Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:40 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 12.12.2022 14:10 - 14:15 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Milé kolegyne, milí kolegovia, toto odvolávanie vlády má jeden veľmi zvláštny atribút, a to je to, že sa naozaj SaS-ka spojila s ľuďmi, ktorí teraz odchádzajú zo sály, že sa spojila s fašistami, so Smerohlasom, že sa spojila pri odvolávaní vlády s ľuďmi, ktorí, ktorí tu roky kradli, ktorí sú obvinení. Celé toto, SaS-ka, nezvládli ste to, podľa mňa, to je môj názor. Nezvládli ste to a spojili ste sa s tými, o ktorých aj pani Kolíková rozpráva, že sú to zlodeji, že sú to kšeftári, o ktorých aj pani Kolíková hovorí, že takí ľudia nám tu roky korumpovali súdnictvo, roky nám tu robili veľmi zle.
Toto odvolávanie tejto vlády je saskársky omyl. Myslel si Richard Sulík, že zvládne Matoviča, že zvládne Matoviča spôsobom, že ho najprv odvolá z premierovania, to sa mu podarilo, áno, a povedali sme vtedy, že dobre, SaS-ka, keď nechcete Igora Matoviča v premierovaní, aby bol premiérom, tak dobre, nech sa páči, nech ide stadiaľ preč. Len tá animozita a ten, ten, tá nenávisť, ktorú voči sebe, a poviem to tak naozaj, ako to cítim, Igor Matovič a Richard Sulík majú, sa preniesla aj do jednotlivých klubov. Naozaj do jednotlivých klubov. Tu nejde o to, že SaS-ka zdieľa ten názor. Ja som hlboko presvedčený a mám to od vás, Ondrej Dostál, že u vás nie všetci boli za pád tejto vlády. A keď sa hlasovalo, nie všetci u vás hlasovali za pád tejto vlády, ale potom ste sa na tom zhodli. Ak mám mylnú informáciu od tvojho kolegu, ktorý sedí blízko teba, tak potom sa ospravedlňujem, že mám mylnú informáciu o tom, ako ste hlasovali na klube.
Ale celé to je o tom, že Igor Matovič je váš veľký problém. A keby Igor Matovič nemal to na jazyku, čo na srdci, tak sa to tu nedeje. Lenže Igor Matovič je taký. Igor Matovič sa nijako nezmenil. Igor Matovič nie je iný, ako bol pred voľbami. Nedáva si servítku pred ústa. Niektorým to vadí, niektorí majú z toho obrovské problémy ako Ondrej Dostál, lebo Igor tam niečo povedal na jednu pani, že nebudem ja robiť reklamu, ale to je Igor Matovič.
Lenže druhá stránka Igora Matoviča, pre ktorú som aj ja zostal tu v tomto parlamente, je to, že Igor je naozaj ten, ktorý stále proti tej korupcii bojuje. Stále tú korupciu plieska bičom po hlave. Toto je stále Igor Matovič. Vy nám tu rozprávate, že vy ste od, od protikorupčnosti ste odišli?
Ondrej, dali sme hlasovať za zákon o hmotnej zodpovednosti a naozaj to Vetrák a Kyselica dobre na, pripravili spôsobom, že dali sme ten návrh taký, aký ste, za ktorý ste vy hlasovali v 2016. Vy ste to odmietli. Ale tú tri šesť trojku, by bola prešla, ten náš návrh, kebyže tu je poslanec Kollár zo ZA ĽUDÍ, ktorý tu vtedy nebol, a bolo by to prešlo. Tak, Ondrej, nerozprávaj mi, že poslanci niektorí tu nehlasovali z OĽANO. No dobre, nehlasovali, len to je ďalší fakt, ktorý mňa tu drží, že nikdy ten Igor Matovič ani Heger nepovedali, ako máme hlasovať. Nikdy nepovedali, že teraz budete hlasovať takto, lebo to takto chceme. Nikdy som taký človek nebol a nebol by som tu. Lenže vy idete hlasovať všetci ako automaty. A to isté robí Smerohlas. Keď sem príde don, don hranol, tak všetci si tu sadnú, čučia, čupia tu, a keď sa zodvihne, tak všetci ako poslušné ovečky odídu. My sme hlasovacie automaty?! Preto odišla Hatráková, preto odišla Tabáková, lebo hlasovali, ako chceli.
No nech sa páči, toto tu vpravo celé je demokraticky zvolené...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 14:10 - 14:12 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. No, Ondrík, budem ti hovoriť Ondrík, povedal si, spomenul si ma. Ondro, Cmorej fakt klamal a dokázali sme mu to, že klamal. Ty si povedal, že účelovo strašíme. To je čo? Analýza? Dedukcia? Tvoj úsudok alebo klamstvo? Čo to je, účelovo strašíme?
Táto rozprava, ako povedal predtým pán Pčolinský, to nebolo na zázname, naozaj je už o ničom, pretože si tu fašisti robia videjká na nás, Kočiš a Suja si ich, si ich dajú na blogček, pretože, teda na svoj blog a povedia, že pozrite, aká je táto vláda skorumpovaná, pozrite, aká je táto vláda zlá, akí sú to zlodeji, no nemajú žiadne dôkazy, oni to len trepú. Takže stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou a oni to budú stále trepať, stále trepať, stále trepať.
Ondro, my máme rovnaký názor na fašistov, na Suju, na Mazureka, na ľudí, ktorí tu roky dehonestujú tento štát tým, že velebia fašistické symboly, na to máme rovnaký názor. Na veľa vecí máme rovnaký názor. Ako, tak prosím ťa, naozaj spojme tie názory a jednoducho poďme spolu ďalej. Ja iné ti neviem povedať. Iné ti neviem povedať. Ja len, ja pôjdem v rozprave, potom ešte chcem viac povedať, ale Ondrík, určite ale bez akéhokoľvek na teba, ja ťa mám veľmi rád, pretože si myslím, že ty, Ondro, nezahlasuješ za pád tejto vlády.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 12:40 - 12:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
veci dosiahla táto vláda. Absolútne nič. Jednoducho, pozri, vykrikujete tu Cigániková, myslíš, že ju Blanár upozorní. No nie. To je čistá, ale to je čistá hanba. Prerušuje. Ale, čo vykrikuje, vykrikuje tu, rozumieš. To je čistá hanba tohoto parlamentu. A ja na tom nemôžem nič iné povedať len to, Erik, že toto, čo, čo robíš, ja neviem pochopiť. Neviem to pochopiť. A ako človeka ťa poznám ľudsky. Tak odpovedz mi, prosím ťa, ty nevidíš, čo tvoji kolegovia biznizmeni urobili. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 12:25 - 12:27 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem. No Erik nesúhlasím s tebou vôbec naozaj. Opakujem ešte raz. Edo Heger je človek veľmi čestný, spravodlivý, má morálny kompas, je to veľmi ústretový človek, je to naozaj diplomat, ktorý sa vie porozprávať s každým, už si to dnes už tu počul, že chodieval naozaj na tie kluby. Edo podľa mňa aj s tebou sa vie porozprávať, vychádza s tebou veľmi dobre, nemáš s ním žiaden problém. Toto čo celé sa tu odohráva, je len chyba SaS-ky, ktorá jednoducho nevie stráviť Igora Matoviča a takýmto spôsobom urobili chybu, obrovskú chybu a pre mňa je chyba to, že naozaj ten Benčík hlasuje s tým Žigom a ty sedíš vedľa neho. Erik, ja si ťa pamätám, dlhé roky si ťa pamätám, Erik, z televízie Markíza, kde si bol redaktor, ktorý bol čestný a spravodlivý, ktorý videl, kde je zlo, kde je dobro, ktorý robil tie reportáže veľmi skvele. Nechce sa mi veriť, že ty nevidíš to, čo ten Žiga urobil a to čo tí vaši biznismeni tam porobili. Ale chcem ti povedať, že nesúhlasím s tebou. Edo Heger je veľmi spravodlivý, veľmi čestný. Eda ja poznám najdlhšie z tohoto zoskupenia, Eda poznám ešte predtým ako som vstúpil do verejného života a už vtedy to bol naozaj človek, s ktorým sa dalo porozprávať. Je to ústretový človek. Nerozprávate, Erik, o tom čo táto vláda dosiahla ako zastropovala ceny, aké, aké vynikajúce veci dosiahla táto vláda. Absolútne nič. Jednoducho pozri teraz zase vykrikuje tu Cigániková, myslíš, že ju Blanár upozorní? No nie. To je, to je čistá, ale to je čistá hanba. Prerušuje, ale čo vykrikuje, vykrikuje tu, rozumieš. To je čistá hanba tohoto parlamentu a ja na to nemôžem nič iné ...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 12:10 - 12:12 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán Suja, nikdy v živote som nepovedal, že pôjdete sedieť, nikdy v živote. Vy ste fakt, vy ste taký klamár, vy ste naozaj klamár. Ak mi ukážete, kde som to povedal, ja odídem odtiaľto z tohto parlamentu a dávam vám svoje slovo. Ale keď to neukážete, choďte preč vy. Buďte chlap. Vy tu obviňujete kolegyňu Tabakovú a potom sa jej ospravedlňujete. Vy ste fakt človek, vy si myslíte, že táto imunita vám zaručuje to, že môžete rozprávať čo chcete? Vy dehonestujete ľudí, urážate ľudí. Teraz ste povedali v úvode, že táto vláda zlodejov. No tak, keď máte vedomosť, že to je zlodejov, ja neviem, že by ste vy podali nejaké trestné oznámenie za niečo čo táto vláda spáchala. Ale vy tu si tie vaše, tu si tie vaše fašisticko-populistické kecy pridáte. Potom si spravíte videjko, potom si spravíte video o tom, aký ste vy bojovník. Vy, vy bojujete proti Mikulcovi preto, lebo ste obvinený Nakou, že ste ukrad..., že ste, vy ste obvinený Nakou za to, že ste predali za jedno euro stotri kusov techniky. A keď si normálny človek pozrie čo ste predali ako šrot, čo ste predali ako šrot, keď len sedem kusov tej techniky má vyššiu hodnotu ako tridsaťtisíc euro. Čo ste vy robili počas župy ako obyčajný zamestnanec, čo ste vy tam stvárali aké veci, toto je to. Ale viete, vy rozprávate o nás, že sme zlodeji. No tak, keď je niekto od nás zlodej, tak dajte trestné oznámenie. No nie. Vy tu budete rozprávať o Šefčíkovi, že je úbohý, že je zbytočný, o nás, že sme psychopati. Nič iné neviete, Suja, nič iné neviete, pretože toto je to vaše šíriť nenávisť. A opakujem ešte raz. To čo robíte, ten boh vidí, naozaj tá karma, fakt to vidí. A ja verím, že každý dostane to čo si zaslúži. Aj vy, Suja.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 12:10 - 12:10 hod.

Jozef Pročko
...Samozrejme že vás ovplyvňuje. Čo je Matovič je stredobod vesmíru? Edo Heger je veľmi čestný, veľmi spravodlivý, veľmi slušný človek. Ja som ho ako premiéra nezažil, že by bol bábka. To je klamstvo a lož. Používate naozaj fašistické propagandistické klamstvá. Len aby ste, len aby ste teraz zachránili situáciu. A Benčíka si ja neviem predstaviť vedľa Suju.
Skryt prepis
 

12.12.2022 11:55 - 11:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. No absolútne s tebou nesúhlasím ani v jednom bode. Ty si urobil z Hegera bábku, lúzra. Fakt Peter, to čo si predviedol je hodné fašistickej propagandy polistickej Suju a Mazureka. To čo si teraz zo seba vychrlil. Spomínal si jeho zdravotný stav. O ako naozaj kedykoľvek sa môže ísť dať vyšetriť ktorýkoľvek z poslancov. Ale keď máš podozrenie o zdravotnom stave, keď už nič iné len zdravotný stav spomínaš. Toto robí fašista Suja, lebo ľudí nemôže inak dehonestovať len takto. Nijako inak len takto.
Dvadsaťpäťkrát si spomenul Igora Matoviča, dvadsaťpäťkrát, dvadsaťpäťkrát. A odvolávaš vládu Eda Hegera. Edo Heger, ja ho poznám najdlhšie. Edo Heger, sám si povedal, že chodil k vám na tie kluby, áno, chodil. U nás to nie je v klube také ako povie Rišo Sulík, že bude hlasovať všetci tak a hlasujete. Ja som ešte ani na jednom klube u nás nezažil, že by Matovič bol povedal, že takto budete hlasovať. To nikdy nebolo a nikdy by som tam nebol keby toto bol raz povedal. U vás ste hlasovali o tom, že či idete povaliť túto vládu. Mnohí z vás neboli za to, ale väčšina rozhodla tak idete všetci hlasovať ako povie Rišo Sulík. Celé to je naozaj o tom, že Rišo to pokazil to. Naozaj pokazil. Tá osobná nenávisť čo voči seba má Matovič a Sulík ovplyvňuje aj vás. Samozrejme že vás ovplyvňuje. Čo je Matovič je stredobod vesmíru? Edo Heger je veľmi čestný, veľmi spravodlivý, veľmi slušný človek. Ja som ho ako premiéra nezažil že by bol bábka. To je klamstvo a lož. Používate naozaj fašistické ...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 10:55 - 10:57 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Marek, povedal si to, čo tu bolo povedané už niekoľkokrát. Dva, tri, štyri, päťkrát. Stále sa to tu opakuje dookola. Naozaj, ja si myslím to isté, čo ty, že takí ľudia ako Ondro Dostál, ktorí stoja teraz pri, pri Žigovi, ktorí stoja pri Pellegrinim, Benčík, tak to mňa to veľmi mrzí. Ale to je ich, ich vec a sami si budú zodpovedať pred sebou veci ktoré robia.
Hovoria ti tuná ti nakladajú, že si, že si jednoduchý človek. No Marek, ja ťa poznám a môžem povedať, že naozaj, že takýto jednoduchí ľudia ako si ty Marek, čestný, spravodlivý, morálne čistý, taký by mal byť v politike, nie extrémisti, fašisti, ktorí nám rozpredali majetok v župe za jedno eur, euro. Nie ľudia ako Kočiš, Suja, to je, to je niečo spomenúť. Lebo, keď ty spomenieš Hitlera, tak títo ľudia idú vyskočiť z kože, že ty Hitlera spomínaš. Keby si videl Kočiša, ten tu skoro sa rozdrapil od zlosti, že ty si spomenul Kočiša Hitlerovi. Teda Kočišovi na Hitlera nesiahaj. Marek, preboha len to nie.
Marek, povedal si všetko tak ako si to cítil. Ja ťa mám veľmi rád za to, že, že si človek úprimný, a že to, čo na srdci, to na jazyku. Budeš dalej, budeš ďalej dostávať od extrémistov, smerákov, fašistov, budeš ďalej dostávať naložené. Tvoja rodina, budú sa ti vyhráža tvojej rodine. Suja, Mazurek, Kočiš na svojich weboch budú písať, na svojich stránkach Facebookových agresívne veci proti tebe.
Marek, boj za spravodlivosť jednoducho máš v sebe a nikto ti nepoďakuje za to dobro, ktoré si urobil. Nikto ti nepoďakuje za to, za tú čestnosť, za tú spravodlivosť, ale budeš dostávať. Len Marek, keby neboli takí ľudia ako si ty, tak by tu zlo zvíťazilo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 9.12.2022 11:10 - 11:11 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Mám procedurálny návrh, aby naozaj teda ja som pomenoval, ospravedlňujem sa, pána Blanára tak ako ho volajú jeho, jeho kolegovia, ale potom, pán predseda, mám procedurálny návrh, aby všetky tie urážky, ktoré robia smerohlasáci, tie všetky tie urážky, čo robí Blaha, všetky tie urážky, čo robí Suja a Mazurek ako tu hodnotil aj teraz Miša Šipoša, že je hlupák, že je idiot, aby všetky tieto urážky aj pán poslanec Dostál, keby bol taký dobrý a všetky tieto urážky on dostal nielen na niekoho, ale na všetkých adresoval a poprosím vás, aby ste viedli všetci Národnú radu spôsobom rovnakým. Keď včera bolo povedané, že niektorí môžu, že môžu reagovať na niektoré veci, potom prišiel pán poslanec Blanár, ktorého vlastní, vlastní tak volajú ako som ja povedal a on to robil úplne inak a dnes to isté. Dnes počas vystúpenia Miša Šipoša Blanár vôbec neupozorňoval ani Suju, ani Mazureka, ktorí robili absolútne zle ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

9.12.2022 10:40 - 10:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Hneď v úvode si spomenul, že sa dvíhajú a odchádzajú poslanci SMER-u, ani jeden tu nie je, don hranol zavelí. Poďte sem, tu budete sedieť a budete kydať. Tak sadnú si, kydajúm don hranol zavelí, poďte dozadu, ideme dozadu. Don hranol zavelí a robia, o nás rozprávajú, že sme hlasovacie automaty. No tak ja som nevidel, že by smeráci hlasovali inak ako don hranol zavelí, alebo že by REPUBLIKA a Sujovci hlasovali inak ako don hranol zavelí. Celé tvoje vystúpenie bolo presne o tom, že naozaj SaS ide urobiť jednu vec, ktorú nechápe žiaden normálny človek na Slovensku, že opäť sa ide diať to čo sa dialo predtým. No a počas tvojho vystúpenia Michal, počas tvojho vystúpenia Michal sa opäť diali veci, ktoré sú tu bežné. Keď ten, ktorého volajú vlastní Conchita, Suja s Mazurekom ti stále skákali do reči, ale ani raz ich nezastavil, ani raz ich neupozornil. Keby som ja len jediný raz bol povedal, tak Conchita, ktorí vlastní volajú Conchita, by hneď upozorňoval. Vieš Blanár, vy ste hanba tohto parlamentu.
Skryt prepis