Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

21.10.2021 o 10:57 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.10.2021 10:57 - 10:58 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán poslanec Blaha, vy sa čudujete, že tu niektorí koaliční poslanci pištia ako potkani, ktorému stúpite na chvost. Veď ste im týmto návrhom ukázali zrkadlo, oni hovoria o nás, že sme fašisti, extrémisti, nacisti ale najprv to bol Matovič, ktorý povedal, že má ambíciu prekonať NSDAP Hitlerovu stranu a teraz sú to koaliční poslanci, ktorí obhajujú mníchovskú zradu, obhajujú nástup moci Hitlerovej tretej ríše. Takže sa aspoň dnes úplne jasne vo vašom zrkadle v tomto návrhu ukazuje kto sú skutočne nacisti a fašisti v tomto parlamente. Ďakujem pekne pán poslanec.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.10.2021 10:41 - 10:43 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán poslanec Žiak, vám sa asi zle priznáva jedna vec, že západné štáty, tak ako teraz, ani vtedy naše slovanské národy nemali za nič, že západné štáty nás proste, keď im to vyhovovalo podhodili ako psov proste, aby nemali oni tie problémy. Tak však Česi, Slováci, no čo. Vám sa veľmi zle počúva teraz kritika toho, že to bola skutočne Mníchovská zrada, v ktorej ale krokoch, ale musíme povedať aj b, veľmi úspešne pokračuje zločinecká organizácia NATO a ja tento krok zo strany SMER-u vnímam ako krok istého uvedomenia si geopolitických reálií a síce, že tak, ako bola zrada na našich národoch zo strany západných štátov realizovaná počas tej Mníchovskej dohody, tak tak sa stávame obeťami expanznej svetovládnej politiky Spojených štátov Amerických a zločineckej organizácie NATO dnes, dnes a toto sa veľmi ťažko týmto západofilom, ktorí sú združení v súčasnej koalícii počúva. Toto sa im veľmi ťažko prenáša do ich vedomia a svedomia, lebo sami sú si toho vedomí, že pre tých ich bruselských pánov na západe sme my proste nič. Preto vítam túto iniciatívu a my ju určite podporíme a bude to veľký signál toho, že si uvedomujeme, celý národ si uvedomuje to, že sme Slovania, našu identitu a že tá skazená západná Európa nás nebude krútiť ako červíky na vidličke.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2021 16:12 - 16:13 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ďakujem za všetky konštruktívne faktické poznámky a treba povedať, že aj keď na začiatku bolo o tomto návrhu ticho, tak dnes už verejnosť prejavila záujem, ľudia sa na túto novelu pýtajú, ľudia sledovali aj túto rozpravu a som presvedčený, že aj keď nie je asi dostatočne veľa, ale mnoho ľudí na Slovensku si zas otvorí oči o tom alebo v tej otázke, že čo vláda potichu tu chystá, čo sa tu v podstate za tie dva roky do volieb má všetko udiať len s jedným jediným cieľom, aby sa z dnes možnosti podriadiť sa očkovaniu za ktoré nikto neberie zodpovednosť, stala v podstate povinnosť pre ľudí, ktorí sa nechcú nechať vylúčiť zo spoločenského života. Takže, občania, bdejte, občania, sledujte túto vládu, pretože každým krokom nás presviedčajú o tom, že ich úmysly nie sú čisté.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 19.10.2021 16:03 - 16:09 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážený pán podpredseda, vážený pán minister, kolegyne, kolegovia, máme tu ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Nasaďte si, prosím vás, pán poslanec, rúško, buďte taký dobrý.

Kotleba, Marian, poslanec NR SR
Máme tu overenú bonzáčku Aničku Zemanovú. Ale okrem toho tu máme, okrem toho tu máme, no samozrejme, aj bonzáka Benčíka, ale tak to je, ale k veci. Okrem toho tu máme novelu zákona o výkone volebného práva, v podstate o výkone volieb. A v tejto novele potichučky minister vnútra zavádza absolútnu selekciu podmienok pre výkon aktívneho volebného práva obyvateľov v Slovenskej republike, alebo občanov Slovenskej republiky.
Považujem za mimoriadne dôležité upozorniť ľudí na to, že podľa tejto novely budú mať ľudia, ktorí budú podliehať karanténnym opatreniam menšie právo ako väzni. Podľa tejto novely ľudia, ktorí vyhláškou budú podliehať na základe vyhlášky karanténnym opatreniam, budú jednoducho z volieb vyradení. Voliť nebudú môcť. Na druhej strane väzni odsúdení aj vo väzbe voliť stále môcť budú. To znamená, štát v tejto chvíli zastúpený ministrom vnútra Mikulcom z ľudí, ktorí nejakým spôsobom neporušili zákon, z ľudí, ktorí ničím sa proti legislatíve platnej v Slovenskej republike neprehrešili, len jednoducho budú povinní byť v karanténe na základe možno vyhlášky, ktorá bude účinná tri dni pred dňom volieb. Budú mať menšie volebné, to znamená, aj menšie občianske právo ako väzni, ktorí sú napríklad odsúdení na doživotie za nejaký obzvlášť závažný zločin.
A tak ako pred chvíľkou úplne trefne spomenul kolega Rastislav Schlosár, tento zákon je napísaný tak vágne a tak voľne, že je úplne namieste obava z toho, že pravidlá na umiestňovanie ľudí do karantény, pravidlá, ktoré budú definovať to, kto musí a kto nemusí byť v karanténe počas volieb, budú môcť byť kľudne spravené nejakou vyhláškou na všetko ochotného hlavného hygienika.
A na základe tejto vyhlášky ľudia zo dňa na deň dostanú na výber, buď sa podriadia nezmyselným totalitným opatreniam v rámci COVID pandémie, alebo si zachovajú svoju slobodu, zachovajú si svoje vlastné uvažovanie a rozhodovanie, no ale ako odmenu za to stratia cez voľby svoje aktívne volebné právo. Volieb sa nebudú môcť zúčastniť a budú sa môcť len prizerať na to ako sa kreujú, vytvárajú nové štátne orgány vo voľbách a tento proces nebudú môcť nijakým spôsobom ovplyvniť.
Kolegyne, kolegovia, ak niečo smeruje k absolútnej diskriminácii veľkej skupiny ľudí, ak niečo smeruje k absolútne totalitnému nastaveniu volebného systému na Slovensku, tak je to práve táto novela, ktorá má na základe vymyslených zdravotných kritérií z volieb doslova eliminovať veľké skupiny obyvateľov.
Ak by to tak nemalo byť, ak by to tak nemalo byť, potom nevidíme ani jeden racionálny dôvod, pre ktorý, pre ktorý táto novela dnes do parlamentu prichádza. Nejde teda o nič iné ako o zle zamaskovaný pokus odstrániť z volieb tých, ktorí nesúhlasia s proti ľudskými, proti demokratickými a nezákonnými COVID opatreniami súčasnej vlády a týchto ľudí tak úplne vylúčiť z akéhokoľvek, z akejkoľvek možnosti ovplyvňovať veci verejné.
To znamená, že voľby s takto upravenou skupinou voličov nemôžu dopadnúť inak ako v prospech vládnych strán, v prospech strán presadzujúcich COVID buzeráciu vlastných občanov. Ja verím, že sa nájde v tejto sále dostatok poslancov, ktorí si toto riziko, toto nebezpečenstvo uvedomia a že táto novela, ktorá by znamenala koniec slobodným voľbám na Slovensku tu schválená nebude. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 19.10.2021 13:52 - 13:54 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážený pán minister, kolegyne, kolegovia. Pán minister, ja vystupujem len preto, lebo ste vystúpili v úvodnom slove, nedá sa na vás reagovať, mám v podstate len jednu otázku, dve, že či medzi tie zdvíhacie zariadenia budú zaradené aj nielen tie plošiny, ale aj tie žeriavy samotné s tým celým žeriavovým systémom, pretože veľa ľudí, ktorí sú dlhodobo odkázaní na pomoc týchto zariadení, tak vlastne nevystačia si s plošinou, ale sú aj po domoch alebo po bytoch sa prepravujú pomocou týchto žeriavov a s týmito žeriavami, že to bolo vždy trošku problematickejšie. Takže toto keby ste mohli zodpovedať a druhá otázka. Že či, keď dvíhate ten relatívny strop na tých 98 percent, čo je samozrejme super, lebo naozaj to sú obrovské čísla a tam každé percento znamená stovky až tisícky eur, tak či nejakým spôsobom sa tam ruší alebo dvíha aj limit v absolútnych číslach, lebo pri niektorých zariadeniach sa mnohí odkázaní ľudia stretávali s tým, že na percentá im to vychádzalo, ale na absolútnu sumu sa stretávali s nejakým stropom a proste mali smolu, takže keby ste mohli odpovedať na túto otázku, aby sme potom s kľudným svedomím prípadne mohli tento váš návrh podporiť. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2021 13:39 - 13:41 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ďakujem za faktické poznámky, pár reakcií. Pán poslanec Pročko, vy ste povedal, že ja mám jeden problém, no vy pán poslanec Pročko máte tých problémov zjavne viac a žiaľ, žiaľ pán poslanec ľudia zomierajú aj po očkovaní, ľudia majú obrovské problémy zdravotné po očkovaní len si netreba predtým zatvárať oči. Treba sa pozrieť nato aká je skladba pacientov na urgentnom príjme na ARE v Banskej Bystrici v Rooseveltovej nemocnici a ak nie ste slepí tak potom takéto drísty už nebude viacej hovoriť. Pán poslanec Krupa, my sme monotematickí, nenechajte sa vysmiať pán poslanec. Vaša vláda spravila ľuďom na Slovensku zo života peklo, vy ste obyvateľom Slovenskej republiky pán poslanec nanútili jedinú tému, vy ste im nanútili jedinú tému a to je strach o život a strach o živobytie
===== ... nebudete viacej hovoriť. Pán poslanec Krupa, my sme monotematickí? Nenechajte sa vysmiať, pán poslanec. Vaša vláda spravila ľuďom na Slovensku zo života peklo. Vy ste obyvateľom Slovenskej republiky, pán poslanec, nanútili jedinú tému, vy ste im nanútili jedinú tému a to je strach o život a strach o živobytie len preto, len preto, že sa nechcú podrobiť vášmu nútenému očkovaniu. Takže nabudúce, pán poslanec, zvážte slová. No a pán poslanec, pán minister Naď, vám chcem iba na záver odkázať, že vy ma nebudete zastrašovať ako poslanca trestnými oznámeniami za môj politický názor. Trestnými oznámeniami za to, že chceme ľudí varovať predtým, čo chystáte a po mojom vystúpení vy nebudete hovoriť, že vy z môjho vystúpenia spravíte doplnenie trestného oznámenia. Môžte to robiť, nech sa páči, ale absolútne ma tým nezastrašíte a len ukazujete ľuďom, že sa naozaj majú zaoberať tým, čo tu vyvíjate, pretože ten systém má robiť všetko proti tým ľuďom a nie v ich prospech.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2021 13:39 - 13:41 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ďakujem za faktické poznámky, pár reakcií. Pán poslanec Pročko, vy ste povedal, že ja mám jeden problém, no vy pán poslanec Pročko máte tých problémov zjavne viac a žiaľ, žiaľ pán poslanec ľudia zomierajú aj po očkovaní, ľudia majú obrovské problémy zdravotné po očkovaní len si netreba predtým zatvárať oči. Treba sa pozrieť nato aká je skladba pacientov na urgentnom príjme na ARE v Banskej Bystrici v Rooseveltovej nemocnici a ak nie ste slepí tak potom takéto drísty už nebude viacej hovoriť. Pán poslanec Krupa, my sme monotematickí, nenechajte sa vysmiať pán poslanec. Vaša vláda spravila ľuďom na Slovensku zo života peklo, vy ste obyvateľom Slovenskej republiky pán poslanec nanútili jedinú tému, vy ste im nanútili jedinú tému a to je strach o život a strach o živobytie
===== ... nebudete viacej hovoriť. Pán poslanec Krupa, my sme monotematickí? Nenechajte sa vysmiať, pán poslanec. Vaša vláda spravila ľuďom na Slovensku zo života peklo. Vy ste obyvateľom Slovenskej republiky, pán poslanec, nanútili jedinú tému, vy ste im nanútili jedinú tému a to je strach o život a strach o živobytie len preto, len preto, že sa nechcú podrobiť vášmu nútenému očkovaniu. Takže nabudúce, pán poslanec, zvážte slová. No a pán poslanec, pán minister Naď, vám chcem iba na záver odkázať, že vy ma nebudete zastrašovať ako poslanca trestnými oznámeniami za môj politický názor. Trestnými oznámeniami za to, že chceme ľudí varovať predtým, čo chystáte a po mojom vystúpení vy nebudete hovoriť, že vy z môjho vystúpenia spravíte doplnenie trestného oznámenia. Môžte to robiť, nech sa páči, ale absolútne ma tým nezastrašíte a len ukazujete ľuďom, že sa naozaj majú zaoberať tým, čo tu vyvíjate, pretože ten systém má robiť všetko proti tým ľuďom a nie v ich prospech.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 19.10.2021 13:24 - 13:29 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážený pán predseda Národnej rady, vážený pán minister, kolegyne, kolegovia, s absolútnou nechuťou, ale aby ste nemali pripomienky si dávam túto okupačnú handru na tvár, aby ste zbytočne nerušili moje vystúpenie. Máme tu návrh zákona, ktorý rieši v tom čase aktuálny dnes úplne smiešny problém s povyšovaním nejakých v tom čase už civilov do vojenských hodností...
===== Máme tu návrh zákona, ktorý rieši v tom čase aktuálny dnes úplne smiešny problém s povyšovaním nejakých v tom čase už civilov do vojenských hodností kde to bol jasný prejav papalášstva kde bo tento mechanizmus využívaný nato, aby si osoby vo výslužbe masírovali svoje ego tým, že dostanú nejaké hodnosti navyše, že sa z členov mužstva stanú poddôstojníci alebo dôstojníci a preskočia sa aj viaceré hodnosti v hodnostnom rebríčku vojakov. Určite je to krok k spravodlivosti v tejto otázke ale treba povedať, že dnes má Slovensko pod vedením súčasnej vlády diametrálne iné problémy aj problémy, ktoré sa týkajú rezortu obrany. A preto by minister obrany, ktorý tu je mal reagovať na tieto problémy a mal by sa jasne k týmto problémom vyjadriť. Vážené poslankyne, vážení poslanci a hlavne vážení občania, preto z tohto miesta vyzývam pána ministra obrany Naďa nato, aby vytvoril komisiu z občanov komisiu z ľudí, ktorí budú veci rozumieť a ktorá bude mať prístup do Vojenského výcvikového priestoru Lešť počas testovania systému Movir, ktorý má slúžiť na sledovanie a izoláciu rôznych skupín obyvateľstva. Ďalej z tohto miesta vyzývam ministra obrany Naďa, aby úplne jasne povedal, že tento systém nikdy nebude na sadený proti občanom Slovenskej republiky len preto, že odmietajú proticovidové opatrenia alebo sa odmietajú podriadiť očkovaniu a toto očkovanie si nikdy do seba vpichnúť proti svojej vôli nedajú. Pán minister, toto sú problémy, ktoré trápia Slovensko, že tu s prispením armády sa vyvíja systém, ktorý môže byť veľmi ľahko zneužitý proti občanom Slovenskej republiky, ktorí sa ničoho nedopustili len jednoducho nezdieľajú tento vládny názor nato čo sa tu dnes ohľadom covidu deje. A pán minister, ak nemáte čo zakrývať ak nemáte čo skrývať pred ľuďmi tak jednoducho povedzte na rovinu, že pripustíte, vytvoríte komisiu, ktorá bude mať vstup do vojenského priestoru nato, aby mohla sledovať testovanie tohto systému pretože ako ste povedali do médií nejde o tajný systém, nejde o nič mimoriadne a preto keď to vo verejnosti vzbudilo také oprávnené pohoršenie oprávnené obavy, tak ak armáda nemá čo skrývať tak ústami svojho ministra tu jednoducho môže týmto ľuďom dať akési uspokojenie, že verejnosť bude pri testovaní tohto systému prítomná.
Ak to tak nie je, ak to tak nebude tak potom naozaj musíme povedať, že ide o vývoj systému, ktorý žiaľ bude môcť byť nasadený proti ľuďom proti vlastným občanom o vývoji systému, ktorého cieľom nebude chrániť ako to tu bolo z úst ministra mnohokrát alebo potom ako sme túto informáciu vytiahli prezentované ale, že úlohou tohto systému bude perzekuovať, sledovať násilným aj keď možno nie mechanickým spôsobom ľudí izolovať a vytvárať tak elektronické väzenia pre ľudí, ktorí sa ničím proti tomuto štátu neprevinili, ktorí nijakým spôsobom neprekročili zákon ale majú len ten problém a tú smolu, že si nechcú do seba nechať pichnúť vakcínu za ktorú im ani výrobca tejto vakcíny nijakým spôsobom neručí. Ďakuje pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 19.10.2021 13:24 - 13:29 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážený pán predseda Národnej rady, vážený pán minister, kolegyne, kolegovia, s absolútnou nechuťou, ale aby ste nemali pripomienky si dávam túto okupačnú handru na tvár, aby ste zbytočne nerušili moje vystúpenie. Máme tu návrh zákona, ktorý rieši v tom čase aktuálny dnes úplne smiešny problém s povyšovaním nejakých v tom čase už civilov do vojenských hodností...
===== Máme tu návrh zákona, ktorý rieši v tom čase aktuálny dnes úplne smiešny problém s povyšovaním nejakých v tom čase už civilov do vojenských hodností kde to bol jasný prejav papalášstva kde bo tento mechanizmus využívaný nato, aby si osoby vo výslužbe masírovali svoje ego tým, že dostanú nejaké hodnosti navyše, že sa z členov mužstva stanú poddôstojníci alebo dôstojníci a preskočia sa aj viaceré hodnosti v hodnostnom rebríčku vojakov. Určite je to krok k spravodlivosti v tejto otázke ale treba povedať, že dnes má Slovensko pod vedením súčasnej vlády diametrálne iné problémy aj problémy, ktoré sa týkajú rezortu obrany. A preto by minister obrany, ktorý tu je mal reagovať na tieto problémy a mal by sa jasne k týmto problémom vyjadriť. Vážené poslankyne, vážení poslanci a hlavne vážení občania, preto z tohto miesta vyzývam pána ministra obrany Naďa nato, aby vytvoril komisiu z občanov komisiu z ľudí, ktorí budú veci rozumieť a ktorá bude mať prístup do Vojenského výcvikového priestoru Lešť počas testovania systému Movir, ktorý má slúžiť na sledovanie a izoláciu rôznych skupín obyvateľstva. Ďalej z tohto miesta vyzývam ministra obrany Naďa, aby úplne jasne povedal, že tento systém nikdy nebude na sadený proti občanom Slovenskej republiky len preto, že odmietajú proticovidové opatrenia alebo sa odmietajú podriadiť očkovaniu a toto očkovanie si nikdy do seba vpichnúť proti svojej vôli nedajú. Pán minister, toto sú problémy, ktoré trápia Slovensko, že tu s prispením armády sa vyvíja systém, ktorý môže byť veľmi ľahko zneužitý proti občanom Slovenskej republiky, ktorí sa ničoho nedopustili len jednoducho nezdieľajú tento vládny názor nato čo sa tu dnes ohľadom covidu deje. A pán minister, ak nemáte čo zakrývať ak nemáte čo skrývať pred ľuďmi tak jednoducho povedzte na rovinu, že pripustíte, vytvoríte komisiu, ktorá bude mať vstup do vojenského priestoru nato, aby mohla sledovať testovanie tohto systému pretože ako ste povedali do médií nejde o tajný systém, nejde o nič mimoriadne a preto keď to vo verejnosti vzbudilo také oprávnené pohoršenie oprávnené obavy, tak ak armáda nemá čo skrývať tak ústami svojho ministra tu jednoducho môže týmto ľuďom dať akési uspokojenie, že verejnosť bude pri testovaní tohto systému prítomná.
Ak to tak nie je, ak to tak nebude tak potom naozaj musíme povedať, že ide o vývoj systému, ktorý žiaľ bude môcť byť nasadený proti ľuďom proti vlastným občanom o vývoji systému, ktorého cieľom nebude chrániť ako to tu bolo z úst ministra mnohokrát alebo potom ako sme túto informáciu vytiahli prezentované ale, že úlohou tohto systému bude perzekuovať, sledovať násilným aj keď možno nie mechanickým spôsobom ľudí izolovať a vytvárať tak elektronické väzenia pre ľudí, ktorí sa ničím proti tomuto štátu neprevinili, ktorí nijakým spôsobom neprekročili zákon ale majú len ten problém a tú smolu, že si nechcú do seba nechať pichnúť vakcínu za ktorú im ani výrobca tejto vakcíny nijakým spôsobom neručí. Ďakuje pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 6.10.2021 17:29 - 17:29 hod.

Marian Kotleba
Pán poslanec Čekovský, ja len, že keby to, čo vy spravil ktorýkoľvek poslanec opozície, tak nás znesiete pod čiernu zem. Takže akceptujeme to, čo ste spravili, ale potom poprosím rovnaký meter na všetkých. Ďakujem.
Skryt prepis