Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 22:33 hod.

Ing.

Radovan Kazda

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 22:33 - 22:35 hod.

Radovan Kazda
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 18:07 - 18:08 hod.

Radovan Kazda Zobrazit prepis
Pán poslanec, ja tu dva dni počúvať z pléne aj z kancelárie rozpravu a kombinujem ju s počúvaním moderátorov vonku, keďže tam má otvorené okno. A dokonca sa aj stretávam s ľuďmi. No aké mám z toho poznatky. Vy klamete, vy ste klamár. Normálny podvodník. Klamete tu, klamete vonku. Robíte to stále, balamutíte ľudí. Balamutíte ich o tom, že tento návrh znamená povinné očkovanie, balamutíte ich o tom, že týmto spôsobom segregujeme ľudí. Vy ste zbabelec. Ste zbabelý povedať im, že nie všetci ľudia, teda, že ste zbabelý povedať im, že všetci ľudia v mimoriadnej situácii musia nejaké opatrenia znášať. Že sa môžu očkovať alebo testovať. Všetko preto robíme, aby sa znížilo riziko šírenia ľudí, šírenia vírusu medzi ľudí a aby sa znížilo riziko umierania ľudí. Vy podporujete práve toto umieranie ľudí. to robíte vy so svojou ideológiou.
Pred chvíľkou som sa rozprával aj s ľuďmi vonku. Viete, aký mám z toho poznatok? Oni vôbec nedôverujú vede. Oni nedôverujú faktom. Vy ich v tom podporujete. Počúval som vás ako rozprávate vonku. Vy ich v tomto podporujete. S viacerými nespokojnými ľuďmi si dokonca aj píšem teraz. Mnohí argumentovali rôznymi konšpiračnými teóriami, napríklad o tom, že zaočkovaní ľudia sú v rovnakej miere hospitalizovaní a zomierajú ako nezaočkovaní. Vy im nepoviete, že je tu miera. Vy im poviete absolútne číslo, čo je absolútny nezmysel. Absolútne nezmysel. Tieto a podobné lži opakujete tu a opakujete ich stále vonku pred tými ľuďmi. Vy ste klamár, vy ste podvodník. Vy balamutíte ľudí a raz vám to dúfam spočítajú vo voľbách.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 17:36 - 17:38 hod.

Radovan Kazda Zobrazit prepis
Pán poslanec vy tvrdíte, že my sme si mysleli, že to prejde ľahko no tak ja som tiež bol veľmi prekvapený nasadením na piatok, to je jedna vec. Poznám veľmi veľa kolegov, ktorí boli s tým veľmi nepríjemne prekvapení, chceli sme začínať v stredu, štvrtok tak sme boli aj pripravení, takže tento váš fakt nesedí a navyše veď sám tvrdíte, že pán Kollár tvrdí, že chce, aby to neprešlo. Nie, aby to prešlo tak teraz si navzájom rozporujete pretože keby to takto bolo tak pán Kollár bude predsa presadzovať práve to riešenie, aby to neprešlo a tomu prispôsobuje termín. Hovoríte, že chcete, aby sme donútili ľudí, ktorí sa nechcú očkovať, aby si ju nechali pichnúť, no toto sa vám veľmi dobre hovorí keď nevládnete. Čo by ste robili vy, veď vaša vláda to bola, ktorá začala so znížením mobility. Asi by ste pravdepodobne najradšej znovu zatvárali prevádzky napriek tomu, že teraz existuje dobré riešenie akým spôsobom neurobiť to, žeby sa museli opäť zatvárať prevádzky tak ako ste to začali aj vy. Máte vôbec ešte mi dovoľte jednu poznámku, máte vôbec spočítané koľko sociálnodemokratických strán podporuje v Európe a vo svete motiváciu ľudí k očkovaniu? Máte spočítané koľko sociálnodemokratických strán podporuje motiváciu k riešeniam, ktoré sú podporené vedeckou obcou na základe faktov na základe skúseností a nie na základe mytológie fašistov a konšpirátorov? Toto čo ste vy predviedli a to ten smer, ktorým vy smerujete je podpora konšpirácií je pre mňa úplne nepochopiteľné priklonenie sa k fašistom čo teda od sociálnodemokratickej strany by som naozaj neočakával. Vy nie ste sociálnodemokratická strana, vy ste populisti inklinujúci (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 12:21 - 12:23 hod.

Radovan Kazda Zobrazit prepis
Pán poslanec Stančík, chcem ti poďakovať za príspevok aj za to, že si vysvetľoval čo je vlastne predmetnom tohto návrhu. Ja to skúsim takto zhrnúť. Tento návrh umožní úradu verejného zdravotníctva a takisto regionálnym úradom dočasne podmieňovať vstup do prevádzkových priestorov zariadení a vstup na hromadné podujatia tým, že sa ľudia preukážu, majú tri možnosti. Buď potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19, alebo potvrdením o absolvovaní očkovania, alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19. Čiže toto usmernenie umožní všetkým, opakujem všetkým využívať služby, navštevovať reštaurácie, alebo chodiť na koncerty, pod tou podmienkou, že zväčša absolvujú nejakú tortúru, nazvime to. Niektorí tú, že sa rozhodli absolvovať jednu, alebo dve očkovania, iní tým, že sa rozhodli neočkovať, ale pôjdu sa otestovať tak ako sme to robili doteraz všetci a niektorí nebudú musieť absolvovať vôbec nič, to sú tí, ktorí už prekonali ochorenie. Iba tí, ktorí sa rozhodnú, že chcú vystavovať svoje okolie zvýšenému riziku nakazenia nebezpečnou infekčnou chorobou, ich využívať nebudú môcť. Žiaľ, poslanci opozície aj v časti koalície, ktorí sa rozhodli, alebo rozhodujú nepodporiť tento návrh, chcú dovoliť, aby malá nezodpovedná hŕstka ľudí chodila von, nakazovala a nakazila tú zodpovednú väčšinu slušných ľudí a vystavovala ich vyššiemu riziku úmrtia. Toto je to, čo chce dosiahnuť opozícia.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 19:36 - 19:38 hod.

Radovan Kazda Zobrazit prepis
Pán poslanec Blanár, pán podpredseda, oceňujem vecný tón debaty. Po tejto náloži od fašistického krídla je to veľmi povzbudzujúce. A tak isto oceňujem, že zaznel tam taký váš návrh na riešenie a napríklad, že asi keď to budem interpretovať, že v tom zmysle, že očkovanie je, má aj výhody. Myslím, že takto vás presne citujem, ale že napríklad by malo byť umožnené, že uhrádzať PCR testy. Tak to, toto považujem za konštruktívny návrh o ktorom sa dá rozprávať. A druhá vec je, ktorú som chcel povedať, že fakty. Fakty sú tie, že ten počet hospitalizovaných je neúmerne vyšší u nezaočkovaných. To je číry fakt. Napriek všetkým tým pochybnostiam o ktorých ste tu hovorili, je to číry fakt, je drvivá väčšina tých hospitalizovaných v tých iných ďalších krajinách je práve u tých, ktorí nie sú zaočkovaní. A toto bol náš spoločný cieľ, ktorý ste mali aj vaša vláda, aj naša vláda dosiahnuť stav, kedy nebudú preplnené nemocnice, kedy nebudú zomierať ľudia a dosiahnuť ho spôsobom zníženia mobility. Preto som veľmi taký trochu znepokojený tým, že vy ste, ako strana, že ste sa vydali týmto smerom populistickým a začínate takým nie celkom korektným spôsobom spochybňovať práve túto nastavenú politiku. Lebo si myslím, že vy keby ste vládli a keby ste neprehrali voľby, tak by ste postupovali veľmi podobným spôsobom. O tom som presvedčený. Postupovali by ste podobným spôsobom, snažili by ste sa podporovať očkovanie, snažili by ste sa motivovať ľudí k očkovaniu. Som prekvapený, že teraz ste sa vydali na túto vlnu populizmu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 19:01 - 19:03 hod.

Radovan Kazda Zobrazit prepis
Musím sa vrátiť k tomu, aj keď už sa mi ani tak veľmi nechce. Pán poslanec Mazurek, ja som nepovedal, ja som nepovedal, že navrhujem spoplatňovanie, spoplatňovanie liečby. Ja som urobil v tom mojom rozpravovom príspevku takú vec, že ja som navrhol alternatívne riešenie a išiel som s ním polemizovať. Tú chybu, ktorú som ja urobil je, že som nejakým spôsobom precenil vašu spôsobilosť počúvať a vašu spôsobilosť vnímať spôsob argumentácie tém, keď niekto predloží tézu, nejaké alternatívne riešenie a následne ho spochybní, následne povie, že to riešenie má slabiny a prečo má slabiny. Rozumiem tomu, budem si nabudúce dávať pozor keď tu budete pre istotu, pre istotu sa budem vyhýbať takejto ťažšej náročnejšej debate, lebo vy si z toho teraz zoberie, že ja som niečo navrhol. Nie, ja som to nenavrhol.
Na budúce si dám veľký pozor a pokiaľ s tým budete pokračovať, tak budem opúšťať sálu ako opúšťam sálu častejšie pri prejavoch pána Suju. Obidvaja sa vyznačujete veľmi silným hutným hlasom, ktorý nie je spôsobilý povedať nejaký argument. Nerobí mi to dobre, žiaľ, je to tak. Rád počúvam argumenty a podávané vecne a slušne.
Takže ešte raz, skúsim to zopakovať tretíkrát, lebo pán Mazurek zjavne zase nepočúva. Pán poslanec Mazurek, ja som to nenavrhol, ja som navrhol tézu, ja som s ňou polemizoval a následne som povedal, že tadiaľto cesta nevedie. To je celé. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 18:15 - 18:17 hod.

