém kontroly ukázal aj v tomto prípade, že má svoje veľké diery a je potrebné aj v tejto chvíli, lebo tá pomoc nekončí, sa nad tým veľmi vážne zamyslieť a, a riešiť jednoducho tento problém.
Nepôsobí dobre ani tá posledná kauza alebo problém z hľadiska nevyplatenia všetkých prostriedkov vzhľadom na to, že niekto v tej štátnej správe, konkrétne z rezortu, zle vyrátal nejaký vzorec na vyplácanie týchto kompenzácií, namiesto 100 % 80 %, čo znamená, že namiesto 1 100 maxima dostávali ľudia 880, čo je nejakých 220 eur rozdiel. Treba povedať, že podľa vyjadrenia pána ministra je to takmer 5 000 zamestnávateľov. To znamená, že veľké množstvo, ktoré síce sa bude teraz doplácať, pretože rezort povedal, že sa stala chyba. No len aj to je do istej miery výsledkom toho, že takéto chyby by sa stávať nemali. Pretože to nie je otázka jedného zamestnanca, po ňom bolo potrebné, aby sa isté veci kontrolovali. To je tak vážna vec, ktorá zasahuje v podstate celé Slovensko, že by sa to stávať nemalo. Aj to len dokresľuje, že prvá pomoc je dobrá, je dôležitá, je potrebná, ale z hľadiska logistiky a manažovania má svoje veľmi veľké úskalia a jednoducho problémy.
Preto si myslím, že tá politická zodpovednosť, ktorú žiadam, je namieste a mala by byť v tomto prípade aj vyvodená.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 3.11.2021 20:33 - 20:43 hod.

Fico Robert Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Dámy a páni, hovorím to s plnou úctou a rešpektom k vám poslancom vládnej koalície, ktorí tu sedíte toľko, že sa dajú zrátať na prstoch dvoch rúk. Máme aj dôležitejšiu prácu, ako sa k vám prihovárať o pol deviatej a viesť diskusiu tohto typu, ktorú sa snažíte s nami viesť.
Ako predseda vlády som odvolal toľkých členov vlády, že by som potreboval asi päť rúk, aby som zrátal všetkých tých ministrov, ktorí buď pod mojím tlakom priamo odstúpili, alebo kde som priamo podal návrh prezidentovi Slovenskej republiky a museli zo svojej funkcie odísť. Ja vám všetkým želám a hovorím to, hoci sa na to necítim vekovo, aby ste boli v nasledujúcich parlamentných voľbách úspešní. Obávam sa však, že aj z vás, čo tu sedíte ako vládni poslanci, je vás tu asi osem alebo deväť, minimálne sedem už v parlamente po ďalších parlamentných voľbách nebude. A je to preto, lebo si neuvedomujete, aké posolstvá a odkazy nechávate ďalším parlamentom a ďalším politickým generáciám. Vy sa dostávate do pasce a túto pascu prehlbujete každodennou politickou prácou.
Dámy a páni, vám to bolo úplne jedno, že ministerka spravodlivosti Kolíková bola obvinená, že je spolumajiteľkou firmy, ktorá okrádala ľudí v Moste pri Bratislave, a bola za to odsúdená aj konkrétna žena, konateľka, nevlastná sestra pani ministerky. Dobre, to znamená, že zavádzate pravidlo do slovenskej politiky, že ktorýkoľvek člen vlády, ktorýkoľvek poslanec môže mať firmu, ktorá bude okrádať ľudí, a má právo zostať vo svojej funkcii, dokonca exekutívnej.
Vám vôbec nevadilo, že pani ministerka má brata, ktorý zarába milióny na obchodoch, verejných, so Slovenskou televíziou. Zavádzate pravidlo, že ktorýkoľvek súrodenec ministra, člena parlamentu v budúcnosti bude môcť robiť so štátom, s verejnými zdrojmi neuveriteľné kšefty, aké len chce.
