Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

15.6.2021 o 11:44 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 11:44 - 11:46 hod.

Tomáš Taraba Zobrazit prepis
Ďakujem. Vážený pán minister, vy ste povedali vo svojich vystúpení aj veci s ktorými sa dá súhlasiť a nikto tu ich ani nerozporoval. Prvé tvrdenie je, že citujem: "Nestranné a nezávislé vyšetrovanie nie je komplot, pán Fico." Ja som nikde nezaregistroval, že by Robert Fico hovoril, že komplotom by malo byť nestranné a nezávislé vyšetrovanie. To čo vy ste nám sem priniesli prečítať cez správu SIS je, že má tu existovať nejaký rozsah vyšetrovania, ktorý nestranný a nezávislý nie je, takže neviem prečo dávame sem túto vsuvku. Druhú vec, ktorú taktiež ja s vami súhlasím, že politici by sa nemali vyjadrovať k vyšetrovaniu. Myslím si, že toto najmä by ste mali adresovať Veronike Remišovej, ktorá celú svoju kariéru má postavenú na facebookových statusoch kde kadekoho, ona je v podstate prvý taký informátor, kde koho ako zavreli. Už potom neinformuje keď ho púšťajú. Ona bola tá, ktorá si to robila piár na tej trapošine s tými krabičkami ako nás odpočúva celý svet a teraz už ako keby niet toho ktorý to vtedy zrealizoval. No ale dám ešte takú len jednu otázku, že vy ste na konci povedali, že toto vaše odvolávanie je ako keby nejaká snaha o alebo rozhodujúca snaha alebo neviem, teraz to reinterpretujem, o to, aby už na Slovensku polícia nemala rozviazané ruky. Keď táto vláda má 95 mandátov, keď vás tu niekto nominoval, nominovalo vás pokiaľ viem antikorupčné hnutie, čo ste vlastne touto vetou chceli povedať? Že ak by ste vy sa rozhodli napríklad zajtra, že vás to už nebaví a nechcete robiť ministra alebo nedaj bože teda by vás odvolali, vy ste vlastne čo chceli povedať, že už potom ten váš nástupca by nebol vygenerovaný taký, ktorý by chcel, aby polícia mala rozviazané ruky. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2021 12:52 - 12:53 hod.

Tomáš Taraba Zobrazit prepis
Pán kolega, pýtate sa, že aký majú plán tak bez ohľadu nato aký majú plán zaplatiť navýšenie o 3,5 miliardy deficit čím sa dostanú na 11 miliárd čo je v podstate takmer desaťnásobok toho čo vyberú na daniach ročne, tak cesty sú len štyri, ktoré všade existujú. Po prvé, masívne zvýšenie daní, po druhé rozpredaj národného majetku, po tretie tlačenie peňazí alebo po štvrté vyhlásiť bankrot. Nikto žiadnu piatu inú možnosť nenašiel to znamená, že ak tu počúvame, že ideme gréckou cestou tak v roku 2000 myslím ´6 bolo v Grécku konanie olympijských hier vtedy boli veľkým tigrom boli úspešným štátom, dva roky nato zbankrotovali. My nie sme v rovine, že tu sa nepomáha, tu nie sme v rovine, že je nulový štátny rozpočet veď oni aj bez tohoto navýšenia spôsobili 7,5 miliardovú sekeru. Takže myslím si, že to riešenie bude v ich prípade kombinácia všetkých týchto štyroch faktorov čo spôsobí len to, že zo Slovenska ešte húfnejšie budú odchádzať naše deti, pretože oni to budú musieť všetko platiť. A takto sociálna politika ani prorodinná politika nevyzerá.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2021 12:36 - 12:37 hod.

Tomáš Taraba Zobrazit prepis
Vážený pán Dostál, v podstate ste sa vyjadrili ani nie tak k rozpočtu, ale svojim spôsobom ste vyplakávali, že vás nemajú radi v koalícii, tak asi nie. Potom ste vyplakávali, že zmena deficitu teda ide cez skrátené legislatívne konanie, ale už vám nevadilo, keď ste menili ústavu v skrátenom legislatívnom konaní. Takže v podstate 90 % zákonov tu dávate v skrátenom legislatívnom konaní. Ale, keď sa pozriete teraz na túto snemovňu, tak vidíte, že tu je málo poslancov. Takže ja vyzývam SaS-ku ak vám teda nejde o to, aby bol schválený deficit, ktorý zo Slovenska teda urobí Grécko, aby ste vytiahli karty dnes, aby ste nehlasovali, pretože tým viete zabrániť, že to bude schválené. V opačnom prípade tu ide iba o divadlo, ide tu o také isté divadlo, ako keď ste Igora Matoviča kritizovali za celoplošné testovanie, potom ste len si dali požiadavku, aby to nazval skríningom a za to už ste hlasovali. Celoplošný skríning bol v pohode, celoplošné testovanie nie. Tak, ak bojujete za ľudí, urobte toto, my za opozíciu vám garantujeme vytiahneme tiež tie karty a dnes to nebude schválené. Keď hlasovať budete a zdržíte sa to znamená, že dnes v tejto konštelácií tu len vytĺkate politické body a skutočne potom tú grécku cestu spôsobíte vy svojimi hlasovaniami. Aj, keď sa zdržíte, aj keď sa zdržíte, ale budete zodpovední za tú grécku cestu a preto vás vyzývam podporte opozíciu, aby to, čo tu dva dni predvádzate to, že sa tu dva dni hádate to, že tu tvrdíte, že vám ide teda nie o politické body, ale o zdravé verejné financie. Urobte to teraz o pól hodinu vytiahnite karty. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2021 12:06 - 12:06 hod.

Tomáš Taraba Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci, za slovo. Tak, pani Cigániková, snažím sa ešte raz zhrnúť to čo ste v skratke povedali. Takže vláda sa snaží navýšiť deficit o 3,5 mld., čím sa dostaneme na úroveň 11 mld., čo je deficit iba tento rok taký, aký spôsobili vlády Roberta Fica za 12 rokov a len navýšenie 3,5 mld. je deficit, ktorý urobilo celé funkčné obdobie Roberta Fica, o ktorom hovoríte, že ročne ukradli 3 mld. Druhá vec, povedali ste, že to odôvodnenie je plné rôznych fiktívnych položiek, ktoré sa ťažko dnes kvantifikujú, ak som to tak pochopil. Po tretie, zhodnotili ste, že doteraz tých 7,5 mld., ktoré myslím minulý rok bolo urobené a ďalšie miliardy, ktoré už sa stihli urobiť v deficite tento rok sú plné projektov, ktoré ich rentabilita, zmysluplnosť je úplne otázna. Spomenuli sme tu 500 mil. na testovanie, spomíname tu, samozrejme, MOM-ky, ktoré sa vyplácajú aj v týchto chvíľach. Tam idú 25 tis. eur na jednu, aj keď v podstate nikoho by netestovala.
To znamená, že vláda, ktorá takto otázne hospodári s peniazmi ľudí sa rozhodla Slovensko doviesť do najväčšieho deficitu a do najväčšieho zadlženia nielen v histórii štátu, ale dostávame sa do najhorších ukazovateľov v rámci celej Európy. To znamená, toto je absolútne grécka cesta. A výsledok toho je, že vlastne dva dni sa tu hádate a hlavný problém je ten, že sme toto nestihli stihnúť včera ešte predvečer, aby sme sa nedajbože bavili o tých 3,5 mld. Takže toto je cesta bankrotu, ktorý buď budú musieť zaplatiť ľudia tým, že veritelia zoberú Slovensku aktíva, ak by sme zbankrotovali tak ako Grécko, alebo je to cesta daní, zvyšovania daní. Každý deficit je navýšenie daní, takže kto bude hlasovať za tento deficit, hlasuje za navýšenie daní, ktoré vyženú zo Slovenska státisíce detí, ktoré toto by mali platiť v budúcnosti.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2021 12:04 - 12:05 hod.

Tomáš Taraba Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážená kolegyňa Cigániková, tak snažím sa nejak tak jednoducho zhrnúť to čo ste v podstate povedali, či to správne chápem. Vláda prišla s navýšením deficitu o 3,5 mld., čo je deficit celého funkčného obdobia štyroch rokov Roberta Fica, ktorý každý jeden rok stihol podľa vás ukradnúť 3 mld. Z toho vyplýva, keď som si vypočul, že tento návrh má strašne veľa fiktívnych položiek, ktoré sa ťažko dajú teraz kvantifikovať a nedajú sa ani odhadnúť, že či sú správne. Po druhé, vytkli ste to, že v minulosti nenarábala táto vládna garnitúra s jednotlivými výdavkami hospodárne. Plynulo sa používali finančné prostriedky na projekty, ktorých zmysluplnosť je veľmi otázka, pritom to bolo v stovkách miliónov euro .. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.5.2021 10:24 - 10:25 hod.

Tomáš Taraba Zobrazit prepis
Vážený pán predseda parlamentu Boris, po prvé chcem oceniť, že si postavil k tej časti, že si bránil autonómnosť a nezávislosť parlamentu ako najvyššieho zákonodarného orgánu a ohradil si sa proti tomu, že je nám tu dávané do polohy, že my vlastne čo môžeme a čo nemôžeme robiť. My ako poslanci Národnej rady môžme prijať akýkoľvek zákon, ktorý uznáme za vhodný. Takže to je prvý odkaz.
Druhá vec, bol by som veľmi rád, keby títo ľudomili, ktorí tu rozprávajú, že bude pustená Jankovská, a si otvorili noviny, lebo ak som to správne v minulosti v krátkej pochopil, tak Jankovskú sudca raz pustil a tak ste ju doriadili, že psychiater jej nedovolil ísť domov. Takže sa nemusíte báť. Zrejme je v takom stave vďaka vašim justičným princípom a zásadám, že tá osoba ani nie je schopná ísť domov ak vám teda ide o ňu.
Po tretie, keď niečo Európska únia povie, tak sa tu väčšina z vás ide vždy roztopiť, ale keď Európska únia povie, že na Slovenku...
===== ste ju doriadili, že psychiater jej nedovolil ísť domov. Takže sa nemusíte báť. Zrejme je v takom stave vďaka vašim justičným princípom a zásadám, že tá osoba ani nie je schopná ísť domov. Ak vám teda ide o ňu.
Po tretie, keď niečo Európska únia povie, tak sa tu väčšina z vás ide vždy roztopiť, ale keď Európska únia povie, že na Slovensku kolúzna väzba je používaná na hrane mučiaceho nástroja, tak zrazu tu absolútne nie je žiaden tlak časový, na všetko je čas. Na všetko je čas. Nič netreba riešiť. A to, že nie sú zdroje, to absolútne žiadnych väzňov nemá čo zaujímať. Nastavte si to tak, aby tie zdroje boli a aby tie podmienky tam boli také, ako v krajine tretieho tisícročia. Asi toľko.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.5.2021 10:24 - 10:25 hod.

Tomáš Taraba Zobrazit prepis
Vážený pán predseda parlamentu Boris, po prvé chcem oceniť, že si postavil k tej časti, že si bránil autonómnosť a nezávislosť parlamentu ako najvyššieho zákonodarného orgánu a ohradil si sa proti tomu, že je nám tu dávané do polohy, že my vlastne čo môžeme a čo nemôžeme robiť. My ako poslanci Národnej rady môžme prijať akýkoľvek zákon, ktorý uznáme za vhodný. Takže to je prvý odkaz.
Druhá vec, bol by som veľmi rád, keby títo ľudomili, ktorí tu rozprávajú, že bude pustená Jankovská, a si otvorili noviny, lebo ak som to správne v minulosti v krátkej pochopil, tak Jankovskú sudca raz pustil a tak ste ju doriadili, že psychiater jej nedovolil ísť domov. Takže sa nemusíte báť. Zrejme je v takom stave vďaka vašim justičným princípom a zásadám, že tá osoba ani nie je schopná ísť domov ak vám teda ide o ňu.
Po tretie, keď niečo Európska únia povie, tak sa tu väčšina z vás ide vždy roztopiť, ale keď Európska únia povie, že na Slovenku...
===== ste ju doriadili, že psychiater jej nedovolil ísť domov. Takže sa nemusíte báť. Zrejme je v takom stave vďaka vašim justičným princípom a zásadám, že tá osoba ani nie je schopná ísť domov. Ak vám teda ide o ňu.
Po tretie, keď niečo Európska únia povie, tak sa tu väčšina z vás ide vždy roztopiť, ale keď Európska únia povie, že na Slovensku kolúzna väzba je používaná na hrane mučiaceho nástroja, tak zrazu tu absolútne nie je žiaden tlak časový, na všetko je čas. Na všetko je čas. Nič netreba riešiť. A to, že nie sú zdroje, to absolútne žiadnych väzňov nemá čo zaujímať. Nastavte si to tak, aby tie zdroje boli a aby tie podmienky tam boli také, ako v krajine tretieho tisícročia. Asi toľko.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.5.2021 9:39 - 9:41 hod.

Tomáš Taraba Zobrazit prepis
Vážená pani ministerka spravodlivosti vy ste začali svoj prejav s tým, že na Slovensku platí prezumpcia neviny. Pred pár dňami keď ste sa obhajovali, aby ste neboli odvolaná tak hlavné gro vašej obhajoby spočívalo v čítaní mien, ktoré sedia vo väzniciach a dávali ste to do polohy prezumpcie viny. To ste nedávali v žiadnu prezumpciu neviny, vy ste si urobili piar na tom, že kto tam bude a kto tam nebude a tí vaši kolegovia, ktorí mali popísané tie textiky tak v podstate niekoľkokrát
===== spočívalo v čítaní mien, ktoré sedia vo väzniciach. A dávali ste to do polohy prezumpcie viny. Vy ste nedávali žiadnu prezumpciu neviny. Vy ste si urobili PR na tom, že kto tam bude a kto tam nebude. A tí vaši kolegovia, ktorí mali popísané tie textíky, tak v podstate niekoľkokrát tu opakovali Mária Kolíková, len Mária Kolíková, len Mária Kolíková je garanciou, že ľudia nepôjdu von, atď. Takže to len na tú prezumpciu neviny.
Druhú otázku. Vy sa nám pýtate, teda patrí sa odpovedať, že či spochybňujeme rozhodnutia sudcov. No tak, dámy a páni, každý kto číta noviny a čítate tie prípady tých sudcov, ktorí sú teda pozatýkaný, tak to sú teda všetci tí sudcovia, ktorí tu takto rozhodovali. Už nie je žiadne sudca, ktorý, ktorý nerozhoduje inak. To len, už ste si istí teda, že tí sudcovia, ktorí sú riešení v tých prípadoch, to je všetko to už popodchycované a všetci ostatní sudcovia už sa nemôžeme ani len rozmýšľať nad zákonnosťou rozhodnutí niektorých. No a potom, neviem, vy ste tu včera neboli, ale predseda parlamentu ako druhý najvyšší ústavný činiteľ tu teda rozprával prípady, ako v tých vašich väzniciach, za ktoré nesiete zodpovednosť nejaká žena dostala výkaly, dostala moč, mala to poutierať, potom ste ju poslali do druhej kobky urobiť to isté. To tu zaznelo. To znamená, vysvetlite nám to. Bolo to vymyslené, sú to vymyslené príbehy. Ďakujeme.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.5.2021 9:39 - 9:41 hod.

Tomáš Taraba Zobrazit prepis
Vážená pani ministerka spravodlivosti vy ste začali svoj prejav s tým, že na Slovensku platí prezumpcia neviny. Pred pár dňami keď ste sa obhajovali, aby ste neboli odvolaná tak hlavné gro vašej obhajoby spočívalo v čítaní mien, ktoré sedia vo väzniciach a dávali ste to do polohy prezumpcie viny. To ste nedávali v žiadnu prezumpciu neviny, vy ste si urobili piar na tom, že kto tam bude a kto tam nebude a tí vaši kolegovia, ktorí mali popísané tie textiky tak v podstate niekoľkokrát
===== spočívalo v čítaní mien, ktoré sedia vo väzniciach. A dávali ste to do polohy prezumpcie viny. Vy ste nedávali žiadnu prezumpciu neviny. Vy ste si urobili PR na tom, že kto tam bude a kto tam nebude. A tí vaši kolegovia, ktorí mali popísané tie textíky, tak v podstate niekoľkokrát tu opakovali Mária Kolíková, len Mária Kolíková, len Mária Kolíková je garanciou, že ľudia nepôjdu von, atď. Takže to len na tú prezumpciu neviny.
Druhú otázku. Vy sa nám pýtate, teda patrí sa odpovedať, že či spochybňujeme rozhodnutia sudcov. No tak, dámy a páni, každý kto číta noviny a čítate tie prípady tých sudcov, ktorí sú teda pozatýkaný, tak to sú teda všetci tí sudcovia, ktorí tu takto rozhodovali. Už nie je žiadne sudca, ktorý, ktorý nerozhoduje inak. To len, už ste si istí teda, že tí sudcovia, ktorí sú riešení v tých prípadoch, to je všetko to už popodchycované a všetci ostatní sudcovia už sa nemôžeme ani len rozmýšľať nad zákonnosťou rozhodnutí niektorých. No a potom, neviem, vy ste tu včera neboli, ale predseda parlamentu ako druhý najvyšší ústavný činiteľ tu teda rozprával prípady, ako v tých vašich väzniciach, za ktoré nesiete zodpovednosť nejaká žena dostala výkaly, dostala moč, mala to poutierať, potom ste ju poslali do druhej kobky urobiť to isté. To tu zaznelo. To znamená, vysvetlite nám to. Bolo to vymyslené, sú to vymyslené príbehy. Ďakujeme.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 13.5.2021 11:16 - 11:16 hod.

Tomáš Taraba
Týmto len dokazujete, že ste proti Matici a máte problém sa vyjadriť k tomu, že ľudské právo nie je byť poslancom.
Skryt prepis