Radovan Kazda Zobrazit prepis
Poslanec Suja na mňa nakričal, že som odbehol zo sály, svojím klasickým spôsobom, teraz, samozrejme, on tu už nie je. Ja som odišiel kvôli tomu, lebo on tak strašne kričí, že sa to už nedá počúvať. No ja som prekvapený, kolegovia z oboch fašistických krídiel, ja som vás asi pravdepodobne precenil v spôsobilosti počúvať, čo hovorím, lebo zjavne ste reagovali na niečo úplne iné. Takže ja som začal svoj príspevok tým, že obhajujem návrh pána ministra, na záver som povedal, že obhajujem. Celý príspevok som uviedol tým, že poviem, prečo ho obhajujem, a v rámci toho príspevku polemizujem sám so sebou, s možnosťou spoplatnenia, spoplatnenia vlastne vlastnou osobou, spoplatnenia liečby na COVID-19. Sám som, sám som potom polemizoval a sám som doviedol k záveru, že toto nie je správna cesta, preto som, preto obhajujem návrh pána ministra. Čo si páni poslanci z fašistických krídiel z toho zoberú? Ja navrhujem spoplatnenie týchto služieb. To je úplne neuveriteľné! Ja som vás, ja sa ospravedlňujem, že som vás tak precenil, vašu spôsobilosť vôbec počúvať, že dokážete vôbec aspoň reagovať na to, že čo hovorím, lebo to bolo ako úplne neuveriteľné. Ja som zostal úplne visieť, akým spôsobom vy ste mne niečo zobrali z úst a začali ste to prezentovať, že vraj to tvrdím, pričom vy ste to len vykradli, jednu pasáž z toho.
Pán poslanec Kočiš, Baba Vanga, celá kreatúra, no tak to neviem čo.
Pán poslanec Urban, že sa chválim testovaním? No tak to tam vôbec nezaznelo, ja som sa vôbec nechválil testovaním. Absolútne. Ja som ho dokonca, keby ste čítali, ja som ho veľmi často aj kritizoval.
Pán poslanec Mizík, povedali ste, že testy pomohli identifikovať infikovaných. Takisto som to nepovedal. Hovoril som to v úplne inej súvislosti.
Pán poslanec Mazurek, fajčiari si mimochodom prispievajú cez spotrebné dane, aby ste vedeli. No a čo už viacej? Vy ste chudák a kreatúra, no čo mám na to povedať? Nepočúvate ma, máte zavreté ušká, tak to dopadne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 23.7.2021 17:40 - 17:40 hod.

Radovan Kazda
ich žiadosť, ale pokúsia sa aj presviedčať svojich voličov o tom, že je dôležité v tomto prípade aj motivovať k vyššej miere, k miere očkovania.
Podporujem tento návrh a pevne verím, že sa ho dnes, resp. zajtra podarí presadiť.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 23.7.2021 17:27 - 17:40 hod.

Radovan Kazda
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 16:51 - 16:53 hod.

Radovan Kazda Zobrazit prepis
Pán poslanec, vaše stanovisko strany o dobrovoľnom očkovaní tu už bolo povedané strašne veľakrát. Všetci ho poznáme. Bolo povedané veľmi veľakrát. Čiastočne sa s ním stotožňuje asi aj veľká časť koalície a ja mám teda jednu otázku, lebo čím viac hovoríte o tom, o tej slobode očkovania, slobode výberu očkovania, neočkovania, tým menej rozprávate, že teda, čo robiť. Čo robiť v prípade, keď príde jeseň, príde ďalšia pandemická vlna, ktorá máme dôvodné predpoklady, že naozaj aj príde a dôvodné predpoklady, že už by nemala byť taká veľká, ale ona príde a začnú opäť zomierať. Začnú opäť zomierať najme nezaočkovaní ľudia. To je čistý vedecký fakt, čisté konštatovanie aj zistení na základe už prebiehajúcich teda po očkovaní a teda v etape, kedy už sú ľudia zaočkovávaní, tak je to úplne jednoduchá otázka. A tá moja jednoduchá otázka znie. Teda povedzte už aspoň raz, povedzte aj tým voličom, že teda, čo budete robiť, čo navrhujete vy ako strana, že budete robiť, keď táto vlna nastane. Čo budete robiť? Budete zatvárať obchody, opäť obmedzíte podnikanie. To je to, čo ste vlastne kritizovali celý čas alebo pustíte podnikanie. Dovolíte, aby zaočkovaní aj nezaočkovaní chodili spolu do obchodu, aby tí zaočkovaní, aby tí nezaočkovaní viac šírili ten vírus a viac podliehali riziku úmrtia? Povedzte, čo budete robiť.
Skryt prepis