Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

17.9.2019 o 10:36 hod.

Peter Marček

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 17.9.2019 10:36 - 10:38 hod.

Peter Marček
Ja chcem len povedať, že termín hlasovania je dnes o 11.00 hodine.
Skryt prepis
 

17.9.2019 10:11 - 10:14 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, dovoľte mi, prosím, ako určenému spravodajcovi výboru predniesť spoločnú správu výborov Národnej rady o prerokovaní návrhu poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Tibora Bernaťáka, Karola Farkašovského, Evy Smolíkovej, Dušana Tittela a Stanislava Kmeca na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 340/2012 Z. z. o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, tlač č. 1342, v druhom čítaní.
Výbor Národnej rady pre kultúru a médiá ako gestorský výbor podáva Národnej rade spoločnú správu výborov. Národná rada uznesením č. 1932 z 26. júna 2019 pridelila návrh poslancov na prerokovanie týmto výborom: ústavnoprávnemu výboru, Výboru Národnej rady pre financie a rozpočet, Výboru Národnej rady pre sociálne veci a Výboru Národnej rady pre kultúru a médiá. Gestorský výbor na základe stanovísk výborov vyjadrených v ich uzneseniach a v stanoviskách poslancov Národnej rady odporúča Národnej rade v znení schválených a pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov schváliť. O pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhoch uvedených v IV. časti tejto spoločnej správy gestorský výbor odporúča hlasovať spoločne o bodoch 1 a 2 s odporúčaním schváliť. Spoločná správa výborov bola schválená uznesením č. 178 z 10. septembra 2019. Gestorský výbor ma určil za spoločného spravodajcu výborov a poveril ma, aby som predniesol spoločnú správu na schôdzi Národnej rady.
Pán predsedajúci, ďakujem, skončil som. Otvorte, prosím, rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 13.9.2019 20:20 - 20:20 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci.
Ja by som na úvod prišiel možno s takou prosbou alebo žiadosťou na poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby spoločne so mnou podali návrh zákona, ktorý by znel nasledovne: "Každý občan Slovenskej republiky, s ktorým komunikoval Marian Kočner prostredníctvo šifrovanej aplikácie Threema zo svojho telefónu, má zákaz pôsobiť vo verejných, politických, štátnych, správnych, neziskových a obchodných alebo spoločenských funkciách, a to po dobu 25 rokov!", pán Matovič, "od účinnosti prijatia tohto zákona."
Na pridanie podpisu pod tento návrh dávam poslancom lehotu 24 hodín, aby zase nikto nezačal tlačiť na policajtov, aby ho zo zoznamu nevyškrtli, napríklad, pán Matovič. Na pridanie podpisu pod tento návrh dávam poslancom lehotu 24 hodín, to som povedal. Ak sa to pod takýto návrh zákona nepodpíše aspoň 25 poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, navrhujem, aby sme nemíňali peniaze daňových poplatníkov na prejednávanie takýchto hlúpostí, ako navrhol náš poslanecký pašerák a amatérsky skladateľ tlačiarenských strojov pán Matovič.
Vďaka pánovi Kočnerovi, osobnému kamarátovi veľvyslanca Slovenskej republiky v Spojených arabských emirátoch, nech pravda zvíťazí, ako povedal Spojenými štátmi americkými najpodporovanejší prezident našich dejín Vašek Havel. Pristúpme, prosím, k tomuto návrhu solidárne, progresívne, spolu, žaludi, á, za ľudí. Svetu mier!
Ak návrh zákona nepodporíte, bozajte ma, však viete kde, okrem pána Matoviča, to je, samozrejmé, ale hlavne pána Poliačika alebo tých pánov so štyrmi písmenkami.
Nechcel som hovoriť rétorikou Igora Matoviča, ale nechápem, ako sa práve taký človek alebo ako si tento človek môže dovoliť môže dovoliť hovoriť o politickej mafii? Alebo hovoriť bývalému premiérovi Ficovi mafián, alebo súčasnému Pellegrini, ktorý, neviem, čím si to vyslúžil?
Takýto daňový podvodník, ako je pán Matovič, ktorý v povale alebo na povale u babičky skrýval dva roky svoje daňové priznania, prešiel 600 kilometrov 365 dní v roku so svojou babičkou, no to je taký tandem, vážení, že to podľa mňa ani Fittipaldi, keby s najlepším svojím kolegom išiel, tak to nemôže dokázať. Udáva kolegov, nahráva, tento pán, ktorý túto dnešnú zbytočnú schôdzu zvolal, nemá absolútne kožu na tvári. Povedal by som, na papuli, ale predsa len nebudem tak urážať.
A to nehovorím o tých jeho firmách prepísaných na bieleho koňa, na manželku a tak. On je schopný svoju manželku doniesť do nepríjemností. A jeho najväčšia hviezda pani Remišová, ... (pozn. red.: rýchlo vyslovené). (Rečník si pravou rukou akože upravil účes a tvár. Smiech v sále.) Neni tu, škoda, ale dúfam, že kamery to berú a že ten záznam si môžme poriadiť a môžme ho vysielať do celej republiky a možno aj do Čiech a do Nemecka.
Táto hviezda pani Remišová odišla k daňovému a pozemkovému podvodníkovi Kiskovi. To je vidieť, aké krásne prepojenie medzi týmito tzv. slušákmi. K ú-žer-ní-ko-vi. Za koľko peňazí asi odišla? Mal si aj z toho ty niečo, Igorko?
Tvoju rétoriku, tvojou rétorikou, ktorou sa ty teraz prezentuješ, bohužiaľ, nevidíš, si slepý, si politický analfabet, lebo odovzdávaš percentá Progresívnemu Slovensku, najnovšiemu politikovi "Mikovi" Beblavému a, samozrejme, daňovému a pozemkovému podvodníkovi Kiskovi.
A teraz na záver môj názor. Igor Matovič končí v politike. Je to vidieť odchodmi jeho poslancov. Ja už som to pred rokom povedal, že nebude dlho trvať a tento pán skončí možno ešte skôr, možno zostane ako solitaire (solitár), v januári NáM bude dvíhať vlajku a povie: "Nové ovečky, poďte ku mne, ja vám dám miesta na kandidátke!"
Ale ja by som mu doprial, aby neskončil len v parlamente, aby skončil v rukách odborníkov, psychiatrov, lebo ak sa mu to nepodarí, skončí v rukách orgánov činných v trestnom konaní, skončí v kriminále. A už teraz sa teším, ako mu tam dajú v Leopoldove, ako ho tam dajú v Leopoldove do pa-rá-dy jeho dvaja kamaráti Bašternák s Kočnerom.
Jedna priateľská rada na záver: Zober si tam určite Indulonu. Je tam veľmi sucho.
Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.5.2019 10:51 - 10:52 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Chcel by som povedať pani poslankyni Cséfalvayovej alebo opýtať sa jej, či už niekedy bola v niektorých z týchto krajín, ako je Južné Osetsko, Donecká republika alebo Luganská republika, o ktorých tu rozprávate. Už ste videla tie zabité, mrzačené deti alebo sirôtky, ktorým pri obstreľovaní Donbasu zahynuli rodičia? Už ste bola v rozbúranom, zbombardovanom meste Doneck? Ja som tam bol, teraz zhodou okolností cez víkend na 5. výročí a môžem vám zodpovedne povedať, že tie zábery, ktoré som tam porobil a ktoré vám s radosťou odovzdám, tak vás podľa mňa musia, musia vám otvoriť oči, aby ste už takéto veci nehovorili niekedy. Tí ľudia si urobili referendum, v ktorom sa takisto 80 % občanov tejto krajiny Donecka a Luganska rozhodli žiť samostatne, v samostatnej republike a chceli by sa pridať k Ruskej federácii. Kto je viac ako ľud? Politici? Diktát niekoho, ako z Európskej únie? Ja nie som proti Európskej únii, ale musí akceptovať vôľu národa.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.3.2019 10:45 - 10:47 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Celá zmluva je jeden krásny a úctyhodný dokument, za ktorý by sa mohol postaviť každý jeden človek. Je absolútnou prezentáciou slušnosti a galantného ochranného prístupu k právam žien. Až sa človek čuduje, kde sa v spoločnosti zrazu našla taká akútna túžba chrániť práva žien.
To, čo som uviedol, je pravda a za tým si stojím, teda až pokiaľ som nenarazil na čl. 60 a 61 textu tejto zmluvy. A tu som sa zarazil. Tieto články hovoria o tom, že práve ženám má byť poskytnutá zrýchlená a zvýhodnená forma získavania azylu. Čo je to za podvod? Čo nás tu v Európe, na nás v Európe chystáte? Veď rodová rovnosť znamená, že ak priznáme tieto práva ženám, majú na právo, na toto právo aj muži. Takýmto chrapúnskym spôsobom paralyzujúcim na reálne slabošskom postavení žien v ázijských krajinách chcete legitimizo..., legitizovať migráciu? Je to neakceptovateľné, je to falošný podvod.
Vynechajme zo sto článkov dva, ktorými klamete a podvádzate 400 mil. Európanov, a sám vás budem prosiť, aby sme tento dokument prijali. Ale rovnako, ako sme to videli, keď opozícia tancovala na hrobe Janka a Martinky, dnes predkladatelia Istanbulskej zmluvy zneužívajú postavenie žien na to, aby legalizovali príliv migrantov do Európskej únie.
Navrhujem prijať celý dokument s vylúčením 60, bodu 60 a 61 zmluvy alebo vrátiť zmluvu na rokovanie, alebo ju v takomto znení odmietnuť s prísnym uvedením príčin obsahujúcich v § 60 a 61 s dôvetkom, že Slováci nie sú blbci a vedia čítať, že sa ho naučili za tisícročného útlaku, a preto sú, sa stanú a sú slobodní. Budem parafrázovať Radima Uzela: "Človek, ktorý má problém s identifikáciou svojho pohlavia, nech sa pozrie dole, čo je. Či je..." (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.3.2019 15:48 - 15:48 hod.

Peter Marček
Pani Blahová, pani poslankyňa, vaším cieľom je demontovať na Slovensku všetko. Od štátu, rodiny, práva na šťastný život dieťaťa. Sypete tu zákony, články Haagskeho dohovoru, odsúhlasili ste aj Istanbulský dohovor. Ste zlo v tomto parlamente, v tomto štáte, vy aj celá SAS liberálna, hájaca práva homosexuálov, ste za ich legalizáciu manželstiev, výchovu detí týmito pármi. Je len jedna jediná otázka: Máte vôbec deti, ste matkou?
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 12.2.2019 15:17 - 15:18 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, v súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku som bol určený predsedom výboru za spravodajcu k uvedenému návrhu zákona. Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh zákona náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel spĺňa, pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá. Odporúčam, aby výbory predmetný návrh zákona prerokovali do 22. marca 2019 a gestorský výbor do 20. marca 2019.
Vážený predsedajúci, ďakujem, skončil som. Prosím, otvorte rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.2.2019 11:13 - 11:15 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Pán Matovič, vy sa stávate mojím najobľúbenejším poslancom. Už ste preskočili aj pani Nicholsonovú. Vy keď si nabudúce nebudete dávať pozor, tak si myslím, že nebudem vás nazývať pán Matovič, ale chrapúň Matovič, pretože niekoľkokrát som vás prosil, že keď ma oslovujete, povedzte pán Marček, buďte taký dobrý.
A čo sa týka vašeho charakteru, tak ja som väčšieho, a teraz to poviem tak z plnej puse, hajzlíka, ako ste vy, nevidel. Lebo vy hovoríte o tom navýšení platov, celý váš klub, jak to tu bolo povedané, hlasoval "za". To je prvá vec.
Druhá vec, vy hovoríte o tom, že by mali podnikať poslanci a tak robiť. Ja som za. Nenavýšme tie platy, ale nech môžem podnikať. Ja som podnikal v energetike, mal som plat 5-tisíc mesačne a išiel som sem. Neprotestoval som, že nie sú vyššie platy. Ale je to dôstojné pre poslancov Národnej rady? Robme iné. Nekradnime! Nekradnime, tak ako vy kradnete. Jak ste okradol tento štát o dane, či to bolo pri prevoze vašich tlačiarenských strojov, či to bolo 600 km, ktoré pán kolega už spomínal, alebo... Vy ste proste chrapúň. Hovoríte o tých bavorákoch. Vy nemáte... Alebo drahých vozoch. Vy nemáte BMW sedmičku, ktorá kúri, ktorá má takisto kúrenie sedadiel? Alebo vy tam kúrite nejakou pieckou s drevom? Ja som ho videl na bavoráku. Alebo máte Land Rover? Alebo máte obidve možno.
A potom ešte k jednému, 16 miliónov dostanete od štátu, od občanov na chod strany. A pritom to rozhodnete len vy, chrapúň jeden, vy jediný. Vy si robíte s tými peniazmi, čo chcete. Možno ešte váš bratranec Viskupič, ktorý teraz možno niekde tam okráda v Trnavskom kraji, a vaša sesternica Juriniová v Žilinskom... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 28.11.2018 16:01 - 16:10 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Vážený pán predsedajúci, milé dámy, vážení kolegovia, dovoľte mi stručne popísať, ako dnešnú tému vidím ja. Problém podpory masovej migrácie zo strany našej vlády prostredníctvom ministra Lajčáka je podvod na občanoch Slovenska a moje veľké sklamanie.
Na verejnosť sa tieto informácie dostali v súvislosti s prijatím tzv. Marrákešskej deklarácie, ktorá bola prijatá 2. 5. 2018 v Maroku. Táto politická dohoda zaväzuje štáty podporovať masovú migráciu, najmä tú z Afriky do Európy, ktorá ničí Európu už niekoľko rokov. Prijalo ju Slovensko? To zatiaľ nikto nevie, lebo pán Lajčák klame a zavádza Slovákov. Tajil tak, ako je to zvykom u slobodomurárskych spolkov, ako Slovákov vtiahnuť do zmluvy, ktorú národ nechce. Rovnaký scenár, ako keď proti záujmom Slovákov slúžil pán Lajčák Američanom pri legalizácii krádeže srbského územia pre Kosovo, z ktorého sú financované cez drogové kartely protieurópske aktivity neziskových spolkov. Po tom, ako sa vec prevalila cez slušných novinárov, začal sa hľadať vinník.
Kto takú neželanú politickú dohodu vlastne podpísal? Lajčák si našiel ako správny šéf obetného baránka, vraj jeden z našich veľvyslancov, ale tomu to musel prikázať minister Lajčák, sám veľvyslanec by to na takúto vlastnú päsť urobiť nemohol. Čiže svojho veľvyslanca bezcitne prehodil cez palubu ako vlastne celé Slovensko. Keď už to prasklo, celá vláda sa uchýlila k tvrdeniu, že my neprijmeme žiadne povinné kvóty migrantov a že ten dokument nás k ničomu nezaviazal. Ale tu už o žiadne povinné kvóty nejde. Tu ide o dobrovoľné trvalé prijímanie migrantov z Afriky k nám na Slovensko. Vláda sa pod vplyvom pána ministra Lajčáka snaží ľudí oklamať alebo sa snažila jeho excelenciu poprosiť, aby išiel za nich za prezidenta, ale šťastie, že to už neprejde, lebo by sme mali zase za prezidenta zradcu národa, ktorý strká svoju hlavu do amerického, štyri bodky.
Na základe tejto deklarácie a mnohých ďalších dokumentov podobného charakteru prijatých na pôde OSN, napr. v roku 2016 prijatej Newyorskej deklarácie o migrantoch a utečencoch, vznikla politická dohoda, ktorá sa volá Globálny pakt pre riadenú a legálnu migráciu, o tom dnes hovoríme. Jeho text bol už prijatý a slávnostne sa má celý pakt prijať opäť v Marrákeši 10. 12. 2018. Stanovisko OSN a Slovenska nie sú jednotné. Ako môže pán minister Lajčák zastupovať aj záujmy OSN, predsa so svojou skupinou ľudí tam pripravoval túto zmluvu, tento pakt, aj zároveň Slovensko. Je tu taký konflikt záujmov, že odvolanie pána Lajčáka by opozícii prešlo na 100 %, každý cíti, že tu nie je zástupcom ani väčšiny Slovákov, a pochybujem, či jeho názory zdieľa 5 % obyvateľov Slovenska. Taký tu už bol Dzurinda, ktorý mal 5 %, ale rečnil a intrigoval spolu s pánom Miklošom, ako keby mali 100 %.
Pri hodnotení paktu vychádzame z vlastných analýz textu, z odborných stanovísk a právnych rozborov odborníkov u nás aj v zahraničí. Pakt ukladá štátom povinnosť považovať masovú migráciu za pozitívny jav. Je tu niekto, kto zastupuje voličov, ktorí by chceli migrantov na Slovensku? Prihláste sa! Nikto, aha, pardon, pani Nicholsonová tu síce nie je, ale určite zastane, Katka tá už pre istotu odišla s pánom Lajčákom od slobodumurára pána Sorosa. Tento pakt v texte obsahuje dobrovoľné záväzky na podporu migrácie a v mnohých bodoch núti štáty migrantov prijímať bez rozdielu, či sú ilegálni, alebo sú to utečenci, bez rozdielu, či majú, alebo nemajú právo podľa medzinárodných zmlúv požiadať štáty o ochranu. Znamená to, že ak Slovensko tento globálny pakt dobrovoľne prijme, tak bude musieť svoje záväzky plniť a prijímať migrantov prichádzajúcich vo veľkých vlnách.
Nemecká kancelárka svojím pozvaním migrantov, porušila všetky platné európske dohody o kontrole migrácie a ochrane hraníc Európskej únie. Načo sme stavali hranice schengenu, stačilo otvoriť dvere, zrušme všetky bezpečnostné zložky na hraniciach. Za čo už tri roky platíme mzdy pre zhruba 70-tisíc štátom platených ľudí, čo riešia migráciu? A Nemecko je dnes stále... A Nemecko dnes stále trvá na tom, aby sme tých migrantov, ktorí u nás znásilňujú a zabíjajú ľudí, prijímali aj my. Pýtame sa, z akej radosti alebo hlúposti, by sme to mali urobiť. Slovensko nebombarduje iné štáty, Slovensko nedrancuje ich nerastné bohatstvo, Slovensko nikdy nekolonizovalo. My nie sme nikomu podriadení, nikomu nie sme nič dlžní, ako sa nás snažia presvedčiť liberálne strany v spolupráci s tretím sektorom sčasti zriadeným na tieto ciele. Pán minister zdôraznil, že migrácia je fakt, pred ktorým si ľudia nemôžu zakrývať oči. Nie, pán minister Lajčák, vraždy, znásilňovanie, teror, rasizmus, vytváranie zón, kde štát stratil kontrolu, to sú fakty, pred ktorými si ľudia nemôžu zakrývať oči. Niektoré štáty, ako Francúzsko, Nemecko, Švédsko a iné, sú žalostným príkladom týchto faktov.
Slovensko má dostatok obyvateľov, ktorí sa nedokážu prispôsobiť a nechcú pracovať, pretože už nevládzeme robiť na našich Cigáňov, gréckych dôchodcov, slovenských oligarchov, nemecké, francúzske a kórejské automobilky, americké zbrojovky, ruských naftárov a plynárov a ešte k tomu aj afrických migrantov.
Žiadame vládu, ale najmä Lajčáka, pána Lajčáka, pána ministra, aby nás predtým chránil včas, ešte pokiaľ ich u nás nemáme. Všetky doterajšie vlády bez rozdielu na to, ktorá to bola, ste slovenský národ len zdierali. Ktorá vláda skutočne národu niečo dala, a nielen vzala? Žiadna! A teraz chce Lajčiak (pozn. red.: správne „Lajčák“) rozdať medzi občanov aj to posledné, čo tu máme. Kto im bude platiť dôchodky, keď sa sem nasťahujú a zostarnú? Kto im bude platiť nemocnice a školy, vy, pán Lajčiak? (Pozn. red.: správne „Lajčák“.) Alebo vy, páni ministri? Teda ministri tu nie sú. Alebo my poslanci? Alebo nebodaj pán Nicholson z Kanady dačo pošle na ďalšieho černoška? Tento slobodomurársky plán sa volá Nový svetový poriadok, New World Order. Pripadá vám to ako konšpirácia? Pripusťme, že to môže byť konšpirácia, ale to nič nemení na tom, že 90 % Slovákov tu migrantov nechce. Tak sa, Lajčák, neopovážte sklamať Slovákov nejakými nežnými rečičkami, lebo národ vám spraví všetkým takú revolúciu, že nežnou ju určite nenazvete.
Navrhujem v skrátenom konaní prijať tento zákon, ktorý bude len jeden podstatný paragraf: „Slovenská republika sa odmieta stať účastníkom Marrákešskej zmluvy, a preto sa zakazuje každému členovi vlády, prezidentovi Slovenskej republiky alebo každému občanovi Slovenskej republiky, aby sa zúčastnil na akomkoľvek rokovaní o tejto dohode.“
Vážení kolegovia, je nás tu ústavná väčšina, ktorá môže takýto zákon, dokonca ako ústavný, prijať. Spoločne zastupujeme viac ako 90 % občanov Slovenska. Ukážte, každý jeden z vás, dokážte, že viete splniť vôľu občanov, ktorí vás volili, hlas ľudu je jediné, čo máte počúvať. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2018 14:33 - 14:34 hod.

Peter Marček Zobrazit prepis
Pán Budaj, to, že táto Marrákešská dohoda nikoho nezaväzuje, ani Slovensko, toto môžu tvrdiť iba takí školení ľudia, ako ste vy, s nejakými sorosovskými nadáciami, ktoré spomínate, že čo taký starý pán Soros, čo by mohol, osemdesiat..., ja neviem, ... šesťročný.
Vy to veľmi dobre viete, čo dokáže. Máte tu vyškolených mladých ľudí, ako je tam pán Klus alebo pani Cséfalvayová, ktorá sa perfektne predviedla napríklad pri mojej ceste do Krymu, kde ma, pomoc, skoro ukrižovala. Takže v každom prípade, pán Dostál, zaväzuje a už len účasťou na nej 10. 12. 2018, už to by bola obrovská chyba, keby tam vôbec niekto z nás išiel. Takže nikto tam nesmie ísť. Ani pán minister Lajčák, ani žiadny úradník z ministerstva zahraničných vecí, ani pán prezident, ani nikto.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis