Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

9.11.2022 o 16:10 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.11.2022 16:10 - 16:10 hod.

Štefan Kuffa Zobrazit prepis
Páčilo sa mi, pán minister, ako ste hovorili, aby tu zostala aj tá inštitucionálna stopa. Tá je veľmi ako dôležitá, aj keď vás možno takto zosmiešňovali a dehonestovali. Ale tu už vám to kolegovia povedali. Ale vy ste to nakoniec aj pochopili. Aj sám ste povedali, že to beriete ako prejav slobody slova. Takže v podstate, hej. Ja sa vám za kolegov ospravedlňujem, keď vás takto tuná urážali. Chvíľu som to tuná počúval. Ale veľmi, čo sa mi páčilo, a chcem oceniť ako u ministra, a toto tu chýbalo mnohým ministrom a dnes sedia tuná aj v laviciach, s takou pokorou pristupujete k tomu. Nebáli ste sa poradiť so svojimi kolegami. Sú to vaši podriadení v tej hierarchii od ministra a ďalej cez Súdnu radu a Najvyšší súd, tak patria pod vás, myslím ako pod rezort, nie priamo ako pod riadenie. Ale páčilo sa mi to, že ste sa radili aj s tou Súdnou radou, aj s tým predsedom Najvyššieho súdu. A ste tu hovorili, že v podstate 16 sudcov, 16:0. Teda nikto vám nejak neoponoval alebo dehonestoval ten váš návrh. Chcem vás k tomu povzbudiť, aby ste vydržali v týchto veciach. Pretože aj tak, ako to na druhej strane tiež poniektorí vykrikujú tuná, že tá dôveryhodnosť v súdnictvo je naozaj veľmi nízka. A veľakrát to vykrikujú práve tí ľudia, ktorí mali priamo možnosť zmeniť tieto veci. A vy, keď máte ako teraz ambíciu, aby sa to naplnilo a sa to zmenilo, tak odrazu je oheň na streche a ste takto dehonestovaný a torpédovaný. To, že vy nie ste nominantom za politickú stranu a tak si aj uvedomujete, že to môže byť aj hocikto aj za politickú stranu, keď je nominovaný. Ale vaša predchodkyňa tiež sa tu priznala v priamom prenose, že nebola nominantkou žiadnej strany. Tak čím potom bola.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 9.11.2022 11:10 - 11:10 hod.

Štefan Kuffa
Pán predseda, ďakujem za slovo. V mene troch poslaneckých klubov dovoľte mi, teda troch poslaneckých SME RODINA, SMER, OĽANO, aby bolo preložené hlasovanie zákona č. 245/2008, tlač 1249 a bolo presunuté na najbližšiu riadnu schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky. Ďakujem.
Skryt prepis
 

9.11.2022 10:25 - 10:25 hod.

Štefan Kuffa Zobrazit prepis
Presne tak, aby samosprávy neboli také egoistické a tak sa správali. A tuná keď človek tak počúva čo tu zaznieva ako v rámci rozpravy aké argumentácie, tak to je úplne absurdné. Tu, pán kolega, pekne si to povedal, že keď si to povedal, chudobným pomáhate málo, bohatým veľa. To je presne obraz vás sasov. Chudobným pomáhate málo a bohatým veľa. To je vaša agenda, to si pekne, Marián, tuná povedal, presne takto to tu je. A tuná, keď proste jak riešiť ako samospráva, namiesto toho kde by samospráva hľadala rezervy, tu človek tak počúva, že ako zvyšovať poplatky a dane ako občanom. No to je úplne totálne absurdné. Ja takto poviem, samosprávam a mnohým samosprávam, to nie je tak, že majú vyrovnaný rozpočet tie samosprávy, veľakrát ich nemajú vyrovnané, ale sú obce a mestá sú zadlžené, zle hospodária. Ja poviem to takto, šetríte tam, zrobte si personálne audity, kde je prezamestnanosť veľakrát v tejto samospráve. Na čo my potrebujeme toľko úradníkov. My toľko úradníkov nepotrebujeme, tak vy ste schopní preniesť zase a tuná tak to počúvam ako také by vyhrážky, preniesť a zaťažiť to na rodiny. Však nech to zaplatia v poplatkoch a daniach. To je úplne absurdné. A tým kolegom, ktorí tu robia šestnásť rokov v samospráve, to je ostuda a hanba. Ja keď si pamätám škôlky, my sme mali tuná postavené, vybudované v minulosti škôlky, ako ste hospodárili v tých samosprávach? Predali ste, robili ste kšefty so škôlkami, dohodili ste to podnikateľským subjektom. Dneska plačete, že my škôlky nemáme, prosím vás pekne. My sme si to zničili najprv a teraz budeme skučať, lebo samospráva nemá peniaze a kde je rodina? Ak rodina bude takto torpédovaná a bude kdesi na chvoste, nikdy nebude poriadok v našej republike, nikdy. Tento štát sa nepozviecha tu len z toho tak a nie samospráva je prioritou, ale rodina Slovenskej republiky, tá je prioritou.
Skryt prepis
 