Nevadí vám ani to, že predseda vlády, vtedajší, obvinil ministerku Kolíkovú, že je podozrivá z podvodu pri prenájme budovy ministerstva spravodlivosti. V poriadku nastavili ste prvý parameter.
Potom došiel druhý parameter, a to je minister vnútra pán Mikulec, voči ktorému sú jasné dôkazy, že ukradol, alebo teda zobral úplatok vo výške 100 000 eur. Nebudem hovoriť o iných ich prehreškoch. V poriadku, rešpektujete to, je to v poriadku. Takže my teda vieme, že v budúcnosti ktorýkoľvek minister môže brať úplatky, môžu voči nemu byť akíkoľvek svedkovia, ale nič sa mu nemôže stať.
Vy rešpektujete, dámy a páni, že minister hospodárstva pán Sulík sa nám všetkým rehli do ksichtu, dnes varí halušky v Dubaji v tričku SaS a odletel tam na štátnom lietadle aj s vlastnou dcérou. Jednoducho to je v poriadku. Áno, prosím, ja, možno sa mi zadarí v živote, ešte budem mať nejaké vnúčence, tak ja ich budem so sebou vláčiť, keď náhodou bude SMER – sociálna demokracia vo vláde, krížom-krážom po celom svete.
Vám nevadí, prepáčte za expresívny výraz, že udrbete 24 miliónov eur a tvárite sa, že nič sa nedeje. Pretože ste v pasci. Vy viete, že toho ministra nemôžte odvolať, lebo sa vám rozsype celá vládna koalícia.
Prosím, uvedomte si, čo v danom okamihu teraz robíte. To je tak vám strašne cenná tá Kolíková? To vám je tak strašne cenný ten Mikulec ušatý, to vám je tak strašne cenný napríklad v tomto prípade minister Sulík, keď robí také veci, ako robí?
No tak si predstavte, že ja by som do štátneho lietadla zobral vlastného syna na výlet do Dubaja a tam by som v tričku SMER-u – sociálna demokraciu varil nejaké halušky na nepodarenej slovenskej výstave v Dubaji.
Ak takto budete pokračovať, nastavujete parametre, ktoré sú neprekonateľné.
Vám nevadí, že máte za koaličného partnera politickú stranu, ktorá má 45 členov, ktorá v živote nemala žiadny snem, nezasadal žiadny orgán, nemá žiadnu centrálu, jednoducho neexistuje, a tvárite sa, že ste demokratická štruktúra, ktorá v tomto štáte ide vládnuť.
Vy dobre viete a vy to musíte cítiť, že končíte a ja mám ďaleko od toho, aby som sa tešil, že SMER – sociálna demokracia možno opäť bude súčasťou nejakej vládnej štruktúry. Mám veľmi ďaleko od toho, lebo ja viem na rozdiel od vás, o čom to reálne vládnutie je. O čom je byť súčasťou ťažkých koalícií. Ale vy veľmi dobre viete, že ten potenciál, ten konflikt, ktorý máte v sebe vo vnútri, je tak obrovský, že to vybuchne v jednom momente ako atómová bomba, vás to rozpráši na márne kusy.
Keby som bol politológ a váš radca a by ste ma dobre platili, tak vám poviem, choďte rýchlo do predčasných volieb, aby ste zachránili aspoň ten posledný zostatok, ktorý máte v danej situácii, lebo o pol roka už nebudete mať nič. O rok už nebude nič. Samé nuly sa budú okolo vás motať pri prieskumoch verejnej mienky. V poriadku, je to vaše rozhodnutie.
Za týchto okolností však my nevidíme žiadny dôvod pokračovať v tejto trápnej schôdzi. To my sa máme s vami teraz hádať, poslanci vládnej koalície, že aká bola minimálna mzda, že či bola dosť vysoká, alebo nebola vysoká? Máme sa hádať o tom, že či ten trinásty dôchodok, ktorý bol schválený krátko pred voľbami, bol myslený vážne alebo nebol myslený vážne?
