Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.7.2020 o 10:38 hod.

PaedDr. Ing

Marcel Mihalik

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.7.2020 10:38 - 10:40 hod.

Marcel Mihalik Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci.
Kolegyňa Pleštinská, ja ti veľmi pekne ďakujem za to, že si zhodnotila vlastne, čo v tomto zákone je, že naozaj nejdeme nič zakazovať, práve naopak, ideme pomáhať ženám, hlavne sociálne slabším ženám.
Som rád, že si spomenula aj mužov. Áno, muži tuná vo väčšine vystupovali a myslím si, že majú čo k tomu povedať, pretože minimálne sú pri tom počatí a mali by svoje ženy jednoznačne podporovať.
Na druhej strane však mňa vždycky pri tomto názve vyrušoval ten názov umelé prerušenie. Prerušenie vnímam niečo tak, že niečo sa preruší a potom sa pokračuje, ale pri potratoch, jednoducho tam sa nepokračuje, to je koniec, koniec života. Preto som veľmi rád, že tento zákon tu je.
Včera tuná bol spomenutý jeden prípad ochrany orlieho vajíčka. Viete, z tohto pohľadu je to také dosť zvláštne. Ja som za to, samozrejme, treba chrániť, pripravujeme aj zákon na ochranu zvierat, takisto živý tvor, treba chrániť. Ale nevieme si chrániť počatých, počaté ľudské embryo, takže z tohto pohľadu je mi to také nepochopiteľné. Ale na druhej strane môžem povedať, že tento náš zákon fakt nič nezakazuje, práve naopak, chce pomáhať. A môj názor je taký, že čo i len jedno, jeden ľudský život keby sa zachránil, určite tento zákon má opodstatnenie a určite tento zákon podporím.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.5.2020 9:32 - 9:34 hod.

Marcel Mihalik Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci.
Milan, ďakujem ti za tvoj príspevok a som rád, že si spomenul aj financovanie a účasť rodičov v rámci zdravotne ťažko postihnutých. Mám v tom osobnú skúsenosť, môj synovec bol nepočujúci a nechcem hovoriť o tom, že boli veliké problémy, čo sa týka rodičov od počiatku s financovaním. Taktiež neskoro mu diagnostikovali túto chorobu a veľká snaha bola z ich strany nájsť nejaký spôsob, aby mohli s týmto chlapcom komunikovať a boli tam problémy s načúvacím aparátom a ďalšie, ďalšie veci. Najvypuklejšie to vzniklo v čase, keď Pán Boh mu síce nedal počuť, ale bol vynikajúci športovec, deaf... deaf... pardon, deaflyompi... deaf-lym-pio-nik, hej, takže, a bol, bol nominovaný aj do reprezentácie na deaf-ly olympiádu, ktorá sa mala konať na Slovensku. Bohužiaľ, bola z toho veľká hanba, nekonalo sa to, chlapec – zlomené srdce. Takže tieto veci všetky museli rodičia sami znášať, platiť, nehovoriac o tréneroch, ubytovaní, jazdení v podstate do Roháčov alebo do Tatier. Všetky tieto veci museli sa skladať na to, aby vôbec chlapec mohol športovať. Je mi to veľmi ľúto, pretože už nie je medzi nami a tá situácia vtedy v tom období bola veľmi zlá. Myslím si, že moc sa na tom nezmenilo, a preto ja sa budem maximálne snažiť pomôcť týmto ľuďom zdravotne ťažko postihnutým, aby sa prijímali také zákony... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 2.4.2020 15:47 - 15:48 hod.

Marcel Mihalik Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán poslanec Kuffa, viete čo, blokovú pokutu tuná kolega Šefčík vysvetlil tak, že ja to skrátim. Ale chcem sa spýtať jednu vec a tú dôležitú. Nechápem, že z akého dôvodu chcete vyňať z tohoto zákona obecné a mestské polície riešení blokových pokút. Kto najviacej v tých mestách, v tých obciach pracuje, alebo teda je ich vidieť, je to mestská a obecná polícia. Uvedomte si to. Štátnej polícii chýba dva a pol tisíca ľudí v hliadkovej službe na obvodných oddeleniach a práve obecných policajtov je dva a pol tisíc na tom, v tomto našom štáte.
Takže ja vás poprosím, aby ste toto skutočne zvážili, a mám takisto podporu voči pánovi ministrovi a budem hlasovať za tento návrh.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 
  • << First
  • 1
  • Last >>