Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13. 10. 2017 o 10:20 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13. 10. 2017 10:20 - 10:21 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Sopko, učil som deti, také aj také. Ku všetkým som pristupoval rovnako, dokonca ma mali radi, veľmi radi, ale na rozdiel od vás si myslím a na základe mojich vlastných skúseností, že návrh pani poslankyne Zimenovej, tento problém nevyrieši. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13. 10. 2017 10:00 - 10:00 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pani Nicholsonová, rozprávali ste sa s učiteľkami z Dobšinej. Dobšiná je ďaleko, Mizík je 30 metrov od vás. Mohli ste sa rozprávať s Mizíkom, moje prvé učiteľské miesto bol Luník IX v Košiciach a posledných 19 rokov som učil na škole, kde boli väčšinou žiaci, poviem to vašimi slovami, zo sociálne znevýhodneného prostredia. Rozprával by som vám hodiny a hodiny, aby ste boli v obraze. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13. 10. 2017 9:47 - 9:47 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Marosz, vy ste, vy ste vravel prevažne o inteligentných rodičoch. Zabudol ste na desaťtisíce ľudí, ktorí sú na úrovni mentálnej retardácie, žijúcich v osadách. Tí sa nebudú a ani nechcú venovať svojim deťom. Majú iné priority. Nebudú sa ťuťuli-muťuli rozprávať po slovensky aj po rómsky so svojím dieťaťom. Chápete? Ste v obraze? Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13. 10. 2017 9:36 - 9:36 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Prepáčte, pani predkladateľka, ale z môjho pohľadu je váš návrh, vyzerá tak, ako keby bol vypustený z klietky Georga Sorosa. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 12. 10. 2017 15:50 - 15:51 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážený pán minister, vážené kolegyne, kolegovia, členstvo Slovenskej republiky je historický omyl, ktorý sme nemali dopustiť. Spojené štáty americké, ktoré sú lídrom NATO na základe lživých informácií vyslovených klamstiev spôsobili nevýslovné utrpenie irackého civilného obyvateľstva. Pre Iráčanov bol ich života za Saddáma Husajna hotový raj na zemi. Len v rokoch 2003 a 2006 podľa medicínskych časopisov zahynulo na následky agresie 600 tisíc ľudí. Pýtam sa teda, na žiadosť irackej vlády ideme pomáhať tam, kde členovia NATO urobili totálny rozvrat? Nie je v Iraku dosť amerických súkromných bezpečnostných služieb? Odsúdenie slovenskej účasti v agresii voči Iraku je stále tabu, dlho ale nebude. Príde deň, keď sa táto najhoršia agresia 21. storočia, ktorá destabilizovala celý región, keď bude odsúdená, to si píšte. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11. 10. 2017 17:07 - 17:08 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Fecko, vy aj váš predrečník ste na to nechtiac poukázal. A na čo ste nechtiac poukázal? Poukázal ste na byrokraciu u nás, ktorá je tlačená z Európskej únie, to znamená z molocha. Sú to obmedzujúce polená pod nohami a je zlé všelijaké finty robiť a barličky v zákonoch len aby sme sa prispôsobili Európskej únii. Mali sme potravinovú sebestačnosť? Mali sme aj bez Európskej únii. Pochybujem o tom, by bolo omnoho horšie životné prostredie vtedy a bolo podstatne viac kusov dobytka, napríklad. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11. 10. 2017 16:03 - 16:03 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Dostál, pozorne som počúval aj vás, aj ostatných. Vy to chcete vlastne akýmsi spôsobom liberalizovať. Ďalší kolega dal zdrvujúcu kritiku, ďalší bol hŕŕ, už to malo byť, ďalší chcel uberať z podielov. No a na všetky tieto debaty má určite argumenty pani ministerka, však je od fachu, bola šéfka fondu, ona to určite podrobne vysvetlí do podrobností a ja si to tiež rád vypočujem. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11. 10. 2017 11:55 - 11:56 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Hovoril ste o personálnom krágľovaní. Aj teraz sa personálne krágľuje, nielen v 90. rokoch. Dokonca sa krágľuje aj politickým gestapom NAKA, súdmi, vyšetrovateľmi. Aj vo vašom tzv. mečiarizme sa nekrágľovalo tak ako teraz. Nezatvárali sa ľudia za názory a nedostávali pokuty za názory dokonca v parlamente. A podotýkam, Mečiara som nemusel, aj môj starý otec bol politický väzeň, no a pravdepodobne budem aj ja politický väzeň.
A k tej pani Nvotovej, ona by mohla urobiť film aj o svojej podarenej rodinke.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11. 10. 2017 10:22 - 10:23 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Táto debata je scestná a trápna! Toto je čistý chaos. Toto trápi občanov Slovenskej republiky? Toto trápi občanov Slovenskej republiky pri súčasnej mizérii, ktorá tu vládne? A teraz zopakujem to, čo som povedal včera pri debate o vyznamenaniach. Prezident Kiska nemá čo vracať na opätovné prejednanie. Nemá na to morálne právo. Keď má niečo vrátiť, tak nech vráti sám seba na pumpu do USA.
A pán Dostál, čo ste vraveli, že narastá extrémizmus. Áno, narastá extrémizmus takých zahraničných agentov, ako ste vy, pán Dostál.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10. 10. 2017 16:31 - 16:32 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Táto debata je naozaj trápna a scestná. Debatu o vyznamenaniach beriem, debata je debata preto, lebo sa debatuje a táto debata má ale chorý začiatok. Prečo má chorý začiatok? Lebo inicioval prezident Kiska, ktorý už nemá čo vyčítať, nemá čo vracať na prerokovanie. Keď má niečo vrátiť, tak nech vráti sám seba na pumpu USA. A čo sa týka pán Danka, nech si vymyslí hoc aj cenu zelenej výložky, takto sa už devalvoval udeľovaním nie vyznamenaní u nás. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis