Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Uvádzajúci uvádza bod

1.4.2020 o 15:47 hod.

Bc.

Milan Krajniak

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Uvádzajúci uvádza bod 20.4.2020 15:28 - 15:31 hod.

Milan Krajniak Zobrazit prepis
Vážený pán podpredseda, vážené dámy a páni, chcel by som stručne uviesť ktoré zmeny v tomto zlúčenom návrhu zákona, ktorý pozostáva z viacerých častí, chceme upraviť. Budem hovoriť príklady, na všetky otázky som potom pripravený podrobnejšie zopakovať, zodpovedať. Ale ideme v zásade zmäkčiť tvrdosť zákona, ktorá sa prejavuje v tomto krízovom období, aby napríklad nezanikli niektoré priznané dávky a príspevky, ktoré z objektívnych dôvodov nemožno preskúmať v tejto situácii, napríklad fyzickým preverením na mieste. Chceme zmeniť postupy ústredia a úradov, aby nebola potrebná posudková činnosť niektorých prípadov za fyzickej prítomnosti osoby s ťažkým zdravotným postihnutím. Chceme upraviť výkon lekárskej posudkovej činnosti, aby posudkový lekár vychádzal, pokiaľ sa dá, len z listinných dôkazov.
Ďalej chceme posunúť lehoty stanovené zákonom tak, aby v prípade ak niektorá lehota uplynie, bola posunutá až po skončení mimoriadnej situácie.
Po ďalšie, chceme pomôcť 280 plnoletým, ktorí vlastne skončili ten vek, kedy môžu ešte bývať v zariadeniach centier pre deti a rodinu a už prekročili ten vek, ale teraz si nebudú vedieť nájsť nové bývanie, aby tam mohli zostať až do skončenia mimoriadnej situácie. Chceme obmedziť dočasne skupinové formy práce, ktoré sú v niektorých zariadeniach potrebné na to, aby mohli čerpať finančné prostriedky. Teraz logicky to od nich nechceme vyžadovať.
Po ďalšie, chceme upraviť podmienky pri poskytovaní niektorých práv a povinností, napríklad personálny normatív, čo je nemožné splniť v zariadeniach sociálnych služieb v prípade nariadenej karantény, izolácií, čerpania OČR u zamestnancov poskytovateľa sociálnej služby. Samozrejme, že nechceme, aby tieto zariadenia prišli o príspevky.
Ďalej, aby som uviedol len niektoré príklady, chceme dočasne upraviť kvalifikačné kritériá na, potrebné pre vykonávanie činnosti v oblasti sociálnych služieb. Napríklad je nutné niekedy presunúť zo zariadenia do zariadenia pracovníkov týchto zariadení sociálnych služieb a nebude ich možné teraz preškoliť akože úplne na 100 % aj s nejakou, zjednodušene to poviem, pečiatkou, tak aby toto nebolo na prekážku, aby mohli pomáhať v inom zariadení.
A potom ja za osobne dôležité považujem to, že my už sme zriadili na ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny tzv. SOS dávku. Existuje humanitárny fond, z ktorého už dodnes bolo možné vyplácať v mimoriadnych situáciách pomoc aj fyzickým osobám, ale tá pomoc bola obmedzená limitom 800 eur. Ale môže sa nám stať a určite sa aj stane, že niektoré takéto osoby v mimoriadnej situácii budeme chcieť 300 eurami pomôcť 3 mesiace po sebe, aby sa to dalo upraviť nariadením vlády a mohli sme tú pomoc predĺžiť, aj keď prekročí tých 800 eur, čo bolo dodnes maximum.
To sú také najzákladnejšie veci, ktoré týmto zákonom chceme vyriešiť. Ďakujem vám za podporu tohto zákona. Ak budú otázky, rád ich zodpoviem.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 20.4.2020 14:41 - 14:43 hod.

Milan Krajniak Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, dámy a páni. O čo ide? Ide o ten spomínaný prísľub, že tí zamestnávatelia, ktorí boli zavretí zo zákona, čiže z rozhodnutia hlavného hygienika, aby mohli v apríli, za apríl tohto roka požiadať alebo mohli čerpať tú výnimku, že nebudú musieť zaplatiť odvody za zamestnávateľa. To je podstatou tohto návrhu zákona, a aby, samozrejme, to bolo platné vlastne hneď od začiatku mája a mohli si to uplatniť za apríl. Tak preto to ide v skrátenom legislatívnom konaní.
Sú tam ešte dve veci, na ktoré by som chcel upozorniť. Ako som už pred chvíľkou povedal, my robíme všetko pre to, aby sme tie podmienky pre tých ľudí, ktorí spĺňajú žiadosť o pomoc na zamestnancov a na udržanie pracovných miest, aby ju sme čím viacej rozšírili, nie zúžili. Takže sme urobili takú vec, že v tejto novele, ak niekto už nevládal kvôli problémom v marci zaplatiť februárové odvody, nebude sa to považovať za prekážku, aby mohol čerpať túto pomoc. Lebo tie, mnohí mali naplánované platenie tých odvodov na druhú polovicu marca, ale vtedy už boli zasiahnutí, boli zavretí, to znamená nemohli ich zaplatiť. Aj takíto budú môcť žiadať o tú pomoc.
A ďalšia vec, ak niekto bol dlžník v Sociálnej poisťovni, tak pre účely toho zákona a tej schémy pomoci, ak má uzavretý splátkový kalendár a dodržiava ho pre účely tej pomoci, nie je považovaný za dlžníka alebo neplatiča. Preto to ide v skrátenom legislatívnom konaní.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 20.4.2020 14:36 - 14:38 hod.

Milan Krajniak Zobrazit prepis
Vážené dámy a páni, v tomto návrhu zákona o sociálnej ekonomike znovu ide o to, aby sme odsunuli niektoré lehoty a niektoré povinnosti, ktoré prevádzkovatelia najmä sociálnych podnikov nie sú schopní v čase tejto koronakrízy naplniť. Poviem ako príklad: Je tam povinnosť, že počet tzv. tých chránených zamestnancov, napríklad z marginalizovaných skupín, nesmie v sociálnom podniku klesnúť pod 30 percent. Samozrejme, ak sa tak udeje z dôvodu, že jednoducho ten pracovník skončí, tak v tomto čase nie sú schopní zmanažovať to, aby naplnili ten stav, a prišli by o podporu, prípadne by museli vrátiť finančné prostriedky, a to, samozrejme, nechceme. Čiže posúvame vlastne všetky tieto termíny tak, aby ich mohli splniť až keď skončí vyhlásená mimoriadna situácia. Preto žiadame o skrátené legislatívne konanie, aby sa nedostali títo prevádzkovatelia sociálnych podnikov, čo vo veľa prípadoch sú mestá a obce, ktoré si založili svoje sociálne podniky, aby sa nedostali zbytočne do problémov, keď vieme, že sa do tých problémov nedostali z vlastnej viny, ale kvôli tomu, že je taká všeobecná situácia.
Vo všeobecnosti by som chcel povedať ešte jednu poznámku, ktorá platí, alebo takú skúsenosť u všetkých opatrení, ktoré robí ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Chcem veľmi oceniť našich občanov, ako zamestnávateľov, tak aj zamestnancov, ktorí sa teraz prihlasujú o tie jednotlivé schémy pomoci, že veľmi zodpovedne vypĺňajú všetky žiadosti. Báli sme sa, či nebude príliš veľa ľudí podvádzať pri vypĺňaní tých žiadostí. Naša skúsenosť je úplne opačná. Ja sa chcem ľuďom, aj zamestnávateľom, aj zamestnancom, veľmi poďakovať, pretože oni radšej dvakrát zavolajú, že teda aby neurobili chybu v nejakom výkaze, aby si naozaj boli istí, že môže žiadať o danú pomoc. A ja im chcem za to poďakovať, že takýmto spôsobom k tomu pristupujú. A dokonca chcem ubezpečiť všetkých, že tí ľudia, ktorí sú v call centre, je ich 50 až 70 denne, sú to desiatky tisíc telefonátov, ktoré už absolvovali. Ale aj metodici, a aj dokonca máme najatých ako spolupracovníkov daňových poradcov a účtovníkov, ktorí radia tým ľuďom ako tú žiadosť vyplniť tak, aby mali nárok na peniaze, nie aby nemali. Takže robíme, čo vieme. Ale ešte raz sa chcem ľuďom poďakovať, že teda pristupujú k tomu naozaj veľmi zodpovedne a veľmi poctivo, čo by som chcel oceniť. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 20.4.2020 14:32 - 14:33 hod.

Milan Krajniak Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážený pán podpredseda, vážené dámy a páni, v tomto návrhu zákona ide o posunutie lehôt a zmiernenie prísnosti zákona práve v čase tejto koronakrízy, aby bolo možné pomôcť zariadeniam sociálnych služieb a napríklad domovom sociálnej starostlivosti, centrám pre deti a rodinu a ďalším zariadeniam uľahčiť túto ťažkú situáciu. A preto chceme tento návrh zákona prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní.
Podstatnou súčasťou tohto návrhu zákona je aj splnomocnenie pre vládu, aby mohla pružne upravovať systém mimoriadnych dávok pre ľudí, ktorí nespadajú do žiadnej kategórie sociálnej pomoci, aby sme mohli pomôcť aj takýmto ľuďom, ktorí nevedia rýchlo dostať účinnú pomoc, myslím teraz finančnú, od štátu. Ide teda o SOS-dávku, ktorá je súčasťou programového vyhlásenia vlády.
Návrh potom bližšie odôvodním priamo v prvom čítaní, ak parlament schváli skrátené legislatívne konanie k tomuto návrhu zákona.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

3.4.2020 13:39 - 13:40 hod.

Milan Krajniak
Vážený pán predsedajúci, vážený pán predseda Národnej rady, vážené dámy a páni, na piatich výboroch, na ktorých bol prerokovávaný tento odklad odvodov, neboli vznesené žiadne doplňujúce návrhy ani pozmeňujúce, takže vás chcem poprosiť o podporu tohto zákona v druhom a treťom čítaní.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 3.4.2020 9:40 - 9:40 hod.

Milan Krajniak Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážené dámy a páni, v tomto zákone ide o jednoduchú vec. Chceme odpustiť odvody splatné v apríli, pardon, posunúť splatnosť odvodov splatných v apríli za marec tohto roku o tri mesiace a súčasne splnomocňujeme vládu, aby mohla aj ďalšie mesiace odložiť až do skončenia krízy, odložiť splatnosť o tri mesiace. Dôvod, prečo to robíme, okrem toho, teda že chceme, samozrejme, že sa týka o subjekty, ktoré, ktorých hospodársky výsledok a obrat v jednotlivých mesiacoch je horší alebo teda pokles je minimálne 40 % v tržbách, čiže nielen tie, ktoré sú zavreté, ale aj ďalšie subjekty. A robíme to tak aj kvôli tomu, aby v tej schéme prvej sociálnej pomoci, ktorá, vlastne žiadosti od budúceho týždňa sa budú podávať na národné úrady práce, aby neboli tieto subjekty vedené medzi neplatičmi, lebo keby boli vedené medzi neplatičmi, nemôžu požiadať o túto pomoc. Čiže aj z tohto dôvodu sme to robili takto narýchlo, aby vlastne už splatnosti odvodov, ktoré sú za marec a splatných teraz v apríli, aby všetky tieto subjekty boli v poriadku z hľadiska tých žiadosti.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 3.4.2020 9:25 - 9:36 hod.

Milan Krajniak
Vážený pán predseda, vážené dámy a páni, účel právnej normy je zrejmý z jej obsahu, a preto vás chcem požiadať o jej podporu.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 2.4.2020 14:33 - 14:37 hod.

Milan Krajniak Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážené dámy a páni, najskôr krátko k pánovi poslancovi Kotlebovi. Tam zrejme došlo k nedorozumeniu z vašej strany. Neodpracovali by to zadarmo, dostali by to zaplatené. To znamená, že ten princíp bol, že ak prišli o 20 % svojho príjmu teraz, ale chceli by si zarobiť ďalších 100 % za ten čas, ktorý neodpracovali, mohli by. Ale aby neboli žiadne rozpory, tak som to stiahol.
K pánovi poslancovi Richterovi, povedali ste, že za 30 rokov sa nestalo, aby neboli prerokované zmeny v Zákonníku práce so sociálnymi partnermi. To je pravda, ale za 30 rokov sa nestalo, že by sme tu mali takúto koronakrízu, akú tu máme dnes.
Po druhé, povedali ste, že by sa to nemalo robiť, tie naše opatrenia, metódou pokus a omyl. No, nemyslím si, že postupujeme metódou pokus a omyl. My postupujeme tak, že akonáhle máme nejakú časť opatrení pripravenú, tak ju dávame do vlády a do parlamentu. Ja chápem, že by bolo najjednoduchšie a najprehľadnejšie, keby sme všetky tie opatrenia dali vcelku ako jeden veľký zákon. Ale pýtam sa, to máme čakať, keď vieme, že máme možnosť pomôcť, čo ja viem, ľuďom, ktorí sú na OČR-ke, ktorí sú na karanténnej PN-ke, tak budeme čakať, kým sa to všetko zabalí a kým prídeme a vyladíme úplne všetky prípady, a na týchto ľudí, necháme ich dva týždne čakať? Čiže my postupujeme nie metódou pokus a omyl, ale priebežne tak, ako veci sú pripravené, tak ich dávame do vlády a do parlamentu, aby sme vždy ďalšej a ďalšej skupine obyvateľov pomohli.
Ak by ste mali pocit, pán poslanec Richter, že by snáď tie návrhy boli nekvalitne pripravené, tak len by som chcel upozorniť na to, že šéfka sekcie legislatívy na ministerstve, šéfka sekcie práce, šéfka sekcie dôchodkov, riaditelia odborov na ministerstve sú tí istí ľudia, ktorých ste mi tam, pán minister, pred dvomi týždňami zanechali a je nepredpo... (Reakcia z pléna.) Prosím? (Reakcia z pléna.) A ja nepredpokladám, že by ste tam osem rokov mali ľudí, ktorí by vám osem rokov predkladali nekvalitné návrhy.
Platí moje slovo, že nevyhodím z ministerstva nikoho, kto si bude robiť svoju prácu, a je mi jedno, dokonca, aby ste vedeli, dokonca jedna vysokopostavená pracovníčka ministerstva je predstaviteľ samosprávy, takto by som to povedal, priamo nominovaný za SMER. A je mi to jedno, pán poslanec, či je za SMER, alebo za OĽANO, alebo za hocikoho. Pokiaľ si bude robiť svoju prácu, nemám s ňou žiaden problém.
Tie kritické slová, o ktorých ste hovorili, pán poslanec Richter a pán poslanec Tomáš, to je dobýjanie sa do otvorených dverí. Keď sme prišli pred štyrmi rokmi do parlamentu ako hnutie SME RODINA a hovorili sme, že keď niečo sľúbime, tak to dodržíme, tak to mnohí brali ako frázu. Za tie štyri roky si, myslím, všetci zvykli na to, že keď niečo sľúbime, a keď pán predseda Kollár povie, že to urobíme takto, tak to vždy platilo. Môžete s nami súhlasiť alebo nesúhlasiť, ale viete a každý občan tohto štátu vie, na čom je.
Keď som tu sľúbil pred týždňom a sľúbil som to aj včera, že budem počúvať akékoľvek rozumné pripomienky zo strany vládnych poslancov aj zo strany opozičných poslancov a som ich pripravený zapracovať do každého návrhu zákona, možno to niekto znovu bral, akože to je taká fráza, že to sa hovorí. Lebo aby som bol teda úprimný, my sme to tiež štyri roky počúvali zo strany bývalej vlády, a teda veľmi sa to nerealizovalo. Ale u nás si, prosím, zvyknite, že keď niečo sľúbime, tak to aj dodržíme. A keď som sľúbil, že to tak budem robiť, tak to tak aj robím a budem to tak robiť aj do budúcnosti. A je mi jedno, či ten dobrý návrh dá poslanec vlády alebo poslanec opozície. Myslím si, že dnešok je príkladom toho, že to naozaj myslíme vážne.
Ďakujem pekne. Želám pekný deň. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Prednesenie interpelácie 2.4.2020 14:11 - 14:15 hod.

Milan Krajniak Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážená pani predsedníčka výboru, vážené dámy a páni, dovoľte, aby som vás informoval o niekoľkých, myslím si, že celkom pozitívnych skutočnostiach, pretože aj v tejto ťažkej dobe je dobré, keď sú aj dobré správy.
Chcel by som vás informovať, že včera večer som sa stretol na rokovaní s prezidentom Konfederácie odborových zväzov pánom Magdoškom a dohodli sme sa kvôli tomu, aby nevznikla žiadna pochybnosť, že ten paragraf dotknutý, týkajúci sa tých nadčasov, by mohol uškodiť ktorémukoľvek zamestnancovi, že tento z predloženého návrhu zákona stiahneme a v pozmeňováku v spoločnej správe, ktorú prečíta pani poslankyňa Žitňanská, bude tento bod stiahnutý.
Ja si naďalej myslím, a tlmočil som to aj pánovi prezidentovi, že pokiaľ niektorí zo zamestnancov budú chcieť, aby tú zníženú mzdu na 80 %, aby si mohli privyrobiť potom, keď sa spustí výroba, a mohli si zarobiť ďalších 100 % za každú odpracovanú hodinu, že by túto možnosť mali mať. A dohodli sme sa, že to vieme riešiť tak, že pripravíme takú novelku zákona a Zákonníka práce, že to bude možné v nejakom čase hodín so súhlasom zamestnanca. Čiže predpokladám, že v najbližšom čase to vieme upraviť.
Druhá dobrá správa, ktorú by som chcel oznámiť, je, že v tom pozmeňujúcom, alebo teda v spoločnej správe je zahrnutý pozmeňujúci návrh, to, čo som včera avizoval, že budeme riešiť aj teda lekárov a zdravotníkov, ktorí pracujú v prvej línii, aby počas toho, ak budú v tých tímoch, ktoré sú alternatívne, boli v tom tíme, ktorý je doma a čaká, aby sa nestretol s tým tímom, ktorý je v prvej línii, kvôli karanténam a prípadnej nákaze, budú mať preplácaných 100 % svojho platu.
Tretia pozitívna správa, ktorú by som chcel povedať, je, že podľa štatistík zamestnanosti za mesiac marec nedošlo takmer k žiadnemu poklesu zamestnanosti. Zostalo to na rovnakej úrovni ako za mesiac február. To je dobrá správa, že tie opatrenia, ktoré vláda urobila, aj keď ešte, alebo nepomáhajú tým najväčším zamestnávateľom, tak predsa len zamestnávania, zamestnávatelia reagovali pozitívne na tie pripravené opatrenia a nekoná sa žiadne nejaké hromadné prepúšťanie, myslím teraz hromadné s malým "h", chcel by som vás tiež..., s veľkým "H".
Chcel by som vás informovať, a to je, tiež považujem za dobrú správu, že za celý mesiac marec bolo podaných na Národný úrad práce alebo na Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny iba desať žiadostí o hromadné prepúšťanie alebo oznamov o hromadnom prepúšťaní v celkovom počte 1 685 zamestnancov, ale z toho 903 zamestnancov je iba jedna firma, a to je DECODOM. A tiež vás chcem informovať, že vláda, to znamená najmä minister hospodárstva aj v súčinnosti so mnou, sa snažíme riešiť aj tento konkrétny prípad firmy DECODOM, aby to malo, pokiaľ možno, čo najúspešnejší koniec v tom, aby väčšinu tých pracovných miest, tých 903, sme vedeli zachovať.
Všetky ostatné veci som predstavil pri svojom včerajšom vystúpení, takže chcem vás poprosiť o podporu tohto zákona a na prípadné otázky zodpoviem v rozprave.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 1.4.2020 15:47 - 15:51 hod.

Milan Krajniak Zobrazit prepis
Pani poslankyňa Cigániková, veľmi krátko. O poolingu vieme, tam je problém iba v tom, že ako to alebo teda a plánuje sa využívať. Tam je jediný problém v tom, že ako to technicky zrealizovať, pretože to chce istý čas a teraz to tak poviem, tá vzorka ľudí, na ktorom sa to robí, musí byť nejako k dispozícii. My sme napríklad uvažovali len, že to by sa dalo robiť napríklad v prípade parlamentu alebo nejakých krajských obecných zastupiteľstiev, pretože keby sa tá vzorka odobrala 150 ľudom, alebo dajme tomu a plus zamestnancom Národnej rady a tí, čo sa tu pohybujú, a vyšla by negatívne, tak je jasné, že môžme zasadať, pretože nikto nemá. Ak by, pre vysvetlenie kolegov, ak by sa ukázalo, že tá vzorka je pozitívna, no tak by sme sa rozdelili na dve polky a otestovala by sa iba, a takto by sme vylučovali vlastne tých, ktorí s istotou pozitívne testovaní nie sú, a ušetrili by sme veľa testov. Je to jednoduchšie, ako keby sa išlo, že 150. Áno, uvažuje sa nad tým, ale kolegovia na tom permanentnom krízovom štábe uvažujú, vypracovávajú analýzy, v akých prípadoch by sa to používalo.
Čo sa týka toho druhého, rád by som ti vedel odpovedať veľmi presne. To, čo som mohol urobiť ja, je, že teda tých 80 % v prípade prekážok v práci, keďže podľa nášho názoru teda by nespadali tí lekári, ktorí majú tie ľudovo povedané pohotovosti, alebo ako by som to povedal, nemali by byť dotknuté týmto, čo som, čo som predložil, ale aby sme si boli stopercentne istí, tak sme ich z toho vyňali, aby proste dostávali aj v tomto prípade 100 % mzdy. Zdravotníci a pracov..., a lekári atď. To ti viem povedať, lebo sa to týka tohto návrhu zákona.
Ale o tých problémoch, ktoré si spomínala, že samozrejme, že lekárom, najmä ambulantným poklesli teraz výkony, oni sú tak isto zasiahnutí, lebo od nich chceme, aby pokiaľ možno čo najviac úkonov robili telefonicky alebo elektronicky, tie, ktoré sa dajú, aby tí pacienti nemuseli prísť, tak tam sa uvažuje o dvoch možnostiach, ale to pani poslankyňa ber iba ako informáciu, keďže sa zúčastňujem na rokovaniach krízového, Ústredného krízového štábu a na rokovaniach vlády. Má to na starosti pán minister Krajčí, ale teda hovorím iba informáciu, že sa ide dvomi cestami.
Jedna je, že by každý lekár dostával od poisťovne istú paušálnu platbu v závislosti od toho, že aké má tie priemerné, teraz to tak ľudovo poviem, že fakturácie alebo, alebo to, čo je v nejakej úrovni, aby vedel s istotou, že prežije, bude môcť vyplatiť pani sestričku, nájmy, atď. atď.
A druhá cesta, ktorou sa, ktorou sa ide, ale v akom stave to aktuálne je, sa treba naozaj opýtať pána ministra Krajčího, je, že sa uvažuje, ešte povedal by som, o individu..., o nejakom individuálnejšom prístupe založenom na tom, že podľa jednoty jednotlivých, teraz ako to poviem, ako sa to povie, odborov(?) alebo lekár, ale teraz nemyslím odborového zväzu, ale akoby špecializácií, že ako sa to stanoví, aby tie náklady boli prekryté, pretože samozrejme je záujmom nás všetkých, aby každý z tých lekárov špecialistov, všeobecných lekárov proste vedel, že prežije toto obdobie, tých pár týždňov, maximálne pár mesiacov bez toho, aby musel tú ordináciu zavrieť. Rokuje o tom pán minister Krajčí, presnejšie to povedať neviem, momentálne.
Skryt prepis