Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

1.12.2022 o 17:55 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

1.12.2022 17:55 - 17:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
kolegyňa poslankyňa Katka Hatráková sa nemá diať podľa zákona, ale počuli ste sami, že sa deje. Naozaj sú tu vymazaní rodičia s ktorými sa stretávam nielen tu v Národnej rade, odkedy som sa stal poslancom ale predtým. Naozaj naša nezisková organizácia dlhé roky žiaľ nemohla pomôcť pretože, súdy a súdnictvo sú také, opakujem, ja poznám veľmi veľa sudcov, ktorí sú čestní a spravodliví, ale sú sudcovia, ktorí rozhodujú o tom, že dieťa zveria do opatery človeku, ktorý nenávidí svojho partnera a tým, že ho nenávidí mu chce ublížiť cez to dieťa. A to je pre to dieťa to najhoršie čo môže byť.
Ja som tu dnes preto, lebo chcem poprosiť aj navrhovateľku aby sme zabránili tomu, aby trpeli tie deti a aj dnes balkóne sedí človek, ktorý bol vymazaný. A ja chcem poprosiť, že sme rozprávali aj s pani predkladateľkou, aj s mojou kolegyňou pani Drábikovou, že sa s ním stretneme po tejto rozprave, aby naozaj nedošlo k tomu, že to čo moja predrečníčka rozprávala, že súd zverí to dieťa nie biologickému rodičovi, ktorý má o to záujem, ale zverí to partnerovi, prípadne partnerke, ktorí možno nemajú záujem ale žili v tej domácnosti a súd mu to dieťa zverí. Toto je ten najväčší problém čoho sa obávajú vymazaní rodičia, ktorí, opakujem, boli vymazaný nie pretože, že tie deti nechceli, ale naopak, že ich partner z predchádzajúceho manželstva urobil všetko preto, aby tí rodičia boli vymazaní.
Ja verím, že tento zákon prediskutujeme ešte s tými ľuďmi, ktorí majú o tom záujem a dospejeme k tomu, možno aj pozmeňovákom nejakým ešte, aby sa dali veci na dobrú a správnu mieru. Som hlboko presvedčený, že moja kolegyňa Katka Hatráková nechce vymazávať žiadneho biologického rodiča, ale keďže je tu tá obava tých biologických rodičov, ktorí sú už vymazaní, musíme naozaj veľmi citlivo, veľmi citlivo pristupovať práve k nim, pretože oni tie deti milujú a tie deti sú pre nich všetko. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 17:46 - 17:48 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No, Marek, ja som si ťa vypočul a nepočul som vôbec ani slovko vulgarizmu alebo nejakú nadávku na opozičných poslancov. Skonštatoval si veci, ktoré sú, ktoré sú známe a práve opak je pravdou, že na teba sa spustila spŕška vulgarizmov, rozprávali, že si máš dať Lexaurin a iné lieky, drogy, To rozprávali tí, ktorí tie lieky a drogy berú, to je jednoducho tak.
Ja som si vypočul tvoj príspevok, ktorý bol veľmi, veľmi naozaj ľudský. Rozprával si o tom, že tí migranti potrebujú pomoc po tom, čo sa s nimi stane. Keď naozaj niekto je mesiac niekde v kamióne, tak tá teplá polievka mu urobí veľmi dobre. Ja som nikde nepočul v tvojom príspevku, že by si bol vystupoval za Mikulca. Vystupoval si ako človek. Ja ťa poznám, Marek. Ty si tu sedel. Ale urobil si podľa mňa chybu, lebo fašisti a smerohlas to jednoducho, to si videl, oni sa odfrustrovali na tebe. Oni sa odfrustrovali, oni tú svoju nenávisť, ktorú majú v sebe, odfrustrovali sa na tebe. Povedali ti tu, že si si niečo šľahol predtým. No oni v kanceláriách, upratovačky stadiaľ vynášajú plné fľaše koňakov a alkoholu a oni o tebe idú rozprávať, že ty si sa odfrustro... ty si sa vypil, ty si si vypil, Marek. (Zaznel gong.)
Marek, ja som podal trestné oznámenie na jeden komentár pod Mazurekovým statusom a tento dal, ten chlapík to dal na Mizíka, pretože povedal, že on nevie robiť s počítačom. To, čo robí Mazurek, je niečo neskutočné. Je to odporné. A ja som ťa počul, čo si povedal. Áno, a ja s tým súhlasím. Aj Mazurek svojimi statusmi prispel k tomu, že sa radikalizuje spoločnosť, že pod jeho veci, pozrite, jeho, pod jeho príspevkami, čo sa tam deje. Ľudia tam želajú smrť! Ľudia tam želajú rodinám smrť! Toto je Mazurek! A to isté je Suja! To je niečo neskutočné! A toto sa v našej spoločnosti deje! Namiesto toho, aby naozaj porozumenie šírili, veď sú REPUBLIKA, nie! Šíria zlobu a nenávisť! A ty si si to vyžral.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.11.2022 16:09 - 16:09 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. No ja som veľmi rád, že naozaj včera aj dnes ma SaS chváli aj my zatlieskali a chcem ich ubezpečiť, že určite každý jeden člen OĽANO má taký istý úmysel ako oni, aj my chceme previerky. Naozaj chceme previerky. A dnes som bol ubezpečený, že naozaj, že sa urobí aj pozmeňovací návrh, ktorý to zabezpečí. A včera pán minister kýval hlavou, pán minister zakývajte dnes hlavou prosím vás, ďakujem, že aj on chce tie previerky je tak. Tak výborne, to znamená, prestal byť na mobile. To znamená, že naozaj je tu milí kolegovia poslanci z SaS tá snaha a nie snaha, ale vlastne aj zámer, aby tí sudcovia tie previerky robili lebo to je veľmi, veľmi dôležité. Ja sa stále tu spytujem kolegov ako teraz zabezpečiť pán poslanec Dostál, aby tí, tí sudcovia sa nedali korumpovať, aby tí sudcovia spravodlivo a slušne rozhodovali, aby rozhodovali v prospech občanov. No dá sa to tak, že tí sudcovia nebudú mať beztrestnosť, že tí sudcovia sa budú báť rozhodnúť nečestne, že tí sudcovia budú mať strach rozhodnúť nečestne prijať úplatok a to je úloha ministra spravodlivosti, aby, aby dozeral, on je ten hlavný kontrolór, aby na tých sudcov dozeral. A ja si myslím, nedvíhajte ruky, vy ste od toho tam pán minister. Takže máme spoločný pán kolega Dostál, máme spoločný zámer naozaj na tom, aby to súdnictvo to bolo čestné a spravodlivé, to znamená, ja s vami absolútne súhlasím v týchto veciach, len teraz ste v opozícii a žiaľ Ondrík niektoré veci robíte úplne, úplne zle. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.11.2022 15:39 - 15:39 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ja by som sa chcel spýtať, pán kolega Svrček, ako to je, tvoj názor by som chcel vedieť na súdnu mapu, teda si už povedal, ale tvoj názor ako zlepšiť, ja som to tu už hovoril, že mne je jedno, že či bude súd naozaj v Majcichove alebo či bude v Žiline, ale tvoj názor ako zlepšiť, aby tí sudcovia naozaj spravodlivo, čestne rozhodovali, aby tí sudcovia boli čestní a neboli ovplyvnení peniazmi, aby nepodvádzali a nerozhodovali nespravodlivo. Ďakujem ti.
Skryt prepis
 

10.11.2022 14:39 - 14:39 hod.

Jozef Pročko
Ďakujem pekne. Obidve otázky, čo som položil, samozrejme, vy viete veľmi dobre, že rok už spolupracujem s odborníkmi a s ľuďmi, ktorí sa venujú včelárstvu a obidve otázky mi boli podané od ľudí, ktorí majú s týmto problém. Verím, že si to, teda im to budem interpretovať, ale mňa osobne zaujíma, viete, že zo stranu štátu, že či vlastne tá kontrola je adekvátna, aby k tomuto nedochádzalo, lebo viete, kto ju kontroluje? Tých ľudí?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.11.2022 14:24 - 14:24 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Aha, ďakujem. Ja by som sa chcel spýtať, teraz ste presne povedali, že vlastne tie dotácie, teda dostanú len tí, čo sú v rámci podnikateľského subjektu. Čo, čo podľa mňa nie je spravodlivé, pretože naozaj aj sám ste povedali, že ten hospodársky význam včiel je nezmerateľný. Je to obrovský, naozaj obrovský. A to ste povedali, že tie dotácie idú včelárom, ale idú akým spôsobom. A ja by som vás chcel poprosiť, že či by ste naozaj tú adresnosť zlepšili v tom, aby tí včelári, tí, ktorí sú naozaj slušní a, a robia dobrý kvalitný med, aby tí dostali a aby to nešlo cez tie, cez tie rôzne organizácie, ktoré sa na tom priživujú a včelári nedostanú nič.
Takže to by som vás chcel poprosiť. Moja otázka je, čo s tým.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.11.2022 16:25 - 16:25 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Pani Kolíková, pri našom prvom stretnutí v televízii TA3 som vám povedal, že chcem veriť tomu, že ste sedeli v jednej kancelárii s Jankovskou a nevedeli ste o jej kšeftoch, o jej zlých veciach. A potom som vám povedal, že naozaj ma mrzí, že, nieže mrzí, ale že mne je jedno, kde bude ten súd, ale aby boli tí sudcovia čestní, aby sa urobili zákonné páky. A mrzí ma, že ste tie zákonné páky už vy neurobili, aby sa sudcovia báli rozhodovať nečestne, aby sa sudcovia báli prijímať úplatky. Ja teda požiadam vedenie nášho klubu, aby si pána ministra predvolalo, pretože aj mňa to zaujíma, lebo ja chcem previerky. Ja by som rád bol, aby sa preverili tí sudcovia, preboha, veď to je, to je samozrejmé, takže to chcem, aby nám minister, nový, vysvetlil. Moje prvé dve faktické boli o tom, ako ho pán Baránik dourážal. To bola čistá katastrofa, to bolo nechutné, to bolo naozaj, to ja, mne Baránik odvalil dekel.
Viete, ale prichádza mi taká rovnosť medzi hmotnou zodpovednosťou a medzi, medzi týmto, týmito previerkami, pretože vy saskári ste teraz odmietli, odmietli ste hmotnú zodpovednosť. Zemanová povedala, že vy ju nepotrebujete. A boli tam také veci, pán Baránik sa teraz usmieva, a pán Baránik tam začal koktať vtedy v tej faktickej, že on radšej by bol rád, keby nebolo to hlasovanie, čo bolo. Hmotná zodpovednosť je pre mňa to, čo je, čo je previerka pre sudcov, pretože povedali ste, že nemôže byť hmotná zodpovednosť, lebo sa ľudia budú báť ísť do funkcií. No budú sa báť ísť do funkcií zlodeji. A to je to isté, že teraz ste povedali, že 29 sudcov sa hlási. Chválapánubohu, že sa hlásia...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.11.2022 16:10 - 16:10 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pán minister, musíte si zvyknúť na tieto diskusie. To jednoducho to tu také je a bude to také. My budeme obhajovať slušných a čestných ľudí. A počuli ste pred chvíľočkou vystúpenie pána Baránika. Počuli ste, ako tu označili každého z vlády za korupčného, že máme vo vláde korupciu, že vy ste panáčik, že vás hodili padákom, že ste jednoducho. Spravil z vás, dehonestoval vás, urazil vás. A keď sme mu slušne povedali, že to nechápeme, že to je na úroveň Mazureka, tak ste počuli, všetci dourážali jeho. Mne naozaj vybilo poistky, pretože v živote by som toto o Baránikovi nebol povedal, že takto sa bude vyjadrovať o ľuďoch on, právnik.
Ale chcem vás poprosiť o jednu. Prosím vás, naozaj dozrite na to, aby tí sudcovia, aby, ja som to vyčítal pani ministerke Kolíkovej, nieže vyčítal, ja som jej povedal, pani Kolíková, viete mne je jedno, že či bude súd v Nižnej Vyšnej alebo v Majcichove. Ale docieľme to, táto nová vláda, ktorá, ktorá prišla, docieľme to, aby tí sudcovia boli spravodliví. Aby tí sudcovia, naozaj to, čo ste pred chvíľočkou povedali, že občania ich potrebujú. Aby občan mal sudcu, na ktoré sa môže obrátiť. A nie sudcu, ktorý dostane peniaze od niekoho a rozhodne tak, ako rozhodol. A viete tí sudcovia vtedy rozhodujú, keď sa neboja, keď sú beztrestní. Prosím vás, s týmto niečo urobte, aby sudcovia rozhodovali správne. Aby tí sudcovia boli čestní a spravodliví. Aby občania Slovenskej republiky mali dobrý pocit. Nie taký pocit, ako keď rozhodovala odsúdená pani, ktorá teraz sa trasie a hrá psychopatickú pacientku zo seba. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.11.2022 15:55 - 15:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pán Baránik, to ministerstvo, ktoré ste mali, vám nepatrilo a SaS-ka ho mala navyše tak ako ste mali navyše ministerstvá, ale naozaj musím povedať, že vy ste na mňa vždy pôsobil, aj keď ste mi teda vonku na ulici povedal, ste ma dehonestoval, povedali ste, že som do toho sa nerozumiem, že takí ako vy, to bolo také, také pre mňa veľmi zvláštne, ale teraz to čo ste predviedli, to čo ste mne povedali, chápem. Vy ste tak dourážali Viliama Karasa, tak ako to vie len Mazurek. Vy ste sa znížili na fašistickú úroveň. To čo ste predviedli, vy ste povedali, že vo vláde sú korupční ľudia, ktorí chcú kradnúť. Ja vás vyzývam, povedzte to, veď vy viete, kto tam kradne a vy to nepoviete? Vy čestný SaS-kár? Vy to tak to veď to musíte povedať, kto je ten človek. To čo ste predviedli na Viliama Karasa, veď je tam ani nie pár dní, ešte sa ani neohrial a vy ste ho takým spôsobom dehonestovali, tak podlo, nízko, tak, tak naozaj ponižujúco, to bolo tak, tak úbohé, pán Baránik, že ja mne ja som oči nevedel zatvoriť, teda ústa nevedel zatvoriť od údivu. Chcem vám povedať len jednu vec, pán Baránik, počkám si na pani Kolíkovú, na jej vystúpenie, ale pán Baránik ministerstvo spravodlivosti pod vedením pani Kolíkovej malo možnosť robiť veci. Vy ste tu ako bagrom zvalcovali návrh pani Kolíkovej a teraz nám vyčítate, že my robíme veci urýchlene, ten návrh pani Kolíkovej a zákon pani Kolíkovej bol, to bolo nie bager, to boli štyri tanky ako ste to tu zvalcovali. Ja si veľmi rád počkám na vystúpenie pani Kolíkovej, ale to čo ste predviedli vy.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.10.2022 9:40 - 9:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Mariánko, to, čo si predviedol, je krásna politická propaganda pred voľbami. Opäť si zavádzal, tak ako, pozeral som s Matovičom reláciu, opäť si zavádzal, Marián.
Mňa zaujali tri veci. Prvá vec je, že opäť si do toho zaplietol Matoviča. Vy ste syndrómom Matoviča tak postihnutí všetci v tej SaS-ke, že to nie je, že to nie je naozaj normálne. Mariánko, ty tu rozprávaš o tom, že Matovič ide pomáhať bo-ha-tým a na chudob... chudobným nie, že tento zákon. To nie je pravda, to nie je pravda.
Marián, úprimne ti poviem, ale fakt úprimne, vy ste v tej opozícii, mne je jedno, lebo ja si tam neprídem, teda nepríde ku mne Peter Pellegrini a nediktuje mi a nerozpráva sa s vami, ako máte hlasovať. Mne, Marián, nezakričal Fico nikdy v živote, Viskupič, karty vytiahnite. Ale toto, čo, Marián, ty predvádzaš aj tu, čo si to, čo si tu predviedol, tu znôšku klamstiev a fabulovania len preto, aby si pošpinil tento zákon, aby si pošpinil Matoviča. Lebo SaS hovorila nikto nikdy nešiel v tomto zákone proti SaS. Vy ste ten zákon nevetovali. Ale opakuješ si stále tú istú formulku, že to bolo proti SaS, že SaS s tým nesúhlasila. No keď ste s tým nesúhlasili, tak ste to mali vetovať. Ešte raz, toto je taká propaganda politická, predvolebná, čo robíš, že... Že ti nie je hanba?
Skryt prepis