Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

25.2.2021 o 21:46 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 21:46 - 21:48 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pani Sulanová spomínali ste Indiu. V čase keď tam keď tam šarapatil COVID najviac tak tam boli dvaja moji priatelia a volali mi, že Jozef to je tu neuveriteľné, tu niekto nedodržuje pravidlá, tak ich tam na uliciach mlátili s palicami policajti, tam tí ľudia nosili tak rúška a pred chvíľou som sa dozvedel od Marek informáciu, že tam sú, priemer je tam 25 rokov takže to sú, ako povedz na hlas, polovica obyvateľov tam má do 25 rokov, takže to je naozaj mladé, zdravé obyvateľstvo ale k vám chcem povedať pani Sulanová jednu vec. Hovorili ste tu o rúškach, že do prírody nie, súhlasím s vami, do prírody nie. Pozrite sa na Krupu, pozrite sa na Krupu ako má nasadené to rúško, kto my z vás zaručí, že Krupa nemá teraz COVID a tie jeho sople, čo tu vypúšťa všade ma nenakazia. Pozrite sa na Kotlebu, ktorého musel prísť upozorniť predsedajúci Blanár, toto sú dvaja nezodpovední ľudia, ktorí ukazujú národu ako to nemá vyzerať a pni Sulanová. Keď sme sa boli testovať u Svätého Michala tak ste išli predo mnou do parlamentu, zastavila vás moderátorka televízie, ja som išiel za vami a vy ste jej povedali, že nie ste pozitívna. Vy ste dobre vedeli, že ste pozitívna, lebo nám to tam povedali, dali ste rozhovor, rozhovor a ja som išiel za vami, vy ste ohrozili nielen mňa ale tú redaktorku a to je to pani Sulanová, to je tá zodpovednosť. Pozrite sa na Krupu ako vyzerá a má to na saláme.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 21:02 - 21:04 hod.

Jozef Pročko
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:38 - 20:40 hod.

Jozef Pročko
pán Kotleba, viete pred chvíľou došiel pán Mizík a mal asi desať minút nemal rúško na tvári. A pani Halgašová sa k nemu nahla a slušne mu povedala, dajte si rúško. Toto keby videl Suja na niekom inom, toto keby Suja na niekom inom videl, tak mu tu začne vykrikovať, vyvreskovať, jak minule podpredsedovi tohoto parlamentu. To je neskutočné. To je neskutočné. Toto je ten rozdiel v tej politike, rozumiete? Toto je to. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:38 - 20:40 hod.

Jozef Pročko
pán Kotleba, viete pred chvíľou došiel pán Mizík a mal asi desať minút nemal rúško na tvári. A pani Halgašová sa k nemu nahla a slušne mu povedala, dajte si rúško. Toto keby videl Suja na niekom inom, toto keby Suja na niekom inom videl, tak mu tu začne vykrikovať, vyvreskovať, jak minule podpredsedovi tohoto parlamentu. To je neskutočné. To je neskutočné. Toto je ten rozdiel v tej politike, rozumiete? Toto je to. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 19:10 - 19:12 hod.

Jozef Pročko
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 11:16 - 11:18 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pán Mazurek, včera ste povedali, že pani Monika Kavecká tu 30 minút rozprávala o ničom. Vy ste tu 20 minút išli svoju raketovú ivermectinovú filozofiu ale chcem vám povedať, že naozaj to čo robíte je veľmi nepríjemné zlé. Pretože ja som sa síce zasmial ale ani raz som vás neurazil, ja som sa vás pýtal, ktorý ten lekár teda zachránil 20, 20 povedali ste 20 ľudí vyliečil Ivermectinom? Takže, ja vašu výzvu prijímam, ja, povedzte mi kde zajtra mám prísť, ja zajtra za tým lekárom idem s vami povedzte mi kde a ukážete mi toho lekára, ktorý vyliečil 20 ľudí Ivermectinom. Ale ďalej, tuná pán, viete musím reagovať na vás ale reagujem, že viete vaši poslanci najmä Suja to je neskutočná ukážka urážania, dehonestovania ľudí, človek, ktorý (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
Reagujte pán Pročko na pána Mazureka.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Áno, áno, ale dobre, dobre. A ja vás vyzývam pán Mazurek teda na ozaj urážate ľudí a rozprávate, že sú to psychopati. Ja veľmi rád s vami absolvujem test u nejakého klinického psychológa odborne zdatného, ktorý má štátnu skúšku, vyberiete si ho vy tu v Bratislave sú traja vyberiete si ho a j a s vami pán Mazurek to absolvujem s vami určite, môžte zobrať aj Suju, toho určite zoberte. A chcem vám povedať jednu vec, že tuná rozprávate o ľuďoch, že, že som drogou závislý, že som alkoholik. Ja kedykoľvek pôjdem s vami s každým z vás na, na alkoholické testy, na tie z alkoholu na tie z drogy ale aj na steroidy. Ja s vami pôjdem a kedykoľvek dám moč, aby ste dali aj vy pán Mazurek moč a veľmi. Ale prosím vás prijímam vašu výzvu, pôjdeme pán Mazurek za tým lekárom dobre.
Skryt prepis
 

5.2.2021 17:13 - 17:28 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pán Stančík, ja nesúhlasím s tebou. Pre mňa je politik Fico, čo politik Lipšic. Pán Žiak, ďakujem. Naučte sa dávať procedurálny a budete hviezda. Pán Kotleba, vy ste nepočúvali mňa, vy ste nepočúvali mňa. Ja som tu rozprával o tom, čo ste vy spravili ako ste to spravili, vyguglite si medvedia služba, alebo od Krylova si prečítajte rozprávku Pustovník a medveď. Druhý pán Kotleba, no čo vy tu tlačíte do hlavy stále, že som ja holý behal po ulici. Behal som raz, počúvajte, mám vám ja rozprávať ako ste vy robil vrátnika u brata, ktorý vás tam dosadil, potom ešte aj svoju manželku, sestru, sesternicu, tetu, tetinu sesternicu, tetinu kozu, všetkých vás tam nanominoval. Vy ste tam boli pri tom, keď sa tam, keď sa tam predávali tie buldozéry za, za euríčko a na pani poslankyňu som reagoval preto, lebo pani poslankyňa povedala sama o sebe, že, pomáha. Ale pani poslankyňa počas môjho vystúpenia vyrušovala, ona stále vyrušuje napr., keď tu máme faktické poznámky, tak sa otočí dozadu, ukazuje mi aký, ťuká sa po čele. Tak potom poproste pani poslankyňu, aby sa ona správala ako človek a, a, potom riešte iných.
Pán Herák, ďakujem veľmi pekne, ale arogantný štýl ste povedali v úvode, potom ste povedali distingvovaný prejav, tak si to musíte uzrejmiť. Musíte si to uzrejmiť a ešte sa chcem vrátiť k pánovi Kotlebovi. Pán Kotleba, viete ono je to naozaj o tom, že my máme slobodu. Všimnite si, že naozaj hlasujeme tak ako slobodne človek hlasuje, ale keď si pozriem vaše hlasovania, tak vy ste hlasovali vždy ako vy ste taký Fico 2. Vy ste vždy hlasovali, teda to ĽSNS predtým ako chcelo. Teraz neviem ako bude hlasovať pravé a ľavé ĽSNS, ale vy ste vtedy hlasovali ako ste vy povedali. A mne je smiešne napr. to, keď pred mesiacom sa bil tuná poslanec z nového hlasu ĽSNS do hrude, aký on je skvelý a pred tromi dňami sa rozplakal, že odišiel som.
Skryt prepis
 

5.2.2021 17:13 - 17:28 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
bol v takej depresii endogénnej, ktorú zapíjal, že stratil to vodítko a viete, keď ste trošku taký malátny, tak ho nechytíte, tak mu psík Peťulo ušiel. A so sebou zobral aj partičku priateľov, ktorí pochopili, že s Robom Ficom to už nepôjde. A Robo Fico teraz predvádza presne to, presne to, čo chce. On sa chce vrátiť a namiesto toho, aby chválil toho Lipšica, tak doňho bije. No a národ si povie, keď bije do niekoho Fico, keď bije do niekoho Fico, tak pozor, Fico sa ho bojí a Fico, Fico sa má čoho báť, priatelia, ten nemá za ušami, ak ste ho niekedy videli, tak má toto tak naložené, tak Fico za celým chrbátom od nôh až po hlavu. Ja poviem, čo budem robiť ja. Ja sa zdržím pri voľbe prokurátora špeciálneho, pretože ja som nesúhlasil s tým, aby Robert Fico ako politik kandidoval za ústavného sudcu. Ja som mal iného kandidáta, ktorého som chcel, ale takého mala, malo veľmi veľa, veľmi veľa poslancov, ktorí nechceli hlasovať za Daniela Lipšica, ale vy pravá, ľavá, hlasná ĽSNS a SMER, lebo SMEROHLAS tam, tí boli tichučko. Ste spravili áno aj Rimavská Štvrtok, či čo si to. Presne ste si spravili obrovskú, medvediu službu. Ja sa zdržím, pretože opakujem, že ja som aj na vypočúvaní mal výhrady voči tomu, aby bol Daniel Lipšic špeciálnym prokurátorom a budem sa domnievať, že sa mi nepomstí niekedy v živote a že ma nezavrie za to, že nepôjdem na tri roky len preto, že som povedal, že ho nebudem voliť, ale chcem povedať slovenskému národu, že nikto nebol dohodnutý, a táto rodina aj keď funguje naozaj veľmi ťažko, veľmi ťažko, tak nikto v tejto rodine tak ako Robo Fico, neriadi túto rodinu čižmou, ktorá kope poslancov, aby robili to, čo on chce. Ďakujem.
(Potlesk.)
Skryt prepis
 

5.2.2021 16:58 - 17:13 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Milé kolegyne, milí kolegovia, ja som nechcel vystúpiť dnes... Nevyrušujem vás, pani kolegyňa?

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pokračujte, pán poslanec.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Počkám. Ja som dnes nechcel vystúpiť, pretože som si povedal, že moje rozhodnutie si poviem svojím voličom sám, zodpoviem si to, ale keď si, keď som počul ruského verbálneho nihilistického komunistu a keď som si vypočul rúškového pod nosom nosiča, tak som si povedal, že naozaj idem vystúpiť aj ja, pretože aj jeden aj druhý zavádzali, ale tak ako klame Blaha, teda pardon, poslanec, ktorého meno sa nevyslovuje, povedal, že sme boli dopredu dohodnutí. Ja musím povedať za seba, že, budem hovoriť za seba, ja som nebol s nikým dohodnutý a riadim sa vždy svojím vedomím a svedomím. Poslane, ktorého meno sa nevyslovuje, povedal, že máme dopredu určeného špeciálneho prokurátora. V tejto miestnosti, raz, dva, tri, štyri, päť, šesť, osem, je tu osem ľudí, o ktorých viem, že nemali Daniela Lipšica ako svojho jediného šéfa špeciálnej prokuratúry, ale že mali aj viacerých, poniektorí mali len jedného. Len jedného. To, čo predviedol poslanec, ktorého meno sa nevyslovuje, aj pán Schlosár, na vypočúvaní, bola čistá katastrofa. Ja som tam bol. Poslanec, ktorého meno sa nevyslovuje, predviedol takú exhibíciu, tak sa tam predvádzal a zase to jeho andersenovské vzdychanie, ručičky, to bola čistá katastrofa. Oni sami sebe predviedli medvediu službu. Tento frazeologizmus určite poznáte a oni sami urobili sebe zle. Namiesto toho, aby urobili to, čo urobil Peťo, tichučko čaká ako sa to vyvinie, tak oni začali a poďme do toho Lipšica a poďme do toho Lipšica. Poslanec Žiak, ktorý pred chvíľou povedal, že sa rozhodol na základe toho, čo ste vy predvádzali. Je toho naozaj dôkazom. Vy namiesto toho, viete poradím vám, keď chcete niekoho, aby nebol niekde, tak ho chváľte, rozprávajte, že aký je skvelý, aký je výborný. Aký je fantastický, že ho budete voliť, ale vy nie. Musím povedať, že poslanec, ktorého meno sa nevyslovuje, mal niektoré veci, ktoré boli relevantné. Ale keď to povie on, tak normálna časť národa si povie, čo tento zase rozpráva. A všetky veci, ktoré on porozprával, si obrátil proti sebe a aj ľudia, aj ja včera na klube som bol, aj ľudia si povedali, predsa len sa boja toho Lipšica tí smeráci, tak ste ich presvedčili, pán poslanec, ktorého meno sa nevyslovuje. To bola čistá katastrofa čo tu aj dnes predviedol. Čistá katastrofa. Pozrite, už tu nie je. Odišiel so svojím pánom dozadu, naštekali a išli preč. Ja len chcem povedať, ja neviem, aby ste sa zase neurazil, lebo včera sa Suja urazil, ja sám nevedel či ste pravá ĽSNS alebo svätá ĽSNS alebo čo ste, tak sa tu Suja tak urazil, začal mi nadávať, tak prosím vás, definujte sa, či ste Kotlebovi praví chlapci alebo kulturisti alebo čo ste, tak si len povedzte a ja vás budem tak volať. Prepáčte, zhlboka sa vám ospravedlňujem. Nozaj. Či ste Schlosárovci, alebo či ste Urbanovci, mne to je jedno. Ale presne, presne aj chlapci tuná predviedli to, čo ste nemali. Keď ho nechcete, tak doňho nebite. Ale ste tomu veľmi pomohli. Veľmi ste tomu pomohli. Naša koalícia, ja som hlboko presvedčený, že sa dohodla včera, dohodli sa predstavitelia, lebo to tak je v tomto verejnom živote, v tejto politike, že si dohodli pravidlá. Ale tie pravidlá a určite viem, že ani v SaS, ani v SME RODINA, ani Za ľuďoch, ani u nás neboli všetci, ktorí chceli voliť toho Daniela Lipšica, ale vy ste im to tak krásne, veď vy ste ho zvolili. Ak ho zvolíme, tak vy ste ho zvoli a obúchajte si tie svoje ctené hlavy o stenu, čo sme to my spravili.
Poprosím pani, ktorá pomáhala 20 rokov, aby ma nevyrušovala. Ďakujem.

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pokračujte, pán poslanec.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ďakujem veľmi pekne. Viete, naša rodina je naozaj veľká, koalícia má mať koľko poslancov. Tu sedí pani z Rodiny, dieťa, ktoré robí veľké problémy a ja poviem úprimne, že ja ju za to nemusím, lebo naozaj jej prejavy sú niekedy aj na chodbe také, že ja to nemusím. Ale celkovo keď sa pozriete, tak aj dnes sa predviedlo, že naozaj že aj Karol Kučera nemal rovnaký názor a tak ďalej. Ale to je ten rozdiel medzi touto rodinou a rodinou, ktorú viedol Robo Fico. Robo mal takého psíka, Peťula na vodítku a Peťulo hafučky, hafučky, štekal ako Robo chcel. Ale teraz, teraz sa stala vec, že Robo Fico nevyhral voľby. A Robo Fico bol v takej depresii indogénnej, ktorú zapíjal, že stratil to vodítko a viete, keď ste trošku takí malátni, tak ho nechytíte, tak mu psík Peťulo ušiel. A so sebou zobral aj partičku priateľov, ktorí pochopili, že s Robom Ficom...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.2.2021 19:23 - 19:25 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. No, Jozef, naozaj ako veľmi dobre, kultivované, ako ťa poznám, povedal si o moste, si hovoril, no a zajtra som presvedčený, že nepríde pán Pellegrini do pléna, pretože aj dnes niektorí poslanci prišli za našimi poslanci, Jozef, a prosili, aby ste vystúpili, pretože zajtra určite Peťo Pellegrini do pléna nepríde, tak ako nepríde Robo Fico, tak ako tu nebudú, tak ako celý čas nechodia, ale majú právo. Samozrejme, že majú právo, samozrejme, že majú právo na predčasné voľby. A prečo majú právo, Jozef? No preto, že už sa tie najťažšie časy končia, už Peťo Pellegrini nebude platiť ako povedal Sakovej, že veď to oni zaplatia. Peťo Pellegrini už chce vládnuť, opäť chce kšeftovať ako samozrejme čo chceli, časť s Robom Ficom robili a to je ich, to je ich, to je ich. Nikto tu zajtra nebude zo Smerohlasu tak ako počas celého toho roka, počas toho celého roka. Peťo, čo ste nervózny? Čo rozkladáte ručičkami. Máte tie ručičky nejaké nervózne.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec...

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
No tak čo ma tu, tak môžte upozorniť, aby na mňa nerozprával.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím vás, aby ste zachovali pokoj. Dokončite.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Pán Pellegrini! Vráťte mi čas, prosím vás pekne.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pokračujte, pán poslanec.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Vráťte mi čas, pán Pellegrini ma vyrušoval.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Ja vám nemôžem počas tohto vrátiť, ale ...

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
No jasné, presne toto ste, toto ste vy! Toto ste vy! Ste jedna neskutočná skupina, skupina, ktorá tu roky kšeftovala, roky kradla a teraz keď vám človek povie pravdu, tak tuto Peťko Pellegrini ručičkami rozhadzoval, vyrušoval ma a keď mi máte vrátiť čas, tak zase, samozrejme, lebo ste z tej istej partičky Alibabových zbojníkov, no tak ja vám nevrátim. Ja vám želám všetkým veľa zdravia, ale každému jednému z vás. Smeráci, nech vám Pán Boh alebo karma vráti to, čo si zaslúžite. a zdravia, ale každému jednému z vás, smeráci, nech vám Pán Boh, alebo karma vráti to, čo si zaslúžite.
Skryt prepis