Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

20.3.2020 o 13:17 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.3.2020 13:17 - 13:19 hod.

Štefan Kuffa Zobrazit prepis
Pán predsedajúci, ďakujem za slovo. Som rád, že ste upozornili na vážnosť situácie aj v tom, že je to slávnostné zasadnutie Národnej rady.
Ale trápna situácia je v tom, že naozaj ten koronavírus je hrozbou pre celú Európu, aj v našej krajine bezpochyby. Je jednoducho tu, aby aspoň na nejaký čas podľa možnosti sme dali tie šarvátky politické bokom, a tu vidím, že tá prestrelka prebieha v priamom prenose. Ja chcem tak vás vyzvať, kolegovia, naozaj, aby sme sa korektne správali.
Ja teraz som možno na tej jednej strane jak je Ľuboš Blaha, ale boli sme tak prednedávnom v podstate ako proti sebe stojaci opoziční poslanci, on bol vo vláde, ja som bol opozičný, ale za jeho názory si ho vážim. Nieže preto, že so všetkým súhlasím, ale jednoducho rešpektujem ho ako takého.
Označiť kohokoľvek z vás, milí priatelia, za koronavírus alebo podobne, to by som si nikdy nedovolil. To nie je žartovné. (Potlesk.) To nie je na smiech.
Dovoľte mi, asi sa tak nedostanem skoro k rečníckemu pultu, aby som doposiaľ aj tej odchádzajúcej vláde, ktorá ako končí, poďakoval za tie opatrenia, ktoré ako prijala. Samozrejme, je tu výzva aj pred nami, aby sme zabránili tomu šíreniu koronavírusu. Nepodceňujme túto situáciu, tak ako to bolo možno v susedných krajinách, jak to bolo v Taliansku, v Španielsku a obdobné krajiny, kde potom ten koronavírus nás všetkých vysoko presahuje.
Ja chcem aj takto v závere, aj keď opozičný poslanec, aj keď všelijaké etikety sa snažíte prilepiť týmto poslancom, ponúknuť aj konkrétnu pomoc, aj keď by ste potrebovali, ja neviem, v tom krízovom štábe a podobne, som ochotný podať pomocnú ruku.
Ďakujem.
Skryt prepis