To my vám teraz máme pripomínať, v akom stave máte štátny rozpočet, v akom stave máte deficit? A to čo? Tak to poďme vedľa, tam, dajme si pohár vína, sa poďme porozprávať. To čo tu vedieme teraz za súboj, to je pre koho dobré?
Samozrejme, nočné rokovanie, zbaviť sa tej zodpovednosti, novinári, tí nie sú ani tu nebudú. Novinári sú skorumpovaná Sorosova banda prasiat a budem to opakovať dookola v jednom kuse. A slúžia vám a budú vám slúžiť. Nikdy nám neslúžili. Ako predseda vlády som prežil desať rokov ako predseda vlády bez akejkoľvek podpory médií a vy ju máte totálnu a idete do totálnej katastrofy, ktorú v danom okamihu máte.
Pán podpredseda, my nič iné nevyžadujeme, len úctu a rešpekt. My sme opozičná strana. My nie sme bublina. My sme strana, ktorá má 16 000 členov, ktorá pravidelne zasadá cez štruktúry, sme strana, ktorá má programovú výbavu, sme strana, ktorá sa, samozrejme, tiež zmietala v nejakej kríze, ale z tej krízy sa dostala von. Tak mi teraz vysvetlite, ako máme reagovať na toto, čo sa tu dnes v tejto sále deje. Je to ponižujúce, vy vytvárate parametre, dámy a páni, do budúcnosti, ktoré vás zničia, zničia vás tak, že už mnohí z vás do tejto sály nikdy nevstúpite.
Za týchto podmienok, pán predseda, o trištvrte na deväť sa baviť s deviatimi poslancami vládnej koalície bez prítomnosti ministra, bez kohokoľvek, kto by toho ministra sem prišiel podporiť, bez toho, aby ktokoľvek povedal nejaký argument, na tých 24 mil., táto schôdza nemá význam, aby pokračovala v túto hodinu.
Pán podpredseda, ukradli ste 24 mil. eur, niekto ukradol 24 mil. eur, kto bol vami riadený. A mne je to jedno, či to bola priamo ruka tohto ministra, hoci keď sa pozrieme na Gorilu a záznamy v Gorile, ani by ma to neprekvapovalo, pretože tam boli vážne veci, ktoré obviňovali Krajniaka, ako si delili desať milióny korún provízií, ktoré pozostávali za privatizáciu cez Fond národného majetku. Ale musíte sa naučiť aj za cenu, že budete mať vo vnútri vo vládnej koalícii ešte väčšiu tenziu, brať na seba politickú zodpovednosť.
Čo to bude na budúce? Najprv okrádajú ľudí v Moste pri Bratislave, potom je tam úplatok 100-tisíc, potom tam máte Sulíka, ktorý si robí, čo chce, robí si srandu z celého Slovenska, teraz máte 24 miliónov. A čo urobíte, keď nejaký minister sem príde a bude z hrdelného trestného činu zodpovedný, zase ho budete chrániť len preto, aby sa táto vláda nerozpadla?
To predsa takto nemôže fungovať. Vy nemôžte fungovať na princípe, že každý v tejto vláde je neodvolateľný. Veď vy likvidujete demokraciu v priamom prenose.
My sme tiež porobili všelijaké prešľapy, ale zaplatili sme za to politickú cenu, ale vyžadujeme ako štandardná politická opozičná strana úctu a rešpekt, my tú úctu a rešpekt prejavujeme aj tým, že dávame kvalifikované návrhy, nielen zákonné návrhy, ktoré sa týkajú odvolávania ministrov. Obraciame sa na Ústavný súd, robíme skutočnú politiku.
A keďže nám neviete tú úctu a rešpekt prejaviť, žiadam všetkých predkladateľov, aby v tomto okamihu opustili sálu Národnej rady a budeme pokračovať zajtra v normálnom čase a verím, že aj v prítomnosti tých prašivých novinárov, ktorí tu nie sú, lebo sú skorumpovaní jeden od druhého.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2021 20:24 - 20:26 hod.

Kéry Marián Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán poslanec Tomáš, ja som veľmi rád, že si pripomenul kolegom z vládnej koalície, že práve ich rozhodnutia zrušili trinásty dôchodok a pripravili deti o sociálnu vymoženosť, a to obedy zadarmo. A teraz k veci.
Z financií, ktoré mali pomáhať, zmizlo 24 mil. eur. Nedávno bol minister Krajniak v jednom súkromnom rádiu, ale nedozvedeli sme sa od neho prakticky nič, povedal, že buď nevie, ale ak predsa niečo vie, tak nepovie. Pred týždňom však jasne vyhlásil, že to boli štyri úradníčky, ktoré spáchali podvod. Dnes toto vyjadrenie koriguje a hovorí, citujem: „Nemusí to tak byť. Niekto, niekto sfalšoval, zobral údaje, prihlasovacie heslá a tak ďalej.“ Veľmi zaujímavý posun.
Pán poslanec, na tvoju fundamentálnu otázku, že čo je s úradníčkami z Úradu práce, sociálnych vecí, rodiny v Pezinku, si zatiaľ odpoveď nedostal a ja doplním tvoju otázku v tom, že akého obdobia sa týkajú tieto podozrivé operácie? Boli predkladané v rámci jedného mesiaca alebo to bolo dlhšie obdobie? Ak sa týkali dlhšieho obdobia, boli na niektorú z firiem predkladané opakovane? A toto sú otázky, ktoré naozaj trápia slovenskú spoločnosť, nielen nás zákonodarcov, a na tieto otázky sme zatiaľ relevantné odpovede nedostali.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2021 20:21 - 20:23 hod.

Blaha Ľuboš Zobrazit prepis
Pán poslanec, keď si hovoril o tom, ako Igor Matovič pred voľbami behal po Cypre a fotil si tam schránky, tak si mi vnukol myšlienku, ja som konečne došiel na to, prečo tu vlastne neni Heger s Matovičom.
No Heger chytil toho Matoviča alebo Matovič Hegera pod pazuchu a utekali točiť videjká na Balkán. Oni teraz behajú, lietajú po Balkáne a tam točia schránočky, ktoré ukradli tých 24 mil. Zajtra vyjde na Facebooku videjko celého vytešeného Igora Matoviča, budú nám ukazovať dlane, ako to robili na Cypre, s tými sumami a budú hovoriť, ako bojujú proti schránkam. Veď toto tam zajtra určite odznie na tom Facebooku.
Takýmto spôsobom oni bojujú s korupciou, točia si videjká a medzitým kradnú a medzitým tu robia najväčšiu lúpež v dejinách Slovenska – 24 miliónov!
A ja sa tak zamýšľam nad tým, že či teda ten Igor Matovič s tým Eduardom Hegerom zajtra takéto videjko natočia, ale potom si hovorím, že asi nie, pretože oni točili videjká o schránkových firmách a toto bola lúpež bez schránkových firiem. Toto bola lúpež schránkových firiem, ktorí nemali ani len tú schránku, možnože kvôli tomu sa na to vyhovoria.
A médiá budú ticho. A médiá budú ticho. Ja som si schválne pozrel, čo riešia médiá dneska, keď sa tu rieši lup 24 miliónov. Práve teraz Tódová ako hlavná hviezda Denníku N rieši, aký zlý je Žilinka ako generálny prokurátor. Na Aktualitách riešia Kováčika a na SME-čku bývalého poslanca PS/SPOLU Erika Baláža, ktorý tam niečo tára o národných parkoch.
24 miliónov eur bolo ulúpených, je tu sociálna spúšť a oni tu riešia takéto nezmysly, keď tu majú byť hore na balkóne a vysielať odvolávanie Milana Krajniaka ako jedného z ministrov vlády Eduarda Hegera.
Toto je taká hanba oligarchických médií na Slovensku, že z tohto sa už nikdy nezozbierajú.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis