Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2023 o 10:55 hod.

Mgr.

Michal Šipoš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.6.2023 10:55 - 10:57 hod.

Michal Šipoš Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ja by som chcel ešte ten obraz, o ktorom sme sa tu rozprávali, lebo veľa ľudí je sklamaných z toho, čo sa udialo počas týchto troch rokov a aj ten pravicový volič je prirodzene sklamaný, prečo táto vláda padla, a možno ani veľa ľudí nevie, ako to v skutočnosti bolo. Tak ja len pre zhrnutie chcem povedať jednu vec, ako to bolo od začiatku, keď prišla naša vláda v podstate k moci.
My sme si od začiatku mysleli, vládnutia 2020, že spolu SaS-ka spolu s nami stojí na jednom brehu rieky v boji proti mafii, v boji proti korupcii, v boji proti oligarchom, aj keď sme, samozrejme, vedeli, že povalili vládu Ivety Radičovej, vedeli a videli sme tie videá s Kočnerom, kde Sulík hovoril o dôležitých a veľmi, by som povedal, takých dôverných informáciách pri voľbe generálneho prokurátora. Ale povedali sme si, dobre. Boli to školácke chyby, za ktoré SaS-ka zaplatila, poučila sa z toho, už sa to nebude opakovať. No a potom prišlo vládnutie premiéra Igora Matoviča a prvá kríza, kríza covidu, kedy sme potrebovali veľmi úzko byť jednotní, veľmi úzko spolupracovať, aby sme ochránili ľudské životy, aby sme ochránili zdravie ľudí a vtedy sa začali tie saskárske podrazy. Najprv videjká z limuzíny Richarda Sulíka v 160-kilometrovej rýchlosti. Potom protivládny protest. Potom ikskrát v Dubaji, kde nemal signál, vtedy rokovala zhodou okolností vláda, aby ochránila ľudské životy. Ale Sulík musel byť v Dubaji. Potom sme ten záver videli, ako museli vypiť celý bar. A takto by som mohol pokračovať. Ale do toho, samozrejme, krásne piár články v penťáckych médiách, Janka Penta Cigániková v Trende ako najväčšia odborníčka na zdravotníctvo, Jana Penta Cigániková v Pluske ako najväčšia sexica a takto, a takto to išlo ďalej. A verím, že po tom všetkom, čo tu SaS-ka spáchala, jej ľudia už nedajú dôveru a nikdy už nebude v žiadnom parlamente, ani vo vláde. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 15.6.2023 17:32 - 17:33 hod.

Michal Šipoš
Ďakujem pekne. Ja môžem potvrdiť, že sme sa na grémiu dohodli všetky strany, že všetky zákony, ktoré prejdú v prvom čítaní, budú zaradené na 28. 6., všetci s tým súhlasili, takže neviem, o čom tu hovoríte. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 18.5.2023 12:00 - 12:00 hod.

Michal Šipoš
Pán predseda, ja vás chcem poprosiť, lebo teraz každý sa bude k tomu vyjadrovať a dávať nejaký svoj názor. Ja len chcem, aby sme to ukončili. Stále, keď je nejaký problém, dávame to posúdiť ústavnoprávnemu výboru a dajme aj tu a poďme ďalej už.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 4.5.2023 11:15 - 11:16 hod.

Michal Šipoš
Ďakujem pekne, pán predseda.
V mene troch poslaneckých klubov SaS, SME RODINA, OĽANO žiadame preložiť tlač 1386, je to bod programu č. 72, na utorok, pardon, na stredu 10.5. na štrnástu hodinu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 31.3.2023 11:04 - 11:04 hod.

Michal Šipoš
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Ja by som chcel požiadať päť minút na poradu klubov k hlasovaniu o znížení platov poslancov. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 29.3.2023 11:07 - 11:07 hod.

Michal Šipoš
Ďakujem pekne.
Pán predsedajúci, chcem požiadať o pätnásťminútovú prestávku na poradu klubov z dôvodu hlasovania zákona, tlač 1440, je to 500 eur za účasť vo voľbách. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

28.3.2023 19:13 - 19:17 hod.

Michal Šipoš
Aj ja vám pekne ďakujem za spoluprácu.
Skryt prepis
 

28.3.2023 19:13 - 19:17 hod.

Michal Šipoš
No tak pozriete sa, ničím si nemôžme byť istí, lebo viete, človek mieni, pán Boh mení, ale keď sa dožijeme, tak myslím, že by to mohlo byť o jedenástej zajtra.
Skryt prepis
 

28.3.2023 19:13 - 19:17 hod.

Michal Šipoš
Už som povedal, nedávate pozor, pán podpredseda. Ale zopakujem vám to ešte raz, ste ešte najmladší pán podpredseda, vo funkcii, tak vám to zopakujem ešte raz. Zajtra o jedenástej hlasujeme o tomto bode návrhu zákona.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 28.3.2023 19:13 - 19:17 hod.

Michal Šipoš Zobrazit prepis
Tak ja by som ešte chcel vystúpiť, ak je tá možnosť, využiť to.
Všetkým kolegom, ktorí tu do tejto hodiny ostali, chcem poďakovať, aj novinárom, veľmi si to vážim, lebo už mohli ste odísť, aj všetkým, ktorí sa starajú o chod Národnej rady a zabezpečujú bezpečnosť, technikom, taktiež šéfovi organizačného oboru. Vieme všetci, že je toto veľmi, prosím, aj kuchárky, samozrejme všetci čo sú tu a vďaka ktorým môže Národná rada fungovať, ale podstatná vec pri tomto zákone, lebo my sme boli aj teraz s kolegom z SaS Viskupičom v diskusnej relácii a oni hovoria, že to je korupčný zákon. A ja hovorím, že v čom je korupčný, mi vysvetli. Tak najprv hovoril, že však lebo to presadzuje jedna strana. Hovorím, ale však vy si môžte voliť, každý si môže voliť koho chce. My nechceme, že by volili OĽANO, nech volia si koho chcú. No a keď som sa ho druhýkrát opýtal, že v čom to je korupčné, tak povedal, no lebo z ekonomického pohľadu na to peniaze nie sú. Ale ja hovorím, no tak ale na jednej strane tu sa bavíme o korupcii a teraz si preskočil do ekonomickej oblasti. A keď sme pri ekonomickej oblasti, tak krásne sa ukázalo, že bohaté firmy, ktoré majú nadmerné zisky, konkrétne napríklad Slovnaft, z tej lacnej ruskej ropy, tak tu keď tie peniaze môžme získať pre ten štátny rozpočet, tak tu zrazu oni nevidia, nepočujú, lebo to netreba zdaňovať bohatých.
Keď som prišiel s argumentom, lebo on mi hovorí, ale to všetko ľudia zaplatia. Ja hovorím, ale keď má nadmerný zisk Slovnaft, miliardu za tú lacnú ruskú ropu, akí ľudia to zaplatia? Však to je miliarda, ktorá môže odísť do maďarského štátneho rozpočtu a my hovoríme o tom, aby prišla do nášho štátneho rozpočtu. ďalší argument, máme tu ďalšie bohaté, extrémne bohaté firmy, ktoré zarobili na kríze, v energiách, bohaté možno banky, energetické firmy, prečo by sme nemohli tým firmám povedať, aby sa rozdelili z obyčajnými ľuďmi. Prečo by sme nemohli 500 euro dať každému človeku, ktorý príde rozhodnúť o demokratickom smerovaní Slovenska 30. 9. No ale môžem vás potešiť, kolegovia, čo sa mi páči, tak televízia JOJ si dala urobiť prieskum u agentúry AKO a vyšlo im, že keď by 500 eurový príspevok prešiel, tak účasť by sa zvýšila na 89 %. Takže toho sa veľmi boja, tie štandardné strany, toho sa veľmi boja tí, ktorí si už myslia, že tie prieskumíky, ktoré im tak vychádzajú plus mínus, že už to tak budú mať, už to majú v kapse a strašne sa boja toho, že tie voľby môžu dopadnúť úplne inak ako si oni už nadizainovali a už si predstavujú, že ako už budú v tom parlamente, už tie platy, saká nové sa budú kupovať, a tak ďalej, no a tuná teraz prišiel a teraz zase prišiel ten Matovič, ale to je korupčné, lebo to Matovič s tým prichádza, mi hovorí tá redaktorka. Ja hovorím, že za to, že Matovič dostal dobrý nápad? Však mali iní prísť s tým, keď majú nápady, mali iní prísť s tými nápadmi. No tak takú sme mali celkom dobrú diskusiu, tak len som vás chcel povzbudiť, že keby tých 500 euro prešlo, volebná účasť by išla takmer na 90 %, boja sa toho veľmi, ako čerti kríža a ja verím tomu, že aj poslanci, ktorí teraz ešte hovoria, že nepáči sa im to, že nepodporia to, kolegovia so Sme rodina napríklad teraz tu vidím dvoch, že nakoniec ešte to zvážia a tak ako oni hovoria, že podporovať rodiny, podporovať ľudí, budú aj oni a pri hlasovaní zajtra o 11. tento zákon podporia a môžu sa pridať všetky strany. Keď sa pridajú všetky strany a budú hlasovať za 500 euro, nikto nebude môcť povedať, že to vybavil Matovič. Všetci spoločne to vybavíme pre tých ľudí a ľudia na Slovensku si zaslúžia, si myslím túto pomoc. Ďakujem veľmi pekne všetkým kolegom, vidíme sa zajtra a teraz našich kolegov z OĽANO pozývam na rokovanie poslaneckého klubu, lebo my máme radi keď náš klub zasadá a diskutujeme do dlhej noci, neskorej. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis