Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.6.2010 o 11:36 hod.

MUDr. CSc. MPH

Milan Urbáni

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.6.2010 13:59 - 14:00 hod.

Milan Urbáni Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Pán poslanec Janiš, vám neboli treba niekedy diaľnice, vám neboli treba štátne aerolinky, vám nebolo treba letisko, vám nebolo treba metro v Bratislave, vám nebolo treba dobré zdravotníctvo, vám teraz netreba futbalový štadión. Kde chcete to Slovensko doniesť. Veď Gurundy je ďalej.
Čiže, pripomínam niektoré veci. Nemýľte si čo ste narobili aj chýb tu v tomto štáte.
Teraz, pani poslankyňa Kramplová chcela predložiť pozmeňovací návrh, kde chcela aby sa na reklamu na politické strany nešli také peniaze ako dnes idú, aby tie peniaze išli práve do fondu pre krízové obdobia, keď sú nejaké katastrófy.
Žiaľ, našla len pár odvážlivcov, ktorí to boli ochotní podpísať. Ostatní sa zachovali podľa mňa stranícky.
Tak nenahovárajme si, že sme tu nejakí veľkí hrdinovia. A podľa mňa všetko dneska je tu vytĺkanie politického kapitálu. Ale teraz, boli niekt
  ... krízové obdobia, keď sú nejaké katastrofy, žiaľ našla len pár odvážlivcov, ktorí to boli ochotní podpísať, ostatní sa zachovali, podľa mňa, stranícky. Tak nenahovárajme si, že sme tu nejakí veľkí hrdinovia a, podľa mňa, všetko dnes je tu vytĺkanie politického kapitálu. Ale teraz, boli niektoré veci, ktoré, ako pani Kramplová povedala, sa neschvália na začiatku parlamentu, ale na konci parlamentu sa mohli schváliť, mali by sme byť takí rozumní a mali sme to schváliť, aby sme pomohli nasledujúcemu parlamentu. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.6.2010 11:36 - 11:37 hod.

Milan Urbáni Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Mňa len zarazilo na vystúpení pána poslanca Simona, že spochybňuje znalecké posudky, že hovorí, že by to mal vypracovať niekto iný, ja si myslím, ktokoľvek to vypracuje, tak by to mal byť znalecký posudok a malo by to byť ocenenie majetku, ktorý bol poškodený pri tejto katastrofe, ktorá tu bola, ale čo mňa zaráža, že pán poslanec Simon, hovoríte ako keby ste prišiel z niekade z iného štátu alebo z inej planéty, že to ministerstvo dávno už nemá aj keď ste vy tam boli, systém vypracovaný, ako odškodňovať, ako posudzovať takéto situácie, ktoré vznikajú, čiže myslím si, že je to systémová chyba už staršieho dáta a je to potrebné, aby každé ministerstvo malo nachystané takéto veci, aby sa potom nespochybňovalo, kto má vypracovať a kto nemá vypracovať. Samozrejme, ak by to bolo ako to vy hovoríte, že teraz sa niekto zoberie známy a ešte  tomu sa dá zarobiť aby vypracovával tie posudky, to by bolo nesprávne. Ale myslím si, že toto nebolo tak myslené, nechcem zastávať nikoho, ale princíp by mal byť rovnaký na všetkých ministerstvách, kto má v takýchto prípadoch, keď sa dávajú  verejné zdroje, verejné financie na odškodnenie, kto má vytvárať tú hodnotu, vytvoriť ten posudok, koľko sa odškodní. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.6.2010 11:09 - 11:10 hod.

Milan Urbáni Zobrazit prepis
Ďakujem pekne pán predsedajúci. Pred pár rokmi, keď bolo sucho v zime a krachovali strediská, ja som dal návrh, že vláda by sa mala s tým zaoberať, vyšiel som na posmech na Slovensku. Som rád, že dneska moja kolegyňa Kramplová spomenula aj suchá, aj zimné suchá a mnohé tie strediská, ktorým sa nepomohlo dnes sú skrachované. Čiže je potrebné, aby sa vláda s tým zaoberala, keď je nejaká väčšia katastrofa, preto treba podporiť tento návrh, ktorý je a tak isto podporujem pani Kramplovú v tom, že miesto politickej reklamy treba tie peniaze dať na rezervný fond, ktorý sa použije pre obyvateľov, ale mal by ísť signál aj do Európy a tento princíp by sa mal prijať aj v Európskej únii, pretože tie miliardy, ktoré sa míňajú zbytočne na politickú reklamu môžu byť použité pre občanov aj Slovenska aj Európskej únie. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 
  • << First
  • 1
  • Last >>