Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie spoločného spravodajcu

8.7.2010 o 15:59 hod.

Bc.

Mikuláš Krajkovič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie spoločného spravodajcu 31.3.2011 15:49 - 15:51 hod.

Mikuláš Krajkovič Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, vážený pán minister, kolegyne, kolegovia, dovoľte mi predniesť spoločnú správu výborov Národnej rady Slovenskej republiky o prerokovaní Návrhu na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s Rámcovou dohodou medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi na jednej strane a Kórejskou republikou na strane druhej.
Návrh na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s Rámcovou dohodou pridelil predseda Národnej rady Slovenskej republiky svojím rozhodnutím č. 256 z 23. februára 2011 na prerokovanie: Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky a Zahraničnému výboru Národnej rady Slovenskej republiky. Za gestorský výbor určil Zahraničný výbor Národnej rady Slovenskej republiky. Výbory, ktorým bol materiál pridelený, prerokovali tento v určenej lehote. Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky uznesením z 8. marca 2011 č. 134 a Zahraničný výbor Národnej rady Slovenskej republiky uznesením zo 17. marca 2011 č. 50 a odporúčajú Národnej rade Slovenskej republiky podľa čl. 86 písm. d) Ústavy Slovenskej republiky vysloviť s rámcovou dohodou súhlas a rozhodnúť, že dohoda je medzinárodná zmluva podľa čl. 7 ods. 5 Ústavy Slovenskej republiky, ktorá má prednosť pred zákonmi. Gestorský výbor na základe stanovísk výborov a poslancov gestorského výboru vyjadrených v rozprave k tomuto návrhu odporúča Národnej rade Slovenskej republiky podľa čl. 8 písm. d) Ústavy Slovenskej republiky vysloviť súhlas s Rámcovou dohodou medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi na jednej strane a Kórejskou republikou na strane druhej a rozhodnúť o tom, že ide o medzinárodnú zmluvu podľa čl. 7 ods. 5 Ústavy Slovenskej republiky, ktorá má prednosť pred zákonmi. Spoločná správa výborov Národnej rady Slovenskej republiky o výsledku prerokovania návrhu na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s rámcovou dohodou vrátane návrhu na uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky bola schválená uznesením gestorského výboru zo 17. marca 2011 č. 57.
Ďakujem, pán predsedajúci, prosím, otvorte k tomu rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 31.3.2011 11:56 - 11:57 hod.

Mikuláš Krajkovič Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pán predseda. Pán poslanec vy hovoríte, že tento zákon je dobrý. Ja si ale myslím, že tento zákon je úplne zbytočný. Už som tu raz povedal a budem vám to opakovať znovu a keď chcete, tak aj tisíckrát, že vy jednoducho nemáte mandát hovoriť za iné národnostné menšiny ako za tú, ktorej ste reprezentantom. To jednoducho, to hovorím úplne vážne, a keď chcete, budem vám to opakovať vždy. Čo sa týka života konkrétnej národnostnej menšiny, v mojom prípade Rusínov, bol som starostom osem rokov jednej čisto rusínskej obce a tam občania Rusíni, podotýkam, že ich tam bolo, boli tam takmer všetci, nikdy odo mňa nechceli, aby som aplikoval nejaké rozhodnutia, úradné rozhodnutia v inom jazyku ako v slovenskom jazyku, pritom každý z nich ovláda slovom a písmom aj jazyk ukrajinský. Takže ešte raz vám to pripomínam, skúste hovoriť len za jednu národnostnú menšinu. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 31.3.2011 10:56 - 10:56 hod.

Mikuláš Krajkovič Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predseda. Z tohto rozsiahleho vystúpenia mňa zaujala jedna vec, že kto sa dožaduje prijatia tohto zákona. Nuž, možno Knut Vollebaek, možno maďarská národnostná menšina, to skoro určite, ale nezaznamenal som nikde, aby sa toho dožadovala napr. rusínska alebo ukrajinská národnostná menšina, kde žijem, kde sa s nimi stretávam a nikde som takúto požiadavku nezaznamenal. Dokonca si myslím, že tento návrh zákona by sa mohol meniť, kľudne, zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 174 o používaní jazykov maďarskej národnostnej menšiny. Pretože rusínska alebo ukrajinská národnostná menšina, tam, kde žijem a hovorím rusínskym nárečím, je so súčasnou normou alebo so súčasnou úrovňou národnostných práv spokojná. My možno môžeme diskutovať o tom, že možno by sme mohli mať viac priestoru, možno niekde v rádiu, v televízii, v rozhlase, ale to už je vec, ktorú si musí národnostná, predstavitelia národnostnej menšiny možno odkonzultovať s kompetentnými.
Ja by som sa ešte chcel zmieniť o tom, že keď sa prerokoval zákon o štátnom jazyku a v tej hystérii predstavitelia rusínskej národnostnej menšiny vydali vyhlásenia, myslím, že to bolo dané aj na ministerstvo kultúry a bolo to dané v tlači, kde sa predstavitelia ostro ohradili voči tomu, aby národnostná menšina, maďarská národnostná menšina, alebo teda presnejšie predstavitelia národnostnej menšiny hovorili aj v mene ďalších národnostných menšín, teda konkrétne rusínskej. Predstavitelia ukrajinskej a rusínskej národnostnej menšiny si tieto veci určite vedia vybaviť aj sami.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 8.9.2010 10:56 - 10:58 hod.

Mikuláš Krajkovič Zobrazit prepis
Pán predsedajúci, dajte, prosím, hlasovať o uznesení Národnej rady Slovenskej republiky, ktorým Národná rada Slovenskej republiky podľa čl. 86 písm. d) Ústavy Slovenskej republiky vyslovuje súhlas s Dohodou o stabilizácii a pridružení medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a Srbskou republikou na strane druhej a rozhodla, že dohoda je medzinárodnou zmluvou podľa čl. 7 ods. 5 Ústavy Slovenskej republiky, ktorá má prednosť pred zákonmi.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 8.9.2010 9:08 - 9:11 hod.

Mikuláš Krajkovič Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Vážený pán predsedajúci, vážený pán minister, ctené kolegyne, vážení kolegovia, dovoľte mi, aby som predniesol spoločnú správu výborov Národnej rady Slovenskej republiky o prerokovaní návrhu na vyslovenie súhlasu s Dohodou o stabilizácii a pridružení medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a Srbskou republikou na strane druhej vo výboroch Národnej rady Slovenskej republiky.
Návrh pridelil predseda Národnej rady Slovenskej republiky svojím rozhodnutím č. 28 z 3. augusta 2010 na prerokovanie Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky, Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti a Zahraničnému výboru Národnej rady Slovenskej republiky. Za gestorský výbor určil Zahraničný výbor Národnej rady Slovenskej republiky.
Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky svojím uznesením zo dňa 2. septembra 2010, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti uznesením z 12. augusta 2010 č. 13 a Zahraničný výbor Národnej rady Slovenskej republiky uznesením z 2. septembra 2010 č. 8 odporúčajú Národnej rade Slovenskej republiky podľa čl. 86 písm. d) Ústavy Slovenskej republiky vysloviť súhlas s Dohodou o stabilizácii a pridružení medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a Srbskou republikou na druhej strane a rozhodnúť, že dohoda je medzinárodná zmluva podľa čl. 7 ods. 5 Ústavy Slovenskej republiky, ktorá má prednosť pred zákonmi.
Gestorský výbor na základe stanovísk výborov vyjadrených v ich uzneseniach a stanovísk poslancov gestorského výboru odporúča Národnej rade Slovenskej republiky podľa čl. 86 písm. d) Ústavy Slovenskej republiky vysloviť súhlas s dohodou o stabilizácii a pridružení medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a Srbskou republikou na strane druhej a rozhodnúť, že dohoda je medzinárodná zmluva podľa čl. 7 ods. 5 Ústavy Slovenskej republiky, ktorá má prednosť pred zákonmi.
Spoločná správa výborov Národnej rady Slovenskej republiky o prerokovaní návrhu na vyslovenie súhlasu s Dohodou o stabilizácii a pridružení medzi Európskymi spoločenstva a ich členskými štátmi na jednej strane a Srbskou republikou na strane druhej vo výboroch Národnej rady Slovenskej republiky bola schválená uznesením Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky č. 16 z 2. septembra 2010. Týmto uznesením ma výbor poveril plniť úlohy spoločného spravodajcu.
Toľko, prosím, pán predsedujúci, spoločná správa a prosím, aby ste otvorili k tomuto bodu rozpravu.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 11.8.2010 17:23 - 17:26 hod.

Mikuláš Krajkovič Zobrazit prepis
Na tajnom hlasovaní na voľbu predsedu Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky sa zúčastnilo alebo si osobne prevzali hlasovacie lístky 142 poslancov. Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu predsedu Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky si 142 poslancov odovzdalo hlasovacie lístky. Z nich bolo 9 hlasovacích lístkov neplatných. Zo 133 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že
- za Ľubomíra Neslušana hlasovalo za 61 poslancov, proti 59 poslancov a zdržalo sa 13 poslancov,
- za Jána Valka hlasovalo 67 poslancov, proti 61 poslancov a zdržalo sa 5 poslancov.
Na voľbu predsedu Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov. Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní za predsedu Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky nebol zvolený predseda Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky.
Teraz vás oboznámim o výsledku tajného hlasovania na voľbu ďalších členov Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky. Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu ďalších členov Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 141 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 141 poslancov. Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia Národnej rady spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu ďalších členov Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky 141 poslancov odovzdalo hlasovacie lístky, z nich bolo 8 hlasovacích lístkov neplatných. Zo 133 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že
- za Bertalana Bónu hlasovalo za 83 poslancov, proti 31 poslancov, zdržalo sa 19 poslancov,
- za Jaroslava Ivana hlasovalo za 81 poslancov, proti 35 poslancov, zdržalo sa 17 poslancov.
Na voľbu členov Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov. Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní za členov Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky boli zvolení Bertalan Bóna a Jaroslav Ivan. Skončil som, ďakujem, pán predseda.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 11.8.2010 17:23 - 17:26 hod.

Mikuláš Krajkovič
Vážený pán podpredseda Národnej rady, vážené panie poslankyne, páni poslanci, dovoľte mi, aby som vás oboznámil s výsledkami tajného hlasovania voľby predsedu Dozornej rady Fondu národného majetku Slovenskej republiky a členov Dozornej rady Fondu národného majetku.
Najprv vás oboznámim s výsledkami volieb predsedu Dozornej rady. Na výsledku hlasovania... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 8.7.2010 15:59 - 16:01 hod.

Mikuláš Krajkovič Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážený pán predseda Národnej rady, panie poslankyne, páni poslanci, dovoľte mi, aby som vás informoval o výsledku tajného hlasovania na voľbu podpredsedov Národnej rady Slovenskej republiky, ktorá sa konala 8. júla 2010.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu podpredsedov Národnej rady Slovenskej republiky bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 146 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 146 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia Národnej rady Slovenskej republiky spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu podpredsedov Národnej rady Slovenskej republiky všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 146 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo, teda nebol ani jeden neplatný.
Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že
- za kandidáta Bélu Bugára hlasovalo za 122 poslancov, proti 13 poslancov a zdržalo sa 11 poslancov,
- za kandidáta Milana Horta hlasovalo za 90 poslancov, proti 44 poslancov, zdržalo sa 12 poslancov,
- za kandidáta Pavla Hrušovského hlasovalo za 129 poslancov, proti 10 poslancov, zdržalo sa 7 poslancov.
Podľa čl. 90 Ústavy Slovenskej republiky a § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie podpredsedov Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní boli za podpredsedov Národnej rady Slovenskej republiky zvolení páni poslanci Béla Bugár, pán poslanec Milan Hort a pán poslanec Pavol Hrušovský.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis