Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

24.6.2022 o 12:10 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.9.2022 9:25 - 9:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Erik, povedal si, že čakáš, že nebudeme osobní. Veď ty si bol tak osobný, Erik, a stále sa obraciaš na nás. Si osobný, už to môj predrečník povedal, ty si rozprával o platoch, o peniazoch, ja viem, na čo používajú moji kolegovia peniaze a kam ich dávajú tí moji kolegovia tie peniaze, Erik. A presne to, čo povedal predrečník, Erik, ty naozaj nemáš ani kúsok takého, nechcem ťa uraziť a nechcem ťa uraziť, lebo ťa poznám dlhé, dlhé roky a viem, aký si bol čestný človek kedysi. Ty nevieš, čo sa tu dialo, Erik? Čo tu robil Fico. Ty, Erik, ty si nevidel tú nahrávku Počiatek-Trnka, kde Počiatek povedal, že Fico ukradol 2 mld. so Slotom. Erik, ty si nevidel? Ja si ťa pamätám, Erik, ako sme v Haliči spolu spali a spolu sme chodili na akcie... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Kollár, Boris, predseda NR SR
Vy ste spolu spali? (Povedané so smiechom.) (Smiech v sále.)

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
... na jednej izbe. Erik, takže ty mi ideš rozprávať, Erik, mne, že, ty mne, Erik? Ešte som neskončil. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Kollár, Boris, predseda NR SR
Prosím, neprerušujte pána Pročka. Dajte mu späť časť, prosím vás pekne, lebo ste ho prerušili. On by to chcel dokončiť. Možno ešte porozpráva s kým spal. Nech sa páči. Vráťte pánovi Pročkovi čas. Dve minúty mu tam dajte.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Takže, ďakujem veľmi pekne. Takže Erik, ja ti len naozaj chcem povedať toľko, že ani jeden človek, čo tu sedí okolo mňa, nesedí na tej stoličke, neprišli sme preto sem. Ja som sem neprišiel, Erik, preto, aby som tu zarábal peniaze. Ja som si zarobil predtým a viem si zarobiť aj potom. Jediné, čo ti chcem povedať ešte je, zabúdate, Erik. Vy keď ste boli pri moci a keď bol pri moci tvoj šéf, tak povedal, že žiadať predčasné voľby je popretím výsledkov demokratických parlamentných volieb. To povedal Fico v roku 2018. Teraz je to už iné. Teraz už iné rozpráva. Ale k tomuto referendu chcem povedať jednu vec, že to je naozaj dvojsečná zbraň. A ja si myslím, že tak ako teraz žiadate predčasné voľby a chcete, aby to skončilo, tak občania, ja som hlboko presvedčený, že to budú robiť, keď budete vládnuť, ak by ste teda mali vládnuť vy, lebo sa bude diať to, čo... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.9.2022 16:40 - 16:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Takáč, je mi jasné, prečo to robíte, absolútne, a každému jednému z nás. Každý jeden z vás, čo ste tam na tej po mojej strane pravej strane, tak máte tak za ušami a tak sa bojíte toho, čo sa deje zlodejom, ktorých polícia teraz naozaj vyšetruje a zatvára zlodejov, ktorých ste vy nominovali, s ktorými ste vy spolupracovali.
Rozprávate, že Heger žije v inom svete. Áno, v inom svete, ako žil Robert Fico. Svet Eda Hegera je čestný, spravodlivý. Svet (povedané so smiechom), svet Eda Hegera je o spravodlivosti. Ficov svet bol o kšeftoch, zlodejovaní a o tom, komu dať aké veľké prachy zarobiť. Rozprávali ste tu, že Igor si nedá, pokiaľ si Igor nedá dávku (povedané so smiechom), Takáč, komu vypadlo špáratko z nosa. Celá vaša tá sebranka, teda z nosa, z vrecka, celá ta vaša sebranka, pokiaľ si nedáte niečo, niečo do seba, tak ani sem nejdete. Fico pokiaľ sa, si nedá pohárik a celá tá zadná rada a všetci tam, pokiaľ sa tu nenachľastáte, tak sem ani neprídete. Vy tu rozprávate. Takáč, vy ste taký klamár! Vy ste... (Reakcia z pléna. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím pokoj v rokovacej sále. Nech sa páči.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
A presne, presne toto je, toto je to, že teraz ukázala tam, vy ho voláte Končita Blanára medzi sebou, teraz ukázal jasne, ako to tu vedie. Ja som ho musel upozorňovať, aby nevykrikovali ste. Vy rozprávate o mne? On vás nechá a vy tu vyvreskujete, rozprávate, ale on vás nechá. On vás nechá. A vy ste klamár. Vy ste obrovský, vy si teraz ťukáte po čele, toto je tá kultúra?! Vy ste klamár! Vy ste o mne klamali na námestí, že som dosadil pol Slovenska do okresných úradov. Ani jedného! Vy ste obyčajný, hnusný... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.9.2022 15:40 - 15:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pani Saková, to bola taká krásna ukážka toho ako vy sa viete dať do takej polohy uplakanej princeznej, ktorá rozpráva o tom ako tu ľudia budú trpieť, ako príde strašná kríza. Toto ste tu predviedli krásne v tom ružovom, nádhernom biznis centrovom smero-hlasáckom oddelení. Pani Saková, vy ste tam robili také čachre machre aj s tým vašim priateľom osobným Dzurianom, ktorý v Tatrách vlastní, vlastne nevlastní, len býva v cudzích domoch, váš osobný priateľ. Pani Saková, vy ste tam tak kšeftovali s Kaliňakom, tak ste okrádali Slovensko, keď ste boli ministerka. Nie je slušné povedať, že nemáte kožu na tvári, tak vám to nepoviem, ale vy ako princeznička na bále ste tu rozplakali celé Slovensko, ako bude Slovensko trpieť. Slovensko trpelo, keď ste vy Denisa Saková boli ministerka vnútra. Keď ste kšeftovali, keď ste si tam robili kšefty a vaše biznis krídlo pod vedením Pele štuplíka odišlo od Fica práve preto, práve preto a nedá mi, teda keď ma spomínal tuná Kičurov osobný podrž taška, keď si tu zobral svoje meno do papule, si zobral moje meno do papule, zoberiem si aj ja. Kičurov podrž taška Eštok sa tu ide proti mne vo svojej, reagoval na mňa...

Kollár, Boris, predseda NR SR
Poslanec, máte reagovať na vystúpenie pani poslankyne Sakovej a nie na ďalšieho poslanca. Prosím pekne držme sa.

Pročko Jozef, poslanec NR SR
On na mňa reagoval. Takže podrž taška Kičurová ide na mňa rozprávať. Ďalší zlodej v tej biznis smero-hlasáckej partii. Kradli ste.

Kollár, Boris, predseda NR SR
Musíte reagovať..

Pročko Jozef, poslanec NR SR
Áno idem reagovať na ňu, áno idem reagovať na ňu. Pani Saková, vy ste nerobili nič iné, len ste tam kšeftovali a teraz zase chcete kšeftovať a bojíte sa. Vy sa bojíte spravodlivosti.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.6.2022 12:40 - 12:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Tak ako, ako sme zvyknutí pri Sujovi, to je klasika. Zase obrátil moje slová. Vôbec som to, vôbec absolútne obrátil moje slová. To je, to je základ jeho, jeho činnosti. Tuná človek, ktorý naozaj jednoducho nič nebude robiť, len to, že bol tu problém s Rómami, tak bola rómska karta. Teraz bude Budaj, potom príde niečo iné. Ale žiadne riešenia. Suja, vy ste nepriniesli žiadne riešenie. Vy ste neposkyt nič ste povedali. Vy odvolávate pána Budaja za to, že sú medvede premnožené, ale vy ste nepriniesli ani jedno riešenie, čo s tým. Ani jedno. To, že strieľať, to vedia všetci. Ale dajte riešenie. Na tom stretnutí, na tej Poľane bolo 15 odborníkov. Aj vaši priatelia tam boli zo SMER-u, ale žiadne riešenie ste nepriniesli Suja s Mazurekom. Čo tu predvádzate, nadávate Budajovi do bláznov, do psychopatov, urážate jeho minulosť. Všetci vieme akú máte vy minulosť, akú má minulosť Mazurek.
Vy mi rozprávate o tom, že som prebehol, vaša mantra je, že som prebehol pred 25 rokmi holý po námestí, áno, v relácii, bola obrovskú sledovanosť.
Ale spomeňte tú vašu kolegyňu, ktorá sa na internete ponúkala, vašu stranícku kolegyňu, ktorá sa s manželom ponúkala na bisexuálne chúťky holá. Čo ju nespomeniete? Prečo nespomeniete vašich straníckych kolegov, ktorí holí ponúkali svoje sexuálne chúťky. Dehonestujete ľudí na základe ich minulosti. Vaša minulosť Suja, je katastrofálna. Celá, celá Detva sa vás bojí. V Detve je chlapec, ktorým ste zničili život Suja a polícia potvrdila, že ste ho zmlátili. Ten chlapec je psychicky dokonca života narušený. To ste vy Suja, agresor a zlý človek.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.6.2022 12:40 - 12:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pán Mazurek, to, že nazývate pána Budaja cirkusantom, to vy, vy nemáte úctu k človeku. Vy, vy naozaj nemáte úctu k človeku. Vy rozprávate tuná tieto bludy, že Budaj je zodpovedný za smrť človeka. Že Budaj, toto vy vtĺkate do hláv ľuďom, a to je choré, to je hyenistické, to je fašistické.
Suja pri tom na Poľane, keď, keď sa rozprávalo, odborníci rozprávali o tom, že z jednej aj z druhej strany sú na Poľane diaľnice, bola aj vaša osobná priateľka, ktorá vie o tom, že sa vylieva do Slatiny svinstvo. Váš, vaši priatelia to robia, a Suja, vy sa tvárite ako neviniatko.
Áno, pán Taraba, poľovný zákon sa rieši a Suja, Suja priateľ Lebockého ostro, ostro bojuje za Lebockého a za, za, za ľudí, ktorí dovolili to, že tu sú premnožené zvieratá. Suja je ten človek, ktorý má priateľov medzi smerákmi. Tam sa naňho obráťte.
Áno, pán Kuffa, prikrmuje sa všade. Áno, prikrmuje sa, a to je, to je choré, že sa v tomto období kŕmi chlebom. Sa tam pchajú veci, a to je všade na Slovensku. V tomto má Budaj pravdu. Budaj nikdy neproveda, nepovedal, že medvede nie sú premnožené. Prosím vás, toto nedávajte Budajovi do hlavy. Budaj túto problematiku vidí veľmi komplexne. Naozaj veľmi komplexne. Ale Európska únia nám nedovoľuje strieľať tie medvede, ako bolo za komunistov, keď si každý mohol streliť medveďa ako chcel. Toto, čo tu predvádza Suja s Mazurekom, je čistý populizmus. Čistá naozaj nechutná fraška, divadlo dvoch ľudí, ktorí majú za sebou extrémistickú a mafiánsku minulosť. Toto sú ľudia, ktorí boli spojení s Černákom, toto sú ľudia, ktorí namiesto toho, aby riešili ten problém, oni riešenie nepriniesli. Rozprávajú, "Za smrť človeka je zodpovedný Budaj." Je to choré, nechutné a svedčí to o nich, čo sú to. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.6.2022 12:25 - 12:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Škoda, že odišiel medveď hnedý. (Reakcia z pléna: „Kľudne pokračujme ďalej.") Ďakujem, ďakujem. To je také úžasné, že človek naozaj sa na toho medveďa začne podobať.
Milí kolegovia, milé kolegyne, chcem povedať v úvode, že naozaj všetkým Jánom dnes tu: Benčík, Kerekréti, hlavne Budaj, všetko najlepšie k meninám. Máme tu ešte nejakého Jána? Tak, aha Ján Szőllős, pre boha, Janko, prepáč. Tebe som blahoželal prvému, ospravedlňujem sa ti, Janko, prepáč. Takže to je len, a všetkým Jánom doma, ktorí pozerajú, všetko najlepšie na Jána. Dneska bude svätojánska noc, či predtým bola, takže verí, že keď pôjdete v noci vonku nestretnete žiadneho medveďa.
Od svojich šiestich rokov vyrastal v prostredí poľovníckom, môj otec bol školník, ale vyrastali sme v škole, kde riaditeľ bol poľovník, pán Garaj. Od šiestich rokov som v lese, som dlhoročný poľovník, takže túto problematiku veľmi dobre poznám, naozaj veľmi dobre. Chcem povedať, že, že odvolávanie Jána Budaja je len také politické divadlo od tuná odídencov z ĽS NS a musím povedať, že Ján Budaj patrí v dejinách Slovenska k ministrom, ktorí riadia ministerstvo životného prostredia, k ministrom, ktorí naozaj to riadia tak, ako sa to má. To, že sa začali odstraňovať skládky PCB, to, že sa začalo konečne recyklovať, to, že konečne začali sa PET fľaše odovzdávať, konečne boli všetky výberové konania transparentné. Vôbec nie je pravda, že minister nerieši nelegálne skládky, aj keď to teda majú riešiť obce a oddelenia životného prostredia na, na okresných úradoch atď., atď. Naozaj, riešia sa rieky, konečne sa meandre začínajú riešiť. Ján Budaj je pre mňa človek, ktorý naozaj vedie životné prostredie fantastickým spôsobom.
To, čo tu predviedol Suja s Mazurekom, je čistý hyenizmus. Nesmial som sa na žiadnom dieťati. Nesmial som sa na tom, keď čítal list. My sme sa smiali asi traja poslanci na tom, že a ja sa mu ospravedlňujem, Suja nevie artikulovať. To ste si všimli. On nevie používať slová. On má tú artikuláciu a výslovnosť veľmi zlú. Ja sa mu veľmi ospravedlňujem za to. Päť minút pred tým, ako Mazurek hyenisticky zase zneužil sociálne cítenie a rozprával o deťoch, sme sa vzadu bavili, že uvidíte, Mazurek zneužije deti na svoje vystúpenie. Ja som sa zasmial tomu, čo spravil Mazurek, nie tomu, že sú ohrozené naše deti. Že tento človek tu šíri nenávisť, zlobu medzi ľuďmi. Rozpráva: "veď ľudia sa boja, ľudia majú strach, ľudia, veď ľudia". Áno, ale šíriť túto nenávisť. Počuli ste, čo rozprával o ministrovi Budajovi, o Jánovi Budajovi, ktorý, vďaka ktorému tento človek môže tu v parlamente slobodne vystupovať? Ján Budaj v osemdesiatom deviatom urobil pre Slovensko toľko, ako my všetci tu dohromady nie. A to mu, to mu nikto nezoberie. To mu nikto nezoberie. Ako si dovolí toto, toto stvorenie a tamtoto stvorenie rozprávať o Jánovi Budajovi, že je to blázon, že je to psychopat. Čo tento človek dokázal? Čo dokázal Mazurek vo svojom živote okrem toho, že ho odsúdili za extrémizmus? Čo dokázal Suja vo svojom živote okrem toho, že naozaj on trénoval tých vrahov? A to nie je (reakcia z pléna: "klameš"), to, to nie je... (Reakcia z pléna: "Klameš, ani jedného. Povedz meno ktorého. Povedz meno ktorého.")
(Zaznievanie gongu.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec Suja, ukľudnite sa. (Povedané súbežne s rečníkom.) Môžete, môžete vystúpiť v rozprave. (Reakcia z pléna.)

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
(Povedané súbežne s predsedajúcim.)Trénoval vrahov Černákových. Trénoval vrahov Černákových. (Reakcia z pléna: "Klame, ani jedného.")A to je ...(Reakcia z pléna: "Povedz jedného.")

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec Suja, nevyrušujte, lebo vás dám vykázať zo sály. (Poslanec Suja: "Dobre, ale ... schôdzu")
Vykážem vás zo sály. (Poslanec Suja: "Dobre, tak môžte, poďte.")

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Toto je, toto je, toto je Suja. Uráža tu ľudí, uráža tu ľudí a rozumiete (reakcia z pléna), to je, ešte raz. Toto je človek, ktorý trénoval Černákových vrahov. Sám sa k tomu v rozhovore v 2017 priznal. A oni, oni, idú rozprávať o morálke? Aj mne je obrovsky ľúto, čo sa stalo pánovi Mydliarovi a každému slušnému človekovi je to ľúto. Každému jednému slušnému človeku. Ale čo spravili? Zneužili smrť jedného človeka na to, aby odvolávali Jána Budaja, lebo Ján Budaj je zodpovedný za smrť Mydliara. To je choré! To je choré! V 2018 keď napadlo medveď človeka to vtedy tiež bol Ján Budaj zodpovedný? Ja súhlasím, naozaj, počet medveďov sa zvýšil. Áno, zvýšil sa. Tak, ako sa zvýšil počet zvery na Slovensku. Nie je to regulované. A teraz ja poľovník poviem za poľovníkov, vďaka nám poľovníkom. Vďaka nám poľovníkom sú ohrozené majetky ľudí, ktorí majú svoje polia, svoje farmy, veď preboha 3-tisíc danielov, kde má byť 300 danielov im zožerie úrodu?
Ja žijem na tej dedine. Ja tam žijem. Ja vidím, čo je v lesoch, jako kŕmia chlebom. Chlebom! Teraz! Teraz sa kŕmi chlebom na každej jednej dedine v každom jednom poľovnom združení tam máte kukuricu, chleba. Teraz. Samozrejme, že medvede majú (rečník sa otočil k predsedajúcemu: "Nech ma nevyrušuje, prosím vás, naozaj.") Naozaj tí, tie, tie, tie medvede majú dobré prostredie aj na tej Poľane. A na tej Poľane je obrovský problém. Tam je jedna diaľnica, druhá diaľnica, to je najväčší problém. Poľana. A a treba to riešiť. Ja som bol s Jánom Budajom na tej Poľane. Prvé, čo povedal: "Pre mňa je prvoradá ochrana ľudských životov." To tam povedal. A zase klamstvá, čo tu počúvate od týchto dvoch národných hrdinov. Ján Budaj povedal, že: "Pre mňa je prvoradá ochrana ľudských životov." A ja som tam počul odborníkov, čo tam rozprávali na medvede. Áno, oni tam majú perfektnú stravu. Majú tam žalude, majú tam výbornú, výbornú stravu, pretože to tá pôda tam je sopečného pôvodu (rečník sa rozkašlal), prepáčte. A tie medvede majú hojnosť, hojnosť. Ale ministerstvo životné ... (Rečník sa pootočí: "máte niekto vodu?" Rečník si odkašlal.) Ale ministerstvo životného prostredia ... (Rečník sa obráti na spravodajcu: "Daj sa mi napiť z Dominikovej.")

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Zastavte čas, prosím, pánovi poslancovi.
Nech sa páči, pokračujte.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ale ministerstvo životného prostredia tento problém rieši a rieši ho naozaj. A ja vás poprosím, teda pán Kuffa, ako naozaj bez toho, keď máte tie skúsenosti, tak poďte. Ja , ja som hlboko presvedčený, že ten Budaj aj keď sú tam tie nezhody, tak bude akceptovať vaše veci, normálne veci, ale nie toto. Rozpráva tu, rozpráva tu o tom, ako, ako, ak a kto je ekoterorista. On je z prostredia, kde sa do Slatiny vylieva taký bordel, myslíte si, žeby on svojich priateľov, ktorých tam má, žeby on niekedy upozornil na to, čo sa tam robí v okolí Detvy? Choďte sa pozrieť do okolia Detvy ako sa tam kŕmia tie medvede. A nie je pravda, že Ján Budaj, Ján Budaj, žeby nekondoloval rodine. Hneď v tom úvodnom vystúpení, čo mal v televízii, povedal, že ho to veľmi mrzí. Napísal list, napísali list. Mrzí ho to, veľmi. A to, že sa ministerstvo životného prostredia odvolalo proti tomu rozhodnutiu toho sudcu. No lebo sudca rozhodol protizákonne. Pretože nie ministerstvo životného prostredia ale ministerstvo vnútra. Nie Ján Budaj sa odvolal preto, že chce ublížiť Mydliarovcom, ale preto, lebo sudca protizákonne rozhodol.
Treba regulovať medveďov, áno, ja s tým absolútne súhlasím a súhlasí s tým aj Ján Budaj. Ale čo si vy myslíte? Že keď budeme regulovať medveďov, tak nemôže dôjsť k napadnutiu medveďa v lese? Ja som mal 17 rokov, keď som bol na poľovačke, bol som v hone. A čo kto sa objavil v lese? No medvedica s dvomi malými. Napadli tam jedného poľovníka, vyzliekla ho medvedica z poľovníckeho oblečenia, darmo mu bola flinta. A a to je normálne. Ale poďme riešiť zvýšený stav zvery. Či už je to jelenia, či je to už dančia, či sú to diviaky, či sú to medvede. Poďme to robiť, naozaj, spoločne a normálne.
Ja len chcem na záver povedať, že toto, čo tu predvádzajú títo dvaja s ľudskosťou nemá nič spoločné. Nemá to nič spoločné. Nemá to nič spoločné. A urážky, ktoré tu predvádzajú? Nazývajú ľudí bláznami, primitívmi? Čo dokázal Suja a Mazurek v živote okrem toho, že obidvaja, Suja je teraz obvinený a Mazurek bol obvinený. Títo ľudia by si mali sami vstúpiť do svojho vedomia a svedomia. Všetkým Slovákom, ktorý počúvajú, chcem povedať: ministerstvo životného prostredia naozaj, naozaj robí všetko pre to, aby sme stav medveďov dali do stavu, aby neboli ohrozené ľudské životy. Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.6.2022 12:10 - 12:25 hod.

Jozef Pročko
Ďakujem pekne
=====
Skryt prepis
 

14.6.2022 17:40 - 17:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Ja som tam bol, pani Vaľová, a musím povedať, že ste aj tam predvádzali toto, čo predvádzate tu. Vy ste pri všetkej úcte veľmi arogantná, ste neprispôsobivá, vy idete do konfliktu stále. Ja som sa tu smial, samozrejme, veď ste, ako čo iné sa môže človek, len smiať z vás a vy reagujete urážkami, dehonestovaním. Zas, ja som sa zasmial z toho a to každý má právo tu v tomto parlamente sa zasmiať. Tak isto ste reagovali aj včera. Boli ste veľmi arogantná, nepríjemná, zlá. Proti tej komisii nemám nič, pretože to robíme inak. Bola vybraná komisia a tam naozaj boli odborníci, odborníci, ktorí mali posúdiť a pomôcť vybrať si. U vás to bolo iné. Hranol povedal tento bude riaditeľ a ten bol riaditeľ. Viete, ja keby som teraz mal byť taký ako vy, tak vám tak naložím za to Humenné, čo ste tam robili, tak by som vám mohol dať tiež nakladačku teraz pred celým národom, ale načo? Stačí, keď si pozrú všetci ten film od Paľa Fejéra, na ktorého ste boli nahnevaná, že ten film natočil o vás a ľudia si o vás urobia naozaj názor.
Ja vám ako človeku zo srdca želám veľa zdravia. Ale takí ľudia ako vy, takí ako vy vnášajú do spoločnosti len nenávisť a zlobu. Vytvárate, vytvárate aj s vašou smeráckou partičkou na všetko, čo urobíme, vytvárate o nás veľmi negatívny pohľad a popritom tá komisia bola len a len na pomoc.
Dnes tu napríklad vypovedal pán Mizík, ktorý je člen kultúrnej komisie a ktorý tam vôbec, ale vôbec nebol a mohol prísť tiež. Aj to svedčí o tom, aký má opozícia vzťah ku kultúre.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 25.5.2022 11:23 - 11:25 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Nebudem, aby som nezdržiaval. Mám tu pripravený aj ja jeden pozmeňovák. Takže pozmeňujúci návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Jozefa Pročka, Milana Vetráka, Moniky Kozelovej, Anny Andrejuvovej, Petra Dobeša, Dominika Drdula, Martina Fecka, Györgya Gyimesiho, Evy Horváthovej, Jána Kerekrétiho, Mareka Krajčího, Petra Kremského, Karola Kučeru, Lukáša Kyselicu, Petra Libu, Jany Majorovej Garstkovej, Radovana Marcinčina, Anny Miernej, Marcela Mihalika, Richarda Nemca, Zity Pleštinskej, Anny Remiášovej, Jána Szőllősa, Mareka Šefčíka, Jaromíra Šíbla, Márie Šofranko a Tomáša Šudíka, Vojtecha Tótha, Richarda Vašečku a Petra Vonsa k vládnemu návrhu zákona o vydavateľoch publikácií a o registri v oblasti médií, audiovízie a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon o publikáciách, tlač 898.
Vládny návrh zákona o vydavateľoch publikácií a o registri v oblasti médií a audiovízie a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon o publikáciách, sa mení takto.
V čl. I v § 8 ods. 7 sa vypúšťa písm. b).
Doterajšie písmená c) až f) sa primerane preznačia.
Odôvodnenie: Právo na vyjadrenie sa priznáva aj verejným funkcionárom aj s prihliadnutím na to, že jeho obsah je oproti minulosti obmedzený v zmysle § 8 ods. 1 a 4 návrhu zákona.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2022 20:39 - 20:39 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Pán Kuffa, reagovali ste alebo spomenuli ste moje meno, že som vám zatlieskal. Musím povedať úprimne, bez urážok, že som zatlieskal tomu krásnemu odhaleniu, čo ste povedali o spojení Republiky so SMER-om, takže tomu som zatlieskal. Ja som veľmi rád, že sa ukazujú veci, že sa tu konečne odkrývajú karty. Mne sa strašne páčilo aj to, ako ho pomenoval pán Taraba ako mopslíka SMER-u, lebo naozaj sa to deje a SMER si takýmto spôsobom Republiku viaže na svoju stranu. Takže ja som zatlieskal pomenovaniu vášmu a som veľmi rád, že ukazujete aj vy, že čo sa tu deje a kto s kým bije bandu.
Ďakujem.
Skryt prepis