9.11.2022 10:10 - 10:10 hod.

Štefan Kuffa Zobrazit prepis
Človek tu tak počúva v rámci rozpravy čo všetko tu zazneje, ale myslím si, že tu je to nesprávne kvílenie, lebo predsa prorodinné opatrenia nemôžu likvidovať samosprávy. To je totálny blud toto čo sa tuná predostiera. Totálny blud. Ak bude rodina silná a podporovaná štátom, tak bude aj silný aj štát, aj samospráva, ale ak my budeme torpédovať rodinu, toto, čo tu počúvam, však dobre, ja nie som starostom, ani primátorom mesta. Starostovia sa primátori budú si presadzovať svoje veci. Ale ak tu aj zaznela takáto vec, že na jednej strane samosprávam dávame úlohy a prenesený výkon štátnej správy, no ale ja si pamätám jednu vec a zase aké tu bolo kvílenie a aké skučanie v Národnej rade, keď sme im odoberali kompetencie a to bolo nedávno keď sme hlasovali, aj sa prerokovával tuná stavebný zákon a sme povedali, že sa to vráti späť na štátnu správu. Samospráva zase bola nespokojná. Tak všetci sú nespokojní, celá republika hore nohami a stále tu, človek tu počúva tri štvrte roka, že ak samosprávy aké, no ale ja odporúčam tým samosprávam šetrite. Vypnite elektriku. Nemusí sa cez deň svietiť v mestách a obciach. Ja som svedkom toho keď ja vidím v mnohých mestách a obciach, že sa svieti aj počas dňa. Máte to nastavené tam automaty, no tak nech ide jeden elektrikár, si ho zaplaťte a nech vypína tú elektriku. Šetrite aj plynom. A separujte odpad. Tu len stále budeme počúvať skučanie a kvílenie samosprávy. Kto sa zastane rodín? Rodín sa nemá kto zastať. A všetkými desiatimi hlasmi, keby som ich mal, budem hlasovať vždycky za rodinu. A to torpédovanie tuná rodiny prostredníctvom Národnej rady a poslancov Národnej rady je tak nechutné a tak dehonestujúce ako rodiny, čo je úplne trápne. Nikoho netrápi to, že či tie rodiny pri tej inflácii a tom zdražovaní či prežijú. Ale samospráva, to budeme plakať. A kde sú naše rodiny? Však kto tvorí základ tohto štátu? Rodina.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.11.2022 18:40 - 18:40 hod.

Štefan Kuffa Zobrazit prepis
Pán Benčík, pán kolega, viete, tu nikto nespochybňuje, že pán Boh má všetkých ľudí rád, a myslím si, že vám to ani nemusím ako zvlášť ako vysvetľovať a keď ste to tak pochopili, tak potom ste možno, alebo prekrúcate tie veci, tak ako sme to v podstate aj v úvode rozprávali, že akonáhle sa tuná uvedie proste nejaký protichodný názor, jak je s tou gender ideológiou alebo LGBTI, okamžite, hej, hneď ste stratili zdravý rozum a podobné ako prívlastky sa dávajú ako týmto ľuďom. Cez to všetko pánovi biskupovi Oroschovi chcem poďakovať za jeho odvážny pastiersky prístup vo svojej diecéze. Jeho kňazi, to sú jeho synovia v arcidiecéze a keď on sa rozhodne cez obežník ich usmerniť týmto spôsobom, je to jeho slobodné rozhodnutie a tuná taká hystéria, pán Benčík, ktorá sa tuná spustila v Slovenskej republike, viete čo, ja vám to poviem takto, to ani za komunizmu taká šikana biskupa nebola. Ani za komunizmu taká mediálna šikana, toto, čo tuná sa predvádzalo na Slovensku, no to bola ostuda, to bola hanba a bolo to zároveň aj bolestivé, že sa čosi také vôbec deje u nás na Slovensku. Nemyslel som si, pán Benčík, áno, aj ja mám nejaké tie roky, že raz sa ešte čohosi takého dožijem. My, pán Benčík, musíme bojovať dnes normálne znova za slobody a základné práva, aj keď plné reči toho tuná máme aj v parlamente, aj v mediálnom priestore, aj, by som povedal, politici a predstavitelia verejného života, čo všetko hlásajú. Ale konajú celkom inak. Tu sa zavádza krok po kroku novodobý druh totality. To je úplne čosi strašné. Čo má čo polícia komentovať arcibiskupa Oroscha, že jaký on obežník napísal alebo nenapísal? Však to neadresoval polícii v Slovenskej republike. Či snáď si myslíte, že to adresoval policajtom? Hlavná vec, že oni dajú si LGBTI, túto stužku, a oni môžu si takto robiť propagandu. Arcibiskup sa... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 8.11.2022 18:25 - 18:25 hod.

Štefan Kuffa Zobrazit prepis
Ja ešte tak zareagujem. Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Kto by mal ešte záujem, tak môže reagovať v rámci faktických poznámok.
Tak ja chcem zvýrazniť tú vec, že tu je v podstate zaistiť právo rodičov na tú výchovu u tých svojich detí v súlade s náboženským, filozofickým a pedagogickým presvedčením. Hej, teda každý rodič má právo si to korigovať aj to formovať ako to svoje dieťa a je to koniec koncov aj zakotvené v charte základných ľudských, teda základných práv Európskej únie a jednoducho aj Slovenská republika aby bola tou, ktorá bude tieto deti chrániť. Tuná je nutné v záujme ochrany základných práv a slobôd garantovaných najmä Ústavou Slovenskej republiky zabezpečiť zvýšenú ochranu najmä našich detí.
Viete, ja som sa tak zamyslel, bol som tiež na takej jednej konferencii a podobne, kde sme sa v podstate obdobnou problematikou ako zaoberali, tak som sa premietol aj ja do svojich školských čias, hej. A teraz, čo sme sa my učili o sexualite v školách? Absolvoval som škôlku, dokonca aj jasle, aby som ešte takto ako malé dieťa, škôlku, základnú školu, strednú školu, nikde nič sme také nemali. A teraz čo? My sme generácia, ktorá vyrástla, ktorá sa nevie sexuálne správať? Vyrástla takáto generácia? Ja takýto pocit nemám. Naopak, veľakrát zavádzanie a nevhodné ako predostieranie sexuality maloletým deťom na tých základných školách, to je veľakrát, no naozaj je to veľmi ako citlivá téma. S takými deťmi doma človek, teda rodič, otec, mama, keď ako rozprávajú, myslím si, že to vedia tak obratne ako povedať, oveľa schopnejšie a šikovnejšie ako veľakrát možno to školské prostredie, kde veľakrát, dovolím si povedať, hej, prichádzajú ľudia aj zvonku, ktorí veľmi necitlivým spôsobom predostierajú tú oblasť sexuality maloletým deťom. Dokonca videl som aj také učebnice, ktoré boli príliš, by som povedal, až príliš veľmi odvážne, kde skôr nabádali deti a mladistvých na predčasný sexuálny spôsob ako života. Život to nie je len o tom, že praktizovať vo svojom živote tú sexuálnu oblasť. Veľakrát aj mnohé manželstvá sa rozpadávajú a to nie je, nezlyháva to, hej, jak by sa to možno zdalo, že práve v oblasti ako sexuality, ale to je, zlyhávajú tie vzťahy v podstate na tých emočných princípoch a to nie je oblasť sexuality. Tie techniky, ktoré by si tuná ovládal a si myslíš, že ti to zachráni manželstvo, tak to je obrovský omyl. Navyše tá duša dieťaťa je tak ľahko ako zraniteľná. Myslím si, že veľmi, veľmi citlivo treba pristupovať k deťom, čo sa týka tejto oblasti. A toto právo výsostne naozaj patrí predovšetkým rodičom a rodičia sú tí, ktorí uznajú za vhodné, že čo tým deťom povedať a čo možno nejak im to nejak tak posunúť, oddialiť, vydrž, dozreješ, ešte príde tvoj čas, vysvetlím ti to. Myslím si, že práve rodina a rodinné prostredie je to, kde tam neni vyučovacia hodina, že zazvoní zvonec a teraz ja musím za tých 45 minút do toho dieťaťa dostať ten obsah. No nemusím, hej. To je v podstate proces celoživotný alebo minimálne do tej doby, kedy tie deti z rodinného prostredia neodchádzajú. Samozrejme, keď už sú deti dospelé a majú už aj taký náhľad ako na svet a sú také ujasnené, myslím si, že nie je to ako potrebné.
Čo veľké riziko je a vo svete sa stávajú ako takéto veci, kde, kde proste takéto nabádanie na sebapoškodenie vlastného tela a poviem také zmrzačenie, hej, pretože, ja neviem, dievča si zmyslí, že chce byť chlapec, alebo naopak, chlapec si zmyslí, že chce byť dievča, a potom po nejakom čase si to rozmyslí a chcel by tento proces zmeniť, jednoducho to nie je možné. lebo ak si raz odrežeš ruku, no tak kto ti ju prišije naspäť, jak si raz odrežeš novu, kto ti ju dá naspäť? To už je poškodenie, ktoré je trvalé a je nemenné. Žiaľ, žijeme dobu teraz úplne takú zvrátenú, kde v podstate obrovský zápas o nič, v úvodzovkách, poviem o nič. My tu musíme bojovať o to, ja keď tuná teraz sa pozriem do sály, tak tu vidím štyri ženy a šiestich mužov, no ak by dakto povedal, že sú tu len samé ženy alebo samí mužovia, no tak ja to vidím tak, hej, a jednoducho aj by som vedel prstom ukázať, ktoré ste ženy a ktorí ste muži. No a ty sa darmo cítiš niečím iným. Jednoducho žena je ženou, jednoducho máš tu svoje ako DNA. Muž je mužom. A keď mi takto, viete, nedá mi, aby som nespomenul, ak môžem ešte, pán predsedajúci, tak ma to tak napadla takáto vec. Viete, ten konflikt na Ukrajine, ktorý je a tak sa tak bojuje takmer každý deň a podobne. Ja som si tak pomyslel, viete, minister národnej obrany, keby teraz mala byť nejaká mobilizácia, hej, mužstva do armády, že má ako nastúpiť v rámci tej gender ideológie. Teraz, keď on povie, no dobre, ja som žena, ja sa cítim taký, ja sa cítim hentaký. No akoby sme my bránili našu vlasť, s kým? Hej, jak by vyzerala tá naša armáda, hej, a teraz sa budeme takto ako vykrúcať. Napadla ma len takáto vec. Ja viem, že dnes ako v armáde, tie moderné armády, hej, však aj v rámci Európskej únie, ale aj vo svete, tak v rámci toho systému vojenského dnes sú aj ženy. Ja som bol v podstate ešte na základnej vojenčine v časoch, kedy v podstate ženy boli len civilné zamestnankyne, ktoré robili, ja neviem, pre hospodársky sektor. To proste bolo čosi ako výnimočné, hej? No tak, ale že by bola nejaká žena vojačka, ja som sa za celé dva roky vojenskej služby naozaj nestretol nikde. Dobre, bol som len v dvoch útvaroch, lebo na poddôstojníckej škole som bol v Nitre, tam vojačku som nestretol ženu a keď som v podstate slúžil v západovojenskom okruhu rovnako. Možnože boli nejaké ženy, ale to bolo naozaj minimum. Dneska je toho, dneska je toho viac, ale že by to bol nejaký neidentifikovateľný človek, ktorý nevie ani, či je muž, alebo žena, no jak ho zaradíte do nejakej bojaschopnej armády? To len tak ma tak napadlo, že ten pán minister by mal teda riadne problémy s tým.
Myslím si, že je potrebné tuná utvrdzovať aj tú identitu aj u tých našich detí. Si chlapec, hej, nám keď tak hovorili, čo plačeš, rozbil si si kolená, postav sa, bude z teba dobrý vojak, lebo ináč dobrým vojakom nebudeš, hej? A dievčatá zase, z teba bude dobrá mamička, dobrá gazdiná alebo aj dobrá študentka a podobne. Dnes, dnešný svet ponúka mladým ľuďom všetko možné. Minule som zachytil takú správu, kde v Austrálii mladí ľudia protestovali proti klimatickým zmenám a to je, súvisí to aj s tou témou, pán predsedajúci, keď to málinko taký exkurz si dovolím, a oni bojujú za klimatickú zmenu. Tak veľakrát v duchu si myslím, panebože, tak my už máme asi takú silu, že by sme chceli aj rozkázať slnku a hviezdam, aj slnko kedy má vyjsť, kedy má zapadnúť. Dneska zhodou okolností bolo aj zatmenie mesiaca, ale jednoducho sú veci, ktoré človeka vysoko ako presahujú. A on, ten redaktor ako veľmi dobre povedal. Áno, vy ste generácia tá, ktorá je pri klimatizáciách, bez nej neviete fungovať. V lete, keď je horúco, vám klíma chladí to prostredie, naopak, keď je zase zima, tak tá klíma ťa zohrieva. Do školy ideš na aute, nevieš sa zrieknuť toho alebo si objednáš, alebo rodičia ti objednajú dovoz, odvoz, luxusné oblečenie. Hej, to nieže ty máš zodraté veci, ale jednoducho chceš byť in a stále chceš ísť ako v móde a to jednoducho nie je možné. A obviňujú títo mladí ľudia generáciu tú, ktorá budovala túto spoločnosť, ktorá vlastne aj tieto výdobytky dnešnej doby, by som povedal, predostrela ako týmto mladým ľuďom. Dnešná mládež alebo dnešní títo mladí ľudia nedokážu tieto veci doceniť, ale to nie je len v tom docenení, ale najväčší problém je práve v tom, že títo mladí ľudia nie sú ochotní zriecť sa svojho pohodlia. A toto je najväčší problém. My tu môžme bojovať, pochodovať v uliciach a bojovať proti týmto veciam rovnako, jak tuná budeme prekrúcať tieto veci, že, ja neviem, dievča je chlapcom a chlapec je dievčaťom. Nikdy to tak nebude, lebo v prírode je to jednoducho zariadené tak, narodíš sa ako muž alebo ako žena.
Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 8.11.2022 18:10 - 18:10 hod.

Štefan Kuffa Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, dovoľte mi, aby som predložil návrh školského zákona, návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Štefana Kuffu a Filipa Kuffu na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Dovoľte mi, aby som v úvode... dôvodovú správu môžem uviesť, hej (?), že by som to uviedol. Všeobecná časť, v ktorej sa uvádza: Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len "návrh zákona"), predkladá do legislatívneho procesu skupina poslancov Národnej rady Slovenskej republiky. Cieľom navrhovateľov je chrániť práva detí a práva rodičov na ich výchovu.
Predkladaný návrh zákona vychádza z tzv. Orbánovho zákona, to je tak v úvodzovkách, ktorý bol prijatý v Maďarskej republike. Predkladatelia tohto zákona v júli 2021 vyjadrili listom podporu vláde Maďarskej republiky k prijatiu daného zákona slovami: "Sme presvedčení, že Maďarská republika uplatňovaním svojho zvrchovaného a autonómneho práva garantovaného prístupovými zmluvami v kultúrno-etickej oblasti neútočí na základy Európskej únii, ale práve naopak, realizuje prorodinnú politiku spočívajúcu na kultúrno-etickom princípe kresťanstva a chráni koncept rodiny ako zväzku jedného muža a jednej ženy." Toľko z toho listu, ktorý bol adresovaný maďarskej vláde.
Zástupca vlády Maďarskej republiky v odpovedi na podporný list objasnil, že predmetný zákon je na ochranu mladistvých, pretože podľa ich názoru by nemali byť mladiství vystavovaní sexuálnemu, explicitnému a vekovo nevhodnému obsahu v médiách, na internete, v škôlkach alebo školách. Zákon zaručuje, aby sa deťom nedostával obsah, ktorý je škodlivý pre ich správny fyzický, duševný a morálny vývoj.
Dovolím si tu dodať ako jednu vec.
Toto je výsostné právo rodičov, nás rodičov alebo možno starých rodičov, ktorí v podstate najlepšie poznajú tie svoje deti a čo uznajú ako za vhodné, tak v rámci tej sexuálnej výchovy, v rámci rodiny informujú tie deti primerane, aj svojím rozsahom, aj odpoveďou, čo sa deti pýtajú.
Právo rodičov zaistiť výchovu a výučbu svojich detí v súlade s ich náboženským, filozofickým a pedagogickým presvedčením, ktoré je tiež zakotvené v Charte základných práv Európskej únie, je potrebné chrániť. V ostatnej dobe je sloboda myslenia, svedomia a najmä sloboda vyjadrovania výrazne okliešťovaná ľavicovo-liberálnymi ideológiami, ktoré majú základ najmä v LGBTI agende či gender ideológii. Sme svedkami, že osoby, ktoré vyjadrujú hoc aj kvalifikovane, ale odlišný názor od uvedených ideológií, sú vystavené verejnému lynčovaniu a zosmiešňovaniu.
Vidíme to aj v súčasnej dobe, keď si dovolil napísať pán arcibiskup Orosch vo svojej arcidiecéze svojim kňazom obežník, ktorý bol neverejný, tak sme boli svedkami toho, aký lynč sa na neho spustil a mainstreamové médiá nenechali suchú nitku na pánu arcibiskupovi. A ja v mene Národnej rady alebo aj v mene svojom, teda v mene svojom hlavne, sa mu za to ospravedlňujem, že proste takej dehonestácie sa mu v tom verejnom priestore dostalo. Pán arcibiskup Orosch, poznám sa s ním aj osobne, je to čestný, statočný človek a odvážny muž. A chcem mu aj vyjadriť aj podporu, aj za to mu poďakovať, aj aby tú odvahu naďalej mal.
Je preto nutné v záujme ochrany základných práv a slobôd garantovaných najmä Ústavou Slovenskej republiky zabezpečiť zvýšenú ochranu najmä detí pred neadekvátnou indoktrináciou, indoktrináciou a ideológií prezentujúcich homosexualitu alebo zmenu pohlavia, ktorá sa v súčasnosti pretláča napriek celou spoločnosťou a to bez ohľadu na filozofické a náboženské presvedčenie jednotlivca. V zmysle uvedeného je cieľom predkladaného zákona zvýšiť práva detí a ochranu rodovej identity určenej pri jeho narodení.
Zavádza sa do školského zákona nový princíp, ktorý musí byť aplikovaný do vzdelávacieho systému vo všetkých stupňoch vzdelávania, t. j. materských školách, základných školách, stredných školách a školských zariadeniach. Uvedenou zmenou sa zabezpečí, aby (...) príslušných stupňov vzdelávania podľa školského zákona ideológie propagujúce zmenu pohlavia, homosexualitu alebo odchýlku od rodovej identity určenej pri narodení. Riaditelia škôl a školských zariadení tak nemôžu prijať školský vzdelávací systém alebo výchovný program, ktorý by bol v rozpore s uvedeným princípom. Taktiež je v školách a školských zariadeniach určený školským zákonom zakázaná činnosť združení a realizácia prednášok a školení zameraných na podporu homosexuality, zmenu pohlavia alebo odchýlku rodovej identity určenej pri narodení.
Tuná sa trošku pozastavím. Je to veľmi nebezpečné, lebo mladý človek, ktorý sa v podstate hľadá, má vnútorné problémy a tak, ak by zmenil svoju pohlavnú identitu, ja neviem, či už plastickou, chirurgickou operáciou, zásahom, nie je možný naspäť. Je to nezvratný proces, ktorý sa nedá zmeniť. Hej, proste, by som povedal, pri amputácii časti tela alebo pri poškodení zdravého organizmu jednoducho nie je to možné vrátiť späť.
Rozširuje sa sociálno-právna ochrana dieťaťa a oblasť ochrany práv detí pri ochrane zdravej sexuality, rodovej identity určenej podľa narodenia. Štátu sa tak dávajú prostriedky, aby v rámci sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately zabezpečil zdravý vývin detí, ich ochranu pred škodlivými vplyvmi predmetných ideológií.
Ochrana osôb mladších ako 18 rokov sa rozširuje aj na oblasť reklamy, vysielania, nakoľko sa zavádza zákaz vysielania obsahu alebo reklamy, ktorý by narúšal ich duševný a morálny vývoj prezentovaním alebo podporovaním odchýlky od rodovej identity určenej pri narodení, zmenu pohlavia alebo homosexualitu.
Jednoducho narodíš sa buď ako chlapec, alebo ako dievča. Teda to pohlavie je dané tým, že sa jednoducho narodíš. Profesor Karlovej univerzity hovoril, že no ako určíme pohlavie? Pri narodení pozrieme dieťaťu do klína a vieme, že či to je chlapec, alebo to je dievčatko. Dnes vedieme proste veľké boje a polemiky o tom, že či je to muž, alebo žena. To sú totálne bludy.
Nakoniec predkladatelia návrhu zákona uvádzajú znaky bezúhonnosti, ktoré musia spĺňať osoby, ktoré sa podieľajú na vykonávaní opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, činnosť sociálneho pracovníka alebo zamestnanca, ktorý vykonáva takú pracovnú činnosť, pri ktorej prichádza do priameho kontaktu s osobami mladšími ako 18 rokov. Ústava Slovenskej republiky v čl. 1 ods. 1 uvádza, že Slovenská republika sa neviaže na nijakú ideológiu ani náboženstvo. V súčasnosti sme však svedkami, že sa rôzne zhubné ideológie snažia zviazať Slovenskú republiku a obmedziť práva jej občanov, ak s týmito ideológiami nesúhlasia. Je preto v záujme zachovania slobody a ochrany práv občanov a najmä detí, aby bol prijatý predkladaný zákon na zvýšenie ochrany práv detí.
Návrh zákona je v súlade s Ústavou Slovenskej republiky, s inými zákonmi, medzinárodnými právnymi zmluvami a právom Európskej únie.
Návrh zákona nebude mať vplyv na rozpočet verejnej správy.
Tento zákon, návrh zákona predovšetkým smeruje k tomu, aby rešpektoval práva detí, našich detí, ale najmä, aby tieto naše deti ochraňoval. Čím je človek mladší, možno obdobie puberty a adolescencie je takým veľmi rizikovým obdobím v ontogenéze mladého človeka, lebo v podstate ten človek proste sa ešte formuje a veľmi ten sociálny vplyv, ktorý je, alebo to sociálne prostredie má mimoriadny vplyv ako na takéhoto mladého človeka. A s jedným z takýchto sociálnych prostredí, okrem rodiny, ktorá je v podstate takou primárnou, primárnou alebo primárnym sociálnym prostredím, tak je práve školské prostredie. A to školské prostredie má byť také, ktoré má formovať človeka v osobnosť, a nie ho mýliť rôznymi mylnými ideológiami, ktoré sa šíria teraz celým svetom. Môžme byť Slovenská republika, my tiež sa môžme pridať spolu možno k našim susedom v Maďarskej republike, kde by sme prijali takýto zákon a proste chránili práva týchto detí a aby sme ich hlavne, aby sme ich nemýlili. Poviem to tak na záver v tej úvodnej reči. Viete, to nie je len u mladého človeka zabiť jeho telo, ale my sa veľakrát a táto spoločnosť veľmi často sa previňuje práve v tom, že my zabíjame duše našich detí, my zabíjame ducha našich detí. To nezodpovedá tomu, čo my máme v slovenskom znaku Slovenskej republiky. Ja sa otáčam tuná takto ako dozadu, lebo je za mnou ranogotický kríž, kde na trojvrší je cyrilometodský kríž. Odvolanie v preambule Ústavy Slovenskej republiky máme odkaz na svätých Cyrila a Metoda, tak toto je vec, ktorú treba uchopiť a držať sa koreňov a tradície našich otcov.
Ďakujem, toľko na úvod.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 19.10.2022 17:10 - 17:10 hod.

Štefan Kuffa
Pán predseda, ja len pripomínam, že na 72. schôdzi bol schválený procedurálny návrh a zaviazali sme vládu Slovenskej republiky, aby tuná predložila strategický plán, a doposiaľ nebolo to urobené. Chcem sa opýtať, čo je s tým, pretože vláda v podstate sa zodpovedá parlamentu a ten termín bol koniec septembra 2022, doposiaľ, zatiaľ to nebolo predložené.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2022 9:10 - 9:10 hod.

Štefan Kuffa Zobrazit prepis
Áno, tú nenávistnú rétoriku počúvame tu od včera. A tie bludy pána Baránika tie sa nedá počúvať, lebo on ani neviem, aké je antické obdobie. On povie, že Biblia čerpala z antického obdobia. Prosím vás pekne, pán Baránik, Biblia dávno existovala už ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, reagujte na vystúpenie pána ...

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
než vôbec antika ako antický svet vznikol. Vy si tak doplňte vzdelanie, prosím vás pekne. Vy ani toho taxikára v tom Toronte ste nemohli robiť, prosím vás pekne. Vy ste nevedeli po uliciach tam asi ani šoférovať. To je úplne strašné toto čo tá liberálna banda, toto čo tu predkladá. A vy dva dni atakujete parlament, Národnú radu, takýmito bludmi. A to vy nemáte problém tuná tárať a namiešať ten guľáš smrti pre celý náš národ úplne v pohode. To vy, pán Baránik, sa môžte škeriť sám zo seba, vy sa z vlastnej hlúposti môžete tak akurát smiať. (Prerušenie vystúpenie predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, máte faktickú poznámku na pána poslanca Filipa Kuffu. Oslovujte jeho, prosím.

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
Reagujem na Filipa Kuffu toto čo tu hovoril. V zmysle rokovacieho poriadku, ale myslím si, že v rámci tejto diskusie ten rokovací poriadok, ten myslím si, že málokto tu rešpektoval. A to čo vy tu predkladáte tieto veci a práve tú nenávistnú rétoriku, ktorú tu ste rozprúdili na celom Slovensku, je to vaša robota. Je hanba a ostuda Slovenskej republiky, keď dúhová vlajka zaviala nad Prezidentským palácom. To je taká dehonestácia štátnosti, takýto prepadák tuná nebol. Zuzana Čaputová je tá, ktorá si nezaslúži, aby opätovne bola tuná už prezidentkou.
Tak jak Maroš Kéry tu istého času povedal a hovorí, že v podstate najväčším prepadákom v Prezidentskom paláci bol Kiska, ktorý sa nikdy nemal stať prezidentom. Čaputová je pokračovateľ ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

18.10.2022 18:55 - 18:55 hod.

Štefan Kuffa
ide alebo, či sú to, ja neviem, tuná v Nórsku.
Skryt prepis