Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

20.6.2018 o 15:50 hod.

Bc.

Stanislav Drobný

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.6.2018 15:50 - 15:51 hod.

Stanislav Drobný
Ďakujem za slovo. Pán predkladateľ, ja by som sa chcel, poprosil by som, keby ste mi vysvetlili, ako si to predstavujete v praxi sčítavanie hlasov volebných a potom aj referendových. Lebo z praxe vieme, že keď sa volebné sčítavajú, tak to trvá do dvoch, do troch v noci. Podpíše sa zápisnica. A potom, kedy stihnú tie referendové lístky? Lebo pokiaľ viem, tak na druhý deň už z tej komisie nepríde nikto. To hovorí prax. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 18.6.2018 18:07 - 18:11 hod.

Stanislav Drobný Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážená pani predsedajúca, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, každá vláda, ktorá má záujem o budúcnosť ňou spravovaného štátu sa stará o priaznivé demografický vývoj. Tu by mohli spozornieť mnohí poslanci, ktorí diplomaticky povedané nemajú Rusko práve v láske. Podpora demografického vývoja v Rusku je jedna z vecí na ktorú prezident Putin kladie dôraz v súperení so západnou časťou sveta. V Rusku zároveň pochopili, že demografický vývoj nemá len svoju kvantitatívnu stránku ale aj kvalitatívnu. Ide o to, ktoré ničím iným než svojim životným štýlom odlíšené skupiny obyvateľstva systém motivuje mať deti, ktoré naopak demotivuje. Dnes je na Slovensku najviac demotivovanou skupinou ľudí práve tá časť obyvateľstva, ktorá tvorí hodnoty. Samozrejme, že táto skupina ľudí vychováva svoje deti nákladnejším spôsobom, než skupiny obyvateľstva dlhodobo pracovne nezaradené. Pre tzv. pracujúcu majoritu je, teda až na pár negatívnych výnimiek, zabezpečenia základných životných potrieb detí naozaj prioritné. Za základnú potrebu nechápu len jedlo, teplo, či hygienu, ale aj prostredie v ktorom dokážu zabezpečiť zdravý mentálny vývoj svojho potomka. Nevedia si predstaviť situáciu, že by prostredníctvom utrpenia svojich detí vydierali spoločnosť s požiadavkami na vyššie sociálne zabezpečenie. Robia si výhľadovo výpočty udržateľnosti príjmov a výdavkov. A ak to nevychádza, tak odložia počatie dieťaťa na neskôr. Niekedy je to možno až o prehnanej zodpovednosti voči svojmu potomstvu. Ale v mnohých prípadoch im to naozaj nevychádza, pokiaľ nechcú svoje dieťa vychovávať v chudobe. Nemyslím teraz na manželské páry, ktoré deti nechcú, aby si nepokazili vysoký životný štandard, či ženy, ktoré si nechcú pokaziť postavu. Myslím na rodiny, ktorým do rozhodnutia mať dieťa objektívne chýba suma z pohľadu štátu zvládnuteľná.
My dnes potrebujeme miesto súčasnej demotivácie slušných mladých rodín mať deti, začať s ich motiváciou. To nám zabezpečí prirodzenú reprodukciu ekonomicky aktívnej časti obyvateľstva. Predstava o tom, že deti z pracujúcich rodín nepotrebujeme, že nejaký Ali z Mali netúži v živote po ničom inom, ako pracovať na Slovensku na naše dôchodky. Taká predstava je mierne povedané scestná.
Samozrejme plne spravodlivý dokáže byť len Pán Boh. My ale môžeme nastaviť systém tak, aby reflektoval mieru zásluhovosti rodičov budúceho dieťaťa. Myslím, že je veľmi kontraproduktívne, nezohľadňovať zásluhovosť rodičov pri tvorbe hodnôt. K tomuto konštatovaniu ma vedú nielen morálne dôvody, ale aj dôvody pragmatické. Komunisti verili a mnohí z nich dodnes veria, že môže existovať svet nepoznajúci zásluhovosť, svet v ktorom každý dostane podľa jeho potrieb. Zatiaľ taký svet nevidíme ani v náznakoch. Preto je potrebné ten návrh zákona podporiť.
Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 18.6.2018 16:59 - 17:03 hod.

Stanislav Drobný Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, tí, čo ma lepšie poznáte viete, že som za menej byrokracie, za menej regulácií. Avšak v oblasti reklamy vysielanej v televíznom a rozhlasovom vysielaní nastal stav, že tu je regulácia naozaj potrebná. Oprávnene môžeme hovoriť o reklamnom smogu, ktorý zahlcuje naše domácnosti. Je to svojím spôsobom aj klamanie spotrebiteľa, ktorým je televízny a rozhlasový divák. Ak v televízii ide upútavka na zaujímavý film, nespomína sa v nej, že divák dostane film rozkúskovaný reklamami na niekoľko častí. Neuvádza sa, že popri hereckých hviezdach filmového priemyslu bude počas filmu predstavených neskutočné množstvo nových výrobkov, spotrebného materiálu a tovaru.
Samozrejme, že na príjmy z reklamy sú odkázané tie televízne a rozhlasové stanice, ktoré nemajú zaistení príjem z koncesionárskych poplatkov. Päť percent z celkového vysielacieho času a maximálne desať percent počas hodiny je dostatočná doba na to, aby reklamný čas priniesol požadované príjmy. Zákonitosti ekonomiky hovoria, že so zmenšením ponuky reklamného priestoru by mal prísť zvýšený dopyt, ktorý by sa mal prejaviť vo vyšších cenách za reklamu. Nakoniec ceny reklamy majú v roku 2018 výrazne rásť aj pri súčasnej legislatíve. Portál Mediálne, Trend odhaduje medziročný nárast cien okolo 15 % a viac. Vyššie ceny budú motivovať zadávateľov reklamy ku kratším reklamným šotom, v ktorých poskytnú dostatočnú informáciu za kratší čas.
Zaujímavým prvkom návrhu zákona je povinnosť zobrazovať vo vysielaní čas zostávajú do skončenia práve bežiacej reklamy alebo telenákupu. Asi ani samotný zadávateľ reklamy by nechcel, aby na ním ponúkaný produkt hľadel divák s túžbou, aby mu ten produkt čo najskôr zmizol z očí. Pretože ten divák si chce pozrieť film a nie napríklad reklamu prerušovanú filmom. Internetové médiá zobrazovanie času do konca reklamy využívajú často už dnes. Neraz je to vec, ktorá presvedčí diváka neprekliknúť sa na stránku inú. Ak je čas do konca reklamy dlhší, divák, ktorý o to nemá záujem by si odbehol na chvíľu od prijímača vybaviť svoje veci, prípadne prepol na iný kanál. Na iný kanál spravidla prepne aj dnes. Len keďže netuší koniec reklamy, tak je to o sústavnom prepínaní, ktoré svojho času majstrovsky zobrazila humorná filmová postava Fantozzi.
V konečnom dôsledku by prijatím tejto novely zákona mohol nastať stav, v ktorom je aj aj vlk sýty, aj ovca celá. Divák získa svoju pohodu a televízie s rádiami na tom tratiť nebudú. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 18.6.2018 10:26 - 10:30 hod.

Stanislav Drobný Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, vážený pán minister, vážené kolegyne. vážení kolegovia, tím štyroch príslušníkov ozbrojených síl Spojených štátov amerických s dvoma kusmi vojenskej techniky naozaj nepredstavuje jednotku, ktorá by písala dejiny. Navyše o spojeneckých vojakov, keďže sme s armádou Spojených štátov v spoločnom vojenskom pakte. V pakte, ktorý nás môže dostať do veľkých problémov, ba možno aj do hrobu, ak sa politika Spojených štátov amerických a Európskej únie nezmení.
Podľa predloženého materiálu sa jedná o inštruktorov jednotky civilno-vojenskej spolupráce. Armáda Spojených štátov používa takéto jednotky aj za účelom psychologických operácií. Napríklad s týmto zámerom boli použité v Afganistane. Špecializácia tých vojakov znie ako niečo extra, ale je to presne to čomu sa za čias socializmu hovorilo politruk. Ak bol politruk zo Sovietskeho zväzu, tak to bol tzv. poradenku. Tak ako sme poradenkov nepotrebovali v tých časoch, rovnako ich nepotrebujeme ani dnes. Preto budem hlasovať proti tomuto návrhu. Zároveň dúfam, že nás bude proti tomuto návrhu hlasovať oveľa viac, pretože mnohí z tohto pléna spomínajú na vpád vojsk Varšavskej zmluvy do Československa ako na mimoriadne negatívny okamih našich dejín. Spomínajú to často, napriek tomu, že je to už 50 rokov stará udalosť. S negatívnym hodnotením okupácie Československa, samozrejme, súhlasím. Nič dobré nemôže byť na tom, že vtedajšie elity za pomoci hrubej sily represií presadili svoje záujmy napriek záujmom obyvateľov Slovenska.
Pozývací list, o ktorom hlasujeme my sa týka len štyroch vojakov. To je naozaj neporovnateľné oproti pol miliónu vraj spojeneckých vojakov, ktorí prišli do vtedajšieho Československa pod zámienkou iného pozývacieho listu. Toho listu, ktorý okupačné vojská dostali od poniektorých osobností z radov vtedajších elít. Bolo by krásne, ak by sme si na 50. výročie smutných udalostí augusta 1968 mohli povedať, že dnes žiadne cudzie vojenské jednotky, ani cudzích vojakov na území Slovenska nemáme, čo bohužiaľ, povedať nemôžeme.
Preto sa pýtam, návrh na vyslovenie súhlasu s prítomnosťou príslušníkov tímu ozbrojených síl Spojených štátov amerických na území Slovenskej republiky za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva je v záujme obyvateľov Slovenska alebo niekoho iného. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.5.2018 13:18 - 13:19 hod.

Stanislav Drobný
Ďakujem za slovo. Marian, čo sa čuduješ. Čo sa týka pani poslankyne Verešovej, je to len reakcia ženy, ktorú hryzie svedomie. A zo zúfalstva píše blogy, kde napáda všetkých, ktorí mali odvahu predložiť tento návrh zákona.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.5.2018 12:28 - 12:29 hod.

Stanislav Drobný
Ďakujem. Natálka, chcem ti poďakovať za tvoje osobné svedectvo a životnú skúsenosť a za to, že si bola ochotná verejne vystúpiť so svojou životnou skúsenosťou, takže vieš, o čom hovoríš, a som ti za to vďačný. Klobúk dolu.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.5.2018 12:03 - 12:04 hod.

Stanislav Drobný Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Marian, súhlasím s tebou, že odloženie hlasovania bolo účelové, a mňa osobne to ani neprekvapuje. Mne táto skutočnosť bola už jasná, keď sa odhlasovalo preloženie nášho návrhu novely zákona o umelom ukončení tehotenstva na koniec schôdze ako posledný bod programu. To niečo naznačovalo. Jednoznačne nám to chceli znechutiť, ale moc sa im to nepodarilo. Týmto spôsobom sa snažia umlčať hlas svojho svedomia, ale pred vlastným svedomím neutečú a hlasovanie môžu odkladať, koľko chcú.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.5.2018 10:32 - 10:33 hod.

Stanislav Drobný Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Natálka, spomínala si demokraciu na Slovensku a napriek tomu sa tu úplne bezbreho a na želanie vykonávajú potraty. Umelé ukončenie tehotenstva je najväčšie zlo. Právo na život je to úplne prvé, súčasne i to najdôležitejšie ľudské právo garantované ústavou, bez ktorého všetky ostatné ľudské práva strácajú akýkoľvek zmysel. Preto je veľkým paradoxom, že títo propotratoví tzv. demokrati organizovaní v mimovládkach platených zo zahraničia schvaľujú vraždenie nenarodených detí, a pritom majú plné ústa ľudských právd. Pýtam sa, nie je to farizejské?
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.5.2018 9:49 - 9:50 hod.

Stanislav Drobný Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Stando, spomínal si vo svojom príhovore feministky. Je zvláštne, že aj keď pôvodne feministky boli prolife, dnešné feministky tvrdia, že potrat je oslobodzujúci a je to ich právo. Nie je právo ženy zabiť svoje dieťa. Nie je exkluzívnym právom ženy ísť k lekárovi a dovoliť mu, aby popravil jej dieťa. Nie je oslobodzujúce nechať svojmu dieťaťu roztrhať končatinu za končatinou. Toto nie je voľba ani sloboda, to je tragédia pre všetkých zúčastnených. A preto by to nemalo existovať v nijakej civilizovanej krajine. Ženy nezískavajú slobodu prelievaním krvi svojich detí.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.5.2018 9:26 - 9:27 hod.

Stanislav Drobný Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Martin, chcem zareagovať na tvoje slová, čo si spomínal na začiatku svojho príhovoru, o zodpovednosti oboch partnerov.
Zodpovední ľudia musia niekedy urobiť aj ťažké rozhodnutia. Možno je zlé načasovanie, možno sú ťažké okolnosti. Ale to neospravedlňuje zabitie nevinného života. Vybrať si vychovávanie dieťaťa je zodpovedné. Vybrať si adopciu je zodpovedné, ale vybrať si potrat a zabrániť dieťaťu, ktoré už existuje, akokoľvek je malé, je nezodpovedným a neodvolateľným zlom. Potrat je niekedy využívaný na rýchle zakrytie jednorazovky alebo riešenie vzťahu, ktorý sa pokazil. Ale keď dvaja dospelí ľudia urobia rozhodnutie a participujú v aktivite, o ktorej je známe, že sa pri nej začne život dieťaťa, títo dospelí musia prijať aj zodpovednosť za svoje činy. Aj najlepšie plánovanie môže zlyhať. Ale vyhnutie sa zodpovednosti by nemalo stáť inú ľudskú bytosť jej život. Dieťa nemôže za to, že jeho rodičia sú nezodpovední. Dieťa si nezaslúži zomrieť preto, že jeho rodičia sú nezodpovední.
Ďakujem.
Skryt prepis