Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie spoločného spravodajcu

8. 12. 2017 o 10:01 hod.

Ing. MBA

Martin Nemky

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie spoločného spravodajcu 8. 12. 2017 10:01 - 10:02 hod.

Martin Nemky Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážený pán minister vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní. Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti ma určil za spravodajcu k vládnemu návrhu zákona o posudzovaní zhody výrobku, sprístupňovaní určeného výrobku na trhu a o zmene a doplnení niektorých zákonov. V súlade s § 73 odsek 1 zákona o rokovacom poriadku podávam v prvom čítaní spravodajskú informáciu o predmetnom návrhu zákona. Konštatujem, že uvedený návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Zo znenia návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady Slovenskej republiky navrhujem, aby návrh záklona prerokovali výbory: Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti. Odporúčam, aby výbory predmetný návrh zákona prerokovali do 26. januára 2018 a v gestorskom výbore do 29. januára 2018. Pán predsedajúci otvorte prosím všeobecnú rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6. 12. 2017 0:50 - 0:50 hod.

Martin Nemky
Ďakujem pekne za slovo. Pán Budaj, a toto bolo čo. Ja neviem, niečo ste čítali, niečo ste hovorili. Ja priznám sa, ja som vám vôbec nerozumel. Či ste mali len potrebu niečo povedať, postaviť sa tam, niečo povedať. Ja neviem čo to bolo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 21:34 - 21:35 hod.

Martin Nemky
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 19:19 - 19:20 hod.

Martin Nemky
Pán predsedajúci, ďakujem veľmi pekne za slovo. Pán minister, a čo sa čudujeme, veď pán poslanec Matovič hrá o všetko. Je tu jediný z nás usvedčený daňový podvodník. Medzi jeho pracovné metódy, no, ospravedlňujem sa, nie pracovné, keďže do roboty nechodí, patrí vyhrážanie sa súdom, prokuratúre, policajtom, využívanie vlastnej matky a možno nakoniec sa len rozplače a odíde. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 18:29 - 18:30 hod.

Martin Nemky
Pani podpredsedníčka, ďakujem pekne za slovo. Pán minister, ja by som im nevyčítal, že nemajú nič. Teda okrem toho, že reálne nemajú nič. Krásne to ilustruje aj príklad nášho kolegu Matoviča, ktorý sem prišiel oblečený tak, ako prišiel. Ale veď ako mal prísť? Však veď všetko prepísal na manželku. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 17:46 - 17:47 hod.

Martin Nemky Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán predseda, chcel by som ti poďakovať za vystúpenie. No, pravda sa im ťažko počúva. Bolo to vidieť. I keď dá sa povedať za ten rok a pol ich vlády stihli toho ozaj pomerne dosť.
Len v krátkosti si to prejdime: Odpočúvania novinárov, pán Rajtár pripravil Slovensko o 4 mil., a kľudne sedí a usmieva sa. To sú ťažkí profesionáli. To sú ťažkí profesionáli toto. Sedí, usmieva sa, pripraví nás o 4 mil., vystúpi, niečo povie. Stretávajú sa na raňajkách s Kočnerom, zneužívajú vlastnú matku, vedia NAKU predať samopaly po 11 euro, nakúpiť Fabiu za 80-tisíc euro. To sú ťažkí profesionáli.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 17:05 - 17:05 hod.

Martin Nemky
Pán predsedajúci, ďakujem pekne za slovo. Pán minister, ja ti opäť ďakujem. Ja im aj rozumiem, že pravda sa ťažko počúva. Pán kolega Rajtár si stále myslí, že stokrát opakovaná lož sa nakoniec stane pravdou. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 16:15 - 16:16 hod.

Martin Nemky Zobrazit prepis
Pán predsedajúci, ďakujem pekne za slovo. Pán minister, ďakujem ti za toto vystúpenie, počúval som ho pozorne a celá táto schôdza mi pripadá ako titul pána Rajtára, teda vymyslená a o ničom.
Ale zas na druhej strane počúval som aj jeho a bojím sa, že ak by na tejto škole boli čo i len minimálne podmienky, tak by sa tam nedostal pán Rajtár. Ale aj na druhej strane za ten rok a pol sa mu podarili ozaj veľké veci. Pripravil Slovensko o 4 mil. euro. Ozaj je to opozičná krása.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5. 12. 2017 14:28 - 14:29 hod.

Martin Nemky
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pani Rajtárová, už začnite hovoriť konečne k veci. Neplačte nám tu stále. Ja rozumiem, že ste vôbec neni chlap, keď dokážete potopiť svojho vlastného zamestnanca. Buďte chlap, postavte sa, povedzte, ako to bolo. Toto sú tie mafiánske praktiky. Vy ste tu tá mafia.
Skryt prepis
 

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho 12. 10. 2017 14:50 - 14:50 hod.

Martin Nemky
Už to ide. Ďakujem veľmi pekne. Pán podpredseda, ja by som ti chcel len poďakovať, že zo svojej pozície možno myslíš aj na tie malé obce a hlavne na tých tých obyvateľov, ktorí tam žijú a možno nie sú tak, nie sú tak ekonomicky zaujímaví pre tie veľké spoločnosti. Čiže ďakujem, že myslíš aj na tie obce.
Ďakujem.
Skryt